Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Vysavače listí

Vysavač listí
Vysavač listí

Nebaví vás shrabovat listí hráběmi? Pak je tu pro vás pohodlné a moderní řešení. Jmenuje se vysavač listí. S vysavačem listí jednoduše vysajete všechno popadané listí ze zahrady. Výhodou je, že se nemusíte ohýbat. Nebudou vás tak bolet záda, za krkem a celkově si ušetříte energii od namáhavé práce a také váš drahocenný čas.

Můžete si vybírat z několika různých druhů vysavačů listí. Některé fungují jako fukary, jiné jako běžné vysavače.

Na trhu naleznete celou řadu různých modelů od všelijakých výrobců. Známých i těch méně známých. Různé modely mají také rozdílné parametry. Díky tomu je obtížné se v těchto všech parametrech a modelech vyznat. Pokud nechcete strávit studování vysavačů listí mnoho hodin nebo dokonce i dní, pak jste tu správně. Proto jsme pro vás sepsali tento článek, kde se dozvíte, jak vybrat vysavač listí. Připravili jsme pro vás také srovnání 10 nejlepších vysavačů na listí pro vaši zahradu.

Vysavače listí: Výběr 10 nejlepších vysavačů listí podle hodnocení uživatelů

V tomto srovnání jsme pro vás vybrali 10 nejlepších vysavačů listí dostupných v tomto roce. Jak jsme tyto vysavače na vysávání listí vybírali? Vybrali jsme ty nejlepší modely podle hodnocení a dostupných recenzí uživatelů a zákazníků. Tyto modely vysavačů listí jsme následně seřadili do přehledné tabulky. Tyto produkty si můžete seřadit podle vašich preferencí. Pokud vás například zajímá nízká cena produktů, můžete si seřadit tyto produkty podle orientační ceny s DPH.

NázevVzhledZnačkaTyp napájeníVýkon (W)Objem koše (l)Orientační cena (s DPH)Dostupnost
Parkside PLS 3000 A1Vysavač listí Parkside PLS 3000 A1ParksideElektrický300055799Zobrazit v obchodech
Fieldmann FZF 4010-EVysavač listí Fieldmann FZF 4010-EFieldmannElektrický260045704Zobrazit v obchodech
Black & Decker 3000 W BEBLV300-QSVysavač listí Black & Decker 3000 W BEBLV300-QSBlack & DeckerElektrický3000722290Zobrazit v obchodech
Gardena ErgoJet 3000 9332-20Vysavač listí Gardena ErgoJet 3000 9332-20GardenaElektrický3000452299Zobrazit v obchodech
Fieldmann FZF 4030-EVysavač listí Fieldmann FZF 4030-EFieldmannElektrický300045990Zobrazit v obchodech
Makita DUB362ZVysavač listí Makita DUB362ZMakitaAkumulátorovýFoukání8136Zobrazit v obchodech
Bosch ALS 25Vysavač listí Bosch ALS 25BoschElektrický2500452835Zobrazit v obchodech
Hecht 9254Vysavač listí Hecht 9254HechtBenzínový750502790Zobrazit v obchodech
Husqvarna 125 BVXVysavač listí Husqvarna 125 BVXHusqvarnaBenzínový80064,358999Zobrazit v obchodech
Black & Decker GW3050Vysavač listí Black & Decker GW3050Black & DeckerElektrický3000503611Zobrazit v obchodech
Po kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” budete přesměrováni na srovnávací portál Heureka.cz. Na něm si můžete porovnat ceny jednotlivých obchodů a přečíst si recenze a hodnocení vysavačů listí od jejich uživatelů.

Jak vybrat vysavač listí

Na trhu v dnešní době můžeme vybírat z širokého sortimentu vysavačů listí. Díky tomu není úplně jednoduché si vybrat ten správný model. U každého vysavače je spousta různých parametrů a není jednoduché se mezi nimi orientovat. Pokud nechcete výběrem strávit desítky hodin, sepsali jsme pro vás tento článek, kde se dozvíte, jak vybrat vysavač listí pro vaši zahradu. Přečtete si zde všechny důležité informace, které je třeba znát pro výběr nového a dobrého vysavače listí. Podíváme se zde na parametry jako je výkon, způsob napájení, typ vysavače listí, cena a mnoho dalšího.

Typ vysavače na listí

Vysavače na listí můžeme rozdělit na několik typů podle způsobu fungování. Tyto modely se liší podle toho jak fungují. Můžete si vybírat mezi vysavači, fukary a kombinovanými přístroji, které kombinují dva předchozí typy vysavačů a fukarů.

Vysavače

Vysavač vysává listí. Kromě listí vysávají i větvičky a malý odpad, který se nachází na vaší zahradě. Jedná se o přístroj, který má jen funkci vysávání.

Fukary

Fukary jsou opakem vysavačů. Místo vysávání vyfukují vzduch, který jde ven z přístroje. Listí foukáte před sebou. Listí vyfoukáte na jedno místo, které pak musíte uklidit. Jde o méně pohodlnou variantu uklízení listí.

Kombinované přístroje

Kombinované přístroje spojují výhody dvou předchozích typů. Jedná se o velmi praktický přístroj na úklid listů z vaší zahrady. Jedná se o nejdražší typ vysavače na listí.

Způsob napájení / pohon vysavače listí

Nejprve je důležité se zaměřit na to, jaký typ pohonu má vysavač, který vás zajímá.

Můžete si vybírat z těchto typů vysavačů listí:

 • Benzínové vysavače – mají spalovací motor a musíte do nich kupovat benzín. Mají vysoký výkon.
 • Elektrické vysavače s kabelem – Tyto vysavače patří mezi nejlevnější. Musíte je zapojit do zásuvky a tahat kabel za sebou po zahradě.
 • Elektrické vysavače s akumulátorem – Vysavače s baterií, které musíte nejprve nabít. Nemusíte kupovat benzín a při vysávání vám nikde nevadí kabel.

Benzín

Prvním typem zařízení jsou benzínové vysavače, které jsou oblíbené, protože mají vysoký výkon. Takové zařízení se doporučuje lidem, kteří budou vysavač listí používat nejen na v celé zahradě. Díky dostatečnému výkonu jsou vysavače tohoto typu schopné vysávat nepřetržitě několik desítek minut.

Výhodou těchto produktů je také absense kabelu, který vám při vysávání listů dost často překáží. Musíte však vzít v úvahu náklady provoz, tzn. dodatečné náklady na benzín. Benzínový modely vysavačů patří obvykle mezi ty nejdražší modely vysavačů listí, které si můžete zakoupit na našem trhu.

Elektrické vysavače napájené ze zásuvky

Druhým typem vysavačů jsou elektrické vysavače napájené elektřinou ze zásuvky. Z tohoto důvodu se před zakoupením ujistěte, jak dlouhý je kabel. Standardně jsou modely vybaveny kabelem o délce cca 30 m, takže stroj bude dobře fungovat i na malých pozemcích. Mezi výhody produktu patří tichý provoz a nízká hmotnost.

Jejich výhodou je nízká hmotnost. Pokud je kabel nedostatečně dlouhý, musíte k němu dokoupit i prodlužovací kabel. Tyto elektrické vysavače se prodávají za cenu, která se pohybuje od cca 1 500 Kč s DPH do 5 000 Kč s DPH.

Elektrické vysavače s baterií

Třetím typem jsou bateriové vysavače, které vás neomezují svým kabelem během vysávání na zahradě nebo balkónu.

Díky tomu můžete vyčistit každý čtvereční metr pozemku. Nezapomeňte však, že baterie má omezenou dobu fungování, takže je třeba vysávat rychle.

Ve prospěch těchto vysavačů hovoří především snadné přemísťování. Nevýhodou je menší výkon než ostatní typy vysavačů. Výdrž baterie se pohybuje od 10 minut do jedné hodiny. Některé modely zvládají i větší výdrž, nýbrž tyto modely jsou dražší.

Dávejte si také pozor na to, zda vámi kupovaný model vysavače listí je vybaven akumulátorem v balení. Některé modely jsou sice levné, ale musíte si k nim dokoupit ještě baterii zvlášť.

Při výběru bateriových vysavačů se ještě podívejte na parametry jako je kapacita baterie a doba dobíjení vysavače na listí.

Akumulátorové modely vysavačů se prodávají za cenu kolem 4 500 Kč s DPH.

Příkon a sací výkon vysavače listů

Příkon se udává ve Wattech. S ním jde ruku v ruce i sací výkon. Čím vyšší je výkon, tím je i vyšší příkon. A čím je vyšší příkon, tím vyšší je spotřeba energie daného spotřebiče.

Nejlepší vysavač by měl mít dostatečně výkonný motor pro rychlý a efektivní provoz. Slabá zařízení nemusí zvládnout vysávání velkých ploch. Nízký výkon nás navíc nutí dělat si pravidelné přestávky v práci, protože by se mohl motor přehřívat.

Výkon benzinových vysavačů

Benzinové vysavače mají obvykle výkon, který se pohybuje od 2 500 W do 3 000 W. Z tohoto důvodu jsou tyto modely doporučovány majitelům velkých nemovitostí. Stroj může běžet nepřetržitě několik hodin, takže se během jednoho dne zbavíte všech nežádoucích popadaných listů na zahradě.

Výkon elektrického vysavače listů

Elektrické vysavače mají výkon, který obvykle nepřesahuje 1 000 W. Z tohoto důvodu je doporučujeme používat na malých plochách, kde celková pracovní doba nepřesahuje 30 minut.

Množství wattů také ovlivňuje sací výkon, což přímo ovlivňuje pohodlí naší práce. Čím silnější je motor, tím rychleji můžete listy vysát. Pokud však zvolíte zařízení s nízkým výkonem, sací výkon bude také nižší, takže se prodlouží čas potřebný na vysávání celé zahrady.

Vysavač listí a jeho hmotnost

Při výběru je dobré myslet nejenom na efektivitu vysavače, ale i na pohodlí při vysávání. Optimální hmotnost vysavače značně zvyšuje komfort uživatele a po vysávání nejste tak unaveni.

Před nákupem proto zkontrolujte, kolik váží model vysavače listí, o který máte zájem. Lidé s větší fyzickou zdatností si samozřejmě mohou dovolit těžší vybavení a slabší uživatelé to lehčí. Hmotnost vysavačů listí se obvykle pohybuje od 2 kg až po 10 kg. Některé modely mohou být i těžší.

Pokud však máte zájem o těžké vysavače listí, investujte do dalšího opasku, pomocí kterého si můžete výstroj zavěsit na rameno a ulehčit si tak zátěž na ruce a záda.

Hlučnost vysavače listí

Protože je vysavač listí během provozu velmi blízko k našemu tělu, má generovaný zvuk silný dopad na naše uši. Mnoho hluku může uživateli způsobit migrénu a negativně ovlivnit jeho pohodu.

Nejtišší vysavače listí vydávají zvuk na úrovni 90 dB a jedná se o elektrická zařízení. Na druhé straně jsou benzinové vysavače, které jsou schopné generovat hluk přesahující 100 dB.

Věnujte pozornost tomuto parametru a pokud zvolíte hlasitější zařízení, investujte do sluchátek či špuntů do uší, která chrání váš sluch. U některých modelů vysavačů naleznete sluchátka či špunty do uší jako součást balení vysavače.

Kapacita sběrného koše

Velmi důležitým prvkem zařízení je nádoba, ve které se hromadí nasávané listy. U té nás bude zajímat hlavně její kapacita.

Je důležité, aby byl sběrný koš dostatečně prostorný. Čím větší bude sběrný koš, tím méně budete muset koš vyprazdňovat.

Zároveň při výběru berte ohled na velikost vaší zahrady. Sběrné koše s objemem kolem 20 litrů budou ideální pro malé zahrady, terasy a balkony. Pokud však máte velkou zahradu, investujte do vybavení s alespoň 70 litrovým sběrným košem.

Ke kapacitě sběrného koše je dobré také sledovat parametr drtící / mulčovací poměr. Aby se do sběrného koše vešlo co nejvíce odpadu, dokáže ho vysavač drtit.

Je důležité si uvědomit, že drcené listy mají objem až 10krát menší, což vám umožní vysávat déle, aniž byste museli vyprazdňovat sběrný koš. Nasbíraný organický materiál lze poté použít k přípravě přírodního hnojiva – stačí jej umístit do kompostéru.

Rychlost proudění vzduchu

Rychlost proudění vzduchu je také důležitým parametrem při výběru tohoto spotřebiče. Rychlost proudění ovlivňuje hlavně také výkon motoru. Tento údaj se udává v kilometrech za hodinu. Kvalitní přístroje mají obvykle rychlost proudění vzduchu (rychlost foukání) kolem 180 až 200 km/h či více.

Materiál vysavače listí

Pokud si chcete vybrat opravdu kvalitní vysavač listí, měli byste se zajímat i o tento parametr. Vysavač listí může být vyroben z několika různých materiálů.

Vnější část vysavače je obvykle vyrobena z plastu. Měl by vás zajímat hlavně materiál ventilátoru, který se nachází uvnitř vysavače. Ten může být vyroben z měkkého plastu, tvrzeného plastu nebo kovu. Lopatky ventilátoru by měly být kvalitní aby se nerozbily o různé kamínky.

Dražší modely mají kvalitnější vnitřek. Myslete ovšem na to, že když je model vyroben z kvalitnějšího materiálu, bývá obvykle těžší.

Ovládání vysavače

Při výběru vysavače se podívejte na to, jaké ovládání má vámi vybraný vysavač. Ovládání by mělo být co nejjednodušší. Nicméně u těchto vysavačů nebývá mnoho zbytečných ovládacích prvků. Jedním tlačítkem přidáváte výkon foukání / vysávání.

U elektrických modelů je ovládání značně jednodušší. Naopak u benzinových modelů musíte dost často ovládat stroj i pomocí sytiče a lanka.

Příslušenství vysavačů listí

Příslušenství k vysavačům listí vám ulehčí jejich používání. Můžete si vybírat z několika různých doplňků, které jsou doopravdy užitečné. Která to nejčastěji jsou? Pojďme se na to podívat.

 • Přídavná rukojeť u vysavače – Přídavná rukojeť vám zlepší úchop vysavače během vysávání. Vysávání je pak pohodlnější.
 • Pracovní opasek / popruh – Toto příslušenství uleví vašemu tělu. Nenamáháte si tolik záda. Hodí se k těžkým modelům.
 • Nástavce na vysavač – Na tento vysavač si můžete vybírat mnoho různých nástavců. Ty vám ulehčí vysávání či foukání.
 • Kolečka – Můžete si vybrat speciální pojezdová kolečka. Nemusíte držet váhu vysávací trubice. Ta je přenesena na kolečka. Obvykle se tato kolečka dají odendat.
 • Protihluková sluchátka – K některým modelům jsou dodávána i protihluková sluchátka. Ty obvykle naleznete u modelů, které jsou velmi hlučné (benzinové vysavače listí)

Pořizovací cena vysavače listí

Dalším důležitým parametrem, na který se určitě spousta zákazníků zaměří, je cena vysavače listí. Kolik peněz byste měli do nového vysavače investovat? Pojďme se zde podívat na cenové hladiny různých vysavačů na listí.

Cena vysavače do 1 000 Kč s DPH

Co vám nabídne nejlevnější cenová kategorie s těmito produkty? Zde naleznete základní modely vysavačů listí. Všechny modely zde mají elektrický motor a jsou celkově vyrobeny z plastových materiálů. Tyto modely mají také nižší výkon a horší ergonomické zpracování.

Cena vysavače od 1 000 Kč s DPH do 6 000 Kč s DPH

Tato cenová kategorie nabízí širokou nabídkou různých vysavačů. Vyberete si zde akumulátorové, elektrické vysavače, ale i některé benzinové. Tyto vysavače mají obvykle i funkci fukaru nebo kombinované funkce vysávání a foukání. Koš na odpad má obvykle větší objem kolem 40 až 50 litrů. V nabídce příslušenství bývají i popruhy a modely jsou vyrobeny z kvalitnějších materiálů.

Cena vysavače listí nad 6 000 Kč s DPH

Nad tuto cenu si zakoupíte výkonné elektrické modely i velmi výkonné benzinové vysavače na listí. Objem koše na odpad je také mnohem větší. Bývá veliký až kolem 50 litrů a více. Můžete si vybrat i mnohem dražší modely vysavačů listí. Ty obvykle stojí i přes 15 000 Kč s DPH. Zde si vyberete modely pro velmi velké zahrady a hodí se spíše pro komerční služby než pro domácí použití na vaši běžné zahradě.

Jak funguje vysavač listí?

Vysavač na listy, bez ohledu na to, jak je napájený, vám pomůže poměrně dokonale vyčistit vaši zahradu. Zařízení vtahuje listí a další drobný přírodní odpad, který se nachází na vašem trávníku nebo dlažebních kostkách.

Není tedy nutné používat hrábě a věnovat spoustu času tomu, aby naše zahrada vypadala úhledně.

Elektrický model může být napájen ze sítě nebo baterie. V případě prvního zařízení je zařízení připojeno ke zdroji napájení, aby bylo možné jej používat. Pokud se rozhodneme koupit model vybavený baterií, budeme moci vysavač používat bez ohledu na to, zda máme volný přístup ke zdroji energie nebo ne.

Výhody a nevýhody elektrických a benzinových vysavačů na listy

Už víte, v čem se různé typy zařízení liší a co dělat, abyste je mohli používat. Nyní je čas podívat se na jejich výhody a nevýhody. Jejich vyjmenování jistě rozptýlí vaše možné pochybnosti o tom zda si vysavač listí koupit.

Začněme elektrickými vysavači na listy. Mnoho lidí zdůrazňuje, že jednou z největších výhod modelu jsou jeho kompaktní rozměry a nízká hmotnost. Zařízení je obvykle vybaveno pohodlným ramenním popruhem, což znamená větší pohodlí při používání. Nemusíte se bát, že kvůli hmotnosti zařízení budete mít problém s jeho manévrováním.

Pokud zvolíte model vysavače listí, který je napájený baterií, jsme si jisti, že nic nebude omezovat vaši mobilitu během vysávání či foukání listí. Mezi výhody patří také skutečnost, že elektronická zařízení nevydávají výfukové plyny a během provozu obvykle nevytvářejí příliš mnoho hluku. Nevýhodou může být, že mnoho modelů dostupných na trhu má poměrně nízký výkon, což se projevuje nižší efektivitou práce.

Při výběru elektrického vysavače listí musíte mít na paměti, že napájecí kabel může omezovat váš pohyb. U modelů s bateriemi je nutné dbát na systematické nabíjení baterie.

Největší výhodou benzínového vysavače na listy je jeho vysoký výkon. Díky tomu můžete pomocí zařízení velmi rychle vysát popadané listy na zahradě.

Další výhodou zařízení je, že jej lze používat na velkých plochách bez obav z přehřátí. Je také výhodné, že model nemusí být připojen ke zdroji energie ani nabíjen.

Nevýhodou je, že zařízení vydává výfukové plyny, takže není tak ekologické jako jeho elektrická alternativa. Mezi nevýhody zařízení patří jeho značná hmotnost a skutečnost, že často vydává větší hluk. K tomu doporučujeme zakoupit si špunty do uší nebo protihluková sluchátka na uši.

Značky vysavače listí

S jakými značkami vysavačů listí se na našem trhu můžete setkat? Setkáte se s více známými i méně známými značkami vysavačů listí. Některé značky prodávají kvalitní modely a jiné zase velmi levné modely. Pojďme se podrobněji podívat na informace o konkrétních značkách vysavačů listí.

Vysavače listí Black & Decker

Vysavače listí Black & Decker

Black & Decker je americkou značkou elektrického nářadí a zahradních zařízení. Její výrobky jsou známé svým oranžovo-černým zabarvením. Firma vznikla v roce 1910 ve měste Baltimore ve státě Maryland v USA. Firma má tradici již přes 108 let ve výrobě kvalitního elektrického nářadí. Při koupi výrobků od této firmy si můžete být jisti jejich kvalitami a dokonalým zpracováním se řadou vychytávek. Zakoupíte si od ní i kvalitní vysavače listí, které budou sloužit po dlouho dobu na vaší zahradě.

Na trhu si obvykle zakoupíte tyto modely vysavačů listí od této značky: Black & Decker 3000 W BEBLV300-QS, Black & Decker GW3031BP, Black & Decker GW3050, Black & Decker GWC3600L20, Black & Decker BEBLV260, Black & Decker BEBLV301, Black & Decker GW3030, Black & Decker GW2500, Black & Decker GW2810 a mnoho dalších zajímavých modelů vysavačů listí a fukarů listí. Zákazníci si modely od této značky chválí a v mnoha recenzích a testech se umísťují na prvních místech. Jedná se o kvalitní modely se nezaměnitelným oranžovo-černým vzhledem.

Vysavače listí Bosch

Vysavače listí Bosch
Vysavače listí Bosch

Firma Bosch je nejen u nás velmi dobře známá. Jedná se o Německou firmu založenou Robertem Boschem. Bosch produkuje výrobky již téměř 130 let. Dělá mnoho domácích spotřebičů, které potřebujete každý den ve své domácnosti včetně vysavačů listí. Od tohoto výrobce si můžete vybrat dostupné vysavače listí jak pro domácí použití tak i pro profesionální použití.

Mezi nejčastěji prodávané vysavače listí od značky Bosch se řadí tyto produkty: Bosch ALS 25 0.600.8A1.000, Bosch GBL 18 V-120 Professional 0.601.9F5.100, BOSCH UniversalGardenTidy 06008B1000, Bosch ALB 36 LI 0.600.8A0.401, BOSCH ALS 28 06008A1102, Bosch ALB 36 LI 0.600.8A0.402, Bosch ALB 18 LI 0.600.8A0.302, Bosch ALB 18 LI 0.600.8A0.501 a další.

Od značky Bosch si vyberete zejména elektrické modely vysavačů na listí pro vaši zahradu.

Vysavače listí Fieldmann

Fieldmann je ryze česká značka. Tato značka nabízí nářadí, které uplatníte ve svém domě i na zahradě. Fieldmann, to je značka, která začala na našem trhu působit již v roce 2011. Nabízí široký sortiment nářadí ve své typické zelenožluté barvě. Vysavače listí od značky Fieldmann se vyznačují spolehlivostí, hezkým designem a důrazem na ergonomické zpracování rukojetí.

Od značky Fieldmann si zakoupíte především tyto modely vysavačů listí: Fieldmann FZF 4010-E, Fieldmann FZF 4030-E, Fieldmann FZF 4050-E, Fieldmann FZF 1001-0 a další modely vysavačů.

U všech výrobků Fieldmann se setkáte s hezkým designem a cenovou dostupností. Výrobky mohou použít i profesionální zákazníci, kteří dbají na vysokou kvalitu a zároveň na přijatelnou cenu, která nevyprázdní jejich peněženku.

Vysavače listí Hecht

Vysavače listí Hecht

Hecht přináší na trh zboží, které se týká zahrady, dílen a staveb. Vyberete si od této značky i speciální vysavače na popel a vysavače na listí. Od této značky si vyberete mnoho zajímavých modelů pro vysávání listí nejen na zahradě. Populární modely od této značky Hecht: Hecht 9254, Hecht 9020, Hecht 9259, Hecht 9440, Hecht 3311, Hecht 9280 atd. Od této značky si vyberete benzinové vysavače i elektrické a akumulátorové vysavače listí.

Na trhu naleznete i tyto další značky vysavačů listí:

 • Stiga
 • Grizzly
 • Parkside
 • Gardena
 • Makita
 • McCulloh
 • Husqvarna
 • Fuxtec
 • Riwall
 • Oleo-Mac
 • Güde
 • Powerplus
 • Ryobi
 • Gardenius
 • Greenworks

a další značky vysavačů a fukarů listí.

Recenze a hodnocení nejlepších vysavačů listí

Vysavač listí Stiga SBL 327 V

vysavac listi Stiga SBL 327 V

Čistý trávník, altánek i zahrada – to vše zvládne model vysavače listí Stiga SBL 327V. Tento model dobrého vysavače vám usnadní práci na zahradě. Zapomeňte na únavné čištění pomocí hrábí, vysavač urychlí všechny čisticí práce. Zařízení má dvoutaktní spalovací motor, takže se nemusíte obávat, že se během provozu náhle vybije.

Musíte se jen zásobit palivem a můžete na zahradě vysávat po dlouhé hodiny. Model má palivovou nádrž s objemem 0,45 l.

Vyfukovací výkon – 460 m / h – poskytuje skvělé výsledky za krátkou dobu. Maximální rychlost vzduchu je 72 m / s. Kapacita koše na odpad je 55 l, díky čemuž můžeme vyčistit velkou plochu bez nutnosti jejího vyprázdnění.

Sada obsahuje také jeden postroj, který vám poskytuje vynikající oporu při práci. Zařízení má měkkou, ergonomickou rukojeť, která nám usnadní práci. Nenamáháte si tedy tolik svoje tělo při vysávání listí.

Hmotnost 4,8 kg navíc umožňuje pohodlné používání. Antivibrační systém je dalším pohodlným řešením, které zpříjemňuje práci s tímto zařízením. Uživatelé tohoto produktu ocenili jeho skvělé, odolné pouzdro i rychlý, spolehlivý provoz a bezporuchový provoz.

Stiga SBL 327V je zařízení s 55 l nádrží. Spalovací motor má kapacitu 0,45 l. Průtok vzduchu předloženého modelu je 460 m / h. Zařízení váží 4,8 kg.

Na našem trhu se tento model prodává za cenu, která se pohybuje kolem 4 690 Kč s DPH. Tento model naleznete skladem v mnoha různých obchodech. Díky této ceně v nich naleznete pro tento model vysavače i dopravu zdarma.

Vysavač listí Parkside PLS 3000 A1

Vysavač listí Parkside PLS 3000 A1

Velmi dobrý vysavač listí od značky Parkside. Konkrétně se jedná o model vysavače Parkside PLS 3000 A1. Prodává se hlavně v obchodech Lidl. Hodí se na menší zahrady. Obsahuje fukar i vysavač listí. Rychlost vzduchu je až 320 km/h. Průtok vzduchu: až 14 m³/min. Objem záchytného pytle: cca 55 l. Délka síťového kabelu: cca 30 cm. Rozměry Vysavač: 121,2 x 97,5 x 22,2 cm. Fukar: 94,0 x 33,7 x 22,2 cm. Hmotnost Vysavač: 3,830 kg. Fukar: 2,867 kg. Poměr drcení: 16:1.

Tento model vysavače listí je velmi levný. Prodává se totiž za cenu kolem 799 Kč s DPH.

Další zajímavé doporučené modely vysavačů listí:

 • PARKSIDE PLSA 40-Li B1 b
 • Fieldmann FZF 4010-E
 • Black & Decker 3000 W BEBLV300-QS
 • Gardena ErgoJet 3000 9332-20
 • PARKSIDE PLSA 40-Li B1, 2x 2 Ah
 • Fieldmann FZF 4030-E
 • Grizzly ELS 2614-2E 390465

Tyto modely vysavačů naleznete skladem v mnoha různých obchodech a e-shopech na internetu i v kamenných prodejnách. Díky své ceně mají obvykle i doručení zdarma až k vám domů.

Vysavač listí a pár slov na závěr

V tomto článku jste se dozvěděli o tom, jak si vybrat užitečný nový vysavač listí pro vaši zahradu, balkon či terasu. Pověděli jsme si o důležitých parametrech, které je dobré znát k výběru tohoto druhu zboží.

Doufáme, že jsme vám s tímto úkolem výběru nového vysavače listí pomohli a vy si teď vyberete kvalitní model, který bude přesně podle vašich představ a bude vám fungovat dlouho bez jediné závady.

Nyní už vám k nákupu stačí pouze pár posledních kroků. Stačí si pouze váš vysněný produkt v podobě nového vysavače zahrady zakoupit v některém z online obchodů a naplnit v něm virtuální nákupní košík. Vysavače na listí a fukary naleznete skladem v mnoha internetových e-shopech.

Z tabulky s porovnáním výše se proklikněte na porovnávací portál Heureka.cz, kde si můžete porovnat jednotlivé obchody a jejich ceny včetně recenzí a uživatelských zkušeností s konkrétním modelem vysavače. Dozvíte se tam také, kde jsou produkty skladem a za jakou se prodávají cenu. Vývoj ceny vás upozorní například na různé slevové akce u různých modelů vysavačů listí.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

Mohlo by vás také zajímat