Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Elektrické zubní kartáčky

Čistíte si zuby, ale neustále máte zubní kazy a neodvádíte tak úplně dobrou práci? Pak tu jsou pro vás elektrické zubní kartáčky. Elektrické kartáčky díky svým kmitům udělají většinu práce za vás. Navíc přeučit se na správnou techniku čištění zubů s klasickým kartáčkem může být po tolika letech čištění špatnou technikou náročné. Pokud jste se již dívali nabídku produktů elektrických zubních kartáčků, určitě jste si mohli všimnout, že sortiment elektrických kartáčků je široký a je těžké si vybrat ten správný model. Na internetu lze nalézt stovky modelů od různých výrobců s rozdílnými parametry.

Pokud nechcete strávit výběrem několik desítek hodin, sepsali jsme tento článek přesně pro vás. Naleznete tu přehlednou příručku pro výběr nového elektrického kartáčku. Také se zde podíváme na nejlépe hodnocené modely elektrických kartáčků. Zubní elektrický kartáček si můžete vybrat podle několika různých parametrů. Na všechny důležité se zde zaměříme. Podíváme se například na parametry jako je cena, výdrž baterie, režimy čištění zubů, výkon a další parametry, které je potřebné znát k výběru kvalitního elektrického zubního kartáčku. Podívejte se s námi na výběr elektrického kartáčku.

Elektrické zubní kartáčky: Porovnání 10 nejlepších elektrických kartáčků podle hodnocení, testů a recenzí zákazníků

V tomto srovnání jsme pro vás vybrali 10 nejlepších elektrických zubních kartáčků. Jak jsme tyto zubní kartáčky vybírali? Vybrali jsme je podle hodnocení a dostupných recenzí uživatelů a zákazníků. Tyto elektrické zubní kartáčky jsme následně seřadili do přehledné tabulky. Tyto produkty si můžete následně seřadit podle vašich preferencí. Pokud vás například zajímá nízká cena, můžete si seřadit produkty podle orientační ceny s DPH a vybrat si tak nejlevnější a zároveň nejlepší elektrický zubní kartáček.

NázevVzhledTypČasovačPočet hlavic v baleníUV čištění hlavicOrientační cena (s DPH)Dostupnost
TrueLife SonicBrush UVElektrický zubní kartáček TrueLife SonicBrush UVSonický kartáčekAno3Ano1489Zobrazit v obchodech
Philips Sonicare EasyClean HX6511/50Elektrický zubní kartáček Philips Sonicare EasyClean HX6511/50Sonický kartáčekAno1Ne969Zobrazit v obchodech
TrueLife SonicBrush Compact DuoElektrický zubní kartáček TrueLife SonicBrush Compact DuoSonický kartáčekAno4Ne2490Zobrazit v obchodech
Philips Sonicare ProtectiveClean 4500 HX6836/24Elektrický zubní kartáček Philips Sonicare ProtectiveClean 4500 HX6836/24Sonický kartáčekAno1Ne2198Zobrazit v obchodech
Oral-B Pro 790 Cross Action Black DuoElektrický zubní kartáček Oral-B Pro 790 Cross Action Black DuoRotační kartáčekAno1Ne1259Zobrazit v obchodech
Philips Sonicare ProtectiveClean 5100 HX6859/29Elektrický zubní kartáček Philips Sonicare ProtectiveClean 5100 HX6859/29Sonický kartáčekAno1Ne3169Zobrazit v obchodech
Magnitudal QuakeElektrický zubní kartáček Magnitudal QuakeSonický kartáčekAno1Ne3978Zobrazit v obchodech
Philips Sonicare ProtectiveClean 4300 HX6803/04Elektrický zubní kartáček Philips Sonicare ProtectiveClean 4300 HX6803/04Sonický kartáčekAno1Ne1649Zobrazit v obchodech
TrueLife SonicBrush CompactElektrický zubní kartáček TrueLife SonicBrush CompactSonický kartáčekAno2Ne898Zobrazit v obchodech
Oral-B Pro 2500 Black EditionElektrický zubní kartáček Oral-B Pro 2500 Black EditionRotační kartáčekAno1Ne1358Zobrazit v obchodech
Po kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” budete přesměrováni na srovnávací portál Heureka. Na něm si můžete porovnat ceny jednotlivých obchodů a přečíst si recenze a hodnocení elektrických zubních kartáčků od jejich uživatelů.

Jak vybrat elektrický zubní kartáček?

Elektrické zubní kartáčky umožňují skutečně účinné, důkladné a pohodlné čištění zubů. Není divu, že jsou tak populární a často je doporučují zubaři. Nabídka zařízení tohoto typu však není malá, což ztěžuje rozhodnutí o koupi konkrétního modelu zubního elektrického kartáčku. Jednotlivé elektrické zubní kartáčky se v mnoha ohledech liší, takže před nákupem stojí za to se podívat na nabídku těchto zařízení a podívat se na několik důležitých parametrů.

Velikost kartáčku – elektrické zubní kartáčky jsou k dispozici v mnoha velikostech, což umožňuje jejich přizpůsobení věku uživatele a individuálním preferencím. Elektrické zubní kartáčky však lze rozdělit na děti a ty pro dospělé – rozdíly ve velikosti a designu lze vidět na první pohled.

Tvrdost štětin – stejně jako v případě ručních zubních kartáčků mohou mít elektrické zubní kartáčky také štětiny různé tvrdosti. Měkké kartáčky lze doporučit nejmladším a lidem s velmi citlivými dásněmi. Střední jsou poměrně univerzální a většinou vyhovují skoro všem. Tvrdé štětiny budou vyhovovat lidem, kteří nemají žádné problémy s citlivými dásněmi.

Počet kmitů – Čím je tento údaj vyšší, tím rychleji si dokážete vyčistit zuby.

Výdrž baterie – čím je delší výdrž baterie, tím samozřejmě lépe.

Další funkce – elektrické zubní kartáčky se mohou nejen určitým způsobem pohybovat, ale mají i další možnosti, jako je tlakový senzor, časovač, regulace rychlosti a indikátor baterie. Cena vyměnitelných hlavic – stojí za to si předem zkontrolovat ceny příslušenství vámi vybraného zubního elektrického kartáčku. To jsou některé z nejdůležitějších bodů, které je třeba vzít v úvahu při nákupu elektrického zubního kartáčku. Abyste se ujistili, že není přehlíženo žádné důležité téma, stojí za to se podívat na našeho průvodce nákupem, který podrobně popisuje výběr nejlepšího elektrického zubního kartáčku.

Typ elektrického kartáčku

Název elektrický kartáček se používá k popisu všech kartáčků napájených z baterií a čištění se provádí elektrickým pohybem čisticí hlavice nebo jejích štětin. Díky použitým technologiím jsou v současné době na trhu dva typy elektrických zubních kartáčků: rotační elektrické kartáčky a sonické elektrické kartáčky.

Rotační / oscilační elektrické kartáčky

Rotační elektrické zubní kartáčky mají kulatou hlavici připomínající profesionální zubní zařízení. Špička provádí oscilační a rotační pohyb a u vyšších modelů také pulzující pohyb, který umožňuje extrémně účinné odstraňování bakterií a jiných nečistot z vašich úst.

Sonické zubní kartáčky

Dnes jsou však sonické zubní kartáčky považovány za nejmodernější a nejefektivnější modely elektrických zubních kartáčků. Jejich účinnost je založena na generování zvukových vln, které jsou schopné zajistit, aby čisticí hlavice pracovala s frekvencí až několik desítek tisíc vibrací za minutu. Sonické kartáčky mají podlouhlou hlavici, která je podobná té, kterou známe z klasických ručních zubních kartáčků. Účinnost sonických zubních kartáčků potvrzují názory uživatelů, kteří jsou s tímto typem zařízení spokojeni.

Elektrický kartáček a počet kmitů

Pokud jste se již rozhodli jaký typ elektrického kartáčku zvolíte, je důležité se podívat na parametr, který se jmenuje počet kmitů. Obecně můžeme říci, že čím větší je počet kmitů, tím rychleji a zároveň lépe si vyčistíte vaše zuby. Počet kmitů nám ovlivní cenu daného kartáčku. Neočekávejte tedy příliš vysoký počet kmitů u levných modelů elektrických kartáčků. Levnější modely mají obvykle do 10 tisíc kmitů za minutu. Ty lepší elektrické kartáčky dosahují až 40 tisíc kmitů za minutu a více.

Výdrž baterie

Aby byl tento typ kartáčků funkční, musí být samozřejmě bezdrátový. Elektrické kartáčky jsou napájeny dobíjecími bateriemi umístěnými v rukojeti. V tomto případě se velikost a kapacita liší podle produktu. Každá baterie má udanou svoji hodnotu miliampérů, výrobci ji často nedávají, protože je snazší spotřebiteli sdělit, kolik takové baterie ve skutečnosti vydrží na jedno nabití, obvykle se udává v počtu dní, např. 7 dní, 14 dní a tak dále. Průměrná výdrž baterie u elektrického kartáčku je zhruba dva týdny.

Přední výrobci se u svých špičkových produktů chlubí délkou výdrže baterie přes 14 dní. Nedoporučuje se nechat kartáček úplně vybít, protože to může mít negativní vliv na životnost baterie. Některé modely mají indikátor nabíjení, ale pokud si koupíte model bez něj, pak poznáte vybití baterie podle jeho zvuku a toho, jak funguje. Pokud klesá jeho výkon, je třeba ho nechat dobít v nabíjecí stanici.

Snímač tlaku

Snímač tlaku je užitečná věc, zejména pro začátečníky, kteří s takovým zařízením nemají žádné zkušenosti a často si při čištění příliš tlačí na své zuby. Štětiny kartáčku by měly jemně čistit zuby a silnější stisknutí kartáčku není dobrým nápadem.

Jaká je dostatečná síla tlaku se pravděpodobně z pokynů nedozvíme, protože je obtížné ji jakýmkoli způsobem měřit, takže po sérii testů a studií výrobci umístili tlakový senzor do lepších modelů elektrických kartáčku, které jsou optimálně umístěny tak, aby když to uživatel s tlakem přežene, tak dokáží signalizovat velký tlak.

Signalizace závisí model od modelu a může to být například světelný signál na rukojeti, zvukový signál nebo se kartáček může jednoduše přepnout do jiného módu čištění zubů. Pokud k tomu dojde, musíte pouze snížit sílu tlaku na zuby abyste mohli pokračovat v čištění zubů.

Příliš silné čištění může vést v průběhu času ke zhoršení skloviny, ústupu dásní a citlivosti zubů na teplo a chlad. Kartáček s integrovaným tlakovým senzorem toto riziko minimalizuje, takže také stojí za to, aby váš první elektrický kartáček měl snímač tlaku.

Intenzita čištění

Jedná se o schopnost individuálně měnit množství energie dodávané motorkem elektrického kartáčku. Někdy je užitečné, když chceme změnit intenzitu kartáčku, například když začínáme s používáním elektrického zubního kartáčku. Můžete začít s nejnižším nastavením výkonu. A když si na něj zvyknete, můžete výkon postupně zvyšovat. Některé modely tuto možnost nabízejí. Můžeme si vybrat z nízkého, středního a maximálního výkonu. Pokud se jedná o model s jedním režimem intenzity čištění, bude obvykle nastaven na nejvyšší možný výkon.

Hlučnost kartáčku

Elektrický zubní kartáček potřebuje k pohonu vnitřní elektrický motorek aby se štětiny mohly pohybovat. Vedlejším produktem této situace je hlučnost. Všechny kartáčky vydávají určitý hluk, ale jeden bude hlasitější a druhý bude tišší. Tento parametr je důležitý pokud vám vadí nebo členům vaší rodiny vysoký hluk. Pokud nechcete probudit členy rodiny ráno nebo večer čištěním zubů, pak si vybírejte kartáček tak, aby byl co nejvíce tichý.

Provozní cena elektrického kartáčku

V závislosti na modelu by samotná hlavice měla vydržet asi 3 měsíce běžného používání. Je to docela dlouhá doba, takže samotné náklady na výměnu jsou v některých ohledech také rozloženy v čase a nebude to pro vás tolik citelné. Nejlepší je nakupovat příslušenství ve větších baleních, pak se tato cena za položku trochu sníží. Na trhu sice existují levné náhrady, ale neplní plně svou roli a opotřebovávají se mnohem rychleji než ty originální od výrobce kartáčku. Náklady sice nejsou malé, ale je to určitě ve výsledku nižší cena než za ošetření kazů u zubaře (konkrétně jejich zaplombování, což kvalitní plombou stojí i několik tisíc Kč).

Dobíjecí stanice

Zpočátku byly elektrické zubní kartáčky napájeny bateriemi AA nebo AAA, nyní jsou to dobíjecí baterie zabudované do vodotěsného pouzdra. Kapacita se liší, ale dobré modely mohou na jedno nabití vydržet až dva týdny, pokud je váš zubní kartáček slabý nebo nemá žádnou energii na provoz, měl by být připojen k nabíjecí stanici.

Jedná se o funkční prvek, který má malý špendlík, na který položíme kartáček. To umožňuje indukční nabíjení, díky čemuž máme pohodlný způsob bezpečného nabíjení bezdrátových sítí, spolu s technologickým pokrokem se také mění nabíječky, nové modely mají možnost nabíjení přes USB kabel. To může být užitečné například při cestování do zahraničí, kde je jiný typ zástrčky do elektrické zásuvky.

Doplňkové funkce elektrického kartáčku

Výrobci elektrických kartáčků se zaváděním nových vymožeností a funkcí neustále překonávají. Technologický pokrok je v plném proudu a my z něj můžeme těžit. Například nyní mohou špičkové modely ukazovat přesně, kdy má uživatel vyměnit hlavici. Oral-B má ve svých produktech SmartRing, který signalizuje například tlak.

Můžeme použít speciální aplikaci pro výběr barvy podsvícení kartáčku, která se nám líbí. Nelze také opomenout, že díky spojení s aplikací v telefonu můžeme sledovat čas a to, zda si zuby řádně čistíme. To je možné díky senzorům v zubním kartáčku, které jsou na našem smartphonu průběžně zpracovávány a analyzovány bezdrátovým přenosem přes Bluetooth.

Automatické vypnutí

Jak název napovídá, máme možnost automaticky vypnout zařízení po určité době, obvykle 2 minutách. Tímto způsobem zařízení nejen šetří baterii, ale také informuje, že proces čištění byl úspěšný a v doporučeném čase. Některé modely mají tuto funkci standardně zapnutou, ale samozřejmě ji můžete vypnout. Levnější modely nemají takovou ochranu jako standard. Pro uživatele to není nepříjemné, protože tato funkce vám má pomoci a neruší vás, ale pokud se zubní kartáček po určité době vypne, můžete jej znovu zapnout.

Bluetooth

Bluetotoh slouží ke komunikaci s telefonem nebo tabletem pomocí aplikace v nich nainstalované. Lze jej najít v mnoha různých zařízeních, své místo si našel také v zubních kartáčcích a postupem času je dostupný u stále většího počtu dostupných modelů zubních elektrických kartáčků. U všech, které podporují bezdrátové připojení, se v základní verzi zobrazí čas čištění a základní návyky čištění zubů. Pokročilé verze s řadou senzorů umístěných v kartáčku analyzují vaše zvyky a pomáhají eliminovat chyby při čištění zubů. Lze to přirovnat k dentistovi nebo zubnímu lékaři, který stojí za vámi a zachytí vaše chyby a řekne vám, jak je napravit. Tato funkce není při výběru nutná, ale může to být užitečné zejména při prvních krůčkách, kdy se učíte s takovým zařízením si čistit zuby. Může to být poučné a také vám to umožní zlepšit svůj přístup k péči o zuby.

Sledování správného čištění zubů

Pomocí kamerky a senzorů sleduje zubní kartáček zda si správně čistíme zuby. Pokud to děláme špatně, aplikace vám navrhne, na kterých oblastech je třeba zapracovat. Nevýhodou toho může být to, že systém může během příliš intenzivních pohybů často zamrznout, takže musíte stát co nejvíce v klidu a minimalizovat pohyby kartáčku.

Dezinfekce kartáčku pomocí zabudovaného UV světla

Pokud chcete udržovat své zařízení hygienicky čisté, stojí za to věnovat pozornost tomuto parametru. V dnešní době si můžete vybrat z pár modelů, které nabízejí dezinfekci hlavice kartáčku pomocí UV světla. To dokáže efektivně zničit viry a bakterie. UV světlo je obvykle zabudováno do nabíjecí stanice. Jeho úkolem je ozařovat štětinky kartáčku UV zářením. Díky tomuto ošetření jsou všechny bakterie a další mikroorganismy zcela neutralizovány během pouhých 10 minut. Tato funkce je zcela bezpečná pro lidské zdraví.

Voděodolnost

Většina moderních kartáčků má takovou funkci, ale pro jistotu, před prvním použitím stojí za to zkontrolovat příručku. Kartáčky logicky přijdou do styku s vodou při každém použití, takže je dokonce nutné mít tuto funkci. Mnoho lidí si s nimi čistí zuby ve sprše, aby ušetřili čas. Bez ohledu na to, kde si čistíte zuby, je vždy důležité, aby kartáček byl voděodolný.

Ikona režimu čištění

Pouze ty nejlepší elektrické kartáčky mají v rukojeti zabudované ikony nebo LED diody, které po rozsvícení přesně naznačují, jaký režim čištění používáte. Colgate a Philips mají tendenci nabízet tuto funkci na svých produktech, zatímco u Oral-B je to obvyklé zejména u špičkových modelů. Sonicare a Colgate mají u většiny modelů LED nad názvem režimu, zatímco Oral-B má podsvícenou grafiku, která zobrazuje režim čištění. Když máme několik režimů, samozřejmě musí existovat tlačítko, které je ovládá, obvykle se tak děje opakovaným stisknutím tlačítka napájení.

Praktické pouzdro

Je určeno zejména pro uschování náhradních hlavic. Mohou mít různé podoby podnosu nebo stojanu, na kterém jsou uloženy další a vyměnitelné hlavice. Pouzdro je užitečné a pohodlné, protože máte vše po ruce na jednom místě, můžete jej kdykoli změnit na jiné, nebo pokud zubní kartáček používá více než jedna osoba, stačí hlavici zubního kartáčku kdykoli vyměnit, což usnadňuje to, že mají často různé barvy, které lze snadno přiřadit dané osobě. Pokud pouzdro není součástí balení prodávaného s kartáčkem, můžete jej snadno zakoupit samostatně.

Funkce bělení

Jedná se o zajímavou funkci, která napomáhá k bělejším zubům.

Cena elektrického kartáčku

Když už jsme si prošli všechny důležité parametry, je dobré se podívat i na to, kolik by takový elektrický kartáček měl vlastně stát peněz. Pro přehlednost jsme rozdělili zubní kartáčky na různé cenové kategorie. Za rozumný elektrický kartáček nicméně nemusíte utratit spoustu peněz.

Cena elektrických zubních kartáčků do 1 000 Kč s DPH

V této kategorii naleznete nejlevnější modely kartáčků. V této kategorii se vyberete především dětské modely elektrických zubních kartáčků. Ty nejlevnější začínají svojí cenou již na cca 200 Kč s DPH. Vyberete si zde i kartáčky pro dospělé. Ovšem nemůžete od nich očekávat příliš mnoho funkcí. Většinou zvládají jen čištění zubů a mívají horší parametry než dražší zubní elektrické kartáčky.

Cena elektrických kartáčku od 1 000 Kč do 3 000 Kč s DPH

Tato cenová kategorie nabídne větší sortiment dostupných kartáčků. Tyto modely nabízí větší počet kmitů za minutu. Pokud se cenovka blíží už k 3 000 Kč s DPH, pak modely nabízejí už více funkcí jako je dobíjecí stanice a větší příslušenství v balení.

Cena elektrických zubních kartáčků od 3 000 Kč s DPH do 4 000 Kč s DPH

Tyto kartáčky již disponují kvalitním provedením a celou řadou různých funkcí. Tyto modely nabízejí funkce časovače, senzory tlaku a funkci bělení zubů. Tyto modely nabízejí v ceně i dobíjecí stanici a různé další funkce jako je konektivita připojení k PC a další.

Cena elektrických zubních kartáčků nad 4 000 Kč s DPH

Co vám nabídnou nejdražší kartáčky? Kromě již zmíněných funkcí bělení zubů či časovače vám nabídnou dodatečné funkce jako je masáž, připojení přes Bluetooth, aplikace do mobilu a mnoho dalších pokročilých funkcí. Zde si vyberete zejména z modelů značky Philips.

Recenze, popis a hodnocení nejlepších elektrických zubních kartáčků

Pojďme se podrobněji podívat na jednotlivé zubní kartáčky z našeho porovnání.

Zubní kartáček TrueLife SonicBrush UV

Elektrický Zubní kartáček TrueLife SonicBrush UV

Prvním modelem elektrického kartáčku na zuby v našem srovnání je model TrueLife SonicBrush UV. Jedná se o sonický typ kartáčku. Výrobce udává, že tento kartáček vydrží nabitý až po dobu 19 dní. Model je vybaven UV technologií k ničení bakterií a virů na hlavici kartáčku. Model je vybaven také režimem bělení a módem masírování dásní. Model umožňuje až 40 tisíc kmitů za minutu. Kartáček vám nabízí 4 režimy – čištění, masáž, bělení a super jemný režim pro citlivé zuby. Doba nabíjení tohoto modelu je 24 hodin.

Model nabízí také funkci časovače, která po 2 minutách kartáček vypne. Tato funkce je volitelná. Díky tomu kartáček pohlídá správnou dobu čištění zubů za vás.

V balení naleznete 3 náhradní hlavice, nabíjecí stanici včetně UV sterilizační funkce.

Elektrické zubní kartáčky: Elektrické kartáčky a pár slov závěrem

V tomto článku jste se dozvěděli o tom, jak si vybrat nový elektrický zubní kartáček. Pověděli jsme si o důležitých parametrech, které je dobré znát pro výběr tohoto druhu zboží. Doufáme, že jsme vám s tímto úkolem výběru nového elektrického zubního kartáčku pomohli a vy si teď vyberete kvalitní kartáček, který bude fungovat přesně podle vašich představ a bude vám fungovat dlouho bez jediné závady.

Nyní už vám k nákupu stačí pouze pár kroků. Stačí si pouze váš vysněný produkt v podobě nového elektrického zubního kartáčku zakoupit v některém z online obchodů a naplnit v něm virtuální nákupní košík.

Z tabulky s porovnáním výše se proklikněte na srovnávací server Heureka, kde si můžete porovnat jednotlivé elektrické zubní kartáčky a jejich ceny včetně recenze a uživatelských zkušeností s konkrétním modelem zubního kartáčku. Dozvíte se tam také, který model kartáčku je kde skladem a za jakou se prodává cenu v různých obchodech.  

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 3.7]

Mohlo by vás také zajímat