Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Výrobníky sody

Jak se zbavit nadměrného množství plastů a zároveň si vytvořit chutnou sodovku v pohodlí domova? Řešením je výrobník sody. Je to užitečný pomocník do kuchyně. Můžete použít vaše šťávy, nebo kupované šťávy. Sodovku si připravíte přesně podle vašich chuťových buněk. Další výhodou je, že nebudete muset tak často vynášet odpadky, protože odpad z plastových lahví se vám již doma nebude shromažďovat. Tím šetříte nejen životní prostředí, ale i svoji energii. Navíc se nemusíte tahat s velikými balíky sodovek ze supermarketu a číhat na slevy.

Na trhu v dnešní době nalezneme různé modely výrobníků sody. Není to jen dnes všem známý sodastream. Abyste se ve výrobnících sody vyznali, přinášíme vám tento článek, kde se dozvíte jak vybrat výrobník sodovky a také se podíváme na ty nejlepší modely. Podíváme se na důležité parametry, které je potřebné znát k výběru kvalitního modelu výrobníku sody.

Výrobníky sody naleznou svoje umístění jak v domácnosti, tak i v restauračním provozu.

Výrobníky sody mohou být často označovány jako sodobar nebo sodovkovač.

Výrobníky sody: Výběr 10 nejlepších výrobníků sody

V tomto srovnání jsme pro vás vybrali 10 nejlepších výrobníků sody. Jak jsme tyto výrobníky sody vybírali? Vybrali jsme nejlepší přístroje podle hodnocení a dostupných recenzí uživatelů a zákazníků. Tyto modely rádií jsme následně seřadili do přehledné tabulky. Tyto produkty si můžete seřadit podle vašich preferencí. Pokud vás například zajímá nízká cena výrobníku sody, můžete si seřadit tyto produkty podle orientační ceny s DPH.

NázevVzhledMateriál lahveObjem lahve (l)Kapacita CO2 bombičky (v l)Rozměry (hloubka x šířka x výška)Základní hmotnost v kgOrientační cena (s DPH)Dostupnost
SodaStream Spirit BlackVýrobník sody SodaStream Spirit BlackPlast18020 cm x 20 cm x 42 cm2,821680Zobrazit v obchodech
SodaStream JET WhiteVýrobník sody SodaStream JET WhitePlast0,98022 cm x 14 cm x 42 cm2,821490Zobrazit v obchodech
Tescoma MyDrink 308610Výrobník sody Tescoma MyDrink 308610Plast0,858518 cm x 11,5 cm x 42 cm2,62099Zobrazit v obchodech
SodaStream Crystal BlackVýrobník sody SodaStream Crystal BlackSklo0,78020,2 cm x 29 cm x 45,1 cm5,42999Zobrazit v obchodech
Sodastream Spirit One TouchVýrobník sody Sodastream Spirit One TouchPlast18027,5 cm x 15,2 cm x 44 cm3,073199Zobrazit v obchodech
LIMO BAR Eco WhiteVýrobník sody LIMO BAR Eco WhitePlast18021 cm x 12 cm x 42 cm1,271197Zobrazit v obchodech
Limo Bar Elixír TurboVýrobník sody Limo Bar Elixír TurboPlast113523,5 cm x 13 cm x 42,7 cm1,151699Zobrazit v obchodech
LIMO BAR ZOOM redVýrobník sody LIMO BAR ZOOM redPlast18024,5 cm x 13,5 cm x 42 cm1,271497Zobrazit v obchodech
Aarke Carbonator IIVýrobník sody Aarke Carbonator IIPlast16025,8 cm x 15,3 cm x 41,4 cm1,65490Zobrazit v obchodech
Orion AquadreamVýrobník sody Orion AquadreamPlast1,18024,5 cm x 19 cm x 42 cm1,91149Zobrazit v obchodech
Po kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” budete přesměrováni na srovnávací portál Heureka. Na něm si můžete porovnat ceny jednotlivých obchodů a přečíst si recenze a hodnocení výrobníků sody od jejich uživatelů.

Jak vybrat nejlepší výrobník sody

Výrobník na domácí sodovku nepatří mezi konstrukčně složité spotřebiče a proto by ani jeho výběr neměl být nějak extra složitý. Nicméně je několik parametrů, na které je důležité si při výběru dávat pozor. Pokud budete mít model s kvalitními parametry, můžete využít jeho maximální potenciál.

V následujících částech tohoto článku se podíváme na důležité parametry jako je materiál, objem, bombičky a další. Podíváme se i na dostupné příslušenství, cenové kategorie a funkce.

S výrobníkem sody dokážete v pohodlí domova vytvářet sodovkové nápoje bez obtíží. S tímto článkem budete schopni vybrat ten nejlepší výrobník sody, který je spolehlivý a zároveň ho zakoupíte za výhodnou cenu.

Typ výrobníku sody

Základní dělení výrobníku sody spočívá v tom, zda si ho zakoupíte do domácnosti nebo do restauračního provozu. Případně do kanceláře, kde ho bude používat mnoho lidí.

Výrobník sody do domácnosti

Výrobníky sody do domácnosti jsou artiklem, který se prodává prakticky nejvíce ze všech typů výrobníků sody. Z tohoto důvodu je nabídka výrobníků sody do domácnosti velmi široká. Můžete si vybírat modely, které nabízejí celé sady s více lahvemi včetně šťáv s příchutěmi. Výrobník sody se ve vaší kuchyni rozhodně neztratí, protože modely do domácnosti jsou vyráběny s důmyslem pro elegantní a zároveň moderní vzhled.

U domácích výrobníků sody si můžete vybrat z těchto podtypů:

 • Výrobník sody se základnou – nejznámějším představitelem tohoto typu jsou modely od značky SodaStream. Výrobník sody je vybaven základnou, která se stará o výrobu bublinkové vody. Samotnou láhev do tohoto typu sodovkovače buď zašroubujete nebo jednoduše zasunete.
 • Sifonová láhev – Tento typ sodovkovače je všeobecně známý a můžete ho pamatovat již z dob minulých. Jedná se o levnou verzi sodovkovače. Bombička se umísťuje do víčka sifonové lahve.

Výrobníky sody do komerčních prostor

Do komerčních prostor vám nebudou stačit pouze běžné výrobníky sody, které jsou určené pro domácí provoz a tedy jen občasné použití. Tento typ výrobníku umí velmi rychle vyprodukovat nasycenou vodu ve velkém množství. Takový model je nejčastější rovnou napojen na přípojku pitné vody. Takové přístroje se označují jako sodobary. Můžete si vybrat ze sodobaru stolního nebo sodobaru podstolního. Tyto modely jsou poměrně drahé a tudíž nemá smysl si je kupovat pro domácí využití. V našem článku se primárně věnujeme sodovkovačům, které jsou určeny pro domácí použití.

Objem láhve

Po základně u domácího sodovkovače je láhev dalším velmi důležitým parametrem, ne-li přímo nejdůležitějším. U láhve nás zajímá hlavně její objem. Ten určuje, kolik litrů nápoje si můžete připravit na jedno zmáčknutí tlačítka. Objem láhve k domácímu výrobníku sody se pohybuje obvykle kolem 0,5 až 1 litru. Existují i modely s větším objemem. Objem se udává v litrech.

Materiál lahve sodovkovače

Dalším parametrem, který je potřeba řešit u výrobníku sody, je materiál láhve. Tu vkládáme do sodovkovače šroubováním nebo zacvaknutím. Nejčastěji si můžete vybírat buď z plastových nebo skleněných lahví.

 • Plastový materiál láhve – jedná se o nejčastější materiál u lahví sodovkovače. Můžete si vybírat lahve různých tvarů a velikostí. Plast je odolný a nerozbije se při padnutí lahve jako skleněný materiál.
 • Skleněná lahev – Dalším typem materiálu je skleněná lahev. Tyto lahve jsou hezké a elegantní. Jsou také dražší. Jejich nevýhodou je, že se dají snadno rozbít. Naopak jejich výhodou je delší trvanlivost materiálu a snadné umývání.

Typ bombičky s oxidem uhličitým

Bombička s oxidem uhličitým je tou součástí výrobníku sody, která vám vyrobí nasycení nápoje. Bombičky mohou být v různých velikostech a typech. Můžete si vybírat z jednorázových bombiček nebo vyměnitelných bombiček.

Jednorázové bombičky – jednorázové bombičky mají obvykle menší objem. Musíte ji vyhodit a zakoupit novou. Nedá se znovu naplnit. S tímto typem bombičky se setkáte nejčastěji u klasické sifonové lahve.

Vyměnitelné bombičky – Vyměnitelné bombičky jsou výhodné. Jednak jsou více ekologické a i ekonomicky výhodnější. Prakticky v každém obchodě se elektronikou si můžete nechat vyměnit bombičku za již naplněnou. Záleží však na výrobci a prodejci daného výrobníku sody.

Bombičky obvykle nejsou přenositelné na modely výrobníků sody od jiných výrobců. Tudíž musíte mít vždy originální bombičku s oxidem uhličitým.

Objem bombičky výrobníku sody

Objem bombičky nám ovlivní zejména to, kolik lahví nápojů můžete připravit než ji budete muset vyměnit za novou. Jednorázové bombičky mají obvykle menší objem. Vyměnitelné bombičky do domácích sodovkovačů mají obvykle větší objem, který se pohybuje obvykle kolem 80 litrů.

Výrobník sody – jeho funkce a příslušenství

Funkce a dodatečné příslušenství vám ulehčí práci při přípravě sycených nápojů. S jakými funkcemi a příslušenstvím se můžete nejčastěji u výrobníků sody setkat? Na to se pojďme zaměřit zde.

Funkce výrobníků sody:

 • Regulátor intenzity sycení – Toto tlačítko či kolečko vám umožňuje nastavit si intenzitu sycení. Můžete si sytit nápoj podle své chuti. Obvykle si můžete vybrat mezi jemnou, střední a silnou intenzitou nasycení nápoje.
 • Funkce filtrování vody – Funkce vám umožní filtrovat vodu pokud nemáte kvalitní zdroj vody.
 • Bezpečnostní prvky – obvykle bývají sodovkovače vybaveny přetlakovým ventilem, který slouží k vaší bezpečnosti.

Sirupy

K výrobníkům sody si můžete dokoupit z velké nabídky sirupů a šťáv, které perfektně dochutí váš sycený nápoj. U všech výrobníků sody můžete používat jakékoliv sirupy, nejste tedy omezeni na sirupy od výrobce výrobníku sody.

Můžete si zakoupit speciální sirupy od značky SodaStream či Limobar. Dále také můžete použít jakékoliv šťávy, které zakoupíte v supermarketu. Můžete použít i domácí šťávy a sirupy pokud si je umíte vyrobit.

Můžete si zakoupit různé příchutě sirupů. Nechybí ani příchuť Coly, Energy drinku a mnoho dalších příchutí.

Cena výrobníku sody

Výrobníky sody nejsou úplně drahou investicí. Ty nejlevnější modely můžete zakoupit již za cenu menší než 1 500 Kč. Výrobníky sody jsou v dnešní době velmi dobře cenově dostupné a může se je pořídit dnes již téměř každý. Do celkové ceny je dobré započítat i cenu za bombičky a jejich výměnu či pořízení nové bombičky. Do ceny se také promítnou i sirupy. Záleží na vás, jaké sirupy si zakoupíte.

Cena sodovkovače do 2 000 Kč s DPH

Do 2 000 Kč zakoupíte velmi levné výrobníky sody, které mají základní design a méně příslušenství. Zakoupíte si zde i sifonové lahve. Objem lahve je obvykle menší a lahve jsou většinou z plastu.

Cena sodovkovače od 2 000 Kč do 5 000 Kč s DPH

Tato cenová kategorie nabízí široký sortiment výrobníků sody. Vyberete si zde modely, které jsou designově promyšlené a nabízí celou řadu různých funkcí. Lahve mají i větší objemy. Vyberete si zde i modely se skleněnými lahvemi.

Cena sodovkovače nad 5 000 Kč s DPH

Nad 5 000 Kč s DPH si spíše zakoupíte výrobníky sody, které jsou určené do profesionálních provozů (restaurace, školní jídelny apod.) Vyberete si zde promyšlené modely, které dokáží vyrobit hodně sodovky za velmi krátký čas.

Značky výrobníků sody

S jakými značkami se na našem trhu setkáte u výrobníků sody? Pojďme se na ně podívat, ať v nich máte alespoň základní přehled.

Výrobníky sody SodaStream

Značka SodaStream patří asi mezi nejznámější výrobce sodovkovačů a také patří mezi nejrozšířenější po celém světě. Díky této značce si nemusíte kupovat těžké a drahé balené vody. Od této značky si zakoupíte širokou nabídku výrobníků sody. Nejčastěji si zakoupíte tyto modely: SodaStream Spirit Black, SodaStream JET White, SodaStream Spirit ITAL SPRITZ, Sodastream Spirit One Touch, SodaStream Spirit White, SodaStream JET Black&White, SodaStream Genesis a další modely.

Vyberete si i další značky:

 • LimoBar
 • Berger
 • Tescoma
 • Imetec

a další.

Výrobníky sody a pár slov na závěr

V tomto článku jste se dozvěděli o tom, jak si vybrat nový výrobník sody. Pověděli jsme si o důležitých parametrech, které je dobré znát k výběru tohoto druhu zboží.

Doufáme, že jsme vám s tímto úkolem výběru nového výrobníky sody pomohli a vy si teď vyberete kvalitní model, který bude přesně podle vašich představ a bude vám fungovat dlouho bez jediné závady. Doufáme, že vám vytvoří hodně litrů sodovky.

Nyní už vám k nákupu stačí pouze pár posledních kroků. Stačí si pouze váš vysněný produkt v podobě nového výrobníku sody zakoupit v některém z online obchodů a naplnit v něm virtuální košík. Výrobník sody naleznete skladem v mnoha internetových e-shopech.

Z tabulky s porovnáním výše se proklikněte na srovnávací portál Heureka, kde si můžete porovnat jednotlivé obchody a jejich ceny včetně recenzí a uživatelských zkušeností s konkrétním modelem výrobníku sody. Dozvíte se tam také, kde jsou výrobníky sody skladem a za jakou se prodávají cenu (vývoj ceny vás upozorní například na různé slevové akce u různých produktů).

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

Mohlo by vás také zajímat