Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Zavařovací hrnec: Test a výběr nejlepších hrnců


Zavařovací hrnce

K čemu je zavařovací hrnec?

Máte rádi zavařené okurky, papriky, kompoty a celkově vše co je zavařeno? Se zavařovacím hrncem to zvládnete všechno sami z pohodlí vašeho domova. Pokud máte svoji zahrádku a máte mnoho ovoce a zeleniny, které nedokážete sníst a zpracovat, pak je pro vás zavařování skvělou volbou, jak uchovat zeleninu a ovoce. Zavařování sklenic je skvělé pro pozdější spotřebování surovin. Zavařovací hrnec patří mezi moderní pomocníky, které vám značně ulehčí práci ve vaší domácnosti. Výhodou tohoto přístroje je nejenom samotná schopnost zavařování, ale i to, že s nimi dokážete připravit například svařák nebo dokonce i grog. Připravíte si tak svařák jednoduše a z pohodlí vašeho domova.

Na trhu můžete najít mnoho modelů zavařovacích hrnců a jejich výběr nemusí být úplně jednoduchý. Proto jsme pro vás sepsali tento článek, ve kterém vám povíme o tom, jak vybrat zavařovací hrnec. Tyto hrnce jsou skvělým pomocníkem pro zavařování sklenic. Zavařovací hrnec si zamiluje každý.

Zavařovací hrnce: Výběr 10 nejlepších zavařovacích hrnců

Vybrali jsme pro vás 10 nejlepších modelů zavařovacích hrnců, které jsou skvěle hodnocené a mají dobré recenze od zákazníků. Vybírali jsme je podle recenzí uživatelů a vyberete si tak nejlépe hodnocený model zavařovacího hrnce. Modely jsme pro vás seřadili do přehledné tabulky ve které si můžete porovnat parametry a recenze u jednotlivých modelů zavařovacího hrnce. Pokud vás zajímá hlavně cena, můžete si seřadit modely od nejlevnějšího po nejdražší.

Zavařovací hrnecVzhledObjem (v litrech)Příkon (W)DisplejMateriál hrnceOrientační cena (s DPH)Dostupnost
Domo DO 42325Zavařovací hrnec Domo DO 42325272000AnoNerez2543Zobrazit v obchodech
Domo DO 42326Zavařovací hrnec Domo DO 42326272000AnoNerez2898Zobrazit v obchodech
Sencor SPP 2100WHZavařovací hrnec Sencor SPP 2100WH271800NeSmalt2299Zobrazit v obchodech
ETA 1127 90000Zavařovací hrnec ETA 1127 90000251800AnoNerez2999Zobrazit v obchodech
DOMO DO 42323Zavařovací hrnec DOMO DO 42323272000NeNerez2369Zobrazit v obchodech
Hyundai PC 200Zavařovací hrnec Hyundai PC 200271800NeSmalt2299Zobrazit v obchodech
Clatronic EKA 3338Zavařovací hrnec Clatronic EKA 3338251800NeSmalt2357Zobrazit v obchodech
Domo DO 42324Zavařovací hrnec Domo DO 42324271800AnoSmalt2389Zobrazit v obchodech
Concept ZH0020Zavařovací hrnec Concept ZH0020271800NeSmalt1894Zobrazit v obchodech
Guzzanti GZ 181DZavařovací hrnec Guzzanti GZ 181D271800AnoNerez2630Zobrazit v obchodech
Po kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” budete přesměrování na srovnávací server Heureka. Na něm si můžete porovnat ceny jednotlivých obchodů a přečíst recenze a hodnocení uživatelů.

Nejlepší zavařovací hrnce podle Heureky

V nejbližší době zde zveřejníme test zavařovacích hrnců 2024. Představíme vám ty modely, které jsou nejlepší včetně jejich popisu a recenze.

Jak vybrat zavařovací hrnec

Na trhu zavařovacích hrnců můžete nalézt mnoho výrobců, kteří nabízí několik desítek modelů, které jsou vybaveny různými parametry a jejich tedy na trhu celá řada.  Aby váš výběr byl co nejjednodušší, podíváme se na detailní a zároveň jednoduchý návod na výběr toho ideálního zavařovacího hrnce, který vám bude parametrově vyhovovat. Proto se pojďme podívat na parametry zavařovacích hrnců.

Typ zavařovacího hrnce

Při výběru se setkáte se 2 základními typy zavařovacích hrnců. První je klasický zavařovací hrnec a druhý je elektrický zavařovací hrnec. Který je lepší? Pojďme si je představit ať víte, který je pro vás ten ideální typ zavařovacího hrnce.

Zavařovací hrnec klasický

Klasický zavařovací hrnec se dá doopravdy nazvat klasickým, protože jsou používány již od dob předchozích generací a z dob našich babiček. Jedná se o speciální typ hrnce, který je určen na zavařování. Není elektrický, má otvor pro teploměr a ucha. Více toho u klasického hrnce nenajdete.

Klasický hrnec na zavařování se neumí samostatně zahřívat, tudíž ho musíte umístit na váš sporák, kde tento zavařovací hrnec zahřejete abyste dosáhli požadované teploty. Pro dosažení požadované teploty budete potřebovat teploměr, abyste mohli kontrolovat aktuální teplotu. Je vhodný spíše pro ty, kdo mají se zavařováním již nějaké zkušenosti. Při zavařování musíte hlídat správnou hodnotu teploty aby došlo k dokonalému utěsnění sklenic a také vám nádoby nesmí prasknout.

Tento proces zavařování s klasickým hrncem je jak časově náročnější, tak i obtížnější pro začátečníky než u elektrického. Hlavní výhodou klasického zavařovacího hrnce je hlavně to, kolik klasický hrnec stojí. Jsou to jednoduchá zařízení, takže je pořídíte velice levně.

Zavařovací hrnec elektrický

Elektrický zavařovací hrnec vám ušetří spoustu času i starostí při procesu zavařování. Díky moderním technologiím se nemusíte prakticky skoro o nic starat. Elektrický zavařovací hrnec se sám dokáže zahřát, tudíž ho nemusíte dávat na sporák nebo jiný zahřívací přístroj. Výhodou je, že umí sám udržovat potřebnou teplotu pro zavařování, tudíž nepotřebujete teploměr a zavařovací hrnec se o toto postará sám. Hodnotu teploty při zavařování hlídá termostat.

Pro koho se tento elektrický zavařovací hrnec hodí?

Zavařovací hrnec lze doporučit i pro nezkušené, nebo pro lidi, kteří mají rádi pohodlnou přípravu nebo chtějí ušetřit čas. Díky těmto všem výhodám je logicky cena o něco vyšší než u klasického zavařovacího hrnce.

Materiál hrnce

Při výběru především elektrického hrnce se setkáte se 2 typy materiálů ze kterých je hrnec vyroben. Materiál ovlivňuje nejen pouze cenu, ale i kvalitu daného přístroje na zavařování.

Při procházení jednotlivých modelů hrnců na zavařovaní se setkáte s 2 odlišnými modely zavařovacích hrnců.

S jakými materiály se setkáte?

 • Smalt – Hrnec vyrobený z tohoto materiálu se vymyká především svojí cenovou dostupností. Nevýhodou smaltového materiálu je například to, že se neudržuje zrovna nejlépe. Další nevýhodou je, že musíte dbát na to, jak s ním zacházíte, protože tento materiál je docela náchylný na poškození.
 • Nerezový materiál – Nerezový materiál je etalonem mnohých kuchyňských doplňků. A setkáte se s nerezem i u zavařovacích hrnců. Jeho největší výhodou je, že je značně odolný. Díky tomu snese i o něco drsnější zacházení. Většinou se vám ho nepodaří poškrábat a můžete ho tak jednoduše a lehce umýt. Důležitou informací je také to, že nerez na sebe neváže žádné zápachy. Nevýhodou tohoto materiálu je o něco vyšší cena celého hrnce.

Objem hrnce

Dalším velice důležitým faktorem pro výběr dobrého zavařovacího hrnce je jeho objem. Objem hrnce rozhoduje hlavně o tom, kolik toho na jeden zátah zavaříte. Na tento parametr byste rozhodně neměli zapomínat. V některých modelech si můžete připravit i horké nápoje (například grog). Nejčastěji se setkáte s objemem kolem 27 litrů. Setkáte se i s menšími nebo většími hrncemi.

Při výběru byste měli přemýšlet o tom, na co a jak budete daný model hrnce používat.

Zavařovací hrnec a příkon

Příkon přístroje patří mezi parametry, na které byste rozhodně neměli zapomenout. Příkon má velice důležité poslání u zavařovacího hrnce. Ovlivňuje nám efektivitu a rychlost ohřevu. Znamená to jak dlouho trvá, než hrnec dosáhne požadované teploty. To nám celkově ovlivní dobu přípravy a zavařování. Příkon přístroje je udáván ve Wattech (zkratka W).

Dá se říct, že čím větší bude mít zavařovací hrnec příkon, tím rychleji bude celý proces hotov. Nicméně je důležité myslet na to, že příkon nám určuje hlavně to, kolik elektřiny daný model spotřebuje. Tudíž vás provoz modelu elektrického hrnce s vyšším příkonem bude stát o něco více, protože model spotřebuje více elektřiny.

Funkce a příslušenství zavařovacího hrnce

Ačkoliv to tak nemusí vypadat, i zavařovací hrnce mohou být vybaveny řadou funkcí a dodatečného příslušenství, které vám ulehčí práci nebo dokonce celý proces zavařování urychlí. S funkcemi se setkáte hlavně u elektrických hrnců, proto se zaměříme hlavně na ně. Pojďme se podívat na to, s jakými funkcemi se u hrnců setkáte. Podíváme se na funkce jako je časovač, displej, ventil nebo odložený start.

Pojďme se tedy podívat na funkce, kterými bývají zavařovací hrnce nejčastěji vybaveny.

 • Časovač – Funkce časovače vám umožní pohodlně si nastavit dobu, po kterou se budou vaše zavařeniny zavařovat. To vám značně ulehčí používání zavařovacího hrnce.
 • Funkce displeje – Displej vám ulehčuje celkovou práci s elektrickým hrncem. Můžete si na něm zobrazit teplotu, kolik zbývá dokonce a mnoho dalších užitečných informací, které vám pomůžou v procesu zavařování.
 • Termostat – Díky termostatu si pohodlně nastavíte pouze teplotu zavařování. Tento přepínač se dá pohodlně nastavovat a udržujete teplotu, která je pro váš proces zavařování vhodná a velice důležitá.
 • Výpustný ventil – S výpustným ventilem se setkáte hlavně u elektrických hrnců. Tento ventil je především pouze pro odlévání vody ze zavařovacího hrnce. Dá se také použít pro vypouštění připraveného horkého nápoje.
 • Pojistka proti suchému zapnutí – Tato bezpečnostní funkce vám zajistí, že se vám nic nepřipálí při zavařování.
 • Funkce odloženého startu – Tato funkce je užitečná, protože vám ulehčí přípravu s pomocí odloženého startu.

Zavařovací hrnec: Rozpočet na nákup

Cena může být pro vás při výběru nového zavařovacího hrnce jedním z velice důležitých parametrů. Při výběru vhodného hrnce je důležité si také dobře naplánovat svůj rozpočet na nákup. Vše se odvíjí od toho, jaké funkce a příslušenství by váš hrnec měl mít. Cenu přístroje ovlivňují jednotlivé parametry a zpracování daného modelu hrnce. Při výběru nezapomínejte ani na značku. Výrobce může značně ovlivňovat to, jak je daný model zpracován. Některé značky mohou nabízet cenově dostupné model s dobrým poměrem cena / výkon a některé vyrábějí prémiové produkty. Nejčastěji se setkáte s produkty od značek Domo, Klarstein, Professor, Sencor, Vigan, Hyundai, Guzzanti, Concept a pár dalších.

Modely s cenovkou do 2 000 Kč

V této cenové kategorii se setkáte s modely, které mají něco nižší příkon a většinou mají i menší objem nádoby. V této kategorii si vyberete jak klasické hrnce tak i některé elektrické modely zavařovacích hrnců. U těchto modelů však nemůžete očekávat mnoho funkcí a příslušenství.

Zlatá střední cesta s cenovkou od 3 000 až 5 000 Kč

Zlatá střední cesta, ve které najdete mnoho modelů dobrých zavařovacích hrnců s dobrým poměrem cena / výkon a s hodně funkcemi. Většina modelů v této cenové hladině je vybavena LCD displejem, termostatem a mnoha dalšími užitečnými funkcemi, které vám značně ulehčí celý proces.

Cena nad 5 000 Kč

Nejdražší modely s cenovkou nad 5 tisíc Kč. S čím se u nich můžete setkat? Většina elektrických modelů s touto cenovkou má větší objem a mnohem více funkcí. Setkáte se i s podsvíceným displejem. Není problém si zakoupit model s objemem 30 litrů a více. Nechybí ani výbava časového spínače.

Zavařovací hrnce a jejich značky

S jakými značkami zavařovacího hrnce se na našem trhu můžete setkat?

 • Zavařovací hrnce DOMO
 • Zavařovací hrnce Professor
 • Vigan
 • Sencor
 • Guzzanti
 • Hyundai
 • Concept

a další značky zavařovacích hrnců.

Zavařovací hrnec: Zavařovací hrnec a pár slov na závěr

Doufáme, že jsme vám pomohli vybrat ideální zavařovací hrnec podle naší recenze a že s ním zavaříte mnoho zeleniny a vytvoříte mnoho kompotů. Zavařovací hrnec se určitě stane vaším praktickým pomocníkem ve vaší kuchyni. Doufáme také, že daný model zavařovacího hrnce vydrží po mnoho let bez jediné technické závady.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 8 Průměrně: 3.8]

Mohlo by vás také zajímat