Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Mlýnky na maso


Mlýnek na masoMlýnek na maso je velmi užitečné zařízení, které nám pomůže namletím masa při přípravě mnoha pokrmů. Použitím takového stroje uděláte chutné karbanátky, hamburgery, masové kuličky další pokrmy, které obsahují mleté maso. Mlýnky na maso jsou prostě užitečné v kuchyni.

Můžete si vybírat z ručních nebo elektrických mlýnků na maso. Pokud chcete mít kvalitně namleté maso, potřebujete i kvalitní mlýnek.

S mlýnkem na maso dokonce ušetříte, protože už nemusíte kupovat hotové mleté maso. Jednoduše si ho umelete doma a můžete si udělat i různé směsi mletého masa. Mlýnek na maso je užitečným pomocníkem do kuchyně pro všechny milovníky masa.

V tomto článku vám pomůžeme vybrat mechanický nebo elektrický mlýnek na maso, který bude kvalitní a umele vše, co budete potřebovat. Zaměříme se zde na důležité parametry. Díky tomu se mnohem lépe zorientujete v dostupné nabídce různých modelů mlýnků na maso. Díky tomuto článku ušetříte čas a peníze, protože se zde dozvíte všechny potřebné informace a mlýnku na maso.

Nejlepší mlýnky na maso: Výběr nejlepších mlýnků na maso

Připravili jsme pro vás přehlednou tabulku, kde naleznete srovnání 10 nejlepších mlýnků na maso. V této tabulce porovnáváme modely mlýnků, které jsou nejlépe hodnoceny od zákazníků, kteří s nimi mají zkušenost.

Tabulka se dá jednoduše řadit podle vašich preferencí. Pokud tedy preferujete nejlevnější mlýnek na maso, můžete si seřadit tabulku od nejlevnějších modelů, které zároveň patří mezi ty nejlepší mlýnky na maso.

NázevVzhledTypPříkon (W)Orientační cena (s DPH)Dostupnost
Kenwood MG 510Mlýnek na maso Kenwood MG 510Elektrický16003051Zobrazit v obchodech
Bosch CompactPower MFW3520WMlýnek na maso Bosch CompactPower MFW3520WElektrický15001958Zobrazit v obchodech
ETA Ambo II 5075Mlýnek na maso ETA Ambo II 5075Elektrický16002599Zobrazit v obchodech
Bosch MFW3850BMlýnek na maso Bosch MFW3850BElektrický16002599Zobrazit v obchodech
Bosch ProPower MFW68660Mlýnek na maso Bosch ProPower MFW68660Elektrický8004577Zobrazit v obchodech
Porkert č.8Mlýnek na maso Porkert č.8 980800ARuční1529Zobrazit v obchodech
Kenwood MG 700Mlýnek na maso Kenwood MG 700Elektrický20004618Zobrazit v obchodech
Esperanza EKM021Mlýnek na maso Esperanza EKM021Elektrický600490Zobrazit v obchodech
Tescoma Handy univerzálníMlýnek na maso Tescoma Handy univerzálníRuční839Zobrazit v obchodech
Tefal NE105838Mlýnek na maso Tefal NE105838Elektrický14001149Zobrazit v obchodech
Po kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” budete přesměrováni na srovnávací server Heureka. Na něm si lze porovnat ceny a srovnání jednotlivých obchodů a přečíst si recenze a hodnocení uživatelů u různých modelů mlýnků na maso.

Po kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” můžete porovnat ceny modelu v jednotlivých obchodech a vybrat si tak nejlepší nabídku.

Nejlepší mlýnky na maso podle Heureky

Jak vybrat mlýnek na maso

Na trhu v současné době existuje celá řada různých mlýnků na maso. Můžete si vybírat mezi elektrickými či mechanickými mlýnky. Každý z nich může mít rozdílné parametry. Díky tomu není moc jednoduché si vybrat ten správný mlýnek na maso. Proto jsme pro vás sepsali tento návod, kde vám pomůžeme s výběrem mlýnku na maso. Podíváme se na důležité parametry, které je dobré znát k výběru kvalitního mlýnku na maso.

Mlýnek na maso: Elektrický mlýnek nebo ruční mlýnek?

Typ mlýnku na maso je prvním velmi důležitým parametrem. Můžete si vybírat buď z elektrického mlýnku na maso nebo z ručního mlýnku na maso. Ruční mlýnek určitě každý z nás zná a alespoň jednou ho v životě používal. Který typ mlýnku na maso ovšem zakoupit? S tím se vám pokusíme pomoci zde.

Elektrický mlýnek na maso

Elektrický mlýnek má mnoho výhod. Především se neunavíte při mletí masa a zbude vám energie ještě na další vaření. Zapojíte ho do elektrické zásuvky a on se jednoduše o vše postará. Tedy až na umývání. To musíte udělat vy, případně myčka na nádobí (záleží na modelu).

U elektrického mlýnku je nutné myslet na kvalitu materiálu, výkonu a příkonu modelu. Nevýhodou elektrického modelu je vyšší cena než u ručního mlýnku. Nicméně vyšší cena vás ušetří namáhavé práce a mletí masa budete mít hned hotovo bez zbytečné námahy.

Elektrické mlýnky na maso často nabízejí různé nástavce, takže mohou dokonce fungovat i jako multifunkční mlýnky. To ovšem s sebou nese o něco vyšší cenu. Vyplatí se také dívat na to, aby byl výrobek kvalitně vyroben a nebyl úplně z těch nejlevnějších materiálů, protože mletí masa je poměrně náročným úkonem při kterém dochází k častému opotřebovávání materiálů.

Ruční mlýnek na maso

Klasický ruční mlýnek znají asi všichni. Netřeba ho moc představovat. Výhodou je, že se v nich většinou nemá co pokazit. Navíc je ruční mlýnek o něco levnější než elektrický typ mlýnku na maso. Je nutné je udržovat a čistit.

Pokud chcete mlít maso často a hodně, pak se spíše poohlédněte po elektrickém typu, protože mletí rukou je docela náročné na fyzičku. Navíc rychlost mletí záleží na vaši síle. Pokud však budete mlýnek na maso používat jen občas, například jednou za týden, je pro vás tento typ mlýnku více vhodný.

Materiál u mlýnku na maso

Pro ruční i elektrické modely je důležitý solidní materiál. Na trhu najdete zařízení v plastovém, hliníkovém, železném nebo ocelovém pouzdře. Pro ruční vybavení doporučujeme ocel a litinu. Obzvláště když máte v úmyslu  mlít tuhé či tvrdé ingredience.

V elektrických mlýncích na maso se nejčastěji používá plast nebo ocel. Materiál musí být vždy pevný, odolný proti vibracím a vyšším teplotám. A to z toho důvodu, že při intenzivní práci se motor docela zahřívá.

Manuální mlýnek lze obvykle umýt pod vodou, proto zkontrolujte jeho odolnost proti korozi a zda se dá  umývat v myčce na nádobí.

Pokud jde o hrdlo a podavač, je nejlepší zvolit ocelové nebo kovové prvky. Nejdražší materiálem je ocel, která je také nejodolnější.

Materiál, ze kterého jsou sítko a nože vyrobeny, je také důležitý. Nejlepší je najít model, jehož součásti lze umývat v myčce na nádobí. Kromě toho musí být vyrobeny z vysoce kvalitní nerezové oceli (nerezu).

Pokud požadujete aby mlýnek vydržel fungovat po dlouhou dobu bez závad a poruch, vybírejte si mlýnek na maso, který je vyroben z kovu namísto plastu.

Výkon elektrického mlýnku

Výkon je třeba řešit pouze tehdy, pokud se rozhodnete pro elektrický mlýnek na maso. Jak výkonný je daný model nám udávají dvě hodnoty mezi parametry u daného modelu. Jedná se o příkon a rychlost mletí. Výkon také ovlivňuje to, jak efektivní je daný stroj a jak dobře je navržen.

Příkon nám říká, kolik elektrické energie daný spotřebič potřebuje ke svému chodu. Udává se ve Wattech (W). Čím je daný model výkonnější, tím vyšší je tato hodnota. Na trhu naleznete levnější modely, které mají příkon kolem 250 W. Lze si ale vybrat i modely, které mají příkon až kolem 2 000 W. Ty jsou logicky mnohem dražší.

S příkonem úzce souvisí i rychlost mletí. Udává se v gramech za minutu (g/min). Čím je tato hodnota tohoto parametru vyšší, tím rychleji budete mít maso umleto. U modelů pro domácí použití si nejčastěji vyberete modely s hodnotou kolem 1 500 g / min.

Stabilita mlýnku na maso

Především u elektrických mlýnků na maso je důležitým prvkem vhodná stabilní konstrukce a neklouzavé nohy. To je důležité z toho důvodu, aby se zařízení během provozu nepohybovalo na pracovní desce.

Ruční modely se namontovávají na pracovní desku. Při rozhodování o takovém mlýnku se vyplatí zkontrolovat stabilitu montážního systému. Při otáčení rukojeti by se stroj neměl pohybovat. Nedoporučujeme kupovat modely jednoduchými přísavkami. Tento způsob přichycení ke kuchyňské lince nepatří mezi ty nejlepší.

Hlučnost elektrického mlýnku na maso

Při nákupu elektrického typu je důležité myslet i na hlučnost. Mletí masa je poměrně náročné a proto není překvapením, že elektrické mlýnky na maso jsou poměrně hlučné. Jejich hlasitost se pohybuje kolem 70 dB. Pokud vám vadí hlasité spotřebiče, pečlivě se dívejte na tento parametr u elektrických mlýnků na maso. Naopak téměř bezhlučné jsou ruční mlýnky na maso.

Příslušenství a funkce mlýnků na maso

S jakým příslušenstvím se můžete u mlýnků na maso setkat? Obvykle nabízejí příslušenství, které z něj udělají mnohem vícefunkčního pomocníka do kuchyně.

S kterým příslušenstvím se u mlýnků na maso nejčastěji setkáte?

  • Struhadlo – Struhadlo je nástavcem, který je určen pro ovoce, sýry či zeleninu. Buď bývá dodáváno k jednotlivým modelům mlýnků na maso, nebo si ho můžete dokoupit dodatečně.
  • Plnič na střívka – Pokud si chcete vyrobit domácí klobásy nebo domácí jitrnice, pak se vám toto příslušenství v podobě plniče střívka bude velmi hodit. Vhodné pro všechny milovníky masa.

Funkce

  • Funkce zpětného chodu – Zpětný chod je velmi užitečnou funkcí. Pokud dojde k zaseknutí tužšího masa, lze ho uvolnit pomocí zpětného chodu. Velmi užitečná funkce.

Cena mlýnku na maso

Kolik peněz byste měli investovat do nového mlýnku na maso? To záleží na více faktorech. Tím nejdůležitějším je typ mlýnku. Elektrické mlýnky na maso jsou logicky dražší než ruční mlýnky. Dobrou zprávou je, že mlýnky na maso patří mezi levné produkty do kuchyně. Nejlevnější model mlýnku na maso můžete koupit už za cenovku, která nepřesáhne 500 Kč s DPH. Nad 500 Kč si zakoupíte již i elektrické modely mlýnků. Nad 1 000 Kč s DPH a více si zakoupíte velmi kvalitní modely, které mají vysoký výkon a dobré funkce.

Značky mlýnků na maso

S jakými značkami mlýnků na maso se můžete setkat na našem trhu? Pojďme se podívat na jednotlivé značky mlýnků ať víte, co od těchto značek můžete očekávat a budete vědět, zda nabízejí kvalitní modely mlýnků na maso.

Mlýnky na maso Bosch

Mlýnky na maso Bosch

Pokud je vaším hobby vaření a konzumace masa, budete potřebovat kvalitní mlýnek na maso. Ten naleznete hlavně u značky Bosch. Od této značky si vyberete elektrické mlýnky na maso.

Firma Bosch je nejen u nás velmi dobře známá. Jedná se o Německou firmu založenou Robertem Boschem. Bosch produkuje výrobky již téměř 130 let. Dělá mnoho domácích spotřebičů, které potřebujete každý den ve své domácnosti včetně elektrických mlýnků na maso, které jsou velmi dobře kvalitně zpracované a nabízejí mnoho užitečných funkcí jako je například zpětný chod.

Mezi nejčastěji prodávané mlýnky na maso od značky Bosch se řadí tyto produkty: Bosch CompactPower MFW3520W, Bosch MFW3850B, Bosch ProPower MFW68660, Bosch MFW3X18B, Bosch MFW3640A, Bosch MFW67440 a další. Mlýnky na maso od značky Bosch můžeme zařadit mezi nejprodávanější modely.

Mezi jejich hlavní výhody patří tichý chod, různý počet funkcí, vysoký výkon, velmi dobrá rychlost mletí a další. Zákazníci si produkty od značky Bosch velmi chválí.

Mlýnky na maso od značky Bosch jsou skladem v mnoha internetových a kamenných prodejnách.

Mlýnky na maso ETA

Mlýnky na maso ETA

Kdo by neznal českou značku ETA? Mnozí z nás si ji pamatujeme si jako výrobce vysavačů. Tato firma se dnes zabývá výrobou mnoha domácích spotřebičů včetně mlýnků na maso. S mlýnky na maso ETA si dopřejete skvělá a chutná jídla. Umí toho doopravdy hodně a pokud hledáte dobrý poměr cena / výkon a hezký design, pak jsou mlýnky na maso od značky ETA vhodnou volbou. Od značky ETA si zakoupíte tento kvalitní elektrický mlýnek na maso: ETA Ambo II 3075. Ten se prodává za cenu kolem 1 990 Kč s DPH. Má výkonný motor a je kvalitní.

Mlýnky na maso Sencor

Mlýnky na maso Sencor

Značka Sencor pochází původně z Japonska. Zabývá se prodejem a výrobou spotřebního zboží a vznikla v roce 1969 v Japonsku. Od 90. let tuto značku vlastní česká firma Fast ČR. Sencor se zabývá prodejem mnoha spotřebičů, které jsou dobře cenově dostupné. Od značky Sencor zakoupíte i elektrické mlýnky na maso. Mezi nabízeními elektrickými mlýnky na maso se značka Sencor dokáže prodrat mezi modely, které nabízejí dobrý poměr cena / výkon. Na našem trhu naleznete několik různých modelů masomlýnků od značky Sencor.

Mezi nejprodávanější modely patří tyto masomlýnky: Sencor SSG 3500WH, Sencor SSG 3504RD, Sencor SMG 4382 nebo Sencor SMG 4381. Kromě mletí masa často zvládají i lisování ovoce (např. citrusy). Modely od značky Sencor naleznete skladem v mnoha obchodech.

Mlýnky na maso Tefal

Mlýnky na maso Tefal

Firma Tefal je známá tím, že v roce 1954 vynalezla nepřilnavou pánev. Zabývá se výrobou mnoha domácích spotřebičů, které jsou hezké a zároveň kvalitní a cenově dostupné. Od této firmy najdete také hodně modelů mlýnků na maso a dalšího kuchyňského příslušenství. Mlýnky na maso od značky Tefal jsou velmi kvalitní a nabízí mnoho užitečných funkcí. Od této značky si vyberete zejména tyto modely mlýnků na maso: Tefal NE109838, Tefal NE105838, Tefal NE108831, Tefal NE458137, Tefal NE 1088, Tefal NE542831 a další modely mlýnků na maso.

Modely jsou dostatečně výkonné a nabízejí mnoho funkcí včetně zpětného chodu. Vyberete si u nich různé mřížky a můžete si zakoupit různé příslušenství k těmto modelům mlýnků na maso od značky Tefal.

Mlýnky na maso Kenwood

Mlýnky na maso Kenwood

Pokud nehledíte tolik na cenu a máte rádi hezký design a hledáte hezké spotřebiče do kuchyně, které se ve vaši kuchyni nebo firmě neztratí, pak jsou produkty od značky Kenwood skvělou volbou. Značka Kenwood byla založena okolo roku 1947. Její hlavní nabídkou jsou spotřebiče do kuchyně. Mlýnky na maso na mletí masa od značky Kenwood jsou velmi kvalitní. Mlýnky od značky Kenwood nabízí dostatečně vysoký výkon a připraví vám lahodné a krásně namleté maso.

Jaké modely jsou dobře hodnocené od značky Kenwood? Mezi dobře prodávané patří tyto modely: Kenwood MG 510, ruční mlýnek na maso Kenwood MG 700, Kenwood MG 470, Kenwood MG 360 a další.

Další značky mlýnků na maso

S jakými dalšími značkami se můžete setkat?

  • Orava – Modely od značky Orava: Orava MM-902
  • Hyundai – Modely od značky Hyundai: Hyundai MG 730
  • Camry – Dostupné modely od značky Camry: Camry CR 4802
  • Gorenje – Gorenje MG1600W, Gorenje MG 2000, Gorenje MG 2000 XE, Gorenje MG2500SJW, Gorenje MG2000SJ a další.
  • Rohnson – Modely od značky Rohnson: ROHNSON R-5430, Rohnson R-502V, Rohnson R-5410, Rohnson R-545, Rohnson R-540, Rohnson R-549, ROHNSON R-5403

Můžu používat mlýnek na maso pokud jsem vegan či vegetarián?

Ale jistě! Pokud vás baví sledovat jak se mele maso. A až vás to přestane bavit, pak můžete mlít v mlýnku na maso ořechy a další suroviny. Takže mlýnek na maso není jen pro milovníky masa. Mohou ho používat i vegetariáni a vegani. Na druhou stranu jeho primárním účelem je mletí masa.

Mlýnky na maso a pár slov na závěr

V tomto článku jste se dozvěděli o tom, jak si vybrat mlýnek na maso do kuchyně na domácí použití. Pověděli jsme si o důležitých parametrech, které je dobré znát k výběru mlýnků ručních a elektrických.

Doufáme, že jsme vám s tímto úkolem výběru nového mlýnku na maso pomohli a vy si teď vyberete kvalitní model, který bude přesně podle vašich představ a bude vám fungovat dlouho bez jediné závady.

Nyní už vám k nákupu stačí pouze pár posledních kroků. Stačí si pouze váš vysněný produkt zakoupit v některém z online obchodů a naplnit v něm virtuální košík. Mlýnek na maso naleznete skladem v mnoha internetových e-shopech.

Z tabulky s porovnáním výše se proklikněte na srovnávací server Heureka.cz, kde si můžete porovnat jednotlivé obchody a jejich ceny včetně recenzí a uživatelských zkušeností s konkrétním modelem mlýnku na maso. Dozvíte se tam také, kde jsou mlýnky na maso skladem a za jakou se prodávají cenu (vývoj ceny vás upozorní například na různé slevové akce).

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 4.3]

Mohlo by vás také zajímat