Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Monitory dechu: Jak vybrat monitor dechu


Monitor dechu (též Baby monitor) je zařízení, který neustále sleduje, zda vaše miminko dýchá. Jedná se o velmi užitečnou pomůcku, které vám zároveň uleví od stresu a úzkostí, zda vaše dítě náhodou nepřestalo dýchat. Monitor dechu má zabránit díky kvalitním čidlům před syndromem náhlého kojeneckého úmrtí (SIDS). Nejčastěji je tento přístroj nejvhodnější pro maminky prvorodičky, které mohou být po prvním porodu nejisté. Navíc pro všechny maminky je velmi důležitý spánek a ten díky monitoringu dechu vašeho miminka budete mít o něco klidnější.

Díky pokročilým čidlům a alarmu dá monitor dechu rodičům vědět, zda kojenec náhodou nepřestal dýchat. Pokud by dítě náhodou přestalo dýchat, tak na tuto skutečnost upozorní.

V tomto článku se zaměříme na srovnání nejlepších modelů monitorů dechu. Dále se pak v tomto článku dozvíte, jak vybrat ten nejlepší monitor dechu a všechny potřebné informace, které je nutné znát k tomuto přístroji.

7 nejlepších monitorů dechu (2024)

V dnešní době je na trhu mnoho různých dostupných monitorů dechu, které se prodávají v různé kvalitě a jsou od mnoha odlišných výrobců. Výběr toho nejlepšího modelu nemusí být úplně jednoduchý. Proto jsme pro vás vybrali 7 nejlepších monitorů dechu pro vaše dítě. Tyto monitory jsme seřadili do přehledné tabulky, kterou si můžete filtrovat podle vašich preferencí. Pokud vás například zajímá co nejnižší cena, můžete si jednotlivé modely seřadit podle orientační ceny s DPH.

NázevVzhledOrientační cena (s DPH)Dostupnost
Jablotron Nanny BM02Monitor dechu Jablotron Monitor dechu Nanny BM022495Zobrazit v obchodech
Hisense Babysense llmonitor dechu Hisense Babysense ll3999Zobrazit v obchodech
SNUZA Hero MDmonitor dechu SNUZA Monitor dechu Hero MD2999Zobrazit v obchodech
Hisense Babysense 2 Promonitor dechu Hisense Babysense 2 Pro3300Zobrazit v obchodech
Hisense Babysense 7monitor dechu Hisense monitor dechu Babysense 73300Zobrazit v obchodech
Hisense Babysense 1 ProMonitor dechu Hisense monitor dechu Babysense 1 Pro2890Zobrazit v obchodech
Baby Control Digital BC 200Monitor dechu Baby Control Digital BC 2002870Zobrazit v obchodech
Po kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” budete přesměrováni na srovnávací server Heureka. Na něm si lze porovnat ceny jednotlivých obchodů a přečíst si recenze a hodnocení uživatelů u různých modelů monitorů dechu.

Nejlepší monitory dechu podle Heureky

Jak vybrat monitor dechu (2024)

Výběr toho nejlepšího monitoru dechu nemusí být úplně jednoduchým úkolem, protože na trhu se nachází mnoho různých modelů, které nabízejí různé specifikace a funkce. Navíc popularita tohoto přístroje stále roste a na trhu se objevuje celá řada nových výrobců.

Při výběru vhodného modelu monitoru dechu je nutné se zaměřit na několik klíčových parametrů, jako je jeho provedení, způsob použití, dosah, funkce a mnoho dalšího. Na tyto parametry a ještě několik dalších se zaměříme v této části článku. Pokud si chcete vybrat ten nejlepší monitor dechu, pak pokračujte ve čtení. Samozřejmě se v článku zaměříme i na ceny jednotlivých modelových kategorií a co od těchto cenových rozpětí můžete očekávat.

Typ monitoru dechu

Monitory dechu se dělí na několik typů. Jedná se o základní rozdělení modelů podle jejich způsobu použití. Můžete si vybrat z několika dostupných typů monitorů dechu.

Monitory dechu se dělí na tyto typy:

  • Deskové monitory dechu
  • Monitory dechu pro dvojčata
  • Monitory dechu na plenku
  • Monitory dechu kombinované

Deskové monitory dechu

Deskové monitory dechu patří mezi nejpoužívanější typ monitoru dechu. Jedná se o desku (nejčastěji podložka), která je připojena k řídíce jednotce. Deskový podložka tohoto typu je vybavena potřebnými snímači a řídící jednotka je schopna pomocí alarmu upozornit v případě, že by došlo k náhlé zástavě dechu.

Dobrou vlastností tohoto typu je, že si můžete dokoupit i další monitorovací desky s čidly. Pokud by došlo k vypojení jedné desky vaším dítětem, můžete si připojit ještě jednu záložní desku. Díky tomu nedojde k planému poplachu.

Deska u deskového monitoru se nejčastěji umísťuje mezi matrace. U tohoto typu je nutné si tedy pohlídat, zda se vám tento typ přístroje vejde do vaší matrace. Rozhodující je nejčastěji tloušťka matrace. Deskové monitory dechu se dají například umístit i do kočárku a na spoustu dalších míst. Nejčastěji si však svoje místo nalezne v dětské postýlce.

Monitory dechu pro dvojčata

Tyto monitory dechu jsou určeny pro dvojčata. Jedná se o deskový monitor, který je upraven tak, aby se dal použít i pro dvojčata. Je to deskový monitor, který je zdvojený. Tento typ bývá nejčastěji levnější variantou než koupení deskového monitoru dechu a dokoupení další desky.

Můžete si vybrat buď přístroj se dvěma deskami nebo dokonce i se čtyřmi monitorujícími deskami.

Monitory dechu na plenku

Pokud hledáte pohodlně přenositelný a mobilní monitor dechu, volte monitor dechu na plenku. Další výhodou tohoto typu je také to, že se dá poměrně dobře skladovat, protože je v malém provedení.

Tento typ má mnoho výhod oproti předchozímu deskovému typu. Nemusíte ho například připojovat k řídící jednotce. Díky tomu se nestane, že by neklidné dítě v noci nechtěně vypojilo monitor dechu.

Přenositelnost tohoto typu vám usnadní mít vaše miminko pod neustálým dohledem. Může tedy měřit jak v posteli, tak i v kočárku.

Nevýhodou tohoto typu je, že když miminko leží pod peřinou, tak alarm může být méně slyšet. Další nevýhodou může být omezení pohybu dítěte. Některým dětem může tento typ připevněný na plénce vadit.

Monitory dechu kombinované

Posledním typem se kterým se nejčastěji setkáte, je kombinovaný typ monitoru dechu. Tento typ kombinuje monitor dechu s funkcemi dětské chůvičky. Tento typ umí sledovat celou řadu věcí u kojence. Sleduje dech, přenáší zvuk a dokonce i obraz dítěte.  Kombinovaný monitor dechu pro děti má ještě další výhodu a to, že po půl roce můžete v následujících několika letech používat i všechny jeho další funkce. Nevýhodou těchto kombinovaných přístrojů je jejich vyšší pořizovací cena.

Funkce a příslušenství

Monitory dechu stejně jako ostatní elektronické spotřebiče nabízejí také různé funkce a doplňky. Monitor dechu je sice velmi jednoduché zařízení, ale i u tohoto přístroje se můžete setkat řadou funkcí, které vám zjednoduší používání tohoto přístroje a ulehčí hlídání vašeho novorozence. V tomto odstavci se podíváme na nejčastěji nabízené funkce a příslušenství u nabízených modelů monitorů dechu pro děti na našem trhu.

S jakými funkcemi a příslušenstvím se nejčastěji můžete setkat?

  • Upozornění pomocí vibrace – Tato funkce spouští vibrace vždy, když čidla monitoru dechu znamenají žádný pohyb oblasti břicha u vašeho dítěte.
  • Upozornění pomocí hlasitého alarmu – Funkce hlasitého alarmu je velmi důležitým bezpečnostním prvkem, protože hlasitý alarm vás dokáže dostatečně upozornit, že něco není v pořádku. hlasitost takového alarmu se nejčastěji pohybuje kolem 85 decibelů, takže takovýto alarm bývá velmi dobře slyšitelným.
  • Upozornění pomocí kontrolek – tímto doplňkem bývá vybaven téměř každý monitor dechu. Jedná se o vizuální upozornění, které vám dám vědět pokud je něco v nepořádku.
  • Senzory a čidla – Monitory dechu jsou vybaveny různými čidly a senzory které jsou schopny snímat i více věcí naráz. Pokud si zakoupíte model s mnoha čidly, které jsou schopny měřit mnoho věcí naráz, tak se jedná již multifunkční přístroj, který se svými funkcemi blíží k fungování dětské chůvičky.
  • Aplikace do mobilu – Některé chytré monitory dechu nabízejí aplikaci do vašeho chytrého mobilu. Díky ní si můžete na mobilech s operačním systémem iOS či Android zobrazit důležité informace o monitoringu dechu a být tak vždy informování v reálném čase o tom, co se s vaším dítětem děje. U některých přístrojů je však k dispozici aplikace pouze v angličtině.
  • Dětská matrace jako příslušenství – Nabídka matrace zdarma je velmi užitečným příslušenstvím. Můžete si dokonce vybrat i modely, ke kterým dostanete jako dárek matraci zdarma. Tato dětská matrace zdarma bývá většinou kvalitní. Pokud ještě doma nemáte matraci, bude pro vás výhodné balení, které je dodáváno s matrací zdarma. To ocení zejména novopečení rodiče.

Cena monitoru dechu pro děti

A v poslední řadě se podíváme na faktor, který bude zajímat asi největší množství našich čtenářů. Tímto faktorem je cena. Na trhu současné době najdete opravdu veliké množství různých modelů monitoru dechu. Tyto modely se liší jak svojí cenou tak i kvalitou. Nyní se pojďme podívat na to, co jednotlivé modely v různých cenových kategoriích nabízejí. Nejčastěji si na našem trhu vyberete z monitorů dechu a jejich značek jako je Hisense, Jablotron, Luvion, Snuza či Angelcare.

Cena do 1000 Kč – nejlevnější modely monitoru dechu

Co můžete očekávat od nejlevnějších modelů monitoru dechu? Tyto modely se dají pořídit jednoduše za cenu, která nepřesahuje 1000 Kč. Jedná se tedy o velmi levné pomocníky, budou hlídat stav vašeho dítěte. Ale jak jsou tyto modely kvalitní a co nabízejí?

Pojďme se zde na ně o něco podrobněji podívat. V této cenové kategorii si můžete vybírat modely jen od několika málo výrobců.

Jedná se o velmi levné modely, které nenabízejí příliš mnoho funkcí. Setkáte se s modely, které nabízejí pouze jednu podložku. Tyto modely také mívají nejčastěji mnoho omezení pro matrace, do kterých se dají umístit. Proto vždy pečlivě čtěte popisky od prodejců a výrobců těchto modelů.

Myslete také na to, že spousta produktů do 1 000 Kč je pouze doplňky k jiným modelům. Modelů monitorů dechu s cenou pod 1 000 Kč je doopravdy minimum.

Zlatá střední cesta – cena od 1 000 Kč do 3 500 Kč

Pokud to myslíte s koupí monitoru dechu pro kojence vážně, budete muset hledat zde v této cenové kategorii, protože modelů s cenovkou do 1000 Kč je opravdu naprosté minimum na našem trhu. Co můžete očekávat od těchto modelů, které se vejdou do této cenové kategorie? teto cenové kategorii si vyberete naprostou většinu modelů, které jsou dostupné na našem trhu. Můžete si vybírat i z modelů, které nabízejí 2 měřící desky. Tyto modely jsou schopné nabídnout i pokročilejší funkce.

Nejdražší modely s cenovkou nad 3 500 Kč

Nyní se dostáváme k nejdražším modelům monitoru dechu pro miminka, které překračují cenu nad 3 500 Kč. V této kategorii seženete velmi kvalitní přístroje. Můžete si vybírat z různých druhů monitoru dechu, můžete si například vybrat kombinované přístroje, ale i plenkové monitory dechu anebo přístroje, které jsou určeny pro více dětí naráz.

Pokud nejste limitováni penězi, můžete si vybírat z technologicky nadupaných kousků monitoru dechu. Můžete si tak například koupit monitor dechu, který je vybaven aplikací. Tato aplikace vám pošle důležité informace o měření do vašeho chytrého mobilního telefonu. V této cenové kategorii si tedy vyberete i chytré monitory dechu. Lze si vybrat i modely, které se dají kombinovat s dalšími přístroji, nejčastěji se jedná o dětské chůvičky. Nebo si můžete vybrat i sety, které mají v nabídce jak dětské chůvičky, tak i monitor dechu v jednom balení zdarma. Také si můžete vybrat i přístroj, který je nabízen s matrací zdarma.

Monitor dechu: Důležité informace k monitorům dechu

Plané poplachy u monitorů dechu

Nezřídka se stává, že dojde k planému poplachu. Nejčastěji planý poplach vyvolá odpojení čidla od řídící jednotky. Nejčastějším faktorem je dětská neposednost. Často se může stát, že neklidné miminko, které leží v postýlce, řídící jednotku odpojí a dojde tak k planému poplachu. Dále může docházet k planým poplachům špatnou instalací. i přesto, že dojde občas k planým poplachům, je monitor dechu stále přístrojem, který dokáže zachránit život vašemu dítěti nikdy nemůžete vědět Zda dochází k planému poplachu nebo vaše dítě doopravdy přestalo dýchat, byť jen na chviličku.

Monitor dechu a kalibrace

Pokud chcete monitor dechu použít i pro další miminko, je vhodné nechat tento přístroj kalibrovat v odborném servisu. Kalibrací také zabráníte nadměrným planým poplachům a docílíte větší přesnosti. Aby tedy nedošlo během monitorování k nadměrným planým poplachům, nechte si přístroj pro sledování dechu miminka kalibrovat.

Dětská chůvička nebo monitor dechu?

Pokud chcete pouze sledovat dýchání, tak volte levnější monitor dechu. Pokud vám jde o sledování celkového stavu vašeho dítěte, vyberte si dětskou chůvičku. Dětská chůvička je hlavně určena pro snímání obrazu a zvuku vašeho dítěte.

Monitor dechu: Dostupné značky monitorů dechu na našem trhu

Na trhu narazíte na různé značky a výrobce, kteří vyrábějí či prodávají nejrůznější modely monitoru dechu. Abyste se v těchto značkách trochu orientovali, seznámíme se s těmi nejviditelnějšími značkami. Povíme si, co od těchto značek monitorů dechu můžete očekávat a zda nabízejí kvalitní přístroje. Seznámíme se také se stručnou historií jednotlivých značek a povíme si odkud pochází.

Monitory dechu Jablotron

O firmě Jablotron jste už asi někdy slyšeli. Jedná se totiž o českou firmu, která se zabývá výrobou různých bezpečnostních systému. Výrobky této firmy se starají o bezpečí lidi a jejich komfort po celém světě. Na našem trhu od této české firmy naleznete i monitory dechu, které hlídají bezpečí vašich dětí.

V současné době naleznete od této značky mnoho různých modelů a modelových řad, dostupné na našem trhu. Uživatelé většinou tyto modely chválí velmi dobře. Jedná se prakticky o nejoblíbenějších modely monitorů dechu dostupných na našem trhu. Uživatelé a zákazníci si tyto modely většinou hodnotí jako velmi spolehlivé a praktické přístroje.

Monitory dechu od firmy Jablotron patří mezi kvalitní zároveň o něco dražší přístroje. Nejčastěji prodávané modely od této značky jsou Jablotron Nanny BM 02 a Jablotron Nanny BM02 DUO.

Monitory dechu Hisense

Značka Hisense nabízí také velmi kvalitní monitory dechu. Jedná se o izraelského výrobce, který nabízí velmi kvalitní výrobky. Můžete si vybírat z nejrůznějších modelů, které jsou určeny jak do postýlky tak i do kočárku. Nevýhodou těchto modelů od značky Hisense může být o něco vyšší cena. Produkty od této firmy jsou zákazníky hodnoceny velice dobře. Na srovnávacím portálu Heureka se umísťují do TOP 30 nejlepších monitorů dechu. Pokud chcete velmi kvalitní přístroje s mnoha funkcemi a nebojíte si připlatit, pak produkty od značky Hisense jsou skvělou volbou pro všechny rodiče. Můžete si vybrat například i bezdotykový monitor dechu od této značky. Nejprodávanějšími modely jsou Hisense Babysense 2, Hisense Babysense 2 PRO, Hisense Babysense I a Hisense Babysense 7,

Monitory dechu Luvion

Monitory dechu od značky Luvion jsou přístroje, které jsou vybaveny mnoha různými funkcemi. Lze si tak vybrat i multifunkční monitory dechu, které jsou vybaveny i přenosem obrazu. Máte tedy vaše dítě během sledování pod naprostou kontrolou. Jedná se o kombinované přístroje, které kombinují monitor dechu i videochůvičku dohromady v jeden užitečný přístroj. Většina dostupných modelů od značky Luvion se pohybuje za cenu, která překračuje 5 000 Kč. Jedná se o cenově náročnější modely, která však nabízejí mnoho zajímavých funkcí, kterými budete dokonale monitorovat vaše dítě.

Monitory dechu Snuza

Od značky Snuza si zakoupíte monitory dechu s moderními funkcemi. Například monitor dechu Snuza Smart PICO nabízí sledování frekvence dýchání, pohyb bříška, teplotu pokožky a zaznamenání pádu. Dále tento monitor dechu nabízí například aplikaci, kterou si můžete nainstalovat na chytrý telefon s OS Android či iOS. Jedná se tedy o chytrý monitor dechu. Produkty od značky Snuza vyhráli v soutěži Across the Board. Značka Snuza nabízí velmi moderní, inovativní a chytré monitory dechu. Firma Snuza se přímo specializuje na produkci monitorů dechu.

Monitory dechu Angelcare

Monitory dechu od značky Angelcare jsou dětské monitory se sofistikovaným designem. Od této značky si můžete vybrat přístroj, který monitoruje vaše dítě pomocí bezdrátového přenosu. Přístroje od této značky umí monitorovat i pohyby vašeho dítěte. Můžete si sami nastavit citlivost snímaní. Na našem trhu najdete od této značky například model Angelcare AC 017.

Závěrem

V tomto článku jsme si pověděli o tom, jak vybrat monitor dechu. Zároveň jsme si řekli o nejdůležitějších parametrech, které je vhodné znát při vybírání nového modelu monitoru dechu. V našem článku jsme vám také prezentovali 7 nejlepších modelů monitorů dechu, které jsou dostupné na našem trhu. Doufáme, že jsme vám tímto článkem pomohli vybrat ten nejlepší monitor dechu. Také doufáme, že vám tento přístroj bude fungovat po dlouhou dobu bez jediné závady. Nyní stačí už jen udělat pár kliknutí a pak už jen naplnit košík a zakoupit si vámi vybraný model v některém z internetových obchodů.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 2 Průměrně: 5]

Mohlo by vás také zajímat