Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Pokosové pily

Pokosové pily (pokosnice) jsou velmi zajímavou alternativou k jiným řezacím zařízením, jako jsou stolní pily. Je to určitě velmi dobré řešení pro nezkušené lidi, kteří potřebují efektivní způsob, jak řezat ne příliš velké prvky. Důvodem je především mnoho ochranných opatření, kterými bylo zařízení vybaveno. Pokosové pily můžete nalézt také pod označením kapovací pily. S pokosovou pilou jednoduše provede úhlové řezy. Je použitelná na mnoha různých materiálech.

Pokosová pila
Pokosová pila

Využít ji můžete při mnoha různých příležitostech. Svoje využití nalezne při dělání rozvodů z různých trubek. Můžete si s ní tak vyrobit dokonalé fotorámečky. Existují ruční a elektrické pokosové pily.

V dnešní době si můžete vybrat i akumulátorové pokosové pily, kde vám při použití nebude překážet žádný kabel. Jejich nevýhodou je naopak o něco nižší výkon. Nalezení tohoto dokonalého produktu však není snadné. Velmi dobrá pokosová pila nám musí především zaručit poměrně vysokou všestrannost, což je v této kategorii produktů velmi důležité. Optimální výkon je samozřejmě také zásadní. Která pokosová pila bude tedy nejlepší?

V tomto článku se podíváme na srovnání nejlepších pokosových pil a zaměříme se také i na to, jak vybrat pokosovou pilu. To zahrnuje všechny důležité parametry, které je potřebné znát k výběru nové pokosové pily.

Pokosové pily: Porovnání 10 nejlepších pokosových pil podle hodnocení, testů a recenzí zákazníků

V tomto srovnání jsme pro vás vybrali 10 nejlepších pokosových pil. Jak jsme tyto pokosnice vybírali? Vybrali jsme je podle hodnocení a dostupných recenzí uživatelů a zákazníků. Tyto pokosové pily jsme následně seřadili do přehledné tabulky. Tyto produkty si můžete následně seřadit podle vašich preferencí. Pokud vás například zajímá nízká cena, můžete si seřadit produkty podle orientační ceny s DPH a vybrat si tak nejlevnější a zároveň nejlepší pokosovou pilu.

NázevVzhledVýrobcePříkon (W)S pojezdemOrientační cena (s DPH)Dostupnost
PARKSIDE PKS 1500 B3 LidlPokosová pila PARKSIDE PKS 1500 B3 LidlParkside (Lidl)1500Ne1799Zobrazit v obchodech
Metabo KGS 254 MPokosová pila Metabo KGS 254 MMetabo1800Ano6990Zobrazit v obchodech
Scheppach HM 216Pokosová pila Scheppach HM 216Scheppach2000Ne2879Zobrazit v obchodech
Makita LS1219LPokosová pila Makita LS1219LMakita1800Ano21836Zobrazit v obchodech
Scheppach HM 254Pokosová pila Scheppach HM 254Scheppach2000Ne4499Zobrazit v obchodech
Scheppach HM 110 MPPokosová pila Scheppach HM 110 MPScheppach2000Ano5790Zobrazit v obchodech
SCHEPPACH HM 90 SLPokosová pila SCHEPPACH HM 90 SLScheppach2200Ano4400Zobrazit v obchodech
Metabo KS 216 M LasercutPokosová pila Metabo KS 216 M LasercutMetabo1350Ano3490Zobrazit v obchodech
Metabo KGS 305 MPokosová pila Metabo KGS 305 MMetabo2000Ano11390Zobrazit v obchodech
Bosch GCM 12 GDLPokosová pila Bosch GCM 12 GDLBosch2000Ano18900Zobrazit v obchodech
Po kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” budete přesměrováni na srovnávací portál Heureka. Na něm si můžete porovnat ceny jednotlivých obchodů a přečíst si recenze a hodnocení pokosových pil od jejich uživatelů.

Pokosové pily: Nejlepší pokosové pily podle Heureky

Pokud nevidíte srovnání pokosových pil, pak máte zřejmě zapnuté blokování reklamy.

Pokosová pila: Jak vybrat pokosovou pilu?

Při výběru nové pokosové pily je důležité se zaměřit především na tyto parametry:

  • Výkon pokosové pily (otáčky, příkon)
  • Průměr kotouče u pokosové pily
  • Délka řezu a hloubka řezu
  • Příslušenství k pokosové pile
  • Cena pokosové pily

Při nákupu dokonalého zařízení pro řezání materiálů podobných dřevu nebo dokonce o něco tvrdších materiálů musíme pamatovat na mnoho aspektů. Zatímco pokosová pila je o něco bezpečnějším řešením než standardní pily, musíme si také pamatovat, že zařízení musí být vybaveno všemi nezbytnými mechanismy, aby byla zajištěna naše ochrana. Kromě problémů souvisejících s výkonem nebo rychlostí otáčení si proto musíme pamatovat na bezpečnostní systémy, které se starají o naši bezpečnost.

Mezi další funkce, které se také ukáží jako velmi důležité, patří rozsah nastavení. Kromě toho se funkce zařízení ukáže jako zásadní.

Mezi další parametry, které vám pomohou vybrat perfektní zařízení, patří průměr kotouče a dostupnost funkcí a příslušenství. Pohodlí (ergonomie nástroje) při používání je také stejně důležitým parametrem.

Určení pokosové pily

Než si koupíme pokosovou pilu, zamysleme se nad tím, jak ji použijeme. To je důležité, protože každý model je přizpůsoben řezání jiného materiálu. Pokud se chystáme sami vyrábět nábytek, vyrábět elegantní obložení nebo opravovat parkety, budeme potřebovat pokosovou pilu na dřevo. Většina z tohoto typu zařízení také umožňuje řezat materiály podobné dřevu, např. Dřevotřískové desky. Existují také zařízení přizpůsobená k řezání plastů a dokonce i kovů, včetně železa nebo hliníku.

Průměr kotouče pokosové pily

Průměr kotouče je velmi důležitým parametrem při výběru nové pokosové pily. Průměr řezacího kotouče má vliv na výsledek naší práce. Nejčastěji si můžete vybrat modely, které mají průměr kotouče od 200 mm do 300 mm. Pokud chcete využít pokosovou pilu pro profesionální použití, můžete si vybrat i modely s větším průměrem kotouče než je 300 mm. Průměr kotouče nám ovlivní i to, jak veliká je hloubka řezu.

Posuv pokosové pily

Při rozhodování, kterou pokosovou pilu zvolit, bychom měli věnovat pozornost tomu, zda je model vybaven posuvem. Tato funkce bude užitečná při řezání panelů, zahradních sloupků a plotů. Pokud máme v úmyslu řezat hlavně malé prvky, nemusíme investovat do podávacího zařízení, protože pravděpodobně nebudeme mít mnoho příležitostí jej použít.

Výkon pokosnice a rychlost otáčení

Jedním z nejdůležitějších parametrů pokosových pil je výkon motoru. Ovlivňuje efektivitu zařízení, a tím i snadnost řezání. Podíváme-li se blíže na zařízení dostupná na trhu, všimneme si, že jejich výkon se obvykle pohybuje v rozmezí od 1 200 W do 3 600 W.

Otáčky

Výkon pokosnice však určuje i další, stejně důležitý parametr. Mluvíme o rychlosti otáčení. Maximum je obvykle 3750 – 5500 ot./min. Mělo by se pamatovat na to, že pila určená k řezání např. hliníku by měla pracovat při nižší rychlosti než při řezání dřeva. Každý materiál má jinou hustotu a strukturu, proto vyžaduje individuálně vybranou metodu zpracování. Pokud nesprávně nastavíme rychlost otáčení zařízení, bude to mít negativní dopad jak na přesnost řezu, tak na naši bezpečnost.

Úhel řezu pokosové pily

Jak název napovídá, pokosová pila je navržena k řezání materiálů pod úhlem. Obvykle se jedná o úhel až 45 nebo 90 stupňů. Některá zařízení lze naklonit pouze na jednu stranu, k dispozici jsou také oboustranné modely. Ty, které jsou zahrnuty ve druhé skupině, jsou vhodné pro pokročilejší úlohy, které vyžadují řezání na obou stranách. Neměli bychom mít problém s rozhodnutím, jaká je nejlepší pokosová pila, protože většina výrobců uvádí maximální hloubku a šířku řezu pro daný úhel.

Funkce náklonu

Pokud si koupíme pokosovou pilu s funkcí náklonu, budeme schopni řezat dva úhly současně. To vše díky hlavě, která se naklání do strany, a proto se také otáčí na pracovním stole. Funkce náklonu se osvědčí zejména při stavbě nábytku.

Rozměry a hmotnost pokosové pily

Pokosové pily mají většinou kompaktní rozměry, takže výrazně neomezují volný prostor v dílně. Nicméně neváží stejně, někdy je to 7-8 kg a někdy mnohem více, dokonce 15 nebo 25 kg. Pokud máme v úmyslu používat zařízení na jednom místě, můžeme se rozhodnout pro těžší model, protože v tomto případě není hmotnost tak důležitá.

Příslušenství pokosové pily

Při nákupu pokosové pily nemůžete zapomenout na další vybavení, protože má velký dopad na pohodlí a bezpečnost práce. Jedním z nich je vestavěné osvětlení, které zlepšuje viditelnost a pomáhá být přesný.

Systém odsávání pilin a prachu je také velmi užitečný. Hobliny vytvořené při řezání materiálu snižují viditelnost a mohou jim překážet. Pokud jsou průběžně nasáváni do speciálního sáčku, práce v dílně se ukáže jako pohodlnější a bude pro nás snazší udržovat jej v pořádku.

Pokosová pila se obvykle dodává s jedním pilovým kotoučem příslušného průměru (nejčastěji 21 až 36 cm). Může však být občas nutné jej vyměnit. Nebude to těžké, pokud zvolíme zařízení se zámkem vřetena.

Ukazatel linie řezu – Užitečným příslušenstvím je také laserový indikátor linie řezu, který ukazuje, kde se má daný prvek oříznout.

Zarážky – Pokosová pila může být také vybavena například zarážkou pro zapichování nebo bočními podpěrami.

Cena pokosové pily

Samozřejmě se i zde u tohoto srovnávacího článku zaměříme na jednotlivé cenové kategorie pokosových pil. Podívame se, co vám nabídnou modely z nejlevnější kategorie a co naopak ty z té nejdražší cenové kategorie. Odpovíme si zde na otázku, kolik by taková pokosová pila měla stát peněz. Podle toho si můžete představit, kolik bude nutné investovat peněz do nové pokosové pily.

Cena pokosové pily do 5 000 Kč s DPH

Co vám nabídnou pokosnice, které se svoji cenovkou vlezou do rozpočtu do 5 000 Kč s DPH? Nečekejte zde veliký výběr sortimentu. Většina modelů je určena na základní domácí použití. Nicméně tety modely vám nabídnou základní funkčnost se kterou se spokojí nenároční občasní uživatelé. Můžete si zde vybírat modely s příslušenstvím jako je laserové ukazovátko, led osvětlení a nastavitelnost úhlu řezání. Vyberete si zde i modely s pojezdem.

Cena kapovací a pokosové pily od 5 000 Kč s DPH do 10 000 Kč s DPH

Tyto modely vám nabídnou vyšší výkon a mnohem více funkcí a příslušenství. Tyto modely mají obvykle robustní hliníkovou konstrukci. Mají dobrou životnost, dobrý výkon a mnoho dalších dobrých parametrů.

Cena pokosové pily nad 10 000 Kč s DPH

Pokosové pily s cenovokou nad 10 000 Kč s DPH jsou určeny pro náročnější uživatele. Samozřejmostí je pojezd, libovolné nastavování, LED osvětlení, odsávání pilin a větší možnost nastavení úhlu při řezání. Vyberete si i modely, které svoji cenou překračují i přes 50 000 Kč s DPH. 

Pokosové pily: Pokosnice a pár slov na závěr

V tomto článku jste se dozvěděli o tom, jak si vybrat novou pokosovou pilu do vaší dílny. Pověděli jsme si o důležitých parametrech, které je dobré znát pro výběr tohoto druhu zboží. Doufáme, že jsme vám s tímto úkolem výběru nové pokosové pily pomohli a vy teď využijete pokosovou pilu při mnoha různých projektech a bude vám sloužit dlouho bez jediné závady.

Nyní už vám k nákupu stačí pouze pár kroků. Stačí si pouze váš vysněný produkt v podobě nové pokosové pily zakoupit v některém z online obchodů a naplnit v něm virtuální nákupní košík.

Z tabulky s porovnáním výše se proklikněte na srovnávací server Heureka, kde si můžete porovnat jednotlivé pokosové pily a jejich ceny včetně recenze a uživatelských zkušeností s konkrétním modelem pokosové pily. Dozvíte se tam také, která pokosnice je kde skladem a za jakou se prodává cenu v různých obchodech.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 4.8]

Mohlo by vás také zajímat