Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Vařiče vajec

Vařič vajecMilujete vajíčka? Co takhle si je připravit opravdu jednoduše. Ušetříte čas a nevydáte žádnou svoji energii. Což se hodí zejména ráno, když si chcete připravit snídani a jste ještě ospalým tvorem. Člověkem se stanete až po snídani. S uvařením vajec v jakoukoli denní dobu vám pomůže vařič vajec, znám také jako vajíčkovar.

Vajíčkovar je moderním kuchyňským přístrojem, který vám ulehčí proces přípravy vařených vajec. Celé vaření zvládne sám a vy nemusíte trávit mnoho minut vařením. Vajíčka jsou vydatným zdrojem bílkovin a umí vás pořádně nakopnout. Pokud nemáte rádi námahu, pak je pro vás vařič vajíček velmi dobrým přístrojem, který se ve vaší kuchyni rozhodně neztratí.

Pokud nechcete trávit výběrem nového vařiče vajec mnoho hodin, přečtěte si tento náš článek na Testino. Dozvíte se zde, jak vybrat vařič vajec. Podíváme se zde na důležité parametry, které je nutné znát pro výběr kvalitního spotřebiče do kuchyně, který nese název vařič vajec. Některé modely vařičů umí připravit i volská oka. Kromě návodu na výběr zde naleznete i nejlépe hodnocené modely vařičů vajec. O tomto typu spotřebiče se zde dozvíte doopravdy všechno.

Vařiče vajec: Výběr 10 nejlepších vařičů vajec podle hodnocení uživatelů

V tomto srovnání jsme pro vás vybrali 10 nejlepších vařičů vajec. Jak jsme tyto modely vybírali? Vybrali jsme vařiče vajec podle hodnocení a dostupných recenzí uživatelů a zákazníků. Tyto modely jsme následně seřadili do přehledné tabulky. Tyto produkty si můžete seřadit podle vašich preferencí. Pokud vás například zajímá nízká cena vařiče vajec, můžete si seřadit produkty podle orientační ceny s DPH.

NázevVzhledPříkon (W)Počet vajecOrientační cena (s DPH)Dostupnost
Silvercrest SED 400 A1 LidlVařič vajec Silvercrest SED 400 A1 Lidl4007279Zobrazit v obchodech
Sencor SEG 710BPVařič vajec Sencor SEG 710BP3807349Zobrazit v obchodech
De Gusto PM-1123Vařič vajec De Gusto PM-11233607349Zobrazit v obchodech
Silvercrest SEKH 400 A1 LidlVařič vajec Silvercrest SEKH 400 A1 Lidl4007399Zobrazit v obchodech
Severin EK3051Vařič vajec Severin EK30514006481Zobrazit v obchodech
Steba EK 6Vařič vajec Steba EK 640071087Zobrazit v obchodech
Switch On EB-B0101Vařič vajec Switch On EB-B01014356249Zobrazit v obchodech
Solis 977.87 7EggVařič vajec Solis 977.87 7Egg40071599Zobrazit v obchodech
TEFAL F2361811Vařič vajec TEFAL F23618113507399Zobrazit v obchodech
Steba EK3 plusVařič vajec Steba EK3 plus3506819Zobrazit v obchodech
Po kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” budete přesměrováni na srovnávací portál Heureka. Na něm si můžete porovnat ceny jednotlivých obchodů a přečíst si recenze a hodnocení vařičů vajec od jejich uživatelů.

Jak vybrat vařič vajec

Se stoupající popularitou vařičů vajec stoupá i nabídka modelů na trhu. Díky tomu už není úplně jednoduché se mezi těmito modely orientovat a rozpoznat tak, který model je dobrý. Abyste to zvládali levou zadní, je dobré nejprve znát všechny důležité parametry. Ty si představíme zde v této části článku. Zaměříme se zde na kapacitu přístroje, design, příkon, funkce a cenu.

Z čeho se vařič vajec skládá?

Tento typ zařízení sestává z ohřívací mísy, do které se nalévá voda. Má také vaječnou vložku a obal. Přístroj je často vybaven i jehlou a to z toho důvodu, aby při vaření nedošlo k prasknutí vejce. Dále bývá v obsahu balení i odměrka na vodu.

Materiál vařiče

Pokud jde o materiály, z nichž by měly být jednotlivé prvky vařiče vyrobeny, doporučujeme si vybrat vařič z nerezové oceli. Je to dražší materiál, ale snáze se udržuje a čistí.

Alternativou je keramický vařič. Kryt je obvykle plastový, ale na trhu jsou k dispozici i kovové verze krytu. Tento materiál je rozhodně odolnější. Má však jednu nevýhodu – nemůžete si prohlédnout proces vaření vajec.

Vajíčkovar a jeho nádoba na vodu

Nádoba na vodu by měla mít stupnici udávající, kolik vody je potřeba k vaření vajec. Pro měkké a tvrdé vaření je často zapotřebí jiné množství vody. Odměrka nám velmi usnadní vaření vajec.

Příkon vařiče vajec

Příkon nám udává, kolik elektrické energie potřebuje daný vařič ke svému fungování. Příkon se udává ve Wattech a ovlivňuje zároveň i celkový výkon přístroje. Zařízení tohoto typu mají příkon kolem 200 W, i když je lepší zvolit silnější zařízení, které dosahují hodnot od 300 W do 500 W. Příkon zařízení souvisí s tím, kolik vajec můžeme vařit ve vařiči současně. Pokud je to jen 300 W a zařízení pojme asi 7 vajec, může být výsledné vaření příliš pomalé a vařiči vajec bude chybět výkon. Vybírejte proto modely vařičů s dostatečným výkonem.

Kapacita vařiče vajec

Tento parametr nám udává, kolik vajec umí daný vařič uvařit v jeden okamžik. Na trhu najdete vařiče, ve kterých můžete vařit 3 vejce najednou, ale také modely se kterými připravíte až 8 vajec v jeden okamžik.

Velikost zařízení by měla být vybrána s ohledem na vaše potřeby. Je zřejmé, že větší rodina potřebuje větší počet vajec. Ale co když denně máte malou spotřebu, ale existují dny, kdy potřebujete připravit více vajec? Stačí si vybrat zařízení pro 8 vajec, které dokáže vařit 1-2 kusy vajec. Velmi základní modely tuto možnost nemají a vždy musíte vařit maximální množství, případně o jedno vejce méně. Rovněž se vyplatí zkontrolovat, zda se do vařiče vejdou i větší vejce.

Čas vaření vajec

Důležitým parametrem při výběru je i doba vaření vajec. Pokud je zařízení málo výkonné, může to trvat déle. To samozřejmě ovlivňuje funkčnost a čas vaření. Proto si vybírejte dostatečně výkonné modely vařiče vajec.

Vaření vejce naměkko

Dobrý vařič vajec by měl mít vestavěný systém časovače a regulace výkonu, který nám umožňuje vařit vejce jak naměkko tak i natvrdo. Mnoho uživatelů tohoto typu zařízení si této funkce váží především proto, že vejce v něm uvařená vždy vyjdou perfektně. Takové zařízení je zvláštní výhodou pro lidi, kteří mají rádi vejce vařená naměkko a jejichž příprava je obtížná i pro profesionální kuchaře. Jen pár vteřin delšího vaření a místo vejce naměkko máme vejce natvrdo.

Zabezpečení vařiče vajec

Stejně jako všechny spotřebiče připojené k napájení musí mít i vařič vajec odpovídající ochranu a zabezpečení. Mezi nimi je tepelný spínač, který zastaví proces vaření, když se veškerá voda vypaří z nádoby na vodu, kde se vaří vejce. To vás ochrání před přehřátím či spálením. Zařízení tohoto typu nás obvykle informuje o ukončení vaření zvukovým signálem. Vařič vajec by měl mít plášť s tepelně izolačními vlastnostmi, který chrání uživatele před popáleninami. Velmi užitečný je také systém, který zamezí spuštění, když zařízení na vaření vajec není naplněno vodou.

Velikost přístroje

Vařič vajec je relativně malý spotřebič, takže nezabírá příliš mnoho prostoru ve vaší kuchyni. Vyplatí se však zkontrolovat, jak vypadá jeho konstrukce. Doporučujeme především výběr takových zařízení, která mají místo pro skrytí kabelu, takže vám nebude nikde překážet a dá se jednoduše uložit do skříňky.

Čištění vařiče na vejce

Čištění zařízení je velmi důležitým aspektem. Před nákupem stojí za to se podívat na to, zda se daný model vařiče dá dobře umývat a čistit. Pokud má zařízení nepravidelnou strukturu a materiál je obtížně čistitelný, může to způsobovat mnoho problémů s používáním přístroje.

Vařič vajec a ovládání

Vařiče vajec jsou relativně snadno ovladatelná, i když existují modely, ve kterých může být systém pro nalévání vody značně komplikovaný. Podívejte se tedy, jak vypadá ovládání u vámi vybraného vařiče vajec. Velmi důležitým prvkem zařízení je také indikátor, který vám ukazuje současný stav vařiče vajec.

Funkce vajíčkovaru

Stejně jako u mnoha jiných spotřebičů do kuchyně se setkáte i u vajíčkovarů s různými funkcemi, které vylepší používání tohoto typu přístroje. Kromě základních vařičů vajec si můžete vybrat i modely, které vám vajíčko usmaží a některé dokonce zvládají i vařit zeleninu v páře.

S jakými funkcemi se u vařičů nejčastěji setkáte?

 • Časovač – Funkce časovače vám umožňuje nastavit si požadovaný čas vaření vajec.
 • Zvukový signál – zvukový signál vám dá vědět tehdy, kdy jsou vejce již uvařená. Díky tomu nezmeškáte tento okamžik.
 • Displej – Displej je užitečným doplňkem, který vám pomůže s ovládáním a zobrazí různé důležité informace. Lepší modely mají zároveň i podsvícený displej, který uvidíte i tehdy, kdy je málo světla ve vaši kuchyni.

Cena vajíčkovaru

Kolik byste měli investovat do nového vajíčkovaru? Máme pro vás dobrou zprávu, vařič na vejce není drahým přístrojem a nejlevnější modely můžete zakoupit i do 300 Kč s DPH. Jedná se o doopravdy levný spotřebič, který vám ušetří spoustu času a nervů při vaření vajíček.

Nejlevnější vařiče vajec s cenou do 300 Kč s DPH

Tyto modely jsou dostačující pro nenáročné uživatele. Pokud jste v domácnosti maximálně dva a nepotřebujete vařit mnoho vajec a stačí vám základní funkce, pak jsou tyto modely s cenovkou do 300 Kč s DPH přesně pro vás!

Vařiče vajec s cenou od 300 Kč do 500 Kč s DPH

Co vám nabídne tato cenová kategorie, která se pohybuje v rozmezí od 300 Kč do 500 Kč s DPH? V této kategorii si vyberete mnoho modelů, které už nabízejí i nějaké ty funkce a vyberete si zde i modely pro početnější rodiny. Tyto modely mají vyšší příkon a vyberete si zde i vařiče, které jsou multifunkční a umožňují připravit i volská oka.

Vařič s cenou nad 500 Kč s DPH

Tyto modely jsou vhodné pro uživatele, kteří potřebují dobrý výkon a chtějí i nějaké ty lepší funkce navíc. Tyto modely nabízejí příkon, který se pohybuje v hodnotách kolem 450 W. Tyto modely nabízejí i lepší design a dobré kvalitní materiály. Pokud chcete modely, které jsou označené jako profesionální, můžete za takový vařič vytáhnout z peněženky až kolem 1 000 Kč a více.

Značky vařičů vajec

S jakými značkami vařičů vajec se setkáte na našem trhu? Jedná se zejména o tyto značky. Mnoho z nich určitě už znáte.

Značky vařičů vajec, které nejčastěji uvidíte na našem trhu:

 • Silvercrest – privátní značka řetězce Lidl, nabízí i kvalitní vařiče vajec.
 • Sencor
 • De Gusto
 • Severin
 • Steba
 • Tefal
 • WMF
 • Krups
 • Domo
 • Princess
 • Rommelsbacher
 • ProfiCook
 • Russell Hobbs

Vařiče vajec a pár slov na závěr

V tomto článku jste se dozvěděli o tom, jak si vybrat vařič vajec. Pověděli jsme si o důležitých parametrech, které je dobré znát k výběru tohoto druhu zboží.

Doufáme, že jsme vám s tímto úkolem výběru nového vařiče vajec pomohli a vy si teď vyberete kvalitní model, který bude přesně podle vašich představ a bude vám fungovat dlouho bez jediné závady a uvaří vám mnoho vajec, která budou chutnat přesně podle vašich představ.

Nyní už vám k nákupu stačí pouze pár posledních kroků. Stačí si pouze váš vysněný produkt zakoupit v některém z online obchodů a naplnit v něm virtuální košík. Vařič vajíček naleznete skladem v mnoha internetových e-shopech.

Z tabulky s porovnáním výše se proklikněte na srovnávací server Heureka, kde si můžete porovnat jednotlivé obchody a jejich ceny včetně recenzí a uživatelských zkušeností s konkrétním modelem vařiče vajec. Dozvíte se tam také, kde jsou vařiče vajec skladem a za jakou se prodávají cenu (vývoj ceny vás upozorní například na různé slevové akce). Děkujeme vám za přečtení tohoto článku. Podívejte se i na další naše články.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 8 Průměrně: 3.8]

Mohlo by vás také zajímat