Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Autonabíječky

Nabíječky autobaterií
Nabíječky autobaterií

Každý majitel automobilu se již alespoň jednou setkal se situací, kdy vozidlo při pokusu o startování v mrazivém ránu nebo po poslechu rádia s vypnutým motorem odmítlo spolupracovat při pokusu o nastartování. To je pro každého vždy šok. A to i v případě, pokud jste vyježděným řidičem, který si myslí, že ho již nikdy nic nemusí překvapit. Nestartující auto ale překvapí každého. Ve většině případů nejde o vadu poškozené autobaterie, ale pouze o vybitou baterii ve vašem vozidle.

Nová autonabíječka se o vše postará. Stačí ji zastrčit do elektrické zásuvky a váš akumulátor se jednoduše nabije. Není na tom nic složitého. S plně nabitou baterií si budete užívat každou kratochvíli běžného motoristy. Cesty na nákupy, výlety, cesty do práce. S novou autonabíječkou se vybitého akumulátoru již nemusíte obávat.

Mnoho majitelů automobilů se již na nadcházející zimu připravuje – vyměňujeme pneumatiky, provozní kapaliny ve vozidlech, kupujeme nové škrabky na okna. Proč si tedy předem nekoupit autonabíječku, pokud ji ještě nemáte, nebo vyměnit starou a opotřebovanou za novou?

Proto jsme pro vás sepsali tento článek, kde se dozvíte, jak vybrat novou autonabíječku. Podíváme se zde také na nejlepší modely autonabíječek, které můžete nalézt na našem trhu. Modely jsme seřadili podle hodnocení uživatelů a jejich recenzí.

Autonabíječky: Porovnání 10 nejlepších nabíječek akumulátorů do auta podle hodnocení zákazníků

V tomto srovnání jsme pro vás vybrali 10 nejlepších autonabíječek. Jak jsme je vybírali? Vybrali jsme je podle hodnocení a dostupných recenzí uživatelů a zákazníků. Tyto modely jsme následně seřadili do přehledné tabulky. Tyto autonabíječky si můžete následně seřadit podle vašich preferencí. Pokud vás například zajímá nízká cena, můžete si seřadit produkty podle orientační ceny s DPH a vybrat si tak nejlevnější a zároveň nejlepší autonabíječku.

NázevVzhledTyp autonabíječkyOrientační cena (s DPH)Dostupnost
CTEK MXS 5.0Autonabíječka CTEK MXS 5.0Nabíječka1700Zobrazit v obchodech
Bosch C3 6V/12VAutonabíječka Bosch C3 6V/12VNabíječka990Zobrazit v obchodech
TecMate OptiMate 4 CanBus TM246Autonabíječka TecMate OptiMate 4 CanBus TM246Nabíječka1450Zobrazit v obchodech
Gude GAB 10A BOOST 12V/6VAutonabíječka Gude GAB 10A BOOST 12V/6VNabíječka880Zobrazit v obchodech
Bosch C7 12/24V 7AAutonabíječka Bosch C7 12/24V 7ANabíječka1785Zobrazit v obchodech
COMPASS 6A 6/12VAutonabíječka COMPASS 6A 6/12VNabíječka473Zobrazit v obchodech
TecMate OptiMate 6Autonabíječka TecMate OptiMate 6Nabíječka2350Zobrazit v obchodech
Hecht 6/12VAutonabíječka Hecht 6/12VNabíječka399Zobrazit v obchodech
Road Star TE04-0242Autonabíječka Road Star TE04-0242Nabíječka599Zobrazit v obchodech
Güde GAB 15 A BOOST 85143Autonabíječka Güde GAB 15 A BOOST 85143Nabíječka1195Zobrazit v obchodech
Po kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” budete přesměrováni na srovnávací portál Heureka. Na něm si můžete porovnat ceny jednotlivých obchodů a přečíst si recenze a hodnocení autonabíječek od jejich uživatelů.

Jak si vybrat autonabíječku?

Baterie v průběhu času ztrácí energii a někdy to souvisí s naším stylem jízdy – zapomínáme vypínat světla, rádio a venku jsou nízké teploty, které snižují účinnost baterie.

Samozřejmě existují situace, kdy neexistuje žádná jiná možnost – musíte baterii vyměnit za novou, ale ve většině případů ji stačí nabít. Můžeme jít k mechanikovi nebo jednoduše koupit autonabíječku.

Opravdu stojí za to mít takové zařízení v garáži či doma a v zimě ho můžete dokonce nechat v autě, zvláště když je staré a baterie se vybíjí častěji, než bychom chtěli. Pokud chcete vědět, jakou nabíječku do auta zvolit, přečtěte si náš článek. Dozvíte se zde nejdůležitější parametry pro správný výběr nové autonabíječky.

Typy autonabíječek

Než se rozhodnete zakoupit novou autonabíječku, musíte vědět, jaké typy nabíječek do auta nalezneme na trhu. Jedná se o klasické, trakční a mikroprocesorová zařízení.

  • Klasické nabíječky jsou nejlevnější a nejjednodušší zařízení, která mají transformátor bez elektronických součástek. Jsou vhodné pro nabíjení baterií v osobních automobilech. Pokud se rozhodnete pro takový model, vyberte ten, který má ochranu proti zkratu.
  • Trakční nabíječky jsou ideální, když potřebujete dobít velkou baterii, a to i v automobilech s elektrickým pohonem.
  • Mikroprocesorové nabíječky jsou pokročilejší než ty klasické nabíječky, mají četné ochrany, včetně stabilizace nabíjecího napětí baterie, různých systémů, regulace proudu atd.
  • Automatické nabíječky – Nabíječka kontroluje prakticky vše za vás. Automaticky se vypne a zajišťuje prakticky veškerou bezpečnost.

Autonabíječka a typ baterie

Je třeba poznamenat, že autonabíječky by měla být vybrána podle typu baterie používané ve vozidle. Existují zařízení pro olověné a gelové baterie. Zároveň je třeba zdůraznit, že modely s mikroprocesory jsou většinou univerzální, proto se většina lidí rozhodne si je koupit.

Napětí a proud

Mezi parametry, které by nás měly upoutat pozornost, patří výstupní a napájecí napětí a také nabíjecí proud (špičkový a efektivní). Napětí se udává ve voltech. Je nezbytné, aby se napětí nabíječky rovnalo napětí baterie, proto potřebujeme 12voltovou nabíječku pro 12voltovou baterii. Pokud máte pouze osobní automobil, je nejlepší 12voltové vybavení.

Je však třeba poznamenat, že baterie v motocyklech, traktorech a nákladních automobilech se liší. Na trhu najdeme zařízení s napětím 6 V / 12 V a 12 V / 24 V. Standardní napájecí napětí je 230 V

Nabíjecí proud a efektivní proud je uveden v ampérech. Nabíjecí proud je vyšší, ale ten efektivní proud je pro nás nejdůležitější. Odborníci doporučují, aby nabíjecí proud byl 1/10 kapacity baterie. Pokud je tedy kapacita baterie 100 Ah, proud by měl být 10 A.

Velikost a hmotnost autonabíječky

Tento parametr asi nebude tím prvním parametrem na který se budete koukat. Ačkoli velikost nabíječky a hmotnost mají druhořadý význam, mnoho soukromých uživatelů a majitelů opraven automobilů zdůrazňuje, že malé a lehké zařízení (cca do 3 kilogramů) je praktičtější, protože může být přepravováno v kufru a snadno přepravováno. Lehké a malé nabíječky jednoduše schováte do kufru auta.

Funkce mikroprocesorových autonabíječek

V případě mikroprocesorových autonabíječek by měla být volba velmi dobře promyšlená, protože tato zařízení mají více možností.

Doporučuje se, aby nabíječka měla automatické řízení nabíjecího proudu, ochranu před poškozením způsobeným zkraty, systém odsíření baterií, systém provozu vyrovnávací paměti a tak dále. Rovněž je užitečná možnost současného nabíjení dvou baterií.

Dalším problémem je ampérmetr, který zobrazuje nabíjecí proud a napětí – všechny nabíječky by měly mít tento prvek bez ohledu na typ. Ampérmetr ovlivňuje pohodlí a bezpečnost nabíjení.

Mnoho pokročilejších zařízení má různé programy nabíjení, včetně zimního režimu nebo regenerace velmi vybitých baterií.

Funkce a příslušenství autonabíječek

Moderní nabíječky do auta mají ve vybavení obvykle LCD displeje, které umožňují sledovat napětí, nabíjecí proud, kapacitu baterie, úroveň nabití, systém regulace výkonu a mnoho dalších užitečných informací.

Je důležité, aby byl displej poměrně velký, čitelný a správně popsaný. Nejlepší nabíječka do auta je ta, která zajišťuje pohodlí a bezpečnost při nabíjení.

Jednoduchost použití a ovládání

Pro mechaniky není provoz ani velmi komplikované autonabíječky velkým problémem, ale pro nezkušenou osobu, která takové zařízení používá jen čas od času, je velmi důležité, aby se autonabíječka dala používat velmi jednoduše. Proto stojí za to vybrat si takovou autonabíječka, která má tlačítka dobře popsána a připojení nabíječky k baterii by mělo být co nejvíce jednoduché.

Autonabíječka a její cena

Cena určitě bude zajímat každého zákazníka. Kolik by vás měla nová autonabíječka stát peněz? Dnes si můžete na trhu vybrat velmi levné nabíječky, které svou cenou nepřekročí 1 000 Kč s DPH. Aby bylo jednoduché se v různých cenách vyznat, roztřídili jsme pro vás modely do 3 cenových kategorií. Pojďme se podívat na to, co každá z nich nabízí za modely nabíječek do auta.

Cena nabíječky do auta do 2 500 Kč s DPH

Tato cenová kategorie vám nabídne autonabíječky, které jsou vhodné pro osobní automobily. Vyberete si zde i modely, které jsou vhodné pro nabíjení motocyklů. Tyto modely z této cenové kategorie mají nabíjecí proud, který se pohybuje od 0,8 A do 8 A.

Autonabíječky v nejnižší cenové relaci nemají mnoho funkcí. Proto u nich nečekejte LCD displej ani pokročilou diagnostiku.

Cena nabíječky do auta od 2 500 Kč s DPH do 4 000 Kč s DPH

Pokud využijete autonabíječku častěji či ji půjčujete svým známým, pak si vyberete nabíječko pravděpodobně v této cenové kategorii. Vyberete si zde modely, které jsou určeny jak pro osobní automobily, tak i motocykl i náklaďáky. Vyberete si zde i automatické nabíječky, které jsou vybaveny mnoha zajímavými funkcemi a doplňky jako je například LCD displej a kompatibilita s mnoha různými bateriemi. Vyberete si zde i multifunkční modely nabíječek pro automobily.

Cena nabíječky do auta nad 4 000 Kč s DPH

Tato cenová kategorie vám nabídne modely, které jsou určeny spíše pro profesionální použití. Jsou vhodné pro profesionální řidiče, prodejce aut, automechaniky a další profese. Tyto modely jsou určeny pro náročný a častý provoz. Úplně ty nejdražší nabíječky do auta se mohou prodávat i za cenu, která překročí i více jak 20 tisíc Kč.

Autonabíječky a pár slov na závěr

V tomto článku jste se dozvěděli o tom, jak si vybrat novou nabíječku do auta. Pověděli jsme si o důležitých parametrech, které je dobré znát pro výběr tohoto druhu zboží.

Doufáme, že jsme vám s tímto úkolem výběru nové autonabíječky pomohli a vy si teď vyberete kvalitní nabíječku, která bude fungovat přesně podle vašich představ a bude vám fungovat dlouho bez jediné závady a nabije vám autobaterii vždy, když bude potřeba.

Nyní už vám k nákupu stačí pouze pár kroků. Stačí si pouze váš vysněný produkt v podobě nové nabíječky do auta zakoupit v některém z online obchodů a naplnit v něm virtuální košík.

Z tabulky s porovnáním výše se proklikněte na srovnávací server Heureka, kde si můžete porovnat jednotlivé obchody a jejich ceny včetně recenzí a uživatelských zkušeností s konkrétním modelem autonabíječky. Dozvíte se tam také, které nabíječky do auta jsou kde skladem a za jakou se prodávají cenu v různých obchodech.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

Mohlo by vás také zajímat