Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Boxerské rukavice

boxerské rukaviceVýběr těch správných boxerských rukavicí, bývá mnohdy dost těžké. Je třeba, aby vám vyhovovali a padli tak, jako Rockymu.

Najít si ty pravé, které vám budou sedět vzhledem, velikostí a cenou je mnohdy těžké a u výběru můžete strávit i několik hodin. Proto jsme pro vás připravili právě tento text, který vás nejen seznámí s celým světem boxerských rukavic, ale také vám významně ulehčí výběr.

Boxerské rukavice: Porovnání 10 nejlepších boxerských rukavic podle hodnocení zákazníků

V tomto srovnání jsme pro vás vybrali 10 nejlepších boxerských rukavic. Jak jsme je vybírali? Vybrali jsme je podle hodnocení a dostupných recenzí uživatelů a zákazníků. Tyto rukavice jsme následně seřadili do přehledné tabulky. Tyto boxerské rukavice si můžete následně seřadit podle vašich preferencí. Pokud vás například zajímá nízká cena, můžete si seřadit produkty podle orientační ceny s DPH a vybrat si tak nejlevnější a zároveň nejlepší boxerské rukavice.

NázevVzhledOrientační cena (s DPH)Dostupnost
Fighter BasicBoxerské rukavice Fighter Basic499Zobrazit v obchodech
Venum Challenger 3.0Boxerské rukavice Venum Challenger 3.01390Zobrazit v obchodech
SportKO PD2Boxerské rukavice SportKO PD2499Zobrazit v obchodech
Venum Contender 2.0Boxerské rukavice Venum Contender 2.01150Zobrazit v obchodech
Fighter SPLITBoxerské rukavice Fighter SPLIT1190Zobrazit v obchodech
Sedco TG8Boxerské rukavice Sedco TG8236Zobrazit v obchodech
Master TG8Boxerské rukavice Master TG8359Zobrazit v obchodech
Fighter Velcro Bag GloveBoxerské rukavice Fighter Velcro Bag Glove899Zobrazit v obchodech
Spartan GloveBoxerské rukavice Spartan Glove299Zobrazit v obchodech
Fighter SIAMBoxerské rukavice Fighter SIAM1190Zobrazit v obchodech
Po kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” budete přesměrováni na srovnávací portál Heureka. Na něm si můžete porovnat ceny jednotlivých obchodů a přečíst si recenze a hodnocení boxerských rukavic od jejich uživatelů.

Jak vybrat boxerské rukavice?

Jak tedy vybrat ty pravé rukavice pro vás?

Mezi první kritéria, na které byste se měli zaměřit je typ rukavic. O konkrétních typech se dozvíte v odstavci níže.

Dalším velice důležitým kritériem v rozhodování je určitě velikost, jejíž značení se liší od klasického oblečení (i o velikostech se konkrétněji bavíme níže).

Mimo velikost je důležité zaměřit se i na materiál, ze kterého je rukavice vyrobená. Na trhu lze najít už 3 základní druhy, od kterých je samozřejmě odvíjená cena.

Veliký pozor si dávejte i na způsob zapínání a přítomnost ochrany palce (thump-lock).

Jedna z posledních kategorií je samozřejmě cena, které jsme ve spodní části jako vždy věnovali celý odstavec a rozdělení do 3 základních kategorií.

Na stránkách chytrybojovnik.cz najdete i pár skvělých tipů. Jeden z nich si tedy dovolíme přeinterpretovat:

Zdroj: https://www.chytrybojovnik.cz/poradna/jak-vybrat-boxerske-rukavice/Tip chytrého bojovníka

Dětem můžete s klidem pořídit na boxování do pytle klasické boxerské rukavice. Děti nemají tolik síly, aby rukavice poničily. Rukavice tak mohou používat jak na boxovací pytel, tak na tréninky. I praxe u dospělých je stejná. Málokdo na tréninku mění klasické boxerské rukavice za pytlovky, když jde bouchat do pytlů a boxerských aparátů. Rukavice dostávají sice pořádně zabrat a zkracuje se jejich životnost, ale stejně vám pár let budou sloužit. A pak si pořídíte další. Pokud u mne, budu rád. 

Typy boxerských rukavic

Hlavní roli při výběru bude určitě hrát typ daných rukavicí. Ty se dají rozdělit podle účelu, ke kterému budou v budoucnu sloužit. Rozdělení je jednoduché a tak nehrozí, že byste se spletli. Pokud si však i tak nejste jistí, obraťte se při výběru typu například na svého trenéra, nebo jiného odborníka, který přesně ví, co budete potřebovat.

Klasické boxerské rukavice

Všem jistě známé válce s odděleným palcem.  Kromě klasického boxu nacházejí uplatnění i v kickboxu případně jako ochrana sparing partnerů při tréninku jakéhokoliv bojového sportu.

U těchto typů se často setkáváme s „lajkama“ kteří buší s klasickými boxerskými rukavicemi do pytlů a pak zuří, jelikož se jejich rukavice po týdnech úplně zdeformovali. Tyto rukavice nejsou na tento typ tréninku vůbec stavěné a jejich hmota se časem posouvá do krajů.

MMA rukavice

MMA se v posledních letech stalo nesmírně populárním sportem. Je to směs bojových sportů bez použití zbraně a tak je potřeba mít pro provoz větší volnost a cit v rukách – už jen kvůli úchopům, které jsou v MMA mnohem častější.

Klasické boxerské rukavice tedy nevyužijete, protože by vás omezovali. Rukavice na MMA jsou mnohem odlehčenější a méně chrání prsty.

V nabídce jsou varianty s otevřeným i uzavřeným palcem, záleží jen na odvaze a konkrétním bojovém stylu. Také platí, že bezpečnější uzavřené rukavice jsou užívány u sparingu, zatímco pomůcky s volným palcem zase v zápasech.

Pytlové rukavice

Pytlové rukavice, nelili „pytlovky“ jsou již podle názvu určené právě k tréninku s pytlem. Tyto rukavice jsou více ploché, než ty klasické a také méně vycpané, díky nimž mají i nižší cenu. Oproti klasickým rukavicím též o něco málo déle vydrží. Při tréninku se sparing partnerem byste je však využívat neměli, neboť jej můžete snadno zranit.

Jejich spolehlivá fixace zápěstí zajišťuje, že se nemusí bát zranění ani, když se pořádně rozvášníte.

Boxerské rukavice: Parametry

Parametry boxerských rukavic jsou na rozdíl od rozdělení do typů  dost rozmanitější. Vybrat správný materiál a velikost je úkol skoro pro odborníka.

Velikost rukavice

Při výběru boxerských rukavic zapomeňte na klasické číslování, jak je tomu třeba u oblečení. Velikosti se řídí jednoduchou rovnicí. Hmotnost a následná velikost se vyjadřuje v uncích (zkratka OZ). Jedna unce odpovídá přibližně 28 gramům. Zajímavostí je, že hmotnost, potažmo velikost rukavice musí odpovídat hmotnosti boxera.

 • 6 oz– méně než 45 kg
 • 8 oz– 45–65 kg
 • 10 oz– 48–60 kg
 • 12 oz– 78–90 kg
 • 14 oz– nad 90 kg
 • 16 oz– nad 90 kg pro extra ochranu

Dámská kategorie velikosti boxerských rukavic

Číslování ani stupnice se u dívek a žen neliší od mužů. Nejčastěji se však setkáváme s těmito velikostmi:

 • 8oz (drobné dívky)
 • 10 oz (naprostá většina žen)
 • 12oz (větší dámy)

Dětská kategorie velikosti boxerských rukavic

 • 4oz (pro děti do 6 let)
 • 6oz (pro děti od 6 do 10) let
 • 8oz (pro starší děti a juniory)

Zde se taky nesetkáme se změnou velikosti, ale je třeba dávat pozor na rozdíl mezi recesí a seriózními rukavicemi. Často se totiž na trhu setkáváme s boxerskými rukavicemi pro děti, které jsou spíše určené k hraní a pro zábavu. Ty, které jsou určené k serióznímu tréninku jsou však odolné, pevné a bezpečné jako je tomu u dospělých.

Materiál boxerských rukavic

Záleží na tom, jak často hodláte trénovat a kolik toho budou muset boxerské rukavice vydržet.

Nejkvalitnější a nejodolnější jsou boxerské rukavice z pravé kůže. Kožené boxerské rukavice snesou opravdu velkou zátěž. Jsou určené hlavně profesionálům nebo bojovníkům, kteří vyhledávají kvalitu. Za kvalitu je ovšem potřeba připlatit.

Ty ostatní jsou vyrobené z umělých materiálů (syntetická či umělá kůže, PU). Nenechte se však zmást, i tyto rukavice jsou dobré. Pokud máte boxerský trénink 2-3x týdně, budou vám tyto rukavice dobře sloužit velmi dlouhou dobu. Ohromnou výhodou je jejich nižší cena.

Funkce Thump-lock

Je třeba sledovat i zapínání rukavic. Existují na trhu dva druhy:

 • Tkaničkové zapínání
 • Zapínání na suchý zip

Těžko říct, která varianta je lepší, proto je na trhu najdeme v celku stejném počtu. Záleží tak na vaší volbě a preferenci.

Rozhodně se poohlížejte po produktech vybavených moderní funkcí thump-lock. Stará se o ochranu palce před vykloubením a dalšími nepříjemnými poraněními.

Boxerské rukavice: Údržba rukavic

Koupí však s rukavicemi nekončíte, jinak byste si za pár týdnů kupovali nové. Na co tedy dávat pozor, co dělat a nedělat?

 • Po tréninku nechte rukavice vyschnout.
 • Nepokládejte na radiátor.
 • Chraňte je před slunečním zářením.
 • Nikdy neperte rukavice v pračce.
 • Otírejte pouze vlhčených hadrem.
 • U výrobků z kůže věnujte pozornost i starostlivosti právě o povrch, aby vám nepraskali.

Cena boxerských rukavic

Budete jistě nadšeni z faktu, že boxerské rukavice nepatří mezi extra drahé zboží a tak box a s ním spojené sporty, jsou celkem šetrné k vaší peněžence. Jako vždy si rukavice rozdělíme do tří cenových kategorií a představíme si, co v jaké lze očekávat.

Cena rukavic do 500 Kč

V této cenové kategorii lze najít rukavice určené především začátečníkům. Většina z nic je vyrobená z umělé kůže.

Najdeme zde například i rozmanitý výběr dětských rukavic. Na pultech obchodů naleznete jak klasické náčiní, tak i výrobky určené zápasníkům MMA a pytlovky.

Cena rukavic od 500 do 2 000 Kč

Zde už najdeme kvalitní rukavice střední třídy i pro dospělé jedince. Zajisté tu najdeme všechny tři typy boxerských rukavic i s benefitem materiálu, kterým se stává většinou z hovězí kůží.

Ne jen materiál a velikosti jsou v této cenové kategorii k naleznutí. Je zde i rozmanitý výběr v designu a druhu zapínání.

Cena rukavic nad 2 000 Kč

V cenové relaci nad 2 000 Kč už nalezneme nepřeberné množství přírodních materiálu, které snesou opravdu velikou zátěž. Pokud si pořídíte boxerské rukavice v této cenové kategorii, určitě budete mít jistotu, že s vámi (při správné údržbě) vydrží i několik let.

Boxerské rukavice a pár slov na závěr

V tomto článku jste se dozvěděli o tom, jak si vybrat nové boxerské rukavice. Pověděli jsme si o důležitých parametrech, které je dobré znát pro výběr tohoto druhu zboží.

Doufáme, že jsme vám s tímto úkolem výběru nových boxerských rukavic pomohli a vy si teď vyberete kvalitní boxerské rukavice, které vás nikdy nenechají ve štychu a pomohou vám udeřit co nejvíce přesně mířených ran na všeho soupeře.

Nyní už vám k nákupu stačí pouze pár kroků. Stačí si pouze váš vysněný produkt v podobě nových boxerských rukavic zakoupit v některém z online obchodů a naplnit v něm virtuální košík.

Z tabulky s porovnáním výše se proklikněte na srovnávací server Heureka, kde si můžete porovnat jednotlivé obchody a jejich ceny včetně recenzí a uživatelských zkušeností s konkrétním modelem boxerských rukavic. Dozvíte se tam také, které boxerské rukavice jsou kde skladem a za jakou se prodávají cenu v různých obchodech.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 2 Průměrně: 5]

Mohlo by vás také zajímat