Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Infralampy

Infralampy jsou zařízení, která mají příznivý účinek na náš zdravotní stav. Stimulují léčebné procesy těla a mohou podpořit léčbu různých onemocnění. Infralampy produkují červené, zdraví prospěšné, světlo, které je absorbováno až 4 centimetry pod vaši kůži, čímž pomáhá léčit některé nemoci.

Během ozařování červeným světlem infralampy dochází k přenosu tepla na člověka. Pokožka je v místě ozařování silněji prokrvována, čímž se zvyšuje látková výměna. Díky tomu, že infračervené světlo zlepšuje krevní oběh, sw dostává k poškozeným tkáním více živin a současně pomáhá odstraňovat metabolické odpadní látky.

Pozitivní účinky světla vysokých a nízkých vlnových délek na lidské zdraví potvrdila celá řada renomovaných odborníků. Infralampy působí blahodárně na záněty dutin, podporují funkci kloubů, tvorbu proteinů, kolagenu, posilují elasticitu kůže, odstraňují vrásky a slouží jako prevence svalové únavy.

Infralampy jsou levnější a skladnější variantou infračervené sauny a jí podobných zařízení využívajících technologii LED.

Samotné infrasvětlo však neléčí. Pouze podpoří hojení nebo uleví od bolesti díky vlivu, který má na svaly, cévy a krevní oběh.

Infralampy: Výběr 7 nejlepších modelů infralamp podle hodnocení uživatelů

V tomto srovnání jsme pro vás vybrali 7 nejlepších infralamp tohoto roku. Jak jsme tyto lampy vybírali? Vybrali jsme nejlepší modely podle hodnocení a dostupných recenzí uživatelů a zákazníků. Tyto modely infralamp jsme následně seřadili do přehledné tabulky. Tyto produkty si můžete seřadit podle vašich preferencí. Pokud vás například zajímá nízká cena produktů, můžete si seřadit tyto produkty podle orientační ceny s DPH.

NázevVzhledPříkon (W)ČasovačOrientační cena (s DPH)Dostupnost
Beurer IL 50Infralampa Beurer IL 50300Ano1540Zobrazit v obchodech
Wellife R95Infralampa Wellife R95100Ne399Zobrazit v obchodech
Efbe-Schott IR808Infralampa Efbe-Schott IR808100Ne423Zobrazit v obchodech
Beurer IL 11Infralampa Beurer IL 11100Ne515Zobrazit v obchodech
Efbe-Schott IR812Infralampa Efbe-Schott IR812150Ne599Zobrazit v obchodech
Sanitas SIL 06Infralampa Sanitas SIL 06100Ne637Zobrazit v obchodech
Sanitas SIL 16Infralampa Sanitas SIL 16150Ne1065Zobrazit v obchodech
Po kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” budete přesměrováni na portál Heureka. Na něm si můžete porovnat ceny jednotlivých obchodů a přečíst si recenze a hodnocení infralamp od jejich uživatelů.

Infračervené světlo z pohledu fyziky

Infračervené světlo je elektromagnetické vlnění, které se na škále elektromagnetického spektra pohybuje mezi viditelným světlem a mikrovlnami. V přírodě se infračervené světlo nachází ve slunečním záření.

Infralampy produkují pouhým okem neviditelné světlo dlouhých vlnových délek, které dokáže pronikat až 4 centimetry pod kůži. Infračervené světlo umí zahřát konkrétní místo, aniž by zahřívalo i jeho okolí. Díky tomu lze infralampy využívat, kromě lékařství, také v jiných odvětvích.

Jak vybrat infralampu

Při výběru infralampy se zaměřte především na její výkon a intenzitu světla, které jsou rozhodující pro rychlost prováděné terapie. Důležitá je také velikost přístroje, jeho osvětlovací plochy, ovládání a možnost nastavení a aretace, které usnadňují práci s infralampou. Každá infralampa by samozřejmě měla mít certifikaci potvrzující zdravotní nezávadnost přístroje.

Infralampu, horské slunce nebo biolampu?

Infralampa

Oproti ultrafialovému světlu má infralampa mnoho pozitivních účinků na lidský organismus. Paprsky rozvibrují molekuly vody v těle, čímž urychlují metabolismus a čistí cévy. Dojde tak k odstranění škodlivin a zajištění efektivní regenerace buněk. Musíte však vzít v úvahu, že léčba pomocí infralampy je dlouhodobá záležitost.

Horské slunce

Lampa, které se říká horské slunce, byla populární především v minulých letech. Využívala ultrafialového záření, tj. velmi krátkých vln, které jsou však ve vyšších dávkách pro lidské tělo škodlivé, a proto se s ní dnes už téměř nesetkáte.

Biolampa

Biolampa pracuje na principu polarizovaného světla, které proniká do pokožky až do hloubky 6 centimetrů, čímž aktivně regeneruje i vnitřní struktury těla. Léčebný účinek biolamp se využívá během rehabilitačních procesů, při léčbě revmatu, poúrazových stavech a kosmetických problémech. Jejich cena je však oproti infralampám vysoká.

Zdravotní přínos infralamp

Zmírnění otoků

Infralampy se často používají při léčbě drobných poranění, osteoartritidy a ke zmenšení otoků.

Podpora funkce štítné žlázy

Infračervené světlo může pomoct ke zvýšení koncentrace hormonů štítné žlázy.

Ničí bakterie i viry

Infračervené světlo ničí bakterie a viry, což může pomoci především v případě bakteriálních a virových onemocnění, ale také v případě zánětů.

Pomáhá horním cestám dýchacím

Infralampy pomáhají při onemocněních spojených s horními cestami dýchacími. Mohou pomoct astmatikům, při ucpaném nose a dalších zdravotních komplikací spojených s horními cestami dýchacími.

Ušní, nosní i zubní infekce

Díky tomu, že infračervené světlo zabíjí bakterie a je pohlcováno hluboko pod kůži, může pomoci při léčbě ušních, nosních i zubních infekcí a současně napomáhá také zmenšit otok.

Infekce močového měchýře

Infralampy mohou pomoci i s léčbou infekce močového měchýře, avšak není dobré to s osvětlováním příliš přehánět.

Úleva od bolesti

Jste-li po náročné sportovní aktivitě nebo víkendu, stává se, že vás může něco bolet. V takovém případě vám uleví od bolesti a napomohou k rychlejší rekonvalescenci infralampy.

Infralampy pro krásu

Infralampy se nepoužívají pouze pro zdravotní účely, ale velmi často mají také pozitivní vliv na krásu a vzhled.

Zlepšení jizev

Infralampy pomáhají k hojení jizev po operacích, úrazu nebo po akné.

Proti vypadávání vlasů

Infralampy vám pomohou v boji proti vypadávání vlasů.

Lepší vzhled pokožky

Infračervené světlo zlepšuje průtok krve a vznik nových kožních buněk, díky čemuž se zlepší vzhled vaší pokožky.

Zdravotní negativa infralamp

Stejně jako většina přístrojů, mají i infralampy nejenom své pozitivní účinky, ale i svá negativa, proto se před jejím použitím poraďte s lékařem. Některé zdravotní problémy by se totiž vlivem působení infralampy mohly zhoršit – například nádorová onemocnění, onemocnění jater, poruchy vnímání tepla, některé druhy kožních problémů a horečnatá onemocnění. Lampu přestaňte používat také v případě, že vás po jejím použití bolí hlava, kůže nebo máte návaly horka.

Výkon infralampy

Pokud chcete, aby působení infralampy bylo rychlé a nestrávili jste těmito procedurami příliš času, vyberte si model s vyšším výkonem. Čím vyšší výkon infralampa má, tím rychleji a efektivněji světlo do pokožky proniká.

Výkon infralamp se obvykle pohybuje od 100 W výše. Nejvýkonnější infralampy pak dosahují i síly 300 W.

Pokud jste citlivější, sáhněte raději po modelu s nižším výkonem, aby vám intenzivnější dávka světla nezpůsobila zarudnutí nebo popálení kůže či bolest. Oproti popáleninám od slunečního záření, jsou takováto popálení méně nebezpečná, ale přesto je lépe se jim koupí méně výkonného přístroje vyvarovat.

Intenzita světla infralampy

Většina infralamp umožňuje nastavení tří základních intenzit záření – nízké, střední a vysoké intenzity. Různá intenzita má různý účinek na vaše zdraví.

Nízká intenzita 

Nízká intenzita je záření o nejdelší vlnové délce při teplotě mezi 20 a 30 °C.

Jedná se o nejméně intenzivní zahřívání tkáně, ale proniká do větší hloubky, než vyšší intenzity. Je určena pro déletrvající osvětlování.

Střední intenzita 

Střední intenzita je záření střední vlnové délky o teplotě mezi 30 a 38 °C.

Tato intenzita je vhodná pro prohřátí tkáně a její rychlejší regeneraci.

Proniká do menší hloubky. Je vhodná pro kratší aplikace.

Vysoká intenzita

Vysoká intenzita záření nejkratší vlnové délky o teplotě okolo 42 °C.

Působí povrchově, poskytuje rychlé a intenzivní prohřátí během několika minut.

Intenzitu světla volte podle toho, jakou terapii budete provádět. Jakmile se vám udělá nevolno nebo budete v ozařované oblasti cítit pálení či bolest, ozařování ukončete a o jejím dalším použití se poraďte s lékařem.

Rozměry a pohyblivost

Různé typy infralamp mají různě velké rozměry světelného zdroje. Rozdíl je v tom, jak velkou plochu kůže je infralampa schopna prohřát během jednoho intervalu. Levnější typy lamp vypadají spíše jako bodová světla o průměru několika milimetrů. Dražší infralampy pak mohou během jednoho intervalu prohřát například i celou horní končetinu.

Každá infralampa tedy zvládne působit na různě velkou plochu lidského těla. Proto si před její koupí ujasněte, jak velkou plochu budete chtít osvětlovat.

Čím větší plochu dokáže infralampa osvítit, tím efektivnější a účinnější může léčba infračerveným světlem být.

Velikosti vybraného modelu by měl odpovídat i jeho stojan. Lampa by měla být pevně uchycena v otočné konstrukci, kterou je podle potřeby možné polohovat. Modernější modely mohou mít i madla pro přesnější zacílení světla na konkrétní úsek nebo plochu těla.

Aretační poloha

Užitečná funkce je aretace, tedy možnost náklonu za účelem dosažení vyššího uživatelského komfortu. Čím více aretačních poloh a otočných stupňů infralampa má, tím lépe se s ní pracuje a lze dosáhnout vyšší účinnosti léčby, protože infralampu tak budete moct napolohovat přesně tam, kam potřebujete.

Ovládání infralampy

Nejlevnější modely infračervených lamp nemusí být vybaveny vypínačem a zapnou se ihned po jejich připojení ke zdroji elektrické energie. Výhodou je, že vždy po použití infralampu ze zásuvky vytáhnete a nemůže se vám tak stát, že necháte zapnutý přístroj v zásuvce.

Dražší infralampy jsou již vybaveny klasickým vypínačem. Praktické je, pokud má lampa také časovač, s jehož pomocí můžete rychle a jednoduše nastavit čas, po který má lampa na zvolenou část těla svítit.

Design

Vzhled u infralamp není rozhodující. Většina infralamp vypadá téměř stejně – jsou bílé s červenou žárovkou. V kategorii těchto výrobků pravděpodobně na designový kousek nenarazíte.

Certifikace

Protože infralampy jsou léčebnými pomůckami, měly by vždy mít certifikaci vydanou nezávislým kontrolním orgánem. Certifikace potvrzuje, že je infralampa kvalitní a její používání má prokazatelné léčebné účinky, které při dodržování zásad jejího správného používání nevedou ke zhoršení zdravotního stavu. V opačném případě by použití infralampy mohlo vést ke zdravotním komplikacím. Infralampy kupujte nejlépe v certifikovaných a ověřených obchodech.

Cena infralampy

Cena do 1 500 Kč

Pokud chcete infralampu používat pouze příležitostně – například k uvolnění dutin nebo zrelaxování namožených svalů, máte dostatek času a nepotřebujete osvětlovat velkou plochu těla, bude vám stačit některý z levnějších modelů infralamp. I přes nízkou cenu jsou u levných infralamp výsledky srovnatelné s dražšími a výkonnějšími typy.

Výkon bývá od 100 W výše. Konstrukce bývá obvykle lehká a plastová a světelný zdroj má průměr pouze několik centimetrů. Obvykle nemají vypínač ani časovač a musíte tedy počítat se zapínáním lampy zapojením do zásuvky. Nezapomeňte si ověřit, zda má infralampa potřebnou certifikaci.

Cena od 1 500 do 5 000 Kč

Ve střední cenové kategorii zakoupíte větší a kvalitnější infralampy s vyšším výkonem, který již dosahuje 300 W. Díky tomu je osvětlování požadovaných ploch rychlejší a efektivnější.

Cena nad 5 000 Kč

Pokud si chcete dopřát nejvyšší možný standard, poohlédněte se po infralampě nebo biolampě v nejvyšší cenové kategorii. Tyto modely poskytují vysoký výkon, mají velkou osvětlovací plochu a kvalitní pevnou konstrukci s možností aretace a časovačem. Nejdražší typy lamp svým vzhledem připomínají reflektrory.

Infralampy a pár slov na závěr

V tomto článku jste se dozvěděli o tom, jak si vybrat novou infralampu. Pověděli jsme si o důležitých parametrech, které je dobré znát k výběru tohoto druhu zboží.

Doufáme, že jsme vám s tímto úkolem výběru nové infralampy pomohli a vy si teď vyberete kvalitní model, který bude přesně podle vašich představ a bude vám fungovat dlouho bez jediné závady.

Nyní už vám k nákupu stačí pouze pár posledních kroků. Stačí si pouze váš vysněný produkt v podobě nové infralampy zakoupit v některém z online obchodů a naplnit v něm virtuální košík. Infračervenou lampu naleznete skladem v mnoha internetových e-shopech.

Z tabulky s porovnáním výše se proklikněte na srovnávací server Heureka, kde si můžete porovnat jednotlivé obchody a jejich ceny včetně recenzí a uživatelských zkušeností s konkrétním modelem infračervené lampy. Dozvíte se tam také, kde jsou produkty skladem a za jakou se prodávají cenu (vývoj ceny vás upozorní například na různé slevové akce u různých modelů infralamp).

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 9 Průměrně: 4.6]

Mohlo by vás také zajímat