Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Šunkovary

Chcete si připravit vlastní šunku v pohodlí domova a mít tak přesnou kontrolu nad všemi ingrediencemi? Pak potřebujete přístroj jménem šunkovar. V šunkovaru si pohodlně připravíte šunku podle vlastní chuti. Po té, co ochutnáte domácí šunku, už nebudete chtít jinou šunku z obchodu.

Stroj umožňuje přípravu šunky bez použití konzervačních látek nebo jakýchkoliv chemických přísad. Výsledná šunka z domácího šunkovaru je zdravá a šťavnatá. Šunkovar se velmi snadno obsluhuje a používá. Jednoduchá obsluha znamená, že ho mohou použít spotřebitelé všech věkových skupin velmi jednoduše.

V dnešní době nemusí být jednoduché vybrat si ten správný šunkovar. Na internetu je k dispozici mnoho modelů s různými parametry. Abyste nemuseli hledat ten správný spotřebič mnoho hodin a plýtvat tak svým drahocenným časem, sepsali jsme pro vás tento článek. Dozvíte se zde jak vybrat šunkovar a podíváme se i na nejlepší modely šunkovarů.

5 nejlepších modelů šunkovaru

V tomto srovnání jsme pro vás vybrali 5 nejlepších šunkovarů na přípravu domácí šunky. Jak jsme je vybírali? Vybrali jsme je podle hodnocení a dostupných recenzí uživatelů a zákazníků. Tyto modely jsme následně seřadili do přehledné tabulky. Tyto šunkovary si můžete seřadit podle vašich preferencí. Pokud vás například zajímá nízká cena, můžete si seřadit produkty podle orientační ceny s DPH.

NázevVzhledKapacita (v kg)Orientační cena (s DPH)Dostupnost
Tescoma Šunkovar PRESTO s teploměremŠunkovar Tescoma Šunkovar PRESTO s teploměrem1709Zobrazit v obchodech
Toro Šunkovar nerezŠunkovar Toro Šunkovar nerez1,2599Zobrazit v obchodech
Banquet Šunkovar nerezovýŠunkovar Banquet Šunkovar nerezový1,3759Zobrazit v obchodech
Orion 131514Šunkovar Orion šunkovar Orion 1315141,2538Zobrazit v obchodech
Orion 5ORN131505Šunkovar Orion 5ORN1315051,2417Zobrazit v obchodech
Po kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” budete přesměrováni na srovnávací portál Heureka. Na něm si můžete porovnat ceny jednotlivých obchodů a přečíst si recenze a hodnocení šunkovarů od jejich uživatelů.

Jak vybrat šunkovar

Pokud si chcete vybrat nejlepší šunkovar, měli byste se zamyslet nad svými preferencemi a potřebami vašich rodinných příslušníků a podle toho si vybrat konkrétní zařízení.

Stojí za to koupit si produkt se širokým využitím, ve kterém připravíme nejen šunku, ale také slaninu, vepřové koleno, maso, paštiku nebo dokonce i roládu. Někteří výrobci vyrábějí modely tak, aby mohli být také použity k přípravě ryb a mořských plodů. To vám umožní vynechat ze své stravy nákup produktů, které mají spoustu éček a chemických látek. To je důvod, proč si v současné době tolik lidí chce pořídit kvalitní šunkovar. Šunkovary vám umožňují se zbavit nezdravých faktorů, které negativně dokáží ovlivňovat naše zdraví.

Šunkovar je speciální zařízení, které umístíme do hrnce. Pokud nevíte, který výrobek je ten nejlepší, po přečtení našeho článku budete mít mnohem lepší přehled o kvalitních modelech. Je bezpochyby nutné, aby zařízení vyhovovalo vašim požadavkům, proto se podíváme na důležité parametry, které je dobré znát při výběru šunkovaru.

Materiál šunkovaru

Při nákupu se ujistěte, že model je vyroben z materiálu, který jsou schválené a splňují normy Evropské Unie. Toto je velmi důležitá informace, která zajistí, že zařízení, které si chcete zakoupit, je bezpečné. Mezi materiály, které splňují tato kritéria, patří například hliník, plast nebo nerezová ocel.

Hliník

Prvním materiálem, se kterým se setkáte, je hliník. Šunkovary vyrobené z hliníku jsou velmi účinné. Rychle se zahřívají a zaručují dobrou distribuci tepla uvnitř šunkovaru, kde se vaří šunka. Díky tomu se šunka dělá mnohem rychleji. Stojí za zmínku, že tyto typy modelů jsou velmi lehké, což usnadňuje jejich přenášení a manipulaci.

Plast

Výrobky, které jsou vyrobeny z plastu, vydrží vysoké teploty, takže se často objevují v kuchyni a plní svou roli dobře. Zároveň zaručují rychlé zahřátí povrchu, což urychluje vaření. Další jejich výhodou je cenová nenáročnost. S plastem se setkáte u levnějších modelů šunkovaru.

Nerezová ocel

Produkt z nerezové oceli je zdaleka nejbezpečnější a nejodolnější variantou šunkovaru. I když takový model může mít o něco vyšší cenu, jedná se o model, který vám vydrží dlouho. Tento typ materiálu zaručuje rovnoměrné rozložení teploty, což zaručuje uvaření dostatečně šťavnaté a chutné šunky.

Konstrukce

Před nákupem byste se měli ujistit, že model, o který máte zájem, je kompletní a obsahuje všechno potřebné příslušenství a konstruční díly.

Nejdůležitější částí šunkovaru je tělo, které je dostupné v různých tvarech. To je díl, do kterého dáte maso. Podle vašich preferencí si můžete vybrat model kruhový nebo obdéleníkový.

Další částí je tlakový kus a pružiny. Jejich úkolem je přitlačit šunku ke dnu.

Poslední částí je víko, které musí mít zámek. Kromě toho by měl být dobře vyrobený model vybaven speciálním otvorem, do kterého můžeme vložit teploměr pro přesnou kontrolu teploty šunky. Absence otvoru nám přinese to, že budeme muset čas od času otevřít víko, abychom změřili teplotu šunky. Pružiny je třeba přitlačit na kryt. Teprve pak můžeme připravit kvalitní maso.

Dalším důležitým prvkem konstrukce, který vám usnadní používání, je spodní část s držadly. Přítomnost této součásti vám pomůže mnohem lépe vyjmout šunku z šunkovaru.

Kapacita šunkovaru

Při nákupu tohoto zařízení je důležité se zaměřit i na parametr kapacita. Tato hodnota by se měla odvíjet od našich potřeb a potřeb rodinných příslušníků. Jednoduše řečeno je důležité, kolik lidí bude jíst šunku a jak velikou šunku potřebujete.

Pokud připravujete maso pro jednu osobu, bude pro vás určitě stačit malý šunkovar, který pojme cca 800 g šunky.

Pokud chcete připravit jídlo pro velkou rodinu, budete potřebovat model ve kterém se dá připravovat od 1 kg do 2 kg masa. Pro velké rodiny nebo malé řezníky doporučujeme investovat do vybavení o kapacitě 3 kg.

Pokud má váš šunkovar fungovat v řeznictví nebo restauraci, doporučujeme investovat do produktu, který vám umožní připravit dvě šunky současně.

Tvar šunkovaru

Na trhu naleznete modely šunkovaru ve tvaru obdélníku nebo válce. V závislosti na tom, který produkt si vyberete, se musíte ujistit, že se vejde na váš sporák. Z tohoto důvodu jsou nejoblíbenější modely, jejichž tělo je kulaté. U tohoto typu zařízení maso vyplňuje celý povrch, což znamená, že neztrácíme prostor. Na trhu existují obdélníková zařízení, nazývaná také lisovaná zařízení. Tento model má mírně zaoblené rohy a obdélníkový podstavec. Bohužel je to mnohem méně užitečný, takže to není tak populární. Pro domácí použití se hodí především kulatý šunkovar.

Cena

Určitě vás bude také zajímat i cena tohoto produktu. Šunkovar obvykle není drahým zařízením. Lze ho zakoupit již za cenu kolem 500 Kč s DPH. Složitější modely, které jsou určeny spíše do restauračních provozů, mohou stát kolem 1 000 Kč s DPH a více.

Závěrem

V tomto článku jste se dozvěděli o tom, jak si vybrat šunkovar na domácí použití. Pověděli jsme si o důležitých parametrech, které je dobré znát k výběru tohoto druhu zboží.

Doufáme, že jsme vám s tímto úkolem výběru nového šunkovaru pomohli a vy si teď vyberete kvalitní model, který bude přesně podle vašich představ a bude vám fungovat dlouho bez jediné závady. Doufáme, že odteď budete mít vždy šťavnatou a skvělou vařenou šunku a nebudete si ji již muset kupovat v obchodech.

Nyní už vám k nákupu stačí pouze pár posledních kroků. Stačí si pouze váš vysněný produkt zakoupit v některém z online obchodů a naplnit v něm virtuální košík.

Z tabulky s porovnáním výše se proklikněte na srovnávací server Heureka, kde si můžete porovnat jednotlivé obchody a jejich ceny včetně recenzí a uživatelských zkušeností s konkrétním modelem šunkovaru.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

Mohlo by vás také zajímat