Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Krokoměry: Test a výběr 10 nejlepších krokoměrů


Krokoměry (známé také jako pedometry) patří mezi velmi jednoduché přístroje, jejichž hlavním účelem je měřit vaše kroky u chůze nebo měření vzdálenosti. Tento malý přístroj jménem krokoměr se používá hlavně k měření a motivaci při sportovních aktivitách jako je chůze nebo běh. Krokoměr si může koupit každý, kdo chce začít sportovat a zlepšit tak svoje zdraví.

V dnešní době řada lidí dbá na správný a zdravý životní styl a ke zdravému životnímu stylu patří i pohyb. Chůze patří mezi nejlevnější a nejméně náročné způsoby sportování. Chůzi může praktikovat prakticky kdokoliv. Jenže k praktikování jakéhokoliv pohybu potřebujete vědět, jak moc a zda se zlepšujete. Pokud si tedy chcete měřit vaše kroky, zakupte si ideální model krokoměru.

Výběr vhodného krokoměru nemusí být jednoduchý, protože na trhu najdete mnoho modelů, které jsou vybaveny různými funkcemi a parametry. Krokoměry patří mezi velmi praktické doplňky k vašemu pohybu. Při výběru se setkáte s mnoha různými parametry a na ty nejdůležitější se v tomto článku zaměříme. Dozvíte se, jak vybrat krokoměr.

Výběr a test 10 nejlepších krokoměrů (2024)

Vybrali jsme pro vás 10 nejlepších modelů krokoměrů, které jsou dostupné na našem trhu. Zanalyzovali jsme skoro všechny modely krokoměrů, které jsou dostupné na našem trhu. Vybírali jsme je srovnáním jednotlivých uživatelských hodnocení a vybrali jsme ty nejlépe hodnocené modely. Tyto modely jsme umístili do přehledné tabulky. Tabulku si můžete sami seřadit podle sebe a svých preferencí. Pokud hledáte například nejlevnější model, můžete si seřadit modely od těch nejlevnějších.

NázevVzhledHmotnost (v gramech)Orientační cena (s DPH)Dostupnost
Omron HJ 321 E Walking Style one 2.1Krokoměr Omron HJ 321 E Walking Style one 2.120472Zobrazit v obchodech
inSPORTline Strippykrokoměr inSPORTline Strippy54799Zobrazit v obchodech
inSPORTline PedobasicKrokoměr inSPORTline Pedobasic20419Zobrazit v obchodech
Junso JS 221 AKrokoměr Junso JS 221 A20396Zobrazit v obchodech
Omron HJ 322Krokoměr Omron HJ 322271411Zobrazit v obchodech
Omron HJ 320 E Walking Style One 2.0Krokoměr Omron HJ 320 E Walking Style One 2.020585Zobrazit v obchodech
Omron HJ-325krokoměr Omron HJ-32523835Zobrazit v obchodech
Silva Ex 30krokoměr Silva Ex 3020980Zobrazit v obchodech
Spokey Moonykrokoměr Spokey Moony26449Zobrazit v obchodech
Omron HJA 300 Jog Stylekrokoměr Omron HJA 300 Jog Style281092Zobrazit v obchodech

Nejlepší krokoměry podle Heureky

Jak vybrat krokoměr v roce 2024

V této části článku se zaměříme na to, jak vybrat ten nejlepší krokoměr. Na trhu najdete různé modely krokoměrů a není úplně jednoduché se v různých parametrech vyznat. Proto se nyní na jednotlivé parametry zaměříme. Podíváme se na ty nejdůležitější, jako je způsob uchycení, styl použití, přesnost měření, funkce a samozřejmě se podíváme i na ceny. Nejlepší model vám nejenom změří počet kroků, ale zhubnete i kalorie.

Uchycení krokoměru

Prvním parametrem, na který se zaměříme, je způsob uchycení daného krokoměru. Setkáte se s těmito způsoby uchycení: uchycení na ruku a uchycení k vašemu oblečení.

Styl hodinek

krokoměr hodinky

Tento způsob uchycení je stejný, jako u vašich hodinek. Dáte si je na ruku stejně jako hodinky. Výhodou těchto krokoměrů je, že u nich můžete vyměnit řemínek, takže váš krokoměr nevypadá stále stejně a můžete si tedy přizpůsobit vzhled vašeho krokoměru. Nevýhodou je to, že pokud chcete zároveň používat u běhu hodinky, pak pro vás zřejmě nebude pohodlné mít na ruce dva přístroje. Některé modely mohou být vybaveny i funkcí času, takže vám budou sloužit i jako hodinky a samozřejmě jsou vybaveny i mnoha jinými funkcemi.

Uchycení na oblečení

krokoměr na oblečení

Tento způsob uchycení je velmi oblíbeným. Jednoduše si ho dáte na vaše oblečení a při pohybu o něm prakticky nevíte. Díky tomu, že ho jednoduše schováte pod oblečení, tak nemusíte tolik přemýšlet nad vzhledem daného modelu krokoměru.

Pověšení na krk

Některé modely si lze jednoduše pověsit na váš krk. Tato varianta ovšem není tak běžná a nemusí být pohodlná jako ostatní varianty.

Výdrž krokoměru

Při výběru je také důležité se zaměřit na výdrž krokoměru. Není dobré, aby se váš krokoměr vybil při sportování. Pokud bude mít váš model jen základní funkce a je určen pouze na měření kroků, pak by vám měl vydržet nabitý dlouhou dobu. Takové modely mohou vydržet nabité i několik mnoho dní, a dokonce i několik týdnů. Vše záleží na daném modelu a na tom, jak hodně funkcemi je daný model krokoměru vybaven. Pokud tedy chcete model, který vydrží co nejdéle, měli byste si vybrat jednoduché zařízení.

Nabíjení

Jakmile klesne hodnota baterie ke stavu 0 %, je nutné ho nechat plně nabít, abyste tento přístroj mohli zase plně využívat k běhání, chození a dalšímu sportování. Většina modelů bývá vybavena USB portem a také se přes něj nabíjí. Lze si tak daný krokoměr nabít i připojením k vašemu počítači. K nabíjení lze také často použít například powerbanku nebo ho jednoduše napájet ze zásuvky. Nabíjení by mělo být rychlé, protože se nejedná o veliký přístroj, a tudíž má i menší baterii. Navíc tyto modely vydrží dlouhou dobu, takže je stačí nabít někdy i jednou týdně.

Baterie by vám měla vydržet minimálně 6 měsíců. To, jak dlouho vám vydrží, ovlivňuje i to, zda ji nabíjíte správně. Proto se vždy podívejte do návodu k použití, ať víte, že váš model nabíjíte dobře.

Technologie měření a jeho přesnost

Krokoměry jsou vybaveny 2 technologiemi měření, a to buď 2D měřením nebo 3D měřením. Technologie měření ovlivňuje hlavně to, jak přesný bude váš krokoměr.

2D měření

2D měření je pouze dvourozměrným typem. To znamená, že je méně přesné než 3D. Většinou se s touto technologií setkáte u nejlevnějších modelů krokoměrů. Jeho čidla měří akceleraci a pohyb. Jeho přesnost je horší a někdy můžou být kroky měřeny chybně. Hlavní výhodou této technologie měření je její cena.

3D měření

3D měření je mnohem přesnější technologií, protože dokáže měřit pohyb ve třech směrech. Tato technologie umí dokonale měřit vaše kroky, zvládne chůzi, běh, chůzi po schodech a mnoho jiných pohybových činností. Tato technologie dokáže rozpoznat to, že například hýbete rukou, ale nikam neběžíte. Díky tomu nedochází k chybám jako u levnějších technologií krokoměrů. Nevýhodou tohoto měření může být o něco vyšší cena.

Displej krokoměru

Displej je velmi důležitou součástí u krokoměru, protože vám ukazuje vaše výsledky. Na trhu najdete mnoho modelů, které mají různé typy a technologie displejů. Důležitá je též velikost displeje.

U většiny levných modelů se setkáte s monochromatickými displeje, které mohou být hůře viditelné na přímém slunci. Můžete si též vybrat modely, které jsou vybaveny podsvíceným displejem a jsou tak mnohem lépe čitelné za horších světelných podmínek.

Na displeji se zobrazuje počet vašich kroků, též si na něm zobrazíte nastavení přístroje, čas a případně další funkce.

Velikost displeje

Velikost displeje byste měli volit podle vašich preferencí. Menší modely budou mít logicky menší displej. Pokud preferujete menší přístroj, budete mít také menší displej. Důležité je, abyste viděli počet kroků.

Pokud používáte brýle a hůře vidíte, měli byste si vybrat modely s větším displejem. Malé displeje bývají hůře čitelné a informace zobrazované na displeji krokoměru mohou být příliš titěrné.

Možnosti připojení

Výhodou krokoměru je to, pokud si daný model můžete připojit k jiným zařízením. Některé modely krokoměrů si můžete připojit pomocí USB. Pak si můžete vybrat model s technologií Bluetooth, který se dá propojit s mobilním zařízením nebo notebookem. Některé modely se dají propojit i například s hrudním pásem, který ještě více zpřesní vaše výsledky.

Díky možnosti připojení si můžete stáhnout data o vašem postupu, krocích a mnoho dalších důležitých informací. U některých modelů se dá nastavit krokoměr přes váš chytrý mobilní telefon a můžete v telefonu vidět různé informace. K tomu vám mohou pomoci i různé aplikace, které si můžete do vašeho smartphonu pohodlně stáhnout.

Funkce krokoměru

Při výběru krokoměru se setkáte s modely, které jsou vybaveny různými funkcemi. Vyberete si modely, které mají pouze základní funkci, a to měření kroků. Lze si zakoupit i modely, které jsou vybaveny mnoha funkcemi a z takového modelu se již stává multifunkční zařízení. Může být složité se v těchto funkcích vyznat, proto se s nimi pojďme o něco detailněji seznámit.

  • GPS záznam trasy – Funkce, která vám zaznamená vaší trasu a jste schopni ji uložit například do počítače zobrazit si ji. S touto funkcí se setkáte u dražších modelů. Rozhodně ji nečekejte u nejlevnějších modelů. Tato funkce vám také bude spotřebovávat více baterie.
  • Funkce času – Funkce, která vám zobrazuje aktuální čas. Hodí se například u hodinkových krokoměrů, takže vždy víte, jaký je aktuální čas.
  • Spálené kalorie – Tato funkce vám umožňuje zobrazit si hodnotu spálených kalorií. Tato funkce se hodí, pokud je vaším cílem hubnutí a shození váhy.
  • Stopky – Funkce stopek umožňuje stopnout čas.
  • Denní cíl – Funkce, která vám umožní nastavit si denní cíl, kterého byste měli dosáhnout každý den. Jedná se o funkci, která vás bude motivovat.
  • Srdeční tep – Tato funkce vám bude měřit váš srdeční tep. S touto funkcí se setkáte pouze u krokoměrů, které si připnete na ruku. Bývají vybaveny speciálním čidlem, které vám měří váš tep při sportování. To se hodí, pokud je vaším cílem shození váhy.
  • Funkce přehrávání hudby – Některé modely mohou být vybaveny funkcí MP3 přehrávače, tudíž můžete během sportování poslouchat vaší oblíbenou muziku, nebo můžete například poslouchat i audioknihy. Takovéto krokoměry jsou pak vybaveny příslušným vstupem na sluchátka.
  • Měření vzdálenosti – Funkce, která vám změří vaši vzdálenost. Budete tedy vědět, kolik kilometrů jste ušli.

Cena krokoměru

Krokoměry patří mezi přístroje, které jsou docela levné a nevyžadují tak vysokou investici. Tyto přístroje si může dovolit tedy téměř každý. Od ceny modelu se odvíjí, jak dobře je zpracován, kolik má funkcí a jak kvalitní baterií je vybaven. Můžete se setkat s krokoměry, které se s cenou vejdou do cca 100 Kč. Jedná se tedy o velmi levný produkt, který však nabízí užitečné funkce při vašem pohybu. Lze se i setkat s velmi kvalitními modely, které stojí více jak 1 000 Kč. Setkáte se s několika cenovými relacemi a níže si řekneme to, s jakými cenovými kategoriemi se u krokoměrů můžete setkat. Můžete si zakoupit jak velmi cenově dostupné modely, tak i dražší krokoměry, které se dají zakoupit za několik tisíc korun.

Nejlevnější krokoměry s cenou pod 200 Kč

Co vám mohou nabídnout úplně ty nejlevnější modely krokoměrů s cenou do 200 Kč? Tyto nejlevnější modely většinou přichází pouze s jednou funkcí a tou je měření vašich kroků. Nejčastěji jde o modely, které jsou vhodné pro uchycení na oblečení. Bývají vybaveny nepodsvíceným displejem.

Cena od 200 Kč do 600 Kč

V cenové kategorii od 200 Kč do 600 Kč si vyberete krokoměry, které jsou již vybaveny o něco více funkcemi než ty úplně nejlevnější modely. Nemají velikou hmotnost. Tyto modely jsou velmi kompaktní. Některé modely jsou vybaveny podsvícením displeje, takže na displej uvidíte i za horších světelných podmínek.

Cena od 600 Kč do 1 000 Kč

V této cenové kategorii najdete modely s mnohem lepším zpracováním a vyberete si zde i krokoměry, které jsou vybavené 3D technologií, tudíž mají mnohem větší přesnost měření kroků. V této cenové kategorii najdete nejvíce dostupných modelů. Pokud hledáte model s kvalitním zpracováním a dobrými funkcemi, můžete si ho vybrat v nabídce modelů v cenové kategorii od 600 Kč do 1 000 Kč.

Nejdražší modely s cenou nad 1 000 Kč

Pokud si vyberete nejdražší model, který přesahuje svojí cenovkou 1000 Kč, bude vybaven mnoha funkcemi, jako je GPS sledování vaší trasy, denní cíl a mnoho dalších funkcí. Modely v této cenové kategorii jsou kvalitně zpracované. Vyberete si jak krokoměry na ruku, tak i modely, které zachytíte za oblečení nebo za pásek.

Značky krokoměrů

Krokoměry se stávají populárnějšími, a proto je nabízí stále více značek a různých výrobců. Na trhu najdete mnoho různých značek krokoměrů, které nemusíte znát. Proto si pojďme jednotlivé značky a výrobce představit, ať víte, co od nich můžete zhruba očekávat. Podíváme se na důležité informace a na to, jaké krokoměry dané značky na trhu nabízí. Setkáte se se značkami jako je Omron, inSPORTline, Conrad, Tanita nebo Garmin. Pojďme si některé z nich představit níže.

Krokoměry značky Omron

Omron je japonskou společností. Tato značka nabízí modely, které jsou vhodné pro péči o vaše zdraví. Omron patří mezi přední výrobce tlakoměrů a zabývá se i výrobou a prodejem kvalitních krokoměrů. Můžete si vybrat například model Omron HJ 321 E Walking Style one 2.1. U značky Omron se setkáte s velmi kvalitními přístroji, které dokáží měřit vaše kroky velmi dobře.

Krokoměry značky inSPOTline

Značka inSPORTline je asi nejznámější v ČR. Je známá jako prodejce různého fitness náčiní, nástrojů a přístrojů. Jedná se o českou firmu. Její kořeny sahají do roku 1995. Na trhu najdete od této firmy desítky různých produktů se skvělým hodnocením od jejich zákazníků. Vyberete si od ní kvalitní krokoměry, který nabízejí velmi dobrý poměr cena / výkon.

Krokoměry značky Conrad

Krokoměry od značky Conrad patří mezi velmi cenově dostupné modely, které jsou vybaveny řadou užitečných funkcí. Vyberete si i modely, které jsou vybaveny velmi kvalitní 3D technologií pro snímání kroků. Conrad je německou firmou, která byla založena již kolem roku 1923 v Berlíně. Conrad nabízí kvalitní a inovativní produkty, které jsou dostupné již skoro po celém světe včetně Česka.

Krokoměry značky Tanita

Značka Tanita je značkou a výrobcem hlavně zdravotnických výrobků. Tato firma dělá výzkumy a přináší nové technologie. Dělá jak přístroje do zdravotnictví, tak i přístroje, které jsou určeny pro veřejnost. Vyrábí tedy i kvalitní krokoměry. Značka Tanita se v dnešní době dá zařadit mezi globální značky, protože prodala již více jak 25 milionů přístrojů po celém světě. Od této značky si zakoupíte i různé fitness výrobky včetně krokoměrů. Výrobky od značky Tanita jsou o něco dražší, ale zároveň od nich můžete očekávat kvalitní zpracování. Pokud hledáte kvalitní produkty, můžete si vybrat krokoměry od značky Tanita.

Závěrem

Po tom, co jste si koupili krokoměr, měli byste k němu přistupovat jako k jakémukoliv jinému elektrickému zařízení. Měli byste dávat pozor, aby se vám daný přístroj nijak nenamočil či nezvlhl. Také dávejte pozor na to, ať vám krokoměr nikam nespadne. Sice vypadá docela nerozbitně, ale jedná se o malé zařízení, které se může poškodit. Zvlášť při pohybu je nutné dbát na to, aby se daný přístroj nijak nepoškodil.

Krokoměry jsou velmi užitečným přístrojem, který je schopen měřit vaší pohybovou aktivitu. Pokud je vaším cílem redukce váhy, může být tento přístroj vhodným doplňkěm pro efektivnější chůzi a spalování. V tomto článku jsme si pověděli o tom, jak si vybrat ten nejlepší model krokoměru, který vám bude vyhovovat a motivovat vás k co nejvyšším výkonům. Pověděli jsme si o parametrech jako je výdrž krokoměru, nabíjení, technologie měření, displej, funkce a cena krokoměru. Doufáme, že jsme vám pomohli k výběru toho nejlepšího modelu krokoměru a váš krokoměr vás bude motivovat k vašemu sportování.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

Mohlo by vás také zajímat