Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Topinkovače

Na každém rohu můžete slyšet, že snídaně je důležitou součástí stravy. Co si takhle dát k snídani krásně dozlatova propečený toust nebo klasický chléb? Skvělá snídaně má pozitivní vliv na průběh celého dne. K snídani si můžete dát celou řadu různých pokrmů. Jakmile však ochutnáte opečený chléb v topinkovači, nebudete chtít už nic jiného.

Topinkovač použijete nejen ke snídani, ale i k přípravě velmi chutné svačiny nebo večeře. Topinkovač je užitečným pomocníkem v mnoha domácnostech. Jedná se o malý spotřebič, který budete používat velmi často. Nezabere vám v kuchyni moc místa. Kromě chleba můžete na topinkovači rozpékat i další potraviny. A kromě rozpékání na něm lze i rozmrazovat.

Na trhu je mnoho různých modelů topinkovačů od různých značek a nemusí být jednoduché se v této nabídce vyznat. V tomto článku se podíváme na důležité parametry topinkovače, nejlepší modely a dozvíte se také, jak vybrat topinkovač. Zaměříme se zde na parametry jako je příkon, počet připravených porcí, údržba přístroje, cena a další důležité parametry pro výběr vhodného modelu topinkovače.

Výběr 10 nejlepších topinkovačů

V tomto srovnání jsme pro vás vybrali 10 nejlepších topinkovačů. Jak jsme je vybírali? Vybrali jsme je podle hodnocení a recenzí uživatelů a zákazníků. Tyto modely jsme následně seřadili do přehledné tabulky. Modely topinkovačů si můžete seřadit podle vašich preferencí. Pokud vás například zajímá nízká cena, můžete si seřadit produkty podle orientační ceny s DPH.

NázevVzhledPočet topinekPříkon (W)RozmrazováníZásuvka na drobkyCentrováníOrientační cena (s DPH)Dostupnost
Sencor STS 2607BKtopinkovač Sencor STS 2607BK2750AnoAnoAno399Zobrazit v obchodech
Electrolux EAT 3300topinkovač Electrolux EAT 33002940AnoAnoAno600Zobrazit v obchodech
Severin AT 2509topinkovač Severin AT 250941400AnoAnoNe959Zobrazit v obchodech
Philips HD 2581Topinkovač Philips HD 25812950AnoAnoAno803Zobrazit v obchodech
Boretti B 300topinkovač Boretti B 30041600AnoAnoAno3489Zobrazit v obchodech
DeLonghi CTO 2103topinkovač DeLonghi CTO 21032900AnoAnoNe1228Zobrazit v obchodech
Philips HD 2516topinkovač Philips HD 25162830AnoAnoAno899Zobrazit v obchodech
Bosch TAT 6A001topinkovač Bosch TAT 6A00121090AnoAnoAno995Zobrazit v obchodech
Electrolux EAT 3330topinkovač Electrolux EAT 33302940AnoAnoAno727Zobrazit v obchodech
Sencor STS 5070topinkovač Sencor STS 507041600AnoAnoAno990Zobrazit v obchodech
Po kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” budete přesměrováni na srovnávací portál Heureka. Na něm si můžete porovnat ceny jednotlivých obchodů a přečíst si recenze a hodnocení topinkovačů od jejich uživatelů.

Jak vybrat topinkovač

Topinkovač je jednoduché zařízení, které nezabere moc místa ve vaší kuchyni. Ovládání topinkovače je tak jednoduché, že to zvládne i malé dítě. Co už není tak jednoduché je to, jak vybrat ten správný model topinkovače. Proto jsme pro vás sepsali tohoto průvodce nákupem nového topinkovače, kde se dozvíte o všech důležitých parametrech, značkách, ceně a dalších.

Počet porcí

Prvním důležitým parametrem je počet porcí. Tato hodnota nám určuje to, kolik topinek můžete opékat v jeden okamžik. Tento parametr se odvíjí hlavně od toho, kolik lidí bude potřebovat jíst opečený chléb v jeden okamžik. Případně to také záleží na tom, kolik toho sníte.

Mnoho nabízených modelů na našem trhu má konstrukci na opékání dvou topinek. 2 nebo 4 topinky jsou nejčastější počet topinek, které dokáží topinkovače připravit.

Pokud topinkovač používá více než 2 lidi současně, bude nejužitečnější topinkovač se 4 otvory. Pro velké rodiny jsou vhodné dokonce i modely se 6 otvory pro topinky.

Ale narazíte i na modely s větším počtem štěrbin na topinky. Pro naprostou většinu lidí bude však dostačující topinkovač na 2 topinky.

Velikost štěrbin

Dalším bodem je velikost štěrbin (otvory pro topinky). Pokud se rozhodnete pro dvoumístný topinkovač, ujistěte se, že má hluboké sloty. To umožňuje snadné a dokonalé opékání velkých plátků chleba.

Příkon

Příkon nám určuje spotřebu elektrické energie a ovlivňuje i výkon topinkovače. Čím vyšší jsou watty, tím rychleji topinkovač rozpéká. Nízký příkon, který zpomalí rychlost opékání, vám opeče topinku tak, že může mít žvýkací okraje namísto dokonale křupavých.

Dobrý příkon topinkovače se dvěma otvory by měl být kolem 1000 W nebo vyšší a pro topinkovač se čtyřmi plátky chleba, 1800 W nebo více. Typ chleba, který opékáte, má však také vliv na rychlost opékání. Různé druhy toastového chleba ovlivňují rychlost rozpékání.

Vzhled a barva

Topinkovače se prodávají v celé řadě barevných stylů, od špičkových moderních návrhů až po ty s retro vzhledem. Pokud je pro vás důležité, aby spotřebič ladil s vaší kuchyní, hledejte topinkovače, které se prodávají v různých barvách a nabízejí odpovídající modely.

Ovládání

Na většině topinkovačů naleznete přepínač pro regulaci výkonu. Tím si nastavíte úroveň propečení. To ovlivní tmavost a křupavost topinky. U levnějších modelů je nevýhoda, že první rozpékání trvá déle než následující. To může způsobit to, že si i při stejném nastavení chleba spálíte. Lepší modely jsou vybaveny čidlem, které hlídá zahřívání, takže nedojde k tomuto problému. Další ovládání se liší podle toho, jaký má daný model dostupné funkce. Setkáte se s tlačítkem na vypnutí nebo s tlačítkem na rozmrazování.

Čištění a údržba

Protože se v topinkovačích rozpéká pečivo, dojde k tvorbě drobků, které mohou zapadnout do samotného přístroje. Z toho důvodu jsou některé topinkovače vybaveny vyjímatelným sběračem drobků z pečiva. Některé modely však touto vymožeností vybaveny nejsou a budete je muset jednoduše obrátit a třesením vyklepat což není moc pohodlné. Proto si vybírejte modely se zásobníkem na drobky, který jednoduše vyjmete a drobky vysypete.

Funkce topinkovače

Topinkovač má stejně jako další spotřebiče i celou řadu různých funkcí, které vám ulehčí používání daného přístroje.

S jakými funkcemi se nejčastěji setkáte?

 • Rozmrazování – Funkce rozmrazování je ideální pro ty, kdo měli zmrazený chléb nebo jiné potraviny. Tato funkce nejprve rozmrazí a poté opeče chléb nebo toast, vše v jednom cyklu, takže nemusíte znova opékat již rozmrazený chléb.
 • Funkce stop – Funkce stop vám dokáže přerušit proces rozpékání. Chleba jednoduše vyskočí a přístroj se vypne. To se hodí v okamžik, kdy přijdete na to, že chléb už je opečený až moc a mohlo by dojít k jeho spálení.
 • Peek and View – Díky této funkci můžete rozpékání přerušit a podívat se, jak moc je pečivo rozpečené a vrátit ho zpět. Mezi tím si topinkovač udržuje stálou teplotu.
 • Opékání pouze z jedné strany – Funkce, která umožňuje opéct pouze jednu stranu pečiva.
 • Funkce udržování teploty – Díky této funkci udržíte topinku stále teplou, tudíž nedojde ke ztvrdnutí pečiva. Topinku budete mít stále čerstvou i když nemáte právě čas ji sníst.
 • Centrování chleba – Tato funkce vám umožňuje topinku vycentrovat ve štěrbině na pečivo. Díky tomu dojde k rovnoměrnému opékání.
 • LED indikátor – Indikátor je jednoduché LED světýlko, které vás informuje o daném stavu pečení. Díky tomu víte přesně, co topinkovač právě dělá.
 • Bezpečnostní pojistka – Pojistka, která zabrání přehřátí přístroje a tím chrání vaše obydlí proti vzniku požáru.
 • Audio signalizace – Tato zvuková signalizace vás upozorní na to, že je pečivo již rozpečeno. Díky tomu na rozpékání nezapomenete a nedojde k tomu, že si vzpomenete ve chvíli, kdy bude pečivo již tvrdé.

Cena

Kolik by měl nový topinkovač stát? Topinkovač nepatří mezi nejdražší zboží a tudíž je dobře cenově dostupné prakticky pro každého. Pojďme se nyní podívat na jednotlivé cenové kategorie ať víte, co jednotlivé modely nabízejí. Díky tomu získáte rámcovou představu o tom, kolik peněz bude nutné do nového stroje investovat. Ty nejlevnější modely zakoupíte již za cenu kolem 200 Kč. Což je opravdu levné. Můžete si vybírat modely od mnohých značek jako je Sencor, Eta, Bosch a další.

Nejlevnější modely s cenou do 500 Kč

Co lze očekávat od kategorie s nejlevnější cenou? Tyto modely vám nabídnou opékání 2 topinek. Dále vám většina z nich nabídne i funkci rozmrazování. Setkáte se zde hlavně s modely od značky Sencor. Nejlevnější modely lze pořídit již od ceny kolem 299 Kč s DPH. Některé modely vám nabídnou i funkci centrování, automatické vyhození a rozmrazování. Toto vše vám nabídne například topinkovač Sencor STS 2607BK s cenou kolem 299 Kč s DPH.

Cena od 500 Kč do 1500 Kč

Pokud překročíme cenovou hladinu 500 Kč, otevře se nám mnohem širší nabídka topinkovačů s mnoha zajímavými funkcemi. Tyto modely mají i hezčí design a lepší zpracování. Lze si vybrat i modely s nerezovým materiálem a také si vyberete model se 4 otvory na chléb. Příkon u těchto modelů se pohybuje od 700 W do 1 000 W.

Cena od 1500 Kč do 3000 Kč

Kategorie od 1 500 Kč do 3 000 Kč nabídne už o něco výkonnější produkty topinkovačů. Tyto modely nabídnou LED podsvícené diody, zásuvku na drobky, centrování, rozmrazování či automatické vyhození. Modely jsou velmi zdařilé a jsou nejčastěji vyrobeny z velmi kvalitní nerezové oceli. Bývají vybaveny i prostorem pro uložení napájecího kabelu. Příkladem velmi dobrého modelu z této kategorie je Sage BTA 720. Ten se prodává za cenu kolem 1 990 Kč s DPH.

Nejdražší modely s cenou nad 3000 Kč

Pokud se rozhodnete do přístroje investovat více jak 3 000 Kč, můžete si vybírat z modelů, které nabízejí LED displej, nastavitelný čas pečení a vyberete si zde i velmi vyvedené modely s americkým retro vzhledem. Barva vzhledu u těchto modelů může být různá. V této kategorii se vám meze nekladou. Vyberete si modely s příkonem větším jak 1 000 W. Například model Boretti B 302 nabízí 1600 W a rozpékání pro 4 topinky najednou. Na trhu se prodává za cenu kolem 3 489 Kč s DPH. Pokud máte početnou rodinu, budete hledat v této cenové kategorii.

Topinkovače: Dostupné značky

Na trhu naleznete mnoho různých značek topinkovačů. Co od nich můžete očekávat? Jak kvalitní zboží vyrábějí a prodávají? Na to se pojďme zaměřit v této části článku.

Na trhu lze narazit na tyto značky:

 • Sencor
 • Kenwood
 • Eta
 • Philips
 • Electrolux
 • DeLonghi

a další.

Topinkovače Sencor

Značka Sencor pochází původně z Japonska. Zabývá se prodejem a výrobou spotřebního zboží a vznikla v roce 1969 v Japonsku. Od 90. let tuto značku vlastní česká firma Fast ČR. Sencor se zabývá prodejem mnoha spotřebičů, které jsou cenově dostupné. Koupíte od něj i topinkovače na rozpékání pečiva. Mezi topinkovači se značka Sencor dokáže prodrat mezi modely, které nabízejí dobrý poměr cena / výkon. Mají i zásuvku na drobky a zvládají rozmrazování. Takovým modelem je například Sencor STS 2607BK.

Topinkovače ETA

Kdo by neznal českou značku ETA? Mnozí z nás si ji pamatujeme si jako výrobce vysavačů. Tato firma se dnes zabývá výrobou mnoha domácích spotřebičů včetně topinkovačů. Modely od značky ETA jsou kvalitní a mají dobrý poměr cena / výkon. Na trhu si zakoupíte topinkovače ETA Storio 9166 90020, ETA ELA, ETA Ronny, ETA Tonny a další modely. S topinkovači ETA si rozpečete hodně pečiva. Samozřejmostí je zásuvka na drobky z topinek, rozmrazování a další funkce a příslušenství.

Topinkovače Kenwood

Pokud nehledíte tolik na cenu a máte rádi hezký design a hledáte hezké spotřebiče do kuchyně, které se ve vaši kuchyni nebo firmě neztratí, pak jsou produkty od značky Kenwood skvělou volbou. Značka Kenwood byla založena okolo roku 1947. Její hlavní nabídkou jsou spotřebiče do kuchyně. Topinkovače na rozpékání pečiva od značky Kenwood jsou velmi kvalitní. Nabízí dostatečně vysoký výkon a připraví vám velmi lahodné a křupavé topinky.

Závěrem

Co říci závěrem? Snad jen vám popřát, ať si vyberete ten nejlepší možný model. V tomto článku jsme si pověděli o tom, jak vybrat topinkovač pro přípravu lahodných topinek. Zaměřili jsme se na důležité parametry a porovnali jsme si jednotlivé modely.

Doufáme, že jsme vám s výběrem nového topinkovače pomohli a budete si vychutnávat pěkně rozpečené a křupavé pečivo každý den. S topinkovačem je opékání hračka. K nákupu vám zbývá už jen posledních pár kroků. Stačí se podívat na tabulku, která je na začátku článku a prokliknout se do některého z internetových obchodů a naplnit v něm virtuální košík vámi vybraným modelem topinkovače.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 2 Průměrně: 5]

Mohlo by vás také zajímat