Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Solární nabíječky

Technologie, které souvisejí s obnovitelnými zdroji energie se vyvíjejí velmi rychlým tempem. Nikdo není překvapen, že se střechy domů pokrývají solárními panely. Technologie dříve vyhrazená pouze pro průmysl a domácnosti, je dnes k dispozici také pro malá elektronická zařízení. Tuto technologii vám přináší solární nabíječka. Solární nabíječky jsou perfektním doplňkem například k power bance.

10 nejlepších solárních nabíječek

V tomto srovnání jsme pro vás vybrali 10 nejlepších solárních nabíječek. Jak jsme je vybírali? Vybrali jsme je podle hodnocení a dostupných recenzí uživatelů a zákazníků. Tyto modely jsme následně seřadili do přehledné tabulky. Tyto solární nabíječky si můžete seřadit podle vašich preferencí. Pokud vás například zajímá nízká cena, můžete si seřadit produkty podle orientační ceny s DPH.

NázevVzhledVýkon ve WattechHmotnost (v g)BaterieOrientační cena (s DPH)Dostupnost
Allpowers SP5V21WSolární nabíječka Allpowers SP5V21W21600Ne1399Zobrazit v obchodech
Speed S100Solární nabíječka Speed S1000.8?750 mAh396Zobrazit v obchodech
Goal Zero Guide 10 plus sadaSolární nabíječka Goal Zero Guide 10 plus sada71812300 mAh3898Zobrazit v obchodech
SolarPower N-113Solární nabíječka SolarPower N-113122510000 mAh605Zobrazit v obchodech
Berger SC-903Solární nabíječka Berger SC-903301200Ne1399Zobrazit v obchodech
Goal Zero NOMAD 7 PLUSSolární nabíječka Goal Zero NOMAD 7 PLUS7363Ne3190Zobrazit v obchodech
DOCA Panel DSL-21Solární nabíječka DOCA Panel DSL-2121650Ne1499Zobrazit v obchodech
Anker PowerPort Solar LiteSolární nabíječka Anker PowerPort Solar Lite15355Ne2199Zobrazit v obchodech
Allpowers AP-SP-014-BLASolární nabíječka Allpowers AP-SP-014-BLA155056000 mAh1271Zobrazit v obchodech
Goal Zero Nomad 13WSolární nabíječka Goal Zero Nomad 13W13726Ne4190Zobrazit v obchodech
Po kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” budete přesměrováni na srovnávací portál Heureka. Na něm si můžete porovnat ceny jednotlivých obchodů a přečíst si recenze a hodnocení solárních nabíječek od jejich uživatelů.

Recenze, popis a hodnocení nejlepších solárních nabíječek

Popis a hodnocení 10 nejlepších solárních nabíječek. Pojďme se podívat na podrobnější popis a recenze od uživatelů.

Solární nabíječka Allpowers SP5V21W

Solární nabíječka Allpowers SP5V21W

Solární nabíječka, která se umístila jako první v našem srovnání, je Allpowers SP5V21W. Nabíječka je vybavena 2 USB porty. Nabízí dobrý výkon. Výkon nabíječky je 21 W. 1. výstup při přímém slunečním záření nabízí 5 V/2,4A a 2. výstup také 5V/2,4A. Účinnost solárních panelů podle výrobce je 22 až 25%.

Díky jednoduše složitelnému provedení se dá snadno přenášet. Je tedy vhodná na cesty. Můžete ji použít kdekoliv. Tato solární nabíječka nabízí dobrou skladnost, nízkou hmotnost. Je vybavena poutky na karabiny. Uživatelé tuto solární nabíječku Allpowers hodnotí velmi kladně.

Za kolik se solární nabíječka Allpowers SP5V21W prodává na našem trhu? Lze ji zakoupit za cenu kolem 1 399 Kč s DPH.

Speed S100

solarni nabijecka Speed S100

Tato solární nabíječka Speed S100 je velmi univerzální a navíc vám nabídne i žárovku ve formě LED diody, kterou si lze posvítit. Je vybavena praktickým háčkem k zavěšení. Solární panel nabízí parametry 0,8W/5V. Nabíječka dokáže nabít mobilní telefon zhruba za dobu kolem 90 minut. V balení naleznete 3,5 m dlouhý USB micro kabel. Svítilna na nabíječce zvládne svítit až 8 hodin.

Za kolik peněz tuto nabíječku lze pořídit? Dá se zakoupit za cenu kolem 396 Kč s DPH.

Goal Zero Guide 10 plus

solarni nabijecka Goal Zero Guide 10 plus

Goal Zero Guide 10 Plus je univerzálním typem solární nabíječky. Nabízí solární nabíjení včetně dobití baterií. Lze ji použít i jako svítilnu. Pokud se chystáte hodně cestovat, určitě vás potěší, že nabíječka má nízkou hmotnost. Model nabíječky nabízí 7 W výkon. Má výstup 5 V. Jeho hmotnost je 181 g.

Za kolik peněz seženete Goal Zero Guide 10 plus na našem trhu? Tuto nabíječku lze zakoupit za cenu kolem 3 898 Kč s DPH.

SolarPower N-113

solarni nabijecka SolarPower N-113

Dalším produktem v kategorii solárních nabíječek je SolarPower N-113. Jedná se o univerzální nabíječku, která se hodí pro mobily, GPS, kamery do auta a mnoho dalších přístrojů. Na nabíječce naleznete LED svítilnu. V nabíječce je vestavěna baterie typu Li-Ion o kapacitě 10 000 mAh. Na nabíječce naleznete výstupy: DC 5V, 1000 mA a DC 5v, 2000 mA. Nechybí ani indikátor nabití baterie. Solární panel má výkon 1 W. V balení naleznete USB / micro USB kabel.

Za kolik tuto solární nabíječku SolarPower N-113 lze pořídit? Zakoupíte ji za cenu kolem 605 Kč s DPH.

Berger SC-903

solarni nabijecka Berger SC-903

Vhodná solární nabíječka na cestování, to je model nabíječky Berger SC-903. Produkt vyniká velmi dobrou skladovatelností. Lze ho použít prakticky kdekoliv, kde máte zdroj slunečního svitu. Můžete s ní napájet čelovky, mobil a další drobná elektronická zařízení. Nabíječka disponuje solidním výkonem 30 W. Takže zvládne nabíjet i notebook. Má hmotnost pouhých 1200 g a díky svému provedení se velmi snadno přenáší. Její rozměry jsou 325 x 205 x 30 mm. Jedná se pouze o nabíječku bez akumulátoru.

Za kolik lze zakoupit nabíječku Berger SC-903? Tuto nabíječku zakoupíte za cenu kolem 1 399 Kč s DPH.

Goal Zero NOMAD 7 PLUS

solarni nabijecka Goal Zero NOMAD 7 PLUS

Inovativní a moderní nabíječka se solární technologií Goal Zero Nomad 7 Plus. V čem tato nabíječka vyniká? V nabíječce je pokročilý hardware, který vám zajistí nabíjení na míru připojenému zařízení. Na modelu naleznete  indikátor, který vám ulehčí práci s tímto přístrojem. Indikátor vás upozorní na intenzitu slunečního svitu. Na nabíječce dále naleznete funkci auto restart, která zajistí znovu nabíjení při poklesu elektrické energie ve vašem dobíjeném zařízení. U přístroje naleznete i stojánek, který umožní panely lépe nasměrovat na sluneční svit. Výkon této nabíječky je 7 W. Voltáž je 8 až 9 V.  Výstup – porty: 2.5mm (super, Guide 10+) 8-9V, až 0.8A (800 mA), (7W max).

Tento produkt Goal Zero Nomad 7 Plus zakoupíte na našem trhu za cenu kolem 3 190 Kč s DPH.

DOCA Panel DSL-21

solarni nabijecka DOCA Panel DSL-21

DOCA Panel DSL-21 je solární nabíječkou s akumulátorem. Plní tedy funkci i powerbanky. Tato nabíječka je pro náročnější uživatele, protože nabízí výkon až 21 W. K dispozici má 2 USB vstupy a lze s ním nabízet libovolné zařízení. Nabízí USB-C a Micro-USB. Dále nabízí i lightning výstup pro mobilní telefon Apple iPhone. Lze s ním nabíjet tedy skoro každé elektronické zařízení bez nutnosti dokupování adaptéru.

Recenze na tento produkt jsou velmi pozitivní. Je dobře skladný a lehký. Uživatelé dále oceňují i dobrý výkon.

Za kolik se DOCA Panel DSL-21 prodává na našem trhu? Tuto solární nabíječku naleznete za cenu kolem 1 499 Kč s DPH.

Anker PowerPort Solar Lite

Solární nabíječka Anker PowerPort Solar Lite

Anker PowerPort Solar Lite je solární nabíječkou, která obsahuje technologii PowerIQ. Nabíjení je poměrně rychlé díky proudu až 2,1 A na přímém slunečním svitu. Solární plocha má výkon 15 W. Můžete nabíjet až 2 různá zařízení současně. Jednoduše se přenáší a skladuje a díky tomu je velmi užitečná na cesty. Můžete ji jednoduše složit a zase rozložit. Nabíječka neobsahuje baterii, takže slouží pouze k nabíjení a neuchovává energii jako jiné nabíječky s akumulátorem. Výrobce doporučuje si k této nabíječce dokoupit ještě samotnou powerbanku zvlášť.

V balení naleznete micro USB kabel, který má délku 90 cm.

Za kolik se tato solární nabíječka Anker PowerPort Solar Lite prodává? Lze ji zakoupit za cenu kolem 2 199 Kč s DPH.

Allpowers AP-SP-014-BLA

solarni nabijecka Allpowers AP-SP-014-BLA

Tato solární nabíječka Allpowers AP-SP-014-BLA je sadou nabíječky a baterie typu Li-Pol s kapacitou 6 000 mAh. Nabíječka nabízí rozhraní 1 x dobíjecí 5V/2A vstup a 2 x USB výstup až 5V/3A a 1 x USB typu C (až 5V/3A) výstup. Nabíječka má hmotnost 505 g. Je vybavena LED diodou, která ukazuje kvalitu slunečního svitu. Dokáže sama detekovat sluneční záření a ihned začít dobíjet.

Za kolik peněz naleznete tuto solární nabíječku Allpowers AP-SP-014-BLA na našem trhu? Zakoupíte ji za cenu kolem 1 271 Kč s DPH.

Goal Zero Nomad 13W

solarni nabijecka Goal Zero Nomad 13W

Goal Zero Nomad 13W je nabíječkou, která se hodí na delší cesty. Dokáže kompletně nahradit zdroj elektrické energie. Nabízí výkon 13 W. Na nabíječce naleznete velmi lehký solární panel, který je zároveň výkonný. Nabíječka zvládne nabít vše přes USB 12V výstup. Nabíječka se velmi dobře skladuje a její hmotnost je 726 g.

Za kolik se tato nabíječka Goal Zero Nomad 13W prodává? Na trhu ji naleznete za cenu kolem 4 190 Kč s DPH.

Jak vybrat solární nabíječku

Solární nabíječka pro telefon nebo drobnou elektroniku vám umožňuje nabíjet prakticky zdarma jen za pomocí slunečních paprsků. Stačí připojit smartphone a vystavit nabíječku na slunci. Je to ideální produkt pro prázdninové výlety a další cestování.

Dobrá solární nabíječka je užitečná po celý rok. Většinu solárních nabíječek si můžete připnout na batoh a nabíjet tak svoje elektronické zařízení i když jste na tůře nebo kamkoliv jdete. Solární nabíječka je velmi užitečným produktem, který využije prakticky každý člověk. Mezi výhody můžeme zařadit i nízkou cenu a získávání elektrické energie naprosto zdarma.

Typ solární nabíječky

Prvním parametrem, na které je dobré se zaměřit, je jaký typ solární nabíječky je dobré si zvolit. Solární nabíječky můžeme rozdělit na dva typy. Prvním je samostatná solární nabíječka. Druhým typem je solární nabíječka s baterií (též známá jako solární powerbanka). Pokud ji chcete používat pro nabíjení mobilního telefonu a jiné elektroniky citlivé na stálost elektrického proudu, pak je dobré si vybrat solární nabíječku se zabudovanou baterií. V opačném případě si budete muset k nabíječce dokoupit powerbanku zvlášť. Solární nabíječky s baterií jsou obvykle mnohem dražší než ty bez ní.

Výkon

Výkon nám udává, jak rychle zvládne nabíječka dobít vaše elektronické zařízení. Výkon je udáván ve Wattech. Většinou musíte počítat s tím, že maximálního výkonu nebudete dosahovat po celou dobu nabíjení. Ne vždy je totiž možné mít nabíječku na přímém slunci. Někdy se dostanete do stínu a výkon může ovlivňovat i řada dalších faktorů. Je proto dobré počítat s tím, že udávaný výkon může být ve skutečnosti menší, protože dosažení ideálních podmínek není vždy možné.

Jaký výkon je vhodné zvolit?

  • Výkon do 2 W – Taková nabíječka se hodí pouze jako nouzové řešení, kdy potřebujete oživit vybitý telefon pro nouzové volání.
  • Výkon od 2 do 4 W – Do této kategorie se vejde malá elektronika. Tou se myslí například starší mobilní telefon a méně náročné zařízení.
  • Výkon od 4 do 10 W – Nabíječky s těmito parametry zvládne nabít o něco náročnější zařízení. Nabijete s ní GPS navigaci, smartphone, kameru do auta nebo MP 3 přehrávač.
  • Výkon od 10 do 20 W – S tímto výkonem nabijete tablety nebo malé netbooky.
  • Výkon nad 20 W – Tyto nabíječky již zvládnou nabít klasický notebook. Menší zařízení vám nabijí velmi rychle oproti méně výkonným modelům.

Výstup

Nejčastěji se setkáte s USB kabelem na výstupu. Nejčastěji se jedná o micro USB kabel se kterým pohodlně nabijete mobil. Dále se můžete setkat i s konektory pro Apple iPhone, ale i mnohými jinými konektory. Lepší a dražší nabíječky nabízejí větší výběr dostupných konektorů pro výstup.

Voděodolnost

Některé nabíječky mohou být navíc voděodolné. To se hodí když zaprší a hrozí, že si solární nabíječku namočíte. Voděodolné produkty bývají dražší.

Baterie

Pokud si vyberete model s baterií, myslete na velikost její kapacity. Čím je kapacita větší, tím lépe pro vás.

Závěrem

V tomto článku jste se dozvěděli o tom, jak si vybrat solární nabíječku či solární powerbanku. Pověděli jsme si o důležitých parametrech, které je dobré znát k výběru tohoto druhu zboží.

Doufáme, že jsme vám s tímto úkolem výběru nové solární nabíječky pomohli a vy si teď vyberete kvalitní model, který bude přesně podle vašich představ a bude vám fungovat dlouho bez jediné závady. Doufáme, že odteď budete mít vždy dostatek elektrické energie ať už jste kdekoliv.

Nyní už vám k nákupu stačí pouze pár posledních kroků. Stačí si pouze váš vysněný produkt zakoupit v některém z online obchodů a naplnit v něm virtuální košík.

Z tabulky s porovnáním výše se proklikněte na srovnávací server Heureka, kde si můžete porovnat jednotlivé obchody a jejich ceny včetně recenzí a uživatelských zkušeností s konkrétním modelem solární nabíječky.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

Mohlo by vás také zajímat