Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Napěňovače mléka


Napěňovač mléka je malý kuchyňský spotřebič, který je velmi užitečný pro všechny milovníky kávy. Bez pěniče mléka si můžete nechat zdát o kávě cappuccino a latte. Se studeným mlékem z lednice prostě cappuccino nevytvoříte. Pěna u cappuccina je základ.

Napěněné mléko se dá také použít jako doplněk k jiným druhům kávy a lze ho využít i k přípravě dezertů. Pokud chcete mít kávu jako z kavárny, bez pěniče mléka se prostě neobejdete. Napěňovač mléka je dobrou alternativou k velkému a drahému kávovaru, který je touto funkcí obvykle vybavený.

Tento přístroj je známý také pod těmito jmény: pěnič mléka, šlehač mléka nebo šlehač na mléko.

V tomto článku se podíváme na to, jak vybrat napěňovač mléka. Zaměříme se na důležité parametry, které je dobré znát při výběru tohoto spotřebiče. Pak se podíváme i na ty nejlepší dostupné modely napěňovače mléka. Tím vám ušetříme čas, protože vyznat se v jednotlivých modelech a parametrech nemusí být vůbec jednoduché, protože na trhu je dostupných mnoho produktů pro napěňování mléka.

Nejlepší napěňovače mléka

V tomto srovnání jsme pro vás vybrali 10 nejlepších napěňovačů mléka. Jak jsme je vybírali? Vybrali jsme je podle hodnocení a dostupných recenzí uživatelů a zákazníků. Tyto modely jsme následně seřadili do přehledné tabulky. Tyto napěňovače mléka si můžete seřadit podle vašich preferencí. Pokud vás například zajímá nízká cena, můžete si seřadit produkty podle orientační ceny s DPH.

NázevVzhledTypPříkon (W)Kapacita (v ml)Orientační cena (s DPH)Dostupnost
ECG NM 115Napěňovač mléka ECG NM 115Elektrický500240899Zobrazit v obchodech
Clatronic MS 3326Napěňovač mléka Clatronic MS 3326Elektrický6004501199Zobrazit v obchodech
ECG NM 216Napěňovač mléka ECG NM 216Elektrický6505001099Zobrazit v obchodech
ROHNSON R-500Napěňovač mléka ROHNSON R-500Ruční15299Zobrazit v obchodech
Sencor SMF 2020WHNapěňovač mléka Sencor SMF 2020WHElektrický450200799Zobrazit v obchodech
DeLonghi EMF2.WNapěňovač mléka DeLonghi EMF2.WElektrický4201401598Zobrazit v obchodech
CATLER MF 8010Napěňovač mléka CATLER MF 8010Indukční5007003540Zobrazit v obchodech
Silvercrest SMA 500 E1 LidlNapěňovač mléka Silvercrest SMA 500 E1 LidlElektrický500300699Zobrazit v obchodech
Lauben 550BCNapěňovač mléka Lauben 550BCElektrický5503001189Zobrazit v obchodech
Jura Automatický šlehač na mléko Hot & ColdNapěňovač mléka Jura Automatický šlehač na mléko Hot & ColdElektrický6501002490Zobrazit v obchodech
Po kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” budete přesměrováni na srovnávací portál Heureka. Na něm si můžete porovnat ceny jednotlivých obchodů a přečíst si recenze a hodnocení napěňovače mléka od jejich uživatelů.

Nejlepší napěňovače mléka podle Heureky

Pokud nevidíte srovnání pěničů mléka, pak máte zřejmě zapnuté blokování reklamy.

Jak vybrat napěňovač mléka

Lahodná káva s pěnou není jen skvělým způsobem, jakým začít pěkný den, ale také ideální návrhem, na co pozvat vaše přátele. Takový nápoj nejen dobře vypadá, ale také skvěle chutná. Naproti tomu káva s klasickým nenapěněným mlékem nemá tak krásný vzhled ani chuť.

Jedině s ohřátým a potom pěkně napěněným mlékem, jemným kořením a posypaným sypáním vytvoříte skvělou kávu jako z profesionální kavárny.

Převážná většina tlakových kávovarů je vybavena funkcí na pěnění mléka, ale nemusíte kupovat celý stroj na přípravu espressa jen proto, abyste napěnili mléko.

V této části článku vám řekneme, jak si vybrat pěnič mléka.

Typ pěniče mléka

Na trhu jsou k dispozici různé typy tohoto produktu. Lze si vybrat tyto modely: Elektrické, indukční, manuální a pístové pěniče mléka.

Níže uvádíme nejdůležitější parametry u každého typu zvlášť. Díky seznamu výhod a nevýhod, který jsme shromáždili, se můžete snadno rozhodnout, který typ pěniče mléka je dobré ideálně zvolit. Musíte vědět, že neexistuje nic takového jako dokonalý přístroj na tvorbu pěny z mléka. Pro někoho je cena důležitější a pro ostatní je zase důležitá kapacita zařízení a jeho funkčnost.

Elektrický typ

elektricky napenovac mleka

Elektrické modely napájené z elektrické sítě pomocí kabelu a jsou velmi populárním typem. Příprava je velmi jednoduchá a probíhá automaticky. Díky tomu tento typ patří mezi nejdražší.

Takové zařízení má svoji topnou základnu a různá nastavení. Chcete-li napěnit mléko, nemusíte ho předem ohřívat v hrnci. Zbude na vás méně umývání a příprava pěny zabere mnohem méně času.

Jediné, co musíte udělat, je nalít jakýkoli druh mléka do misky a pak zmáčknout tlačítko. A to je vše! Právě tyto modely jsou považovány za nejlepší nabídku pěničů na našem trhu. Bohužel je pro mnoho lidí jejich cena příliš vysoká.

Při nákupu takového zařízení věnujte pozornost jeho výkonu. Obvykle je to kolem 500 Wattů. Důležitá je také kapacita takového napěňovače mléka.

Pokud je model příliš malý, například ve velikosti jen kolem 150 ml, je obtížné hovořit o praktičnosti takového modelu. Nejoblíbenější jsou modely s kapacitou kolem 0,5 l, ale na trhu najdete ještě o něco větší kapacitu, která bude ideální pro rodinná setkání, kdy se sejde větší počet pijáků kávového nápoje.

Elektrický typ bez kabelu

Dalším typem je bezdrátový elektrický model, který je napájený z baterie. Takové zařízení je méně účinné než kabelové zařízení a jeho maximální kapacita je obvykle kolem 300 ml. Přesto je to zajímavý typ napěňovače. Pokud jste milovníkem kávy a nemůžete si představit den bez svého oblíbeného nápoje s napěněným mlékem, je toto vybavení pro vás velmi dobrou volbou. Lze ho převážet kamkoli. Musíte však pamatovat na pravidelné nabíjení. Tento typ je ideální pro cestovatele.

Indukční typ

indukcni typ

Umožňují napěnit mléko pomocí indukčního zahřívání. Taková zařízení jsou považována za velmi účinná, i když jejich nevýhodou je relativně malá kapacita. Většina z nich vám umožní napěnit kolem 150 až 250 ml mléka v jeden okamžik. Tato technologie vyniká rovnoměrným ohřevem mléka. To urychluje ohřev a šetří dobu ohřevu a ušetří spotřebu elektrické energie.

Ruční typ

rucni typ

Takové modely jsou obvykle napájeny z baterie. Tato zařízení jsou malá a nejsou příliš drahá, ačkoli hodně záleží na výrobci a výkonu. Spíše se jedná o šlehač než skutečný pěnič mléka. Ale svoji práci zvládne dobře. Čím lepší má parametry, tím více vás bude stát.

Nevýhodou takového typu je, že musíme nejprve zahřívat mléko v hrnci sami. Současně je třeba poznamenat, že není schopen napěnit příliš mnoho mléka najednou.

Při výběru takového produktu zkontrolujte jeho kryt a zda je možné jej umýt pod tekoucí vodou. Musíte také vědět, že je důležité správně zahřát mléko na požadovanou teplotu. Nelze jej vařit. Profesionálové doporučují pěnění mléka při teplotě kolem 60 až 65 °C.

Z tohoto vyplývá, že pro správnou přípravu budete potřebovat i kuchyňský teploměr. Navíc vám při přípravě vznikne poměrně velké množství špinavého nádoby, které pak budete muset umýt.

Manuální pístový typ

Skládají se z uzavřené nádoby s víkem a ručním pěničem – píst se hýbe manuálně. Taková zařízení mají speciální konstrukci, která usnadňuje odlévání již napěněného mléka. Píst musíte ručně stlačovat nahoru a dolu dokud mléko nezhoustne. Zahřívá se na sporáku či jiném ohřívači. Ovládá se tedy pouze ručně.

Musíte si však uvědomit, že takové modely nejsou příliš veliké, takže můžete najednou napěnit poměrně malé množství mléka.

Objem nádobky

Objem nádobky na mléko budete řešit u všech typů kromě ručního šlehače na mléko, protože ten žádnou nemá. Objem nádobky určuje to, kolik mléka jste schopni napěnit v jeden okamžik. Tento parametr ovlivní hlavně fakt, pro kolik lidí chcete kávu připravit a kolik mléka budete potřebovat. Lze si vybrat objem s velmi malou kapacitou, tak i s velkou. Za malou kapacitu lze považovat modely o objemu kolem 200 ml. Veliká kapacita je kolem 1 litru.

Materiál

Na materiálu záleží. Kvalita a typ materiálu ovlivňuje snadnost umývání a čištění. Nejlepší materiál v tomto ohledu je nerezová ocel.

Příkon

S příkonem se setkáte jen u elektrických modelů napěňovače. Příkon ovlivňuje i výkon přístroje. Čím vyšší bude mít daný model výkon, tím rychleji se mléko zahřeje. Modely s nízkým výkonem mohou mít také problém s tučným mlékem.

Příslušenství a funkce

Napěňovače mléka mohou mít různé funkce a příslušenství stejně jako i ostatní spotřebiče a produkty. Jaké funkce a příslušenství jsou k dispozici? Na to se pojďme nyní podívat.

  • Napěňování studeného mléka – Některé modely umožňují napěňování i studeného mléka. Takové modely obvykle nabízejí variantu napěnění studeného i ohřátého mléka.
  • Nastavení nápoje – Lze si vybrat napěnění pro více druhů nápojů. Například Cappuccino, Caffé Latte a další.
  • Displej – Displej vám ukáže aktuální informace a různá nastavení.
  • Diody – Diody vás budou informovat o aktuálním stavu napěňování.

Cena

Cenové rozpětí pro napěňovače mléka je poměrně veliké. Ceny manuálních ručních modelů začínají od 200 Kč s DPH za kus a končí na 500 Kč. Kabelová a bezdrátová elektrická zařízení jsou nejdražší, protože stojí až 4 000 Kč s DPH. Dobrý pístový model stojí kolem 1 000 Kč a indukční model kolem 600 Kč s DPH. V zásadě je každý výrobce kávovarů zapojen do výroby napěňovačů mléka.

Jaké značky pěničů mléka nalezneme na trhu?

Pojďme se podívat na to, které značky pěničů na mléko lze nalézt na našem trhu. Většina výrobců vyrábí i klasické kávovary a konvičky na kávu.

ECG

Pod značkou ECG najdete zboží za tu nejlepší možnou cenu. Od značky zakoupíte atraktivní výrobky, které jsou dostupné doopravdy pro každého. Od ECG zakoupíte velice cenově výhodné pěniče mléka, které jsou zároveň i dobře hodnocené zákazníky. Například model ECG NM 115 je velmi dobře hodnocený.

Clatronic

clatronic-logo

Clatronic je na našem trhu již známou značkou po několik let, která si získala na oblibě u českých zákazníků. Můžete si u ní zakoupit jak velmi levné modely, které jsou dostupné pro každého, tak i kvalitní a dražší modelovou řadu. U značky Clatronic si tak každý najde model, který bude přesně pro něj. Hlavními cíli této značky jsou kvalita a atraktivní design. Díky těmto prioritám si zakoupíte vzhledné modely, která vám budou sloužit po mnoho let.

Sencor

Značka Sencor pochází původně z Japonska. Zabývá se prodejem a výrobou spotřebního zboží a vznikla v roce 1969. Od 90. let tuto značku vlastní česká firma Fast ČR. Sencor se zabývá prodejem mnoha spotřebičů, které jsou cenově dostupné. Od této značky zakoupíte i napěňovače mléka, které jsou dobře cenově dostupné. Na trhu naleznete populární modely od Sencoru.

Jak používat napěňovač mléka?

Z našeho článku jste se dozvěděli, jaké elektrické a ruční napěňovače jsou dostupné na trhu. Je přirozené, že používání obou zařízení je mírně odlišný. Pokud se rozhodneme koupit model s elektrickým pohonem, je třeba mít na paměti několik věcí. Nejprve připojte stroj ke zdroji energie. Předtím se ujistěte, že je zařízení ve správné poloze. Pokud nedrží dobře na povrchu desky, může spadnout na podlahu a poškodit se. Nádoba, ve které se napěněňuje, musí být naplněna mlékem. Nesmíte překročit rysku s maximální hodnotou. Poté nádobu umístěte na základnu napěňovače.

Stojí za to se ujistit, že je nádoba dobře připojena. Dalším krokem je zapnutí příslušného tlačítka pro spuštění zařízení a procesu napěňování. Počkejte několik minut a mléko bude připraveno.

Jaké mléko použít k napěnění?

Jaké mléko je vhodné používat k napěnění? Profesionálové nejčastěji uvádějí mléko s 3% obsahem tuku. S takovým obsahem tuku dokážete vytvořit prakticky dokonalé a načechrané napěněné mléko. Můžete také nalézt i speciální druh mléka, který je určený speciálně k pěnění. Toto mléko má vyšší obsah bílkovin. Nevýhodou je vysoká cena a malá dostupnost. Při přípravě je také důležitá teplota, která by měla být kolem 65 °C.

Jak se starat o pěnič na mléko?

Při použití pěniče na mléko nesmíme zapomínat ani na péči o přístroj. Důkladné čištění zařízení zaručuje účinnost stroje a chrání jej před možnými poruchami. Co použít k zajištění správné úrovně hygieny a čistoty? Po každém použití pěniče ho důkladně očistěte. Nesmí v něm zůstat žádná zbytková pěna. Oddělte nádobu od základny a pomocí jemných čisticích prostředků vnitřek vyčistěte. Rovněž se vyplatí občas otřít i základnu hadříkem.

Napěňovač mléka a pár slov na závěr

V tomto článku jste se dozvěděli o tom, jak vybrat napěňovač mléka. Pověděli jsme si o důležitých parametrech, které je dobré znát.

Doufáme, že jsme vám s tímto úkolem výběru nového napěňovače mléka pomohli a vy si teď vyberete kvalitní model pro napěnění mléka, který bude přesně podle vašich představ a bude vám fungovat dlouho bez jediné závady. Doufáme, že pěna s tímto přístrojem bude dokonalá. Nyní už vám k nákupu stačí pouze pár kroků. Stačí si pouze váš vysněný produkt zakoupit v některém z online obchodů a naplnit v něm virtuální košík.

Z tabulky s porovnáním výše se proklikněte na srovnávací server Heureka, kde si můžete porovnat jednotlivé obchody a jejich ceny včetně recenzí a uživatelských zkušeností s konkrétním modelem pěniče mléka.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 4.6]

Mohlo by vás také zajímat