Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Antiradary


antiradaryVšichni máme občas naspěch, ale přesto chceme cestovat v klidu a bez zbytečného stresu. Díky antiradarům tak můžeme eliminovat riziko, že budeme kvůli byť mírnému překročení rychlosti pokutováni příslušníky policie.Pokud máte v autě antiradar, nebudete roztržití a nervózní z neoznačených, u krajnice zaparkovaných aut a neustálého sledování tachometru. Díky antiradarům, které vás na policejní radary upozorní, si budete každou cestu užívat v klidu a pohodě.

Antiradar je citlivý přijímač naladěný na stejnou frekvenci, jako radary umísťované na silnici k měření rychlosti projíždějících aut. Toto zařízení dokáže v dostatečném předstihu řidiče upozornit zvukovým i světelným signálem na mikrovlnnou frekvenci, kterou vysílá  policejní radar, který je v blízkosti.

Nepleťte si však pojem antiradar a antilaser. Antilaser nebo laserová rušička je aktivní zařízení, které dokáže reagovat na policejní měření laserovými pistolemi. Ruší měření, dokud nedojde ke zpomalení vozidla na povolenou rychlost. Poté řidič zařízení vypne a rychlost automobilu může být změřena.

Hlavní rozdíl mezi antiradarem a laserovou rušičkou je tedy ten, že antiradar nevysílá žádný signál a neruší tak žádným způsobem policejní radar. Používání antiradaru je legální a nezakazuje ho žádný záklon. Funkce antiradaru lze přirovnat k radiopřijímači, který je naladěný na frekvenci radaru.

Antilaser je naopak aktivní zařízení znemožňující vykonávat policistům měření.

Antiradary: Výběr 10 nejlepších antiradarů podle hodnocení uživatelů

V tomto srovnání jsme pro vás vybrali 10 nejlepších antiradarů tohoto roku. Jak jsme tyto antiradary vybírali? Vybrali jsme nejlepší modely podle hodnocení a dostupných recenzí uživatelů a zákazníků. Tyto modely antiradarů jsme následně seřadili do přehledné tabulky. Tyto produkty si můžete seřadit podle vašich preferencí. Pokud vás například zajímá nízká cena produktů, můžete si seřadit tyto produkty podle orientační ceny s DPH.

NázevVzhledPřenosný?Orientační cena (s DPH)Dostupnost
Genevo MAXAntiradar Genevo MAXAno23890Zobrazit v obchodech
Genevo One SAntiradar Genevo One SAno11890Zobrazit v obchodech
Genevo One MAntiradar Genevo One MAno19890Zobrazit v obchodech
Cobra ESD 7100Antiradar Cobra ESD 7100Ano1990Zobrazit v obchodech
Genevo One S Black EditionAntiradar Genevo One S Black EditionAno15895Zobrazit v obchodech
Genevo OneAntiradar Genevo OneAno11879Zobrazit v obchodech
Beltronics Vector 995Antiradar Beltronics Vector 995Ano6950Zobrazit v obchodech
Stinger VIPAntiradar Stinger VIPNe49000Zobrazit v obchodech
Valentine OneAntiradar Valentine OneAno14895Zobrazit v obchodech
Beltronics STi-Remote PLUS M-EditionAntiradar Beltronics STi-Remote PLUS M-EditionNe39895Zobrazit v obchodech
Po kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” budete přesměrováni na srovnávací portál Heureka. Na něm si můžete porovnat ceny jednotlivých obchodů a přečíst si recenze a hodnocení antiradarů od jejich uživatelů.

Nejlepší antiradary podle Heureky

Jak vybrat antiradar

Typy měřičů rychlosti

K měření rychlosti využívá policie několik typů různých zařízení.

Mikrovlnné radary

Mikrovlnné radary mohu být buď stacionární (budky) nebo umístěné na policejních autech (bradavice). Nejrozšířenějším typem jsou budky. Nejčastěji měří do 35 metrů, mohou však mít dosah až asi 60 metrů.

Laserové měřiče

Laserové měřiče bývají přenosné. Do vzdálenosti 100 až 300 metrů jsou schopné vás vyfotografovat. Jejich dosah může být až 1 000 metrů.

Úsekové měření

Úsekové měření probíhá prostřednictvím dvou kamer zaznamenávajících vjezd a výjezd vozidla v měřeném úseku a poté vypočítají jeho rychlost. Nevydávají téměř žádné záření a jsou proto velmi obtížně detekovatelné. Odhalíte je pouze antiradary s GPS, jež mají měřený úsek v databázi.

Miniúsekovky

Miniúsekovky měří na stejném principu, jako úsekové měření. Avšak měřený úsek mívá pouze asi 1 metr. Jejich přítomnost zjistíte pomocí antiradaru s GPS.

Stacionární měření

Stacionární měření zajišťuje radar tvořený kamerou, jádrem a tlakovými senzory. Nevydává záření a nelze jej tedy standardním antiradarem bez GPS detekovat.

Radar, laser a GPS

Antiradary – radarové detektory se od sebe liší svým typem a technologií.

Antiradar

Základní variantou antiradaru je radarový detektor. Dokáže přijímat frekvence vysílané od policejních radarů a včas na ně řidiče upozornit.

Použité technologie se vyznačují spolehlivostí a odolností vůči okolnímu rušení. Výrobci uvádějí cca 70 % úspěšnost upozorňování na měřený úsek. Tento klasický antiradar bez GPS však nedokáže detekovat zařízení, která nevydávají záření (například kamery úsekového měření).

Antiradar s GPS

Antiradary s GPS fungují jako klasické antiradary. Ovšem díky tomu, že jejich součástí je GPS, získáte nejen informace o probíhajícím měření v úseku, kterým právě projíždíte, ale budete upozorněni na to, že se k měřenému úseku blížíte.

Antiradary disponují pamětí pro uložení databáze všech měřených úseků v Čechách, na kterých jsou umístěny fixní radary, rychlostní kamery, měření rychlosti a kontrola průjezdu na červenou. Tento seznam radarů je pravidelně aktualizován. Díky funkci s databází měřených úseků se úspěšnost upozornění na měření výrazně zvyšuje.

Antilaser

Antilaser neboli laserová rušička na rozdíl od antiradaru, který přítomnost radaru detekuje, svým vysílaným signálem policejní radar ruší. Znamená to, že než zpomalíte a antilaser vypnete, příslušníci policie vás svým zařízením nebudou schopni změřit.

Laserová rušička je nejčastěji používána proti klasickým měřícím laserovým pistolím, kterými je vybavena policie a další složky.

Používání antilaseru je však v rozporu se zákonem, protože jeho používáním dochází ke znemožnění použití radaru.

Pevný a přenosný antiradar

Při koupi radarového detektoru se musíte rozhodnout, zda dáte přednost antiradaru pevnému nebo přenosnému.

Pevný antiradar

Pevný antiradar je radarový detektor, který je do automobilu pevně instalován. Je tvořen dvěma částmi – anténou, která se umísťuje do přední části automobilu, a ovládací jednotkou zakomponovanou do interiéru vozidla. Výhodou pevných antiradarů je vysoká spolehlivost měření a výkonnost. Díky jejich zakomponování do vozu nemusí být antiradar vůbec vidět. I z toho důvodu bývají pevné antiradary kombinovány s laserovými rušičkami. Nevýhodou je pracnější montáž antiradarů a jejich vyšší cena.

Přenosný antiradar

Základem přenosného antiradaru je řídící jednotka s výkonným mikroprocesorem a anténou. Přenosný antiradar můžete podle potřeby přenášet mezi více vozy, což je výhodou především pro majitele většího množství vozů. Další jeho výhodou je rychlá a jednoduchá instalace – antiradar stačí připevnit na libovolnou část interiéru vozu. Také pořizovací cena je nižší než u pevných antiradarů. Nevýhodou je ale snížená kvalita přijímaného signálu od policejního radaru a tedy tím nižší úspěšnost detekce radaru. Příjem signálu stěžuje pokovené čelní sklo vozu, proto přenosný antiradar není pro tyto vozy ideální.

Příslušenství antiradaru

Podle toho, zda se rozhodnete pro pevný nebo přenosný antiradar, si k němu můžete přikoupit i množství praktického příslušenství.

Držák s přísavkami

Držák s přísavkami je vhodným doplňkem k přenosným antiradarům. Můžete si vybrat mezi držákem horizontálním a vertikálním.

Napájení pro radarový detektor

K napájení antiradaru si můžete přikoupit kabel do zapalovače a napájet ho z automobilové zásuvky.

Zapalovací rozdvojka

Zapalovací rozdvojka je praktická pomůcka, která vám umožní zapojení dalšího zařízení do automobilové zásuvky. Po připojení antiradaru vám tedy stále zbude jeden volný konektor.

Dálkové ovládání

Dálkové ovládání umožňuje zapnout a vypnout antiradar pomocí dálkového ovladače.

Dálkový vypínač napájení antiradaru

Stejně jako odemykáte nebo zamykáte vozidlo dálkovým ovladačem, můžete také zapínat a vypínat svůj pevně zabudovaný antiradar. Dálkový ovladač může být umístěn na vašich klíčích a nemusí kazit dojem z interiéru vašeho vozu.

Pouzdro

Pouzdro chránící antiradar před poškozením bývá součástí výbavy především u přenosných radarových detektorů.

Plexisklo – prespex

Plexisklo k antiradaru je speciální černé neprůhledné plexisklo určené pro zakrytí snímačů laserových rušiček. Nepropustí běžné světlo, avšak světlo vlnové délky laseru ano.

Přídavný pojistkový obvod pro jednoduché napojení napájení

Přídavný pojistkový obvod pro jednoduché napojení napájení jen zapojte do stávající pojistkové skříně. Chrání původní okruh a poskytuje připojení pro nový obvod.

Dalšími doplňky antiradaru mohou být například náhradní pojistka k napájení, externí reproduktor nebo externí displej.

Kontrola správnosti funkce radarů

Máte-li v autě antiradar a  přišla vám pokuta za překročení rychlosti, můžete si na počítači zkontrolovat, jakou rychlostí se v daném úseku a čase, vaše vozidlo pohybovalo a zjistíte, zda se na uvedeném místě rychlost skutečně měřila a jakým způsobem.

Funkce knihy jízd

Antiradar může do své paměti nepřetržitě ukládat informace o provozu vozidla, radarové i laserové poplachy a kompletní informace o rychlosti a poloze vozidla. Díky těmto údajům je ve spojení s programem pro tvorbu knihy jízd antiradar výborným pomocníkem pro účely daňové evidence.

Rada před nákupem přenosného detektoru

Před nákupem antiradaru si rozmyslete, kolik jste do něho ochotni investovat.

Pročtete si dostupné informace o nabízených detektorech a nechte si poradit od odborníků.

Ověřte si, že vaše vozidlo nemá determální (atermální, pokovené, antireflexní) sklo. V opačném případě je pro vás přenosný detektor nepoužitelný, protože přes tato skla radarové paprsky neproniknou.

Investuje do některé z pevných sad. Mají lepší detekci a jsou diskrétní.

Pozor, abyste si koupili antiradar vhodný pro použití v České republice, kde je potřeba zúžené pásmo Ka pásmo.

Cena antiradaru

Antiradary vyrábí řada různých výrobců, přesto se jedná o poměrně omezený sortiment.  Vybrat si můžete z kvalitnějších a dražších modelů, ale můžete si pořídit i model levnější, u něhož však není zaručena spolehlivost, kterou od antiradaru většina řidičů samozřejmě vyžaduje. Protože antiradary nepatří mezi levná zařízení, není od věci zvýšit i zabezpečení  vašeho vozu.

Cena antiradaru do 4 000 Kč

V nejnižší cenové kategorii si pořídíte klasický radarový detektor. Antiradar si můžete vybrat z modelů různých tvarů a barev tak, abyste ho co nejlépe sladili s interiérem svého vozu.

Cena antiradaru od 4 000 Kč do 10 000 Kč

Zde už najdete lépe propracované antiradary s vyšší přesností, jejichž součástí mohou být GPS moduly, které vás budou optickým nebo zvukovým signálem informovat o blížícím se úsekovém měření díky databázi radarů v GPS antiradaru.

Cena antiradaru od 10 000 Kč do 20 000 Kč

Pokud si připlatíte, můžete si pořídit pevný antiradar, který necháte zakomponovat do interiéru svého vozu. V této cenové kategorii se dá již zakoupit i antilaser.

Cena antiradaru nad 20 000 Kč

V nejdražší cenové kategorii si vyberou nejnáročnější klienti. Dražší antiradary se vyznačují špičkovou kvalitou a výbornou úspěšností v detekci radarů. Nejčastěji se jedná o pevné radary, které ve vozidle nejsou vidět. Cena nejdražších antiradarů se může vyšplhat i přes 100 000 Kč.

Antiradar: Je antiradar legální?

Antiradar, který pouze přijímá signál z radaru, v České republice není zakázáno používat. Nelegální je pouze bránit a znemožňovat policii provádění měření rychlosti vozidel. Protože antilaser kromě detekce radaru vysílá a ruší signál policejních radarů, jedná se o nelegální rušičku, což je zaneseno v silniční novele od roku 2011. V zahraničí však může být legislativa ohledně antiradarů odlišná. Před vycestováním za hranice naší země si tedy nezapomeňte prostudovat příslušnou legislativu.

Díky schopnosti některých antiradarů dočasně deaktivovat některé jejich součásti si před odjezdem do zahraničí můžete nakonfigurovat možnosti zařízení podle své potřeby a podle místní právní úpravy detekce radarů.

Antiradar a pár slov na závěr

V tomto článku jste se dozvěděli o tom, jak si vybrat nový antiradar do vašeho auta. Pověděli jsme si o důležitých parametrech, které je dobré znát k výběru tohoto druhu zboží.

Doufáme, že jsme vám s tímto úkolem výběru nového antiradaru pomohli a vy si teď vyberete kvalitní model, který bude přesně podle vašich představ a bude vám fungovat dlouho bez jediné závady.

Nyní už vám k nákupu stačí pouze pár posledních kroků. Stačí si pouze váš vysněný produkt v podobě nového antiradaru zakoupit v některém z online obchodů a naplnit v něm virtuální košík. Antiradar naleznete skladem v mnoha internetových e-shopech.

Z tabulky s porovnáním výše se proklikněte na srovnávací server Heureka, kde si můžete porovnat jednotlivé obchody a jejich ceny včetně recenzí a uživatelských zkušeností s konkrétním modelem antiradaru. Dozvíte se tam také, kde jsou produkty skladem a za jakou se prodávají cenu (vývoj ceny vás upozorní například na různé slevové akce u různých modelů antiradarů).

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 2 Průměrně: 5]

Mohlo by vás také zajímat