Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Mlýnky na maso

 

 

Mlýnek na masoMlýnek na maso je velmi užitečné zařízení, které nám pomůže namletím masa při přípravě mnoha pokrmů. Použitím takového stroje uděláte chutné karbanátky, hamburgery, masové kuličky další pokrmy, které obsahují mleté maso. Mlýnky na maso jsou prostě užitečné v kuchyni a patří mezi malé kuchyňské spotřebiče.

Můžete si vybírat z ručních nebo elektrických mlýnků na maso. Pokud chcete mít kvalitně namleté maso, potřebujete i kvalitní mlýnek.

S mlýnkem na maso dokonce ušetříte, protože už nemusíte kupovat hotové mleté maso. Jednoduše si ho umelete doma a můžete si udělat i různé směsi mletého masa. Mlýnek na maso je užitečným pomocníkem do kuchyně pro všechny milovníky masa.

V tomto článku vám pomůžeme vybrat mechanický nebo elektrický mlýnek na maso, který bude kvalitní a umele vše, co budete potřebovat. Zaměříme se zde na důležité parametry. Díky tomu se mnohem lépe zorientujete v dostupné nabídce různých modelů mlýnků na maso. Díky tomuto článku ušetříte čas a peníze, protože se zde dozvíte všechny potřebné informace a mlýnku na maso.

Nejlepší mlýnky na maso: Výběr nejlepších mlýnků na maso

Připravili jsme pro vás přehlednou tabulku, kde naleznete srovnání 10 nejlepších mlýnků na maso. V této tabulce porovnáváme modely mlýnků, které jsou nejlépe hodnoceny od zákazníků, kteří s nimi mají zkušenost.

Tabulka se dá jednoduše řadit podle vašich preferencí. Pokud tedy preferujete nejlevnější mlýnek na maso, můžete si seřadit tabulku od nejlevnějších modelů, které zároveň patří mezi ty nejlepší mlýnky na maso.

NázevVzhledTypPříkon (W)Orientační cena (s DPH)Dostupnost
Tefal NE105838Mlýnek na maso Tefal NE105838Elektrický14001390Zobrazit v obchodech
Kenwood MG 510Mlýnek na maso Kenwood MG 510Elektrický16003669Zobrazit v obchodech
Bosch CompactPower MFW3520WMlýnek na maso Bosch CompactPower MFW3520WElektrický15001969Zobrazit v obchodech
ETA Ambo III 5075Mlýnek na maso ETA Ambo III 5075Elektrický22002189Zobrazit v obchodech
Bosch MFW3850BMlýnek na maso Bosch MFW3850BElektrický16003189Zobrazit v obchodech
Bosch MFW68660Mlýnek na maso Bosch ProPower MFW68660Elektrický8004499Zobrazit v obchodech
Porkert č.8Mlýnek na maso Porkert č.8 980800ARuční1529Zobrazit v obchodech
Kenwood MG 700Mlýnek na maso Kenwood MG 700Elektrický20009468Zobrazit v obchodech
Esperanza EKM012GMlýnek na maso Esperanza EKM021Elektrický6001077Zobrazit v obchodech
Tescoma Handy univerzálníMlýnek na maso Tescoma Handy univerzálníRuční839Zobrazit v obchodech
Po kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” budete přesměrováni na srovnávací server Heureka. Na něm si lze porovnat ceny a srovnání jednotlivých obchodů a přečíst si recenze a hodnocení uživatelů u různých modelů mlýnků na maso.

Po kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” můžete porovnat ceny modelu v jednotlivých obchodech a vybrat si tak nejlepší nabídku.

Nejlepší mlýnky na maso podle Heureky

 

Jak vybrat mlýnek na maso

Na trhu v současné době existuje celá řada různých mlýnků na maso. Můžete si vybírat mezi elektrickými či mechanickými mlýnky. Každý z nich může mít rozdílné parametry. Díky tomu není moc jednoduché si vybrat ten správný mlýnek na maso. Proto jsme pro vás sepsali tento návod, kde vám pomůžeme s výběrem mlýnku na maso. Podíváme se na důležité parametry, které je dobré znát k výběru kvalitního mlýnku na maso.

Mlýnek na maso: Elektrický mlýnek nebo ruční mlýnek?

Typ mlýnku na maso je prvním velmi důležitým parametrem. Můžete si vybírat buď z elektrického mlýnku na maso nebo z ručního mlýnku na maso. Ruční mlýnek určitě každý z nás zná a alespoň jednou ho v životě používal. Který typ mlýnku na maso ovšem zakoupit? S tím se vám pokusíme pomoci zde.

Elektrický mlýnek na maso

Elektrický mlýnek má mnoho výhod. Především se neunavíte při mletí masa a zbude vám energie ještě na další vaření. Zapojíte ho do elektrické zásuvky a on se jednoduše o vše postará. Tedy až na umývání. To musíte udělat vy, případně myčka na nádobí (záleží na modelu).

U elektrického mlýnku je nutné myslet na kvalitu materiálu, výkonu a příkonu modelu. Nevýhodou elektrického modelu je vyšší cena než u ručního mlýnku. Nicméně vyšší cena vás ušetří namáhavé práce a mletí masa budete mít hned hotovo bez zbytečné námahy.

Elektrické mlýnky na maso často nabízejí různé nástavce, takže mohou dokonce fungovat i jako multifunkční mlýnky. To ovšem s sebou nese o něco vyšší cenu. Vyplatí se také dívat na to, aby byl výrobek kvalitně vyroben a nebyl úplně z těch nejlevnějších materiálů, protože mletí masa je poměrně náročným úkonem při kterém dochází k častému opotřebovávání materiálů.

Ruční mlýnek na maso

Klasický ruční mlýnek znají asi všichni. Netřeba ho moc představovat. Výhodou je, že se v nich většinou nemá co pokazit. Navíc je ruční mlýnek o něco levnější než elektrický typ mlýnku na maso. Je nutné je udržovat a čistit.

Pokud chcete mlít maso často a hodně, pak se spíše poohlédněte po elektrickém typu, protože mletí rukou je docela náročné na fyzičku. Navíc rychlost mletí záleží na vaši síle. Pokud však budete mlýnek na maso používat jen občas, například jednou za týden, je pro vás tento typ mlýnku více vhodný.

Materiál u mlýnku na maso

Pro ruční i elektrické modely je důležitý solidní materiál. Na trhu najdete zařízení v plastovém, hliníkovém, železném nebo ocelovém pouzdře. Pro ruční vybavení doporučujeme ocel a litinu. Obzvláště když máte v úmyslu  mlít tuhé či tvrdé ingredience.

V elektrických mlýncích na maso se nejčastěji používá plast nebo ocel. Materiál musí být vždy pevný, odolný proti vibracím a vyšším teplotám. A to z toho důvodu, že při intenzivní práci se motor docela zahřívá.

Manuální mlýnek lze obvykle umýt pod vodou, proto zkontrolujte jeho odolnost proti korozi a zda se dá  umývat v myčce na nádobí.

Pokud jde o hrdlo a podavač, je nejlepší zvolit ocelové nebo kovové prvky. Nejdražší materiálem je ocel, která je také nejodolnější.

Materiál, ze kterého jsou sítko a nože vyrobeny, je také důležitý. Nejlepší je najít model, jehož součásti lze umývat v myčce na nádobí. Kromě toho musí být vyrobeny z vysoce kvalitní nerezové oceli (nerezu).

Pokud požadujete aby mlýnek vydržel fungovat po dlouhou dobu bez závad a poruch, vybírejte si mlýnek na maso, který je vyroben z kovu namísto plastu.

Výkon elektrického mlýnku

Výkon je třeba řešit pouze tehdy, pokud se rozhodnete pro elektrický mlýnek na maso. Jak výkonný je daný model nám udávají dvě hodnoty mezi parametry u daného modelu. Jedná se o příkon a rychlost mletí. Výkon také ovlivňuje to, jak efektivní je daný stroj a jak dobře je navržen.

Příkon nám říká, kolik elektrické energie daný spotřebič potřebuje ke svému chodu. Udává se ve Wattech (W). Čím je daný model výkonnější, tím vyšší je tato hodnota. Na trhu naleznete levnější modely, které mají příkon kolem 250 W. Lze si ale vybrat i modely, které mají příkon až kolem 2 000 W. Ty jsou logicky mnohem dražší.

S příkonem úzce souvisí i rychlost mletí. Udává se v gramech za minutu (g/min). Čím je tato hodnota tohoto parametru vyšší, tím rychleji budete mít maso umleto. U modelů pro domácí použití si nejčastěji vyberete modely s hodnotou kolem 1 500 g / min.

Stabilita mlýnku na maso

Při výběru mlýnku na maso je důležité věnovat pozornost mnoha faktorům, nejen výkonu a funkcím. U elektrických mlýnků na maso je například důležitá stabilní konstrukce a neklouzavé nohy, aby se zařízení při používání nepohybovalo na pracovní desce. Při rozhodování o ručním mlýnku na maso je pak vhodné zkontrolovat stabilitu montážního systému, aby se stroj při otáčení rukojeti nemohl pohybovat.

Výhodou ručních mlýnků na maso je, že se dají snadno namontovat na pracovní desku, a tak vám nabídnou pevný základ pro mletí masa. Nicméně při výběru ručního modelu je důležité zkontrolovat, jakým způsobem se připevňuje ke kuchyňské lince. Modely s jednoduchými přísavkami mohou být méně stabilní a při používání se mohou pohybovat, což může vést ke snížení efektivity mletí masa nebo dokonce k nebezpečné situaci.

Kromě stability je také důležité zkontrolovat, jakým způsobem se mlýnek na maso čistí. Zda je jednoduché ho rozebrat a očistit různé komponenty. Dále je dobré zvážit i kapacitu mlýnku, tedy kolik masa dokáže namlet za určitou dobu, a také jaké mřížky jsou k dispozici, aby bylo možné nastavit požadovanou hrubost nebo jemnost mletí masa.

Kapacita mlýnku na maso

Kapacita mlýnku na maso je jedním z faktorů, na které byste se měli zaměřit při výběru vhodného modelu. Kapacita určuje, kolik masa dokáže mlýnek namlet během určité doby. U ručních mlýnků na maso je kapacita zpravidla nižší než u elektrických, avšak ruční mlýnky jsou často vhodné pro menší množství masa a jsou ideální pro přípravu menších jídel nebo pokrmů.

U elektrických mlýnků na maso se kapacita pohybuje v rozmezí několika set gramů až několika kilogramů masa za hodinu. Pokud potřebujete mlýt větší množství masa, například kvůli přípravě pokrmů na velkou rodinnou oslavu nebo na grilování s přáteli, pak je dobré zvolit model s vyšší kapacitou. Pokud jde o menší množství masa, pak lze volit modely s nižší kapacitou, které jsou obvykle levnější a mají menší rozměry.

Kapacita mlýnku na maso také závisí na použitém typu mřížek. Některé mřížky jsou určeny pro hrubší mletí masa, zatímco jiné jsou vhodné pro jemnější mletí. Je tedy důležité zkontrolovat, zda je u daného modelu k dispozici více druhů mřížek, aby bylo možné nastavit požadovanou hrubost nebo jemnost mletí masa.

Hlučnost elektrického mlýnku na maso

Při nákupu elektrického typu je důležité myslet i na hlučnost. Mletí masa je poměrně náročné a proto není překvapením, že elektrické mlýnky na maso jsou poměrně hlučné. Jejich hlasitost se pohybuje kolem 70 dB. Pokud vám vadí hlasité spotřebiče, pečlivě se dívejte na tento parametr u elektrických mlýnků na maso. Naopak téměř bezhlučné jsou ruční mlýnky na maso.

Příslušenství a funkce mlýnků na maso

S jakým příslušenstvím se můžete u mlýnků na maso setkat? Obvykle nabízejí příslušenství, které z něj udělají mnohem vícefunkčního pomocníka do kuchyně.

S kterým příslušenstvím se u mlýnků na maso nejčastěji setkáte?

Existuje mnoho různých druhů příslušenství, které mohou být použity s mlýnkem na maso, a to závisí na konkrétním modelu a jeho funkcích. Některé z nejčastějších příslušenství zahrnují:

 1. Různé typy mřížek: Mnoho modelů mlýnků na maso nabízí různé typy mřížek, které se liší velikostí otvorů a určují tak hrubost nebo jemnost mletí masa.

 2. Nádoby na maso: Některé mlýnky na maso mají vestavěné nádoby, kam se maso ukládá během procesu mletí.

 3. Lisovací válečky: Lisovací válečky jsou užitečným příslušenstvím pro mletí ovoce, zeleniny nebo sýra.

 4. Šnek a nože: Šnek a nože jsou důležitou součástí mlýnku na maso a musí být pravidelně čištěny a mazány pro zachování výkonu.

 5. Různé druhy doplňkových příslušenství: V závislosti na modelu může být k dispozici další příslušenství, jako jsou tvarovací talířky, přídavné nádoby nebo příslušenství pro šití masa.

 6. Struhadlo – Struhadlo je nástavcem, který je určen pro ovoce, sýry či zeleninu. Buď bývá dodáváno k jednotlivým modelům mlýnků na maso, nebo si ho můžete dokoupit dodatečně.
 7. Plnič na střívka – Pokud si chcete vyrobit domácí klobásy nebo domácí jitrnice, pak se vám toto příslušenství v podobě plniče střívka bude velmi hodit. Vhodné pro všechny milovníky masa.

Je důležité si ověřit, jaké příslušenství je k dispozici pro konkrétní model mlýnku na maso, abyste si mohli být jisti, že splňuje vaše požadavky a potřeby.

Funkce

 • Funkce zpětného chodu – Funkce zpětného chodu je velice užitečná. V případě, že dojde k uvíznutí tužšího masa, umožňuje tato funkce snadné uvolnění a odstranění masa z trysky mlýnku. Tuto funkci lze tedy považovat za velmi praktickou a užitečnou.

Cena mlýnku na maso

Investice do nového mlýnku na maso závisí na několika faktorech, přičemž nejdůležitějším faktorem je typ mlýnku. Elektrické mlýnky na maso jsou obvykle dražší než ruční, ale přesto patří mezi levné produkty do kuchyně. Na trhu lze najít nejlevnější modely již za cenu do 500 Kč s DPH, zatímco elektrické modely stojí nad touto cenou. Pokud se rozhodnete investovat více než 1 000 Kč s DPH, můžete očekávat velmi kvalitní modely s vysokým výkonem a řadou užitečných funkcí.

Značky mlýnků na maso

Pokud se chystáte koupit nový mlýnek na maso, je důležité vědět, s jakými značkami se na trhu setkáte a co od nich můžete očekávat. Na trhu je mnoho značek, které nabízejí různé typy mlýnků na maso, takže je důležité zvážit, která značka bude pro vaše potřeby nejlepší.

Mezi nejznámější a nejvíce respektované značky mlýnků na maso patří ETA, Sencor, Tefal a Kenwood. Tyto značky jsou velmi populární a nabízejí širokou škálu různých modelů s různými funkcemi a výkony.

Značka ETA se specializuje na výrobu kvalitních spotřebičů pro domácnost, včetně mlýnků na maso. Jejich mlýnky na maso jsou cenově dostupné a nabízejí různé funkce, jako například mletí masa a lisování ovoce.

Značka Sencor je známá pro své dobré poměr ceny a výkonu a nabízí také různé modely mlýnků na maso. Tyto modely jsou často vybaveny funkcemi, jako je mletí masa, lisování ovoce a zpětný chod.

Značka Tefal se zaměřuje na kvalitní a moderní design svých produktů, včetně mlýnků na maso. Tyto mlýnky na maso nabízejí vysoký výkon a různé druhy mřížek pro volbu hrubosti nebo jemnosti mletí masa.

Značka Kenwood patří mezi největší a nejuznávanější výrobce kuchyňských spotřebičů a nabízí širokou škálu různých modelů mlýnků na maso. Tyto mlýnky na maso jsou vybaveny funkcemi, jako je mletí masa, lisování ovoce, klobásnický trn a zpětný chod.

Je tedy důležité vybrat si značku, která bude splňovat vaše požadavky a především kvalitně zpracovaná, aby vám sloužila co nejdéle a vy jste si mohli vychutnat skvělé pokrmy připravené s pomocí kvalitního mlýnku na maso.

Mlýnky na maso Bosch

Mlýnky na maso Bosch

Pokud je vaším hobby vaření a konzumace masa, budete potřebovat kvalitní mlýnek na maso. Ten naleznete hlavně u značky Bosch. Od této značky si vyberete elektrické mlýnky na maso.

Firma Bosch je nejen u nás velmi dobře známá. Jedná se o Německou firmu založenou Robertem Boschem. Bosch produkuje výrobky již téměř 130 let. Dělá mnoho domácích spotřebičů, které potřebujete každý den ve své domácnosti včetně elektrických mlýnků na maso, které jsou velmi dobře kvalitně zpracované a nabízejí mnoho užitečných funkcí jako je například zpětný chod.

Mezi nejčastěji prodávané mlýnky na maso od značky Bosch se řadí tyto produkty: Bosch CompactPower MFW3520W, Bosch MFW3850B, Bosch ProPower MFW68660, Bosch MFW3X18B, Bosch MFW3640A, Bosch MFW67440 a další. Mlýnky na maso od značky Bosch můžeme zařadit mezi nejprodávanější modely.

Mezi jejich hlavní výhody patří tichý chod, různý počet funkcí, vysoký výkon, velmi dobrá rychlost mletí a další. Zákazníci si produkty od značky Bosch velmi chválí.

Mlýnky na maso od značky Bosch jsou skladem v mnoha internetových a kamenných prodejnách.

Mlýnky na maso ETA

Mlýnky na maso ETA

Jistě znáte renomovanou českou firmu ETA, která se původně specializovala na výrobu vysavačů. Dnes se však této značce řadí široké spektrum vynikajících domácích spotřebičů, mezi něž patří i výkonné mlýnky na maso. Pokud chcete být schopni připravit si skvělé a chutné jídlo, výrobky ETA jsou tou správnou volbou. Tyto mlýnky na maso nabízejí neuvěřitelné funkce a skvělý poměr mezi kvalitou a cenou. Navíc jejich design je zárukou moderního vzhledu vaší kuchyně.

V naší nabídce nesmí chybět kvalitní elektrický mlýnek na maso ETA Ambo II 3075, jenž je k dostání za přijatelnou cenu kolem 1 990 Kč s DPH. Tento vynikající stroj disponuje výkonným motorem a je vyroben z kvalitních materiálů. Pokud hledáte způsob, jak si zpříjemnit přípravu pokrmů a získat neuvěřitelné chuťové zážitky, pak není pochyb o tom, že mlýnek na maso ETA Ambo II 3075 je tou správnou volbou pro vás.

Mlýnky na maso Sencor

Mlýnky na maso Sencor

Značka Sencor má svůj původ v Japonsku a byla založena v roce 1969 jako výrobce a prodejce spotřebního zboží. Nicméně, od 90. let je tato společnost vlastněna českou firmou Fast ČR. Sencor nabízí široké spektrum cenově dostupných spotřebičů, mezi něž patří i elektrické mlýnky na maso.

Značka Sencor se dokázala probojovat mezi konkurenci díky svým elektrickým mlýnkům na maso, které nabízejí skvělý poměr cena/výkon. Na českém trhu je k dispozici několik různých modelů od značky Sencor, které jsou skladem v mnoha obchodech.

Nejprodávanější modely elektrických mlýnků na maso od značky Sencor jsou Sencor SSG 3500WH, Sencor SSG 3504RD, Sencor SMG 4382 a Sencor SMG 4381. Tyto masomlýnky nejen, že zvládnou mletí masa, ale některé modely dokáží také lisovat ovoce, například citrusy.

Pokud hledáte kvalitní a cenově dostupný elektrický mlýnek na maso, značka Sencor nabízí několik možností, které určitě nezklamou. Navíc, díky vlastnictví této značky českou firmou Fast ČR, máte jistotu dobrého servisu a technické podpory v případě jakýchkoliv problémů.

Mlýnky na maso Tefal

Mlýnky na maso Tefal

Firma Tefal se stala světoznámou díky svému vynálezu nepřilnavé pánve v roce 1954 a dnes se specializuje na výrobu širokého sortimentu domácích spotřebičů. Tyto spotřebiče jsou nejen krásné a moderní, ale také kvalitní a cenově dostupné. Mezi široký výběr produktů této firmy patří i mlýnky na maso a další kuchyňské příslušenství.

Mlýnky na maso od značky Tefal jsou vysoce kvalitní a nabízejí mnoho užitečných funkcí, jako například zpětný chod. Tyto mlýnky jsou k dispozici v několika modelech, včetně Tefal NE109838, Tefal NE105838, Tefal NE108831, Tefal NE458137, Tefal NE 1088, Tefal NE542831 a dalších.

Tyto modely jsou dostatečně výkonné a poskytují mnoho funkcí včetně různých typů mřížek a možnosti dokoupit různé příslušenství. Pokud tedy hledáte spolehlivý a kvalitní mlýnek na maso, značka Tefal nabízí širokou škálu produktů, které určitě budou uspokojovat vaše potřeby.

Mlýnky na maso Kenwood

Mlýnky na maso Kenwood

Pokud jste ochotni investovat více do kvalitního designu a hledáte stylové spotřebiče pro vaši kuchyni nebo firmu, značka Kenwood je tou správnou volbou. Tato značka byla založena kolem roku 1947 a specializuje se na výrobu kvalitních kuchyňských spotřebičů.

Mlýnky na maso od značky Kenwood jsou vynikající volbou pro milovníky kvalitního a lahodného masa. Tyto mlýnky jsou vysoce kvalitní a poskytují dostatečný výkon pro přípravu dokonale namletého masa.

Mezi nejlepší modely mlýnků na maso od značky Kenwood patří Kenwood MG 510, ruční mlýnek na maso Kenwood MG 700, Kenwood MG 470, Kenwood MG 360 a další. Tyto modely jsou dobře hodnoceny a patří k nejprodávanějším na trhu. Pokud tedy hledáte spolehlivý a výkonný mlýnek na maso, značka Kenwood je skvělou volbou pro vás.

Další značky mlýnků na maso

S jakými dalšími značkami se můžete setkat?

 • Orava – Modely od značky Orava: Orava MM-902
 • Hyundai – Modely od značky Hyundai: Hyundai MG 730
 • Camry – Dostupné modely od značky Camry: Camry CR 4802
 • Gorenje – Gorenje MG1600W, Gorenje MG 2000, Gorenje MG 2000 XE, Gorenje MG2500SJW, Gorenje MG2000SJ a další.
 • Rohnson – Modely od značky Rohnson: ROHNSON R-5430, Rohnson R-502V, Rohnson R-5410, Rohnson R-545, Rohnson R-540, Rohnson R-549, ROHNSON R-5403

Můžu používat mlýnek na maso pokud jsem vegan či vegetarián?

Ale jistě! Pokud vás baví sledovat jak se mele maso. A až vás to přestane bavit, pak můžete mlít v mlýnku na maso ořechy a další suroviny. Takže mlýnek na maso není jen pro milovníky masa. Mohou ho používat i vegetariáni a vegani. Na druhou stranu jeho primárním účelem je mletí masa.

Mlýnky na maso a pár slov na závěr

V tomto článku jste se dozvěděli o tom, jak si vybrat mlýnek na maso do kuchyně na domácí použití. Pověděli jsme si o důležitých parametrech, které je dobré znát k výběru mlýnků ručních a elektrických.

Doufáme, že jsme vám s tímto úkolem výběru nového mlýnku na maso pomohli a vy si teď vyberete kvalitní model, který bude přesně podle vašich představ a bude vám fungovat dlouho bez jediné závady.

Nyní už vám k nákupu stačí pouze pár posledních kroků. Stačí si pouze váš vysněný produkt zakoupit v některém z online obchodů a naplnit v něm virtuální košík. Mlýnek na maso naleznete skladem v mnoha internetových e-shopech. Mlýnek na maso patří mezi pomůcky, které prostě nesmí ve vaši kuchyni chybět.

Z tabulky s porovnáním výše se proklikněte na srovnávací server Heureka.cz, kde si můžete porovnat jednotlivé obchody a jejich ceny včetně recenzí a uživatelských zkušeností s konkrétním modelem mlýnku na maso. Dozvíte se tam také, kde jsou mlýnky na maso skladem a za jakou se prodávají cenu (vývoj ceny vás upozorní například na různé slevové akce).

TIP: Podívejte se tako na srovnání nožů do kuchyně (srovnání nejlepších kuchyňských nožů).

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 4.4]

Mohlo by vás také zajímat