Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Plotostřihy

Dnes si povíme jak vybrat ten pravý plotostřih pro vaše účely. Na trhu existuje několik druhů, a ačkoliv se to nemusí zdát, samotný výběr plotostřihů není zas tak lehký. Připomínají vaše zahradní keře po jarním bujení nevzhledný blob, který hrozí pohlcením celé vaší zahrady? Pak nejspíš přišel čas zahradní zeleň upravit.

plotostřih
Plotostřih

V tomto článku si tedy představíme základní předpoklady a otázky pro výběr, ukážeme si základní druhy, ze kterých máte na trhu na výběr, a popíšeme si veškeré parametry, které je dobré před koupí plotostřihu znát. Dále si ukážeme, jaké příslušenství lze k plotostřihu obdržet, popřípadě zakoupit a povíme si něco málo o údržbě a správném čase zastřihávání. V poslední kapitole si jako vždy představíme ceny, které si rozdělíme do tří kategorií a ukážeme s, co od jaké lze očekávat.

Je velmi důležité vědět, jaké jsou názvy jednotlivých částí nástroje, který budeme používat, protože tímto způsobem, pokud by se některý z nich zítra zhroutil nebo potřeboval speciální údržbu, bylo by pro nás mnohem snazší najít produkty, které potřebujeme.

Části plotostřihu jsou:

 • Dvojitá rukojeť: Slouží k bezpečnému uchopení nástroje oběma rukama. Obsahuje také spouštěcí spouštěč. Lze jej otočit o 180 °, aby bylo možné pracovat pod úhlem, což výrazně usnadňuje řezání v blízkosti stěn.
 • Otočné řídítka: Slouží ke zlepšení pracovní polohy. Některé modely jej nesou.
 • Ochrana: Je to druh desky, která brání skokům čipů při prořezávání. Nachází se těsně před mečem.
 • Řezací meč: Je vybaven dvěma břity s ostrými zuby, které se navzájem pohybují navzájem.

Plotostřihy: Porovnání 10 nejlepších plotostřihů podle hodnocení, testů a recenzí zákazníků

V tomto srovnání jsme pro vás vybrali 10 nejlepších plotostřihů. Jak jsme tyto plotostřihy vybírali? Vybrali jsme je podle hodnocení a dostupných recenzí uživatelů a zákazníků. Tyto plotostřihy jsme následně seřadili do přehledné tabulky. Tyto produkty si můžete následně seřadit podle vašich preferencí. Pokud vás například zajímá nízká cena, můžete si seřadit plotostřihy podle orientační ceny s DPH a vybrat si tak nejlevnější a zároveň nejlepší plotostřih.

NázevVzhledHmotnost (kg)Délka lišty (mm)Průměr střihu (mm)Orientační cena (s DPH)Dostupnost
Bosch AHS 50-20 LI 0.600.849.F00Plotostřih - nůžky na živý plot Bosch AHS 50-20 LI 0.600.849.F002,5500253990Zobrazit v obchodech
Bosch ASB 10,8 LIPlotostřih - nůžky na živý plot Bosch ASB 10,8 LI0,920083190Zobrazit v obchodech
Makita UH5570Plotostřih - nůžky na živý plot Makita UH55703,7550212690Zobrazit v obchodech
Makita DUH523ZPlotostřih - nůžky na živý plot Makita DUH523Z3,1520151990Zobrazit v obchodech
Riwall PRO RAHT 5220 setPlotostřih - nůžky na živý plot Riwall PRO RAHT 5220 set3,1520151803Zobrazit v obchodech
HECHT 610Plotostřih - nůžky na živý plot HECHT 6103,1680161299Zobrazit v obchodech
Fieldmann FZN 70205-0Plotostřih - nůžky na živý plot Fieldmann FZN 70205-03510161090Zobrazit v obchodech
Kraft & Dele KD1583Plotostřih - nůžky na živý plot Kraft & Dele KD15833,8510929Zobrazit v obchodech
PARKSIDE PHSA 20-Li A1 LidlPlotostřih - nůžky na živý plot PARKSIDE PHSA 20-Li A1 Lidl2,352012899Zobrazit v obchodech
Fieldmann FZN 4102-ATPlotostřih - nůžky na živý plot Fieldmann FZN 4102-AT1110849Zobrazit v obchodech
Po kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” budete přesměrováni na srovnávací portál Heureka. Na něm si můžete porovnat ceny jednotlivých obchodů a přečíst si recenze a hodnocení plotostřihů od jejich uživatelů.

Plotostřihy: Jak vybrat plotostřih?

Samostatný výběr plotostřihů, jak už bylo řečeno, nemusí vypadat tak složitě, ale pokud vám záleží a vaším pohodlí a popřípadě i stavu konta, zjistíte, že to zas tak lehký počin není.

Na trhu existují čtyři základní druhy, které se řadí podle jejich motoru/napájení. Jsou tu plotostřihy benzínové, s elektromotorem, na baterie nebo s kabelem a ruční. To, jaká varianta z nich je pro vás ta nejlepší volba je na vás. V potaz byste měli brát především plochu, kterou budete stříhat a intervaly, v jakých budete plotostřih používat. Pokud se jedná o jeden, či dva keříky, je rozumné zvolit jednu z levnějších variant. Pokud však máte živým plotem oplocenou rozsáhlou zahradu, je lepší zvolit jednu z finančně náročnějších strojů, které vám výrazně ulehčí práci i čas.

Dále je dobré v potaz vzít funkce a příslušenství vámi zvoleného přístroje, jelikož i zde se pak částky mohou pohybovat i v tisících jinde.

Jednou z nejdůležitějších věcí, kterou je třeba sledovat, jsou však parametry, které si také podrobně popíšeme v dnešním článku. Mezi ty nejdůležitější patří rozhodně výkon a konstrukce plotostřihu. Na běžnou práci u většiny zahrad si vystačíte s délkou lišty do 55 cm. Podle tvaru, síly větví vybírejte pak vhodnou tloušťku řezu (vzdálenost mezi okrajem zubu a hranou lišty). Volte raději trochu větší, aby byl řez čistý a nedocházelo k nechtěnému zasekávání, kdy střiháte větvičky, které se průměrem blíží maximální tloušťce řezu.

Velmi důležité je nepodcenit ergonomii a váhu stroje. Stroj by Vám měl dobře padnout do ruky a měl by být vyvážený. Výhodnou bývá i otočná rukojeť, kterou oceníte při stříhání svislých ploch.

Pro usnadnění práce na menších okrasných keřích, ve skalkách nebo k dočistění trávníku u okrajů oceníte také malé aku nůžky na trávu a keře.

Druhy plotostřihů

V této části článku se budeme konkrétně a do podrobna zabývat jednotlivými druhy plotostřihů. Tato znalost je stavebním kamenem, na kterém můžete dále stavět vaše požadavky, takže doporučujeme této kapitole věnovat opravdu velikou  pozornost.

Na trhu existuje několik druhů napájení:

Benzínový motor

Benzínový motor má velkou sílu, a protože nepotřebuje elektřinu, umožňuje vám volný pohyb, který mnozí ocení – především pokud jde o rozsáhlejší plochu jako je třeba živý plot.

Elektromotor

Elektromotor je lehký, tichý a ovladatelnější. Existují dva typy:

 • Baterie

Elektromotor v podobě baterie je ideální pro malé a rychlé práce.

 • S kabelem

I když nás kabel může hodně omezit, mají delší dobu používání.

Manuální

Jsou skvělé k prořezávání nízkých živých plotů nebo k dokonalosti prořezávání pomocí živého plotu. Avšak na rozsáhlejší práce není vhodný.

A teď podrobněji:

Ruční nůžky na živý plot

Pravděpodobně se s nimi setkal každý z vás. Jak již z jejich názvu napovídá, ovládají se ručně, což může být velká komplikace, pokud máte opravdu velkou zahradu. Jsou spíše na finální úpravu po použití ostatních modelů, které si představíme níže. Na trhu jsou určitě nejdostupnějším a nejlevnějším zbožím co se týče úpravy živého plotu. Pokud chcete ušetřit vaši peněženku a zároveň získat vysněnou postavu, pusťte se do toho.

Klady

 • Nízká cena
 • Jednodušší manipulace
 • Lehčí konstrukce

Zápory

 • Náročná práce
 • Potřeba síly

Elektrický plotostřih

V naší nabídce najdete širokou nabídku elektrických plotostřihů, které se hodí pro většinu zahrad, údržbu živých plotů a okrasných keřů, kde je přístup k elektrické síťi. Výhodou elektrických nůžek na plot je nízká pořizovací cena, menší hmotnost a tichý motor. Pro běžné méně náročné stříhání si vystačíte s motorem 400 – 550 W. Nevýhodou může být závislost na dostupnosti elektrické síťě a délce prodlužovacího kabelu. V členitějších zahradách pak bývá i obtížná manipulace s elektrickým kabelem a může dojít i k přestřihnutí kabelu.

Klady

 • Nižší cena
 • Jednodušší manipulace
 • Lehčí konstrukce
 • Nevytváří žádné zplodiny

Zápory

 • Nutnost přívodu elektrické energie
 • Vhodný pro střih měkčích dřevin

Akumulátorový plotostřih

Máte-li na své zahradě živý plot a chcete se pyšnit jeho dokonalým sestřihem, pak nesmí ve Vašem vybavení zahradní techniky chybět plotostřih. Akumulátorový plotostřih je vhodný pro menší plochy. Je velice praktický, protože stačí pořádně dobít akumulátor a můžete se okamžitě pustit do práce. Díky akumulátorovému plotostřihu za sebou budete nechávat dokonale sestřižený živý plot a Vás bude těšit pocit z dokonale odvedené práce. Díky plotostřihu dovedete Vaši zahradu k dokonalosti. Nevýhodou v tomto případě může být omezení právě z hlediska doby provozu, pokud si nepřikoupíte další náhradní akumulátor.

Klady

 • Nízká hmotnost
 • Jednoduchá manipulace
 • Není nutné neustálé připojení k síti

Zápory

 • Vyšší cena
 • Nutnost nabití před prací
 • Slabší výkon

Benzínový plotostřih

Pro velké zahradní pozemky, profesionální práci a maximální výkon se používají benzínové plotostřihy. U benzínových nůžek na živý plot ale počítejte s vyšší pořizovací cenou a větší váhou.

Zajímavou volbou pak můžou být i kombinované plotostřihy s teleskopickou rukojeťí nebo možností připojení nástavců. Díky prodloužení je možné stříhat vysoké ploty bez nutnosti stání a manipulaci s žebříkem.

Klady

 • Vysoký výkon
 • Možnost neomezeného pohybu
 • Vhodné i na starší a tvrdší dřeviny

Zápory

 • Výraznější cena
 • Nároky na bezpečnost
 • Vyšší hmotnost

Parametry pro výběr plotostřihu

Jak už bylo řečeno, po tom co se rozhodnete pro daný druh plotostřihu, je také důležité znát jeho parametry. Proto se v této kapitole na ně zaměříme.

Výkon plotostřihu

Nejdůležitější parametr je určitě výkon, respektive příkon plotostřihu a není radno tento parametr podceňovat. Za ním se totiž skrývá síla nůžek na živý plot. Výkon je výrobci uváděn ve wattech pod zkratkou „W“. Stěžejní hranicí pro výkon plotostřihu se vám stane hodnota 500 W.

V závislosti na tom, jaký máte živý plot a jak tlusté jsou jednotlivé větve, volte přiměřený výkon. Ten mimo jiné může překračovat hranici až 800 W. S rostoucím výkonem se pak setkáte většinou i s delší lištou a většími rozestupy mezi noži.

Výkon do 500 W – plotostřihy vhodné především pro malé ploty

Výkon nad 500 W – plotostřihy, které si hravě poradí i se silnějšími dřevinami, častější.

Šíře nožů

Na liště plotostřihů jsou umístěny malé nože. Pro správnou úpravu různých dřevin, je třeba využívat rozdílné rozestupy. Jednoduše lze říci, že jejich vzdálenost je maximální průměr větve. U kratších lišt s délkou 12-20 cm je šíře ostří do 15 mm, na rozdíl od lišt delších, kde je rozměr přibližně 34 mm.

Špatně zvolené rozestupy na čepeli mohou dřevinu poškodit. Stroj neprovede čistý hladký řez a může docházet i k častému zasekávání, což ovlivní nejen kvalitu a životnost zastřihovače. Doporučujeme tedy vybrat takové nůžky, které mají dostatečné velké mezery mezi ostřím.

Délka řezu

Dalším významným parametrem, který se podílí na celkové kvalitě práce produktu, je délka řezu. Běžně je možné zakoupit stroje s délkou 40 – 70 cm. Zatímco pro dlouhé a vysoké ploty se doporučuje pohybovat se spíše u horní hranice tohoto rozmezí, nižší délka je ideální pro tvarování větví.

V současné době je ještě možné zakoupit drobné, většinou akumulátorové, nůžky o délce řezu 12 – 20 cm. Ty jsou ideální především pro úpravu volně stojících drobných okrasných dřevin, jelikož umožňují jemnou a snadnou manipulaci.

S délkou nožů souvisí také atribut jejich rozestupu. Ten ve své podstatě udává maximální průměr větve, jaký je přístroj schopen zpracovat, aniž by se musel zastavit. U krátkých lišt se jedná o rozměr do 15 mm, zatímco delší produkty nabízejí rozestup okolo 34 mm. Obecně platí, že při práci s nůžkami je vhodné nezpracovávat příliš často větve maximálního průměru, jelikož může dojít k postupné deformaci nožů.

Střižná lišta

Střižnou lištu plotostřihu tvoří protiběžné nože, které mohou být ozubené jen na jedné straně lišty nebo na obou stranách (jednostranná nebo oboustranná lišta). Aby zamýšlený řez zatěžoval živý plot co nejméně, měl by být rovný (dřevo, výhony i listy musejí zůstat neroztřepené). Zaměřte proto pozornost na plotostřihy s noži z kvalitní oceli (nejlépe obráběné laserem). Vzdálenost zubů na nožích předurčuje tloušťku větví, které plotostřih zvládne uříznout.

Lišty obvykle měří od 20 do 60 cm. Kratší se využívají k přesnějšímu řezu a tvarování, delší k úpravě velkých ploch. Čím delší je lišta, tím větší plochu jedním řezem zastřihnete. Zároveň ale roste hmotnost plotostřihu (a obtížněji se s ním manipuluje) a potřeba vyššího výkonu (na každých 10 cm se doporučuje 100 W). Některé přístroje mají navíc kryt pro přední ruku umístěný tak, že ačkoli je lišta delší, řezu se prakticky účastní jen její část.

Kvalita konstrukce

Vzhledem k tomu, že manipulace se zahradním náčiním bývá poměrně únavná a někdy může být i nebezpečná, při výběru je potřeba se podívat na zoubek i konstrukčnímu zpracování. Základem by měl být ergonomicky zpracovaný a pohodlný úchop produktu, který by měl přesně padnout do rukou. Důležité je také kvalitní vyvážení stroje, které pomáhá snížit pracovní únavu.

Velký význam má i systém tlumení vibrací, jenž nalezne své využití obzvláště u silných benzínových modelů. Jeho kvalitní zpracování pomůže omezit přenos otřesů do rukou pracovníka, a tím se také podílí na snížení únavy z práce.

Hmotnost plotostřihu

Nejméně pochopitelně váží ruční nůžky na živý plot, jelikož konstrukce je často maximálně jednoduchá, a tak se zde bavíme o váze i pod 0,5 kg. Obvykle nejlehčí z klasických variant jsou potom elektrické nůžky, kde se často pohybuje hmotnost okolo 3 kg. O něco těžší mohou být aku plotostřihy, jelikož kromě elektromotoru je třeba počítat také s váhou akumulátoru. Nejtěžším, řešením jsou benzinové nůžky. Ty už spadají spíše do kategorie profesionálních variant, což se podepisuje i na váze, kde nemusí být výjimkou ani hodnota okolo 5 kilogramů.

Funkce a vlastnosti plotostřihu

Mimo samotného plotostřihu, si nejspíš za vyšší cenu odnesete i některé praktické příslušenství, nebo zabudované funkce, které vám při práci přijdou vhod.

Otočná rukojeť – Ideální pro použití do těžce přístupných míst. Rukojeť lze otočit až o 180 stupňů.

Teleskopická rukojeť – Ideální pro vysoké živé ploty, kvůli kterým si nemusíte brát štafle, ale jednoduše prodloužíte rukojeť.

Lišta – Je samozřejmě součástí nůžek, nicméně může být jednostranná i oboustranná. Nejčastěji se setkáte s oboustrannou lištou, která má nože na jedné i druhé straně čepele. Jestliže však máte na zahradě vysoký plot, jistě oceníte jednostrannou lištu, která jednak celé nůžky odlehčí, ale nepotřebuje ani takový výkon.

Pojistka spuštění – Plotostřih disponuje lištou s rychle se pohybujícími noži, proto je nezbytné, aby stroj byl vybaven pojistkou spuštění, kdy musíte sepnout tlačítka na obou madlech, aby stroj začal fungovat. Tak se zabrání nechtěnému zranění uživatele.

Pojistka proti přehřátí – U některých strojů zastaví provoz v případě delší a náročnější práce, na kterou nejsou stavěné, aby se zabránilo poškození.

Držadlo – Eliminuje jakékoliv vibrace a měkčené držadlo zaručuje pohodlné uchopení, které by mělo být dostatečně ergonomické.

Bezpečnostní brzda – Speciální doplněk pro případ nutnosti okamžitého zastavení chodu plotostřihu.

Bezpečnostní zámek – Slouží jako zámek spouště, aby ji nikdo nemohl omylem spustit například při předávání plotostřihu.

Antivibrační systém – Tlumí vibrace vycházející z motoru, čímž šetří paže a hrudník zahradníka. Jeho práce je pak pohodlnější.

Ochranný kryt rukojeti – Pomůcka zabraňující zranění ruky při úchopu v přední části plotostřihu odlétajícími kusy větví.

Kryt na nůž – součástí balení je také bezpečnostní obal. V ideálním případě by kryt měl být vyroben z plastu, jednak kvůli ochraně ostří, ale také vám vydrží déle, než obyčejné igelitové kryty, které nemusí čepel dostatečné ochránit proti poškození.

Dále se na plotostřihu mohou objevovat bezpečnostní prvky, o kterých se budeme bavit o kapitolu níže.

Správný čas střihu a údržba

Jak používat plotostřih

Pokud jsou tyto nástroje správně používány a správně udržovány, jsou bezpečné. I tak, noste ochranné brýle, rukavice a ochranu sluchu před odchodem do práce. Navíc, nikdy neřezejte poblíž kovového plotu: Meč by se odrazil a my jsme mohli hodně ublížit.

Když jdeme stříhat živé ploty, musíme to udělat zdola nahoru. Tímto způsobem budou vystaveny silnější větve, takže je budeme snáze vidět a stříhat. Pokud prší nebo je předpověď deště, nebudeme ji používat, protože se zvyšuje riziko nehody.

Aby meč mohl stříhat jako první den, je velmi důležité nanést olej a nastříkat každý den, a odstraňte všechny zbývající listy nebo dřevo, které mají. Zbytek nůžek na živé ploty by měl být čištěn měkkým kartáčem nebo hadříkem. Po každém použití musíte zkontrolovat vzduchový filtr, protože pokud je špinavý, sníží se výkon a zvýší se spotřeba.

Náš stroj tak bude nejen schopen provádět čisté řezy, ale bude do značné míry zaručena naše bezpečnost; nemluvě o tom, že zahrada bude i nadále vypadat skvěle.

Údržba

Když už do pořízení techniky investuje peníze, snažte se vždy o přístroj starat co nejlépe a s velkou pečlivostí. Můžete si tak prodloužit jeho životnost až o několik let. Přinášíme několik tipů.

Po každém použití je dobré u motorových strojů zkontrolovat průduchy na krytu motoru a odstranit z nich případné zbytky dřevin, aby nebránily přívodu vzduchu a nedošlo tak k jeho rychlému přehřátí.

U elektrických plotstřihů využívejte při skladování háček na rukojeti, zamezíte tak popraskání napájecího kabelu a dostatečně ho zafixujete.

Časem dojde k otupění ostří. Nikdy se nepokoušejte ostřit jej sami doma, i kdyby vám to doporučil soused. Neodborným broušením můžete jednat poškodit ostří, čehož si samozřejmě všimnete, ale může se stát, že i díky nekvalitnímu provedení můžete rozhodit geometrii a vyváženost stroje.

Aby nedocházelo k zbytečnému zadrhávání, je třeba čepel občas promazat klasickým technickým olejem ve spreji, který ji ochrání před vlhkem a následnou korozí.

Kdy stříhat živý plot

Základní stříhání živého plotu je ideální v únoru, ještě před začátkem vegetačního období. Tvarované živé ploty vyžadují častější zastřihávání, aby si svůj tvar udržely.

Můžete stříhat na jaře a na podzim. Pokud začínáte vytvářet tvar nového plotu, stříhejte od února, vždy jednou za měsíc, až do května.

V létě, kdy je příliš teplo, živý plot nestříhejte, mohli byste ho nenávratně poškodit. Stálezelené ploty zastříhávejte vždy jenom jednou ročně, na jaře nebo na podzim.

V průběhu vegetačního období živý plot zbavujte jenom suchých částí. Nikdy živý plot nestříhejte v zimním období, mohly by jej poškodit mrazy.

Bezpečnost práce

Vždy se před používáním nůžek na živý plot přesvědčte, že je k nim dobře připevněný ochranný kryt ruky. Před zapojením do sítě či k baterii, zvednutím nebo přenášením nástroje se ujistěte, že je vypínač ve vypnuté poloze. Používejte osobní ochranné pomůcky. Vždy používejte ochranu očí. Ochranné vybavení jako protiprachová maska, protiskluzová bezpečnostní obuv, tvrdá přilba anebo ochrana sluchu používané v příslušných situacích redukuje riziko zranění.

Moderní plotostřihy jsou navíc vybaveny bezpečnostními funkcemi minimalizujícími riziko poranění, jako je například nutnost mít na přístroji obě ruce, jinak se lišta plotostřihu zastaví nebo brždění pohybu nožů v listě. Díky tomu nedojde k poranění ani po vypnutí přístroje, kdyby lišta měla kinetickou energii po doběhu.

Cena plotostřihu

Jako vždy si v poslední kapitole rozdělíme ceny do tří cenových kategorií a představíme si, co od jaké lze očekávat.

Cena plotostřihu do 2 000 Kč s DPH

Tuto cenovou kategorii je vhodné rozdělit ještě na dvě části.

V cenovém rozpětí do 1 000 Kč lze zakoupit především ruční plotostřihy, které ocení každý, kdo potřebuje jednou začas přistřihnout jeden, či dva keříky. Pokud však patříte k vlastníkům bujného porostu na vaší zahradě, je tato investice nepraktická. Dále se v této kategorii dají naleznout elektrické plotostřihy s výkonem nepřesahující 500 W.

V kategorii 1 000 Kč až 2 000 Kč začíná být výběr rozmanitější. Na výběr budete mít mezi elektrickými, ale i několika akumulátorovými modely. Tyto modely budou vyhovovat každému rekreačnímu zahradníkovi. Délka nožů se zde vyskytuje v hodnotách 400 – 600 mm.

Cena plotostřihu od 2 000 Kč s DPH do 6 000 Kč s DPH

V této cenové kategorii si krom luxusních elektrických a akumulačních plotostřihů můžete pořídit i benzínové přístroje s kvalitním výkonem. Délka čepele až 700 milimetrů, velká rozteč nožů přes 34 milimetrů a praktické příslušenství k tomu. To jsou nůžky na živý plot, které uspokojí naprosto každého zákazníka.

Cena plotostřihu nad 6 000 Kč s DPH

Tato cenová kategorie je spíše určená pro profesionální zahradníky, kteří svůj plotostřih budou užívat v častém provozu a potřebují perfektní výkon bez možnosti vyčerpání. Mezi nejdražší plotostřihy patří i nástroje přesahující hranici 35 000 Kč.

Plotostřihy: Plotostřih a pár slov na závěr

V tomto článku jste se dozvěděli o tom, jak si vybrat nový plotostřih. Pověděli jsme si o důležitých parametrech, které je dobré znát pro výběr tohoto druhu zboží. Doufáme, že jsme vám s tímto úkolem výběru nového plotostřihu pomohli.

Nyní už vám k nákupu stačí pouze pár kroků. Stačí si pouze váš vysněný produkt v podobě nového plotostřihu zakoupit v některém z online obchodů a naplnit v něm virtuální nákupní nákupní košík.

Z tabulky s porovnáním výše se proklikněte na srovnávací portál Heureka, kde si můžete porovnat jednotlivé plotostřihy a jejich ceny včetně recenze a uživatelských zkušeností s konkrétním modelem plotostřihu. Dozvíte se tam také, který plotostřih je kde skladem a za jakou se prodává cenu v různých obchodech.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 4.3]

Mohlo by vás také zajímat