Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Nerf zbraně

Každý malý nezbeda si rád zahraje na vojáka, či indiána, ba i superhrdinu s dokonale vyvinutou zbraní budoucnosti, která má za úkol zachránit lidstvo. I když to k malým klukům i holkám, žádná maminka nevidí ráda své dítě se zbraní v ruce, protože má přirozený strach, že si vystřelí oko, či něco podobného. Proto firma Nerf v roce 2010 přišla na trh s plastovými zbraněmi, které mají zaoblené strany a pěnové náboje, které i přes svou odolnost neublíží nikomu, ani kdyby měl střílející zbraň přímo u hlavy.

Značka nabízí nepřeberné množství druhů výrobků a lze se v nich snadno zorientovat, protože jsou rozdělené podle doporučeného věku dítěte.

V tomto článku si prozradíme jak vybrat tu správnou pro Vaše dítě, představíme si nejznámější série, očkem se zaměříme i na základní parametry a na příslušenství, které lze k pistoli rovnou obdržet, nebo je třeba si jej dokoupit. V poslední kapitole dnešního článku se zaměříme jako vždy na ceny, které si jako vždy rozdělíme do tří základních kategorii a prozradíme si, co od jaké lze očekávat.

Nerf zbraně: Porovnání 10 nejlepších Nerf zbraní podle hodnocení, testů a recenzí zákazníků

V tomto srovnání jsme pro vás vybrali 10 nejlepších Nerf zbraní. Jak jsme Nerf zbraně vybírali? Vybrali jsme je podle hodnocení a dostupných recenzí uživatelů a zákazníků. Tyto Nerf zbraně jsme následně seřadili do přehledné tabulky. Tyto produkty si můžete následně seřadit podle vašich preferencí. Pokud vás například zajímá nízká cena, můžete si seřadit Nerf zbraně podle orientační ceny s DPH a vybrat si tak nejlevnější a zároveň nejlepší Nerf zbraň.

NázevVzhledOrientační cena (s DPH)Dostupnost
Nerf Fortnite Sneaky Springer blástrNerf zbraň Nerf Fortnite Sneaky Springer blástr399Zobrazit v obchodech
Nerf Elite Echo CS-10Nerf zbraň Nerf Elite Echo CS-10999Zobrazit v obchodech
Hasbro Nerf Elite 2.0 Shockware RD 15Nerf zbraň Hasbro Nerf Elite 2.0 Shockware RD 15709Zobrazit v obchodech
Nerf N-Strike Elite StryfeNerf zbraň Nerf N-Strike Elite Stryfe519Zobrazit v obchodech
Nerf Turbine CS 18Nerf zbraň Nerf Turbine CS 181088Zobrazit v obchodech
Hasbro Nerf Fortnite HC E E7515EU4Nerf zbraň Hasbro Nerf Fortnite HC E E7515EU4259Zobrazit v obchodech
Nerf Fortnite TS pump action Mega BlasterNerf zbraň Nerf Fortnite TS pump action Mega Blaster830Zobrazit v obchodech
Nerf Modulus TriStrikeNerf zbraň Nerf Modulus TriStrike1349Zobrazit v obchodech
Nerf Elite VoltNerf zbraň Nerf Elite Volt319Zobrazit v obchodech
Nerf Laser OPS Delta BurstNerf zbraň Nerf Laser OPS Delta Burst722Zobrazit v obchodech
Po kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” budete přesměrováni na srovnávací portál Heureka. Na něm si můžete porovnat ceny jednotlivých obchodů a přečíst si recenze a hodnocení Nerf zbraní od jejich uživatelů.

Využití nerf zbraní

Nerf zbraně mohou být manuální nebo elektrické. Ty manuální jsou vybaveny napínací pákou nebo závěrem, který střelec napne. Poté se zmáčknutím spouště mechanismus uvolní a vzduchový válec vypustí vzduch nahromaděný napnutím závěru skrz hlaveň a vystřelí projektil. Zásobníkové blastery fungují podobně jako ostré zbraně, až s tím rozdílem, že se po každém výstřelu musí závěr napínat (a CS zásobníky mají pouze 1 řadu nábojů).

Elektrické Nerf zbraně potřebují ke svému pohonu baterie. Podržením motorové spouště se roztočí 2 protilehlé motory v přední části blasteru. Zmáčknutím hlavní spouště se rychle vysune součástka v prostřední části, která vymrští projektil k motorům, konkrétně mezi jejich kolečka, která projektil akcelerují a vystřelí z hlavně. Občas jsou tyto blastery vybaveny tzv. ”Hopperem”, který ovlivňuje směr letu projektilu. Drtivá většina elektrických blasterů jsou kompatibilní se zásobníky.

Jak vybrat Nerf zbraň?

Za 11 let působení na trhu firma, která vyrábí Nerf ™ zbraně vyvinula nepřeberné množství modelů, které jsou velmi přizpůsobivé dětem všech věkových kategorií. Tyto rozdílné modeli pak vyhovují každému dítěti podle jeho věku, hmotnosti i velikosti.

Základní kritérium pro výběr té správné zbraně pro vaše dítě je nejsnažší manipulace. Zbraň by měla být úměrná k proporcím a samozřejmě i individuálním preferencím vašeho dítěte.  V nabídce kromě klasických sérií najdete i mnoho tematických řad inspirovaných například oblíbenými filmy nebo počítačovými hrami, které se trefí do vkusu téměř každému.

Zásadními kritérii výběru jsou rovněž způsob nabíjení a počet nábojů v zásobníků. Všechny zakoupené Nerf zbraně si domů přinesete společně se sadou pěnových nábojů.

Náboje si lze bez problému přikoupit a to v různých variantách, od klasických nábojů, šipky i po speciální svítící náboje.

Jednoduchá pravidla výběru Nerf zbraní

 • Kompatibilita

Ne všechna příslušenství jsou vhodná pro veškeré modely značky Nerf. Jestli tedy máte doma zakoupené nějaké další prvky k samotné zbrani, zjistěte si, jestli budou pasovat i na tu novou, ať nemusíte dokupovat další.

 • Cena

Menší modely pořídíte za pár stovek, za ty vychytanější zaplatíte i přes tisíc korun.

 • Věk  

Pro mladší děti

Pro mladší děti je určitě vhodné vybrat menší pistoli s nižší hmotností, aby mohli předmět držet v jedné ruce.

Pro starší děti

Starším dětem by se určitě líbila i větší zbraň. Pokud máte dítě schopné držet těžší zbraň oběma rukama, určitě sáhněte o těchto modelech. Tyto zbraně nabízí mnohem víc funkcí, takže je zbraň bude bavit více.

 • Schopnosti

Kromě váhy zbraně zvažte i náročnost nabíjení, aby s ním dítě nemělo sebemenší problém.

 • Každé dítě má rádo něco jiného

V nabídce najdete modely mnoha barev, provedení i tematických zaměření.

Druhy Nerf zbraní

Firma Hasbro, která vyrábí Nerf zbraně v posledních letech výrazně rozšířila nabídku a tak e dnes na trhu více jak 20 sérií.

Kromě obligátních pistolí a pušek se navíc můžete setkat i s kušemi či luky. Jak už jsme zmínili výše, mimo klasické řady vydává i tematické modely, mezi které patří například zbraně s inspirací u Star Wars, Transformers, Marvel Comics a v poslední době velmi oblíbené Fortnite.

Nejznámější série Nerf zbraní:

 • N-Strike
 • N-Strike Elite
 • N-Strike Mega
 • Zombie Strike
 • N-Strike Modulus
 • N-Strike Modulus Ghost Ops
 • N-Strike Elite AccuStrike
 • N-Strike Mega AccuStrike
 • Doomlands 2169
 • Doomlands Impact Zone
 • Rival
 • Alien Menace
 • Ultra
 • SuperSoaker
 • Vortex
 • Rebelle
 • Nitro
 • DartTag
 • Sonic Ice
 • Sonic Fire
 • AlphaStrike
 • Elite 2.0

Nerf Modulus

Modulus je vlajkovou lodí celé skupiny NERF pistolek. Zbraně jsou charakteristické svou světlou barvou s oranžovými detaily a variabilitou. Díky nastavitelným doplňkovým dílům je možné vytvořit až 1000 kombinací této zbraně. Pistole Modulus je tak vždy unikátní a nikdy nepřestane bavit. Řadí se také mezi dražší modely značky Nerf.

Velkou výhodou série je univerzálnost jednotlivých dílů. Vytvořit můžete až 1 000 různých kombinací a vyrobit si s jejich pomocí unikátní hračku.

Nerf Mega

Série mega je výrazně větší a vyznačuje se především červenou barvou. Náboje jsou širokého průměru, čímž zajišťují vyšší efektivitu, je s nimi jednodušší zasáhnout cíl. Kromě klasických pistolí a pušek se můžete v rámci této produktové řady setkat třeba s luky.  Projektily určené k těmto zbraním jsou širšího průměru, takže zajišťují vysokou efektivitu v boji. Nevýhodou je nekompatibilita Mega nábojů s ostatními zbraněmi.

Nerf Elite

Pro sérii Elite je charakteristická barva modrá, oranžová a šedá. Najdete zde jak základní malé modely tak i dlouhé pušky. Jak už název napovídá, jedná se o elitu těchto zbraní, protože jsou vysoce výkonné. V této kategorii se nacházejí jak těžké a rozměrově výrazné pušky, tak i menší pistole sloužící jako vedlejší zbraň.

Nerf Rebelle

Aby se neřeklo, že jsou NERF pistole určeny jen klukům, vznikla speciální série Rebelle pouze pro holky. Zbraně mají barvy v odstínech fialové a růžové a jsou doplněné o stylové malůvky. Patří sem nejen klasické pistole ale také luky a kuše. Projektily nejsou nudně jednobarevné, ale září všemi barvami jako duha. V dané sérii naleznete jak klasické pistole a pušky, tak i luky nebo kuše.

Nerf Zombie strike

Tato řada byla vyvinutá za úkolem likvidovat zombíky. V postapokalyptickém světě nesou všechny modely označení v podobě písmene Z v kruhu. Vedle základních pistolek zahrnuje tato série také propracované více bubínkové zbraně či kuše.

Nerf Doomlands

Pistole Doomlands jsou většinou oranžové anebo žluté. Majitel této pušky se stává ochráncem zákona bojujícím za spravedlnost, a to například díky rotačnímu zásobníku. Zbraně, které jím disponují, střílejí náboje neuvěřitelnou rychlostí. Již výše zmíněnou vysokou rychlost střelby zajišťuje rotační zásobník. Do něj umístíte až 7 nábojů, takže stačí vlastně jen držet spoušť.

Nerf AccuStrike

Oranžové pistole řady AccuStrike patří k největším nabízeným modelům. Speciálně navržené náboje pouze pro tuto řadu zajišťují větší přesnost, a to díky rotaci projektilu za letu. I na tyto zbraně je možné použít příslušenství z jiných řad pistolek Nerf, kromě Nerf Mega. Připravit se tak musíte na výrazné rozměry a hmotnost. Proto není divu, že se jedná o zbraně pro nejstarší děti.

Odměnou vám naopak jsou speciálně upravené náboje, které perfektně zasáhnou i velmi vzdálený cíl. Pocit z ostřelování znásobuje i provedení zaměřovače.

Nerf Super Soaker

Pistole ze série Super Soaker jsou určené do vody na pořádné vodní bitvy. Nádrže těchto zbraní dosahují objemu až jednoho litru s dostřelem několika metrů. Tyto pistolky jsou také jako jediné určeny již dětem od 6 let.

Parametry Nerf zbraní

Náboje

Náboje nejsou ani malé, aby je dítě, či domácí mazlíček mohl pozřít, ale ani velké, že by rozbili vázu na poličce.  Náboje mohou být různé, ale většina pistolí je na šipky, ve tvaru válečků s rozměrem 1×7 cm s kulatou gumovou hlavičkou a pěnovým tělem.

Dále jsou dostupné šípy, Mega šipky, rakety, Ultra šipky, Rival kuličky a spousta dalších.

Munice mají spoustu barevných provedení, včetně varianty svítící ve tmě. Průměrný dostřel činí 15-20 metrů, úsťová rychlost se pohybuje kolem 70-100 stop za sekundu. Některé zbraně pojmou zásobníky (Clip System). Výrobce dodává také příslušenství. Pro potřeby profesionální hry existují Nerf arény, což jsou haly, ve kterých stojí překážky a úkryty proti střelbě.

Velikost zbraně

Jako první je potřeba si rozmyslet, jak velkou budete chtít zbraň pořídit. Menší pistole mají nesporné výhody, mezi které patří především nižší pořizovací náklady. S malou pistolkou je také jednodušší se pohybovat a překvapit tak cíl ze zálohy. Její nevýhodou však může být kratší dostřel a také nižší variabilita modelu, což ale není pravidlem.

Větší modely mají více nastavitelných částí a také možností připevnit doplňující výbavu. Díky tomu je pak možné hovořit o více zbraní v jedné. V propracovanosti těchto větších NERF pistolí se však také odráží jejich pořizovací náklady, které mohou i několikanásobně překračovat cenu malé zbraně.

Způsob nabíjení

Vzhledem k tomu, že zásobníky mají jen omezenou kapacitu, bude nabíjecí činnost při bitvě velmi častá.

Abyste nemuseli vašemu dítěti stále nabíjet vy, je mnohem snazší vybrat si model se snadným nabíjením.

Doplňky pro Nerf zbraně

Jak již bylo zmíněno výše, extra výbava pro zbraně umožní ještě větší zábavu při hře. Dokoupit je možné náhradní zásobníky, hledáčky a zaměřovače, tlumiče a další příslušenství.

Při výběru je však opět nutné zohlednit, pro které řady je doplňující výbava určena. Nejlepšího rozšíření pomocí doplňků lze docílit u Nerf zbraní řady Modulus a Elite.

 • Vesta

Vesta má hned několik výhod. Nejen, že dodává pocit ochrany, ale je navíc i hezkým doplňkem pro bojovníky a většinou má i kapsy, do kterých se dají schovat náhradní náboje.

 • Ochranné brýle

Většinou je pořídíte v plastovém provedení. Nejsou přímo nutností, při větších bitvách se silnějšími zbraněmi se ovšem můžou hodit.

 • Terč

Terč ocení dítě ve chvíli, kdy u sebe nemá kamaráda, se kterým by mohl trénovat. Lze tak zdokonalit své schopnosti.

 • Zaměřovače

Pro větší děti se určitě hodí zaměřovač, který doladí přesnost střely a navíc to vypadá mnohem více stylově. Užitečné je například infračervené světlo, díky kterému se nemusíte bát přítmí nebo mlhy. Hru pak nezastaví ani špatné počasí nebo tma.

 • Opasek na náboje

Úložné prostory ve vestě může nahradit i samostatný opasek přes rameno, do kterého vložíte náhradní náboje a zásobníky.

POZOR na to, že ne každé příslušenství pasuje ke každému modelu! Nejširší nabídku dodatečného příslušenství lze nalézt u sérií Modulus a Elite.

Nerf zbraně: Ceny nerf zbraní

V poslední kapitole si jako vždy rozebereme základní cenové kategorie, které si rozdělíme na tři a ukážeme si, co od jaké lze očekávat.  Ceny se pro někoho mohou zdát vysoké, avšak po srovnání s ostatními hračkami jsou naprosto průměrné. Hlavní vliv na požadovaný obnos má hlavně velikost hračky a případné dodatečné funkce. V zásadě rozlišujeme dvě cenová rozmezí.

Cena Nerf zbraní do 500 Kč s DPH

V této cenové kategorii se nachází drtivá většina jednodušších modelů, které mají prostor pro jeden náboj. Avšak nelze čekat převratné vybavení a doplňky.

Cena Nerf od 500 Kč do 1 000 Kč s DPH

Tato cenová kategorie už je mnohem zajímavější a lze zde najít masivní zbraně s luxusním vybavením i postranními doplňky, jako je například pás na náhradní náboje.

Cena Nerf zbraní nad 1 000 Kč s DPH

V této kategorii už naleznete jen vybrané nejluxusnější série (zejména Nerf Elite), kde dostanete masivní zbraň s veškerým vybavením a až třiceti náboji.

Nerf zbraně: Nerf zbraně a pár slov na závěr

V tomto článku jste se dozvěděli o tom, jak si vybrat novou Nerf zbraň. Pověděli jsme si o důležitých parametrech, které je dobré znát pro výběr tohoto druhu zboží. Doufáme, že jsme vám s tímto úkolem výběru Nerf zbraně pomohli. Doufáme, že si s novou Nerf zbraní užijete spoustu zábavy.

Nyní už vám k nákupu stačí pouze pár kroků. Stačí si pouze váš vybraný produkt v podobě Nerf zbraní zakoupit v některém z online obchodů a naplnit v něm virtuální nákupní nákupní košík.

Z tabulky s porovnáním výše se proklikněte na srovnávací portál Heureka, kde si můžete porovnat jednotlivé Nerf zbraně a jejich ceny včetně recenze a uživatelských zkušeností s konkrétním modelem Nerf zbraně. Dozvíte se tam také, která Nerf zbraň je kde skladem a za jakou se prodává cenu v různých obchodech.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 4.8]

Mohlo by vás také zajímat