Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Detektor kovu: Nejlepší detektory + Jak vybrat (hobby i univerzální)


V tomto článku jsme pro vás vybrali 10 nejlepších detektorů kovu dostupných v tomto roce (univerzálních i hobby detektorů). Jestli si chcete vybrat ten nejlepší detektor kovu, pak jste na této stránce správně. Pokud chcete nalézt kovové předměty, pak k tomu potřebujete nalézt ideální model detektoru kovu, který vám nalezne vámi hledané kovové předměty.

V tomto článku se podíváme i na nejdůležitější parametry, které je vhodné znát pro výběr ideálního detektoru kovu. Na našem trhu najdete mnoho různých detektorů kovů, které mají rozdílné parametry a nemusí být úplně jednoduché se mezi nimi vyznat. Proto se v tomto článku zaměříme na to, jak vybrat detektor kovu a na nejdůležitější parametry a příslušenství jednotlivých modelů. V tomto článku jsme se zaměřili zvlášť na univerzální detektory kovů a na hobby detektory, které jsou určeny na hledání různých pokladů a dalších nálezů.

Detektory kovu: Srovnání nejlepších detektorů kovu

V tomto srovnání jsme pro vás vybrali 5 nejlepších detektorů kovu, které jsou dostupné na našem trhu v tomto roce. Zanalyzovali jsme pro vás většinu dostupných modelů detektorů kovů, které jsou dostupné v různých online obchodech. Na základě analýzy různých hodnocení od jejich uživatelů jsme pro vás vybrali ty nejlepší detektory kovu. Tyto produkty jsme pro vás seřadili do přehledné tabulky, kterou si můžete řadit podle vašich preferencí. Pokud vás tedy zajímá například nejdostupnější cena, pak si můžete tuto tabulku seřadit podle orientační ceny s DPH.

5 nejlepších univerzálních detektorů kovů

NázevVzhledHmotnost (v kg)Max. hloubka lokalizace (v mm)Ocel (v mm)Měď (v mm)Vypínací automatikaOrientační cena (s DPH)Dostupnost
BOSCH GMS 120 PRODetektor kovu BOSCH GMS 120 PRO0,27120120805 min2240Zobrazit v obchodech
BOSCH D-TECT 150SV ProfessionalDetektor kovu BOSCH D-TECT 150SV Professional0,71501501505 min16890Zobrazit v obchodech
EMOS M0501Detektor kovu EMOS M05010,206----419Zobrazit v obchodech
Garrett SUPER WANDDetektor kovu Garrett SUPER WAND0,19----6387Zobrazit v obchodech
Einhell Classic TC-MD 50Detektor kovu Einhell Classic TC-MD 500,135050381 min640Zobrazit v obchodech

5 nejlepších hobby detektorů

NázevVzhledOperační frekvence (v kHz)SondaCitlivost nastaveníOrientační cena (s DPH)Dostupnost
Minelab Go Find 66hobby detektor kovu Minelab Go Find 667,8 kHz25 cm5 úrovní5990Zobrazit v obchodech
Nokta Makro SIMPLEX+Hobby detektor kovu Nokta Makro SIMPLEX+12 kHz28 cm6 úrovní7780Zobrazit v obchodech
DURAMAXX Dr. Joneshobby detektor kovu DURAMAXX Dr. Jones-20 cm8 úrovní5139Zobrazit v obchodech
Minelab VANQUISH 340Hobby detektor kovu Minelab VANQUISH 340--4 úrovně6190Zobrazit v obchodech
XP ORX HFhobby detektor kovu XP ORX HF13 - 55 kHz22 cm21 úrovní17500Zobrazit v obchodech
Po kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” budete přesměrováni na srovnávací server Heureka. Na něm si lze porovnat ceny jednotlivých obchodů a přečíst si recenze a hodnocení uživatelů u různých modelů detektorů kovu.

Popis 5 nejlepších univerzálních detektorů kovů

Nyní si pojďme o něco detailněji popsat univerzální modely, které jsou v našem srovnání univerzálních detektorů kovů v tabulce výše.

5 nejlepších univerzálních detektorů kovů:

Detektor kovu BOSCH GMS 120 PRO

detektor kovu BOSCH GMS 120 PRO náhled

Univerzální detektor kovu Bosch GMS 120 Pro je velmi dobrým univerzálním multidetektorem, který se umístil jako první model detektoru v našem srovnání. Tento model od firmy Bosch dokáže velmi dobře detekovat kovové objekty do hloubky až 12 cm. Model je vybaven velmi praktickým diodovým světelným kroužkem. Model je vybaven stupnicí Center-Finder, která vám umožní přesně indikovat střed hledaného objektu. Model je také vybaven displejem, který je podsvícený, takže na něj perfektně uvidíte i za zhoršených světelných podmínek. Model detektoru je dodáván v balení s praktickou taškou a poutkem na zápěstí. Maximální hloubka u lokalizace tohoto detektoru je 120 mm. U oceli pak je hloubka detekce 120 mm a u mědi 80 mm. Model detektoru je napájen lithium-iontovým akumulátorem. Pokud hledáte jednoduchý, nenáročný, levný a dobře cenově dostupný detektor kovu, pak je Bosch GMS 120 Pro velmi dobrou volbou. Jeho cena se pohybuje kolem necelých 2 000 Kč.

Detektor kovu BOSCH D-TECT 150SV Professional

Detektor kovu BOSCH D-TECT 150SV Professional

Dalším modelem v našem srovnání je detektor kovu Bosch Wallscanner D-Tect 150SV Professional. Tento model se pohybuje úplně v jiné cenové relaci než předchozí první model z našeho rovnání. Jeho cena se totiž pohybuje kolem 17 000 Kč. Co tento model nabízí? Tento model detektoru kovu od značky Bosch je vhodným detektorem na hledání v nehomogonenním prostředí. Model je vybaven ukazatelem hloubky objektu. Ve specifikacích je také vizualizace signálu, digitální ukazatel vlastností materiálu. Tento detektor kovů umí velmi dobře detekovat objekty i ve vlhkém betonu.Maximální hloubka lokalizace je 150 mm. U oceli je max. hloubka 150 mm, u mědi 150 mm a u elektrického vedení max. 60 mm. U nosné dřevěné konstrukce je hloubka max. 40 mm. Hmotnost tohoto přístroje je 0,7 kg.

Tento model je rozhodně určen pro náročné uživatele a hodí se i spíše pro profesionální použití.

Detektor kovu BOSCH PMD 7

detektor kovu BOSCH PMD 7 nahled

Tento detektor kovu Bosch PMD 7 je univerzálním detektorem kovů. Dokáže detekovat železné kovy, neželezné kovy a dokonce i vedení pod napětím. Model se kalibruje automaticky. Je vybaven 3x bateriemi AAA. Dokáže detekovat kovy s obsahem i bez obsahu železa. Je vybaven LED semaforovým systémem, který vám řekne, kde můžete vrtat. Přístroj je velmi jednoduchý a zapíná se jedním tlačítkem bez zbytečných složitostí. Ovládá se tedy velmi jednoduše a jeho ovládání zvládne každý. Tento produkt má hloubku detekce u oceli 70 mm, u mědi 60 mm a má dosah elektrického vedení max. 50 mm. Jeho cena se pohybuje kolem 1 119 Kč.

Detektor kovu Garrett SUPER WAND

detektor kovu Garrett SUPER WAND nahled

Tento detektor kovu Garrett Super Wand je detektorem, který je ruční a je určen na detekování kovů u osob. Je tedy určen na jiné použití než ostatní univerzální modely detektorů kovů z našeho srovnání. Model je vybaven 3 LED indikátory, které indikují detekci kovů. Je vybaven ergonomicky upravenou rukojetí, díky které se tento ruční detektor kovu velmi dobře drží. Model má vysokou citlivost a je napájen baterií 9V. Jedná se o velmi dobrý detektor kovů pro detekci u osob.

Bosch PMD 10

detektor kovu Bosch PMD 10 nahled

Další univerzální model od Bosche. Tentokrát se jedná o model Bosch PMD 10. Výhodou tohoto modelu je to, že dokáže detekovat elektrický proud a dále pak i železné nebo neželezné kovy, dřevěné a kovové nosné konstrukce v suchých stěnách. Tento model umí detekovat elektrické vedení pod proudem. Dále pak také umí detekovat i dřevo a trámy pod montážními příčkami. Model disponuje velmi dobře spolehlivou přesností. Dále pak také disponuje i jednoduchou obsluhou, díky které je ovládání u modelu Bosch PMD 10 opravdu velmi jednoduché.

Detektor kovů je napájen akumulátorem a je vybaven také automatickou kalibrací. S tímto modelem je také dodáváno praktické ochranné pouzdro, které vám váš model ochrání při přenosu před pádem či jiným poškozením. Bosch PMD 10 má hloubku detekce u oceli 100 mm, u mědi 80 mm a u elektrického vedení max. 50 mm. U dřeva pak má dosah 25 mm. Cena tohoto modelu se pohybuje kolem 1 690 Kč.

Podrobnější popis a srovnání hobby detektorů kovu bude dostupný zde již brzy. Usilovně na tomto srovnání pracujeme a jakmile ho budeme mít hotové, tak ho zde určitě přidáme.

Jak vybrat detektor kovů

Na trhu je dostupných mnoho různých modelů detektorů kovů, které nabízejí rozdílné parametry. Proto je dobré se předem podívat na jednotlivé parametry podrobněji. Pokud si vyberete nevhodný model, nemusíte pak s ním správně detekovat kov. Proto je důležité se před výběrem pořádně zamyslet a porovnat jednotlivé dostupné parametry u různých dostupných modelů na trhu v internetových obchodech. V následujících několika odstavcích si přiblížíme, jaké parametry je vhodné znát před zakoupením jednoho z modelů hobby nebo univerzálního detektoru kovů.

Výběr podle použití

Nejprve je nutné vědět, k čemu chcete daný detektor kovu používat. Nejčastěji se používá k detekci kovů při vrtání do stěn, aby nedošlo k vrtání do elektrických kabelů či vodičů. Dále se pak mohou detektory kovů použít na hledání pokladů a při mnoha dalších příležitostech. Pokud toto nechcete řešit, můžete si zakoupit univerzální detektor kovů. V našem srovnání najdete prakticky všechny univerzální přístroje (kromě modelu Garrett Super Wand). Pak si také můžete vybrat speciální detektory na detekci kovů u lidí (například Garrett Super Wand).

Typy detektorů kovu

Můžete si vybírat z těchto detektorů:

 • Univerzální detektory kovů
 • Hobby detektory kovů
 • Detektory kovů na prohledání osob

Univerzální detektory kovů

Tyto univerzální detektory se nejčastěji používají při rekonstrukcích místností nebo budov. Dokáží detekovat například kovy ve zdech. Nejčastěji se používají před vrtáním. Můžete je použít samozřejmě na mnoho dalších použití, proto se jmenují univerzální detektory kovů.

U těchto univerzálních detektorů kovů je nutné myslet především na:

 • Myslete na maximální hloubku lokalizace pro všechny jednotlivé dostupné materiály. Tato hloubka se udává v mm.
 • Myslete na to, zda je přístroj schopen detekovat i vodiče pod proudem.
 • Myslete na hmotnost daného přístroje.
 • V neposlední řadě je dobré se zaměřit i na cenu daného detektoru kovů.

Hobby detektor kovů

Tento typ detektoru je určen pro hobby. Nejčastěji se s ním hledají různé poklady, zlato či všemožné šperky. Můžete si v této kategorii vybírat z různých dostupných modelů, které jsou v mnoha odlišných cenových hladinách. Lze si v této kategorii vybrat jak z modelů pro začátečníky, tak i pro pokročilé. Tyto modely jsou značně dražší než univerzální detektory kovů. Při výběru hobby detektorů je nutné se zaměřit na celou řadu různých parametrů.

Myslete především na tyto parametry při výběru hobby detektoru:

 • Myslete na pracovní frekvenci. Ta udává, co vše je schopen daný přístroj detekovat.
 • Myslete též i na hmotnost přístroje.
 • Myslete na to, jaké materiály je daný model schopen detektoru detekovat.
 • Myslete také na to, jakými bateriemi či akumulátory je daný model napájen. Některé lepší modely se dají napájet nebo nabít i pomocí USB kabelu.
 • Můžete si také vybrat detektor s mnoha funkcemi. Lze si vybrat například model s funkcí, která vám umožňuje připojit detektor k aplikaci na chytrém telefonu.

Závěrem

V tomto článku jsme se zaměřili na porovnání těch nejlepších modelů hobby i univerzálních detektorů kovů, které jsou dostupné v tomto roce na našem trhu. Zaměřili jsme se i na některé důležité parametry, které je vhodné znát při výběru nového detektoru kovů. Doufáme, že jsme vám pomohli s výběrem a vybrali jste si tak nejlepší a ideální detektor kovu.

Od nákupu nového produktu vás dělí už jen pár málo kliknutí. Proto si vyberte jeden model z našeho srovnání v tabulce výše a klikněte na zobrazit v obchodech. Po pár kliknutí si můžete tento model přidat do virtuálního košíku v některém z online obchodů. Tak na co ještě čekáte? Vyberte si jeden model a zakupte si tento detektor kovů v jednom z internetových obchodů.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

Mohlo by vás také zajímat