Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Špionážní kamery

spionazni kamara tajna skryta
Špionážní kamera

Každý zná ty supr filmy o tajných agentech, kteří jsou vybavení supertajnou kamerkou skrytou kdesi na těle. Ačkoliv by si někdo mohl myslet, že to existuje jen ve filmech, jsou tyto skryté kamerky volně dostupné na trhu v nespočtu variant.

Překvapením pro vás možná bude i fakt, že se v posledních letech řadí mezi velice často kupované předměty i lidmi, do kterých byste ani neřekli, že je potřebují.

Dále je třeba si uvědomit, že pokrok na těchto technologiích se dost podepsal a dnes můžeme skrytou kamerku najít v hodinkách, peru, slunečních brýlích i klíčků od auta.

Na výběr je z nespočtu možností a jsou od sebe diametrálně odlišné. Pojďme se tedy podívat na tahle šikovná zařízení z blízka a prozkoumejme spolu možnosti, které nám dnešní trh nabízí.

Špionážní kamery: Porovnání 10 nejlepších špionážních kamer podle hodnocení zákazníků

V tomto srovnání jsme pro vás vybrali 10 nejlepších špionážních kamer. Jak jsme je vybírali? Vybrali jsme je podle hodnocení a dostupných recenzí uživatelů a zákazníků. Tyto modely jsme následně seřadili do přehledné tabulky. Tyto špionážní kamery si můžete následně seřadit podle vašich preferencí. Pokud vás například zajímá nízká cena, můžete si seřadit produkty podle orientační ceny s DPH a vybrat si tak nejlevnější a zároveň nejlepší špionážní kameru.

NázevVzhledOrientační cena (s DPH)Dostupnost
Meilin PQ199 IIŠpionážní kamera Meilin PQ199 II2903Zobrazit v obchodech
DI-WAY skrytá 3.7 pinhole 600TVL - knoflíkŠpionážní kamera DI-WAY skrytá 3.7 pinhole 600TVL - knoflík858Zobrazit v obchodech
Skrytá kamera v peru BENTECHŠpionážní kamera Skrytá kamera v peru BENTECH890Zobrazit v obchodech
Secutron UltraLifeŠpionážní kamera Secutron UltraLife6995Zobrazit v obchodech
EAZZY DV BC-786YMŠpionážní kamera EAZZY DV BC-786YM3299Zobrazit v obchodech
Zoneway NC920Špionážní kamera Zoneway NC9202099Zobrazit v obchodech
AHD MHD-HM35-200Špionážní kamera AHD MHD-HM35-200699Zobrazit v obchodech
König SAS-DVRPIR10Špionážní kamera König SAS-DVRPIR102990Zobrazit v obchodech
Cel-Tec PSC72-WiFiŠpionážní kamera Cel-Tec PSC72-WiFi1694Zobrazit v obchodech
PV TM 10Špionážní kamera PV TM 104873Zobrazit v obchodech
Po kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” budete přesměrováni na srovnávací portál Heureka. Na něm si můžete porovnat ceny jednotlivých obchodů a přečíst si recenze a hodnocení špionážních kamer od jejich uživatelů.

Jak vybrat špionážní kameru?

Jak už bylo řečeno, na trhu se lze setkat s nespočtem druhů a různých parametrů. Pokud nehledíme na konkrétní podobu kamerky, je třeba se zaměřit především na technické parametry, mezi které patří zejména rozlišení, zorný úhel, velikost vnitřní paměti a světelná citlivost.

Pokud se špionážní kamery rozhodnete vybírat po vzoru klasických kamer, budete nejspíš zklamaní, protože se kvalitou záznamu nemůžou rovnat.

Dále si tedy představíme jednotlivé druhy i parametry a doplňkové funkce a rozebereme si jejich možnosti.

Typy špionážních kamer

Jelikož se trh snaží přizpůsobit svým zákazníkům, jak jen to jde, najdeme na trhu vícero typů. Mezi ty základní patří:

 • Drátové špionážní kamery
 • Bezdrátové skryté kamery
 • Minikamery se záznamem
 • Fotopasti
 • Inspekční kamery

Každý druh (typ) si tedy představíme a ukážeme si, co od jakého lze očekávat. Později se samozřejmě dostaneme i ke konkrétním cenám, ale to si jako vždy necháme na poslední kapitolu tohoto článku.

Drátové špionážní kamery

Jak už je z názvu patrné, jedná se o kamery, ze kterých vede drát připojený na externí rekordér. Tento rekordér tedy ukládá veškeré záznamy a je z něj čerpána energie pro funkci samotné kamery.

Ačkoliv se může zdát, že s tím krytím to tu bude horší, nenechte se zmýlit.

Kamerky jsou stále maličké a takřka nepostřehnutelné, jen z nich vede drátek.

Otázkou tedy je, proč bych si kupoval drátové zařízení, když lze na trhu najít bezdrátové a za stejnou cenu? Obrovskou výhodou těchto kamerek je kvalita záznamu. Nejen, že se vám na „disk“ v podobě rekordéru vejde mnohem více záznamu, ale kvalitou se s bezdrátovými nemůže rovnat.

Tyto kamery většinou nahrávají i zvuk, což né vždy bývá samozřejmostí a doporučujeme se na tento detail při výběru zaměřit.

Bezdrátové skryté kamery

​Opakem drátového řešení je to bezdrátové. U těchto výrobků oceníte absenci jakéhokoliv kabelu. Komunikace s přijímačem probíhá skrze vysílací frekvenci. Její dosah se může pohybovat od 10 metrů až do 500 metrů nebo i více. Součástí těchto produktů jsou malé baterie sloužící jako zdroj potřebné energie.

Tento druh špionážních kamer lze považovat za vrchol. Kamerka zabírá minimání prostor a její vysílání frekvencí je bezpečné (2,4 GHz).

Kameru lze trvale zabudovat do jakéhokoliv předmětu, protože je miniaturní a takřka nepostřehnutelná.

Minikamery se záznamem

Tento produkt, jak už je napovězeno z názvu, disponuje jak kamerou, tak i zvukovým záznamem. Tyto kamery mají své uložiště i zdroj baterie, takže se to podepsalo i na velikosti produktu.

I přes všechny benefity a funkce je však kamera docela maličká a nenápadná, jako její konkurenti.

Fotopasti

Fotopasti představují specifickou kategorii špionážní techniky. Primárně jde o přístroje sloužící k pořizování fotografického materiálu. To vše za pomoci speciálního pohybového čidla, což zaručuje dlouhou výdrž na baterie. Zařízení totiž fotí jen při okolním pohybu.

Tyto kamery se primárně umisťují do prostředí přírody, takže není kladen důraz na velikost, ale spíše na nenápadnost.

I proto máte možnost narazit na maskovaný vzhled v odpovídajících barvách. Tyto produkty mohou být obohaceny o GSM modul.

Nejčastěji se fotopasti využívají na hlídání hranic a to především v přírodě, takže jsou velice odolné a z většiny případů i voděodolné.

Inspekční kamery

Tento druh špionážních kamer, je zcela výjimečný svým vzhledem i použitím. Základem všeho je tělo, například v podobě pistole, na které je připevněn malý displej. Nejdůležitější částí je dlouhý kabel s aplikovanou kamerou na konci.

Inspekční kamery se teda nejčastěji umisťují na nenápadná a špatně přístupná místa a jejich obraz je promítán na odděleném displeji.

Výjimečné není ani LED osvětlení a kabel i několik metrů dlouhý.

Nejčastěji se používají na stavbách, továrnách i u automobilového průmyslu.

Statické vs. přenositelné kamery

Další rozdělením lze brát i rozdělení špionážních kamer na statické a přenositelné. Je to také důležité rozdělení a kritérium, které by mělo při vašem výběru brát podstatnou roli.

Statické kameru jsou pevně zabudované přístroje, takže nejčastěji disponují kabelem, který je připojený na externí disk. Její záznam tedy lze pozorovat i na externí obrazovce.

Přenositelné, jak už z názvu zřejmé se dají přenášet a většinou mají zdroj energie i disk, na který se záznam ukládá rovnou v přístrojku, který lze umístit kamkoliv.

Parametry a funkce špíonážní kamery

Velice důležitou roli hrají i konkrétní parametry a doplňkové funkce kamery, která se principiálně liší hlavně daným druhem a typem.

Některé typy kamer však mají tyto parametry a funkce stejné, nebo podobné, takže je dobré znát do větších detailů i tuto kapitolu.

Rozlišení kamery

Rozlišení  kamery bývá tím důležitým parametrem, na který byste se měli zaměřit mezi prvními. Lze odhadovanou kvalitu záznamu odvodit rovnou z druhu kamery i ceny, ale i některé levnější produkty, vás mohou příjemně překvapit a naopak ty drahé zklamat.

Je dobré se tedy alespoň letmo orientovat v rozlišeních a jejich zkratkách, které lze shrnout tímto způsobem:

 • Rozlišení 640×480 px označované jako VGA
 • Rozlišení 1024×768 px označované jako XVGA nebo XGA
 • Rozlišení 1280×720 px označované jako HD
 • Rozlišení 1920×1080 px označované jako Full HD
 • Rozlišení 3840×2160 px označované jako 4K

Zorný úhel

Zorný úhel je také celkem zřejmý parametr. Je to šířka záběru, který si zpětně budete moci z kamery přehrát ať už přes disk, nebo externí přijímač.

Na trhu existují zorné úhle cca od 65° do 140°. Tady ani tak nezáleží, kolik to daného produktu vložíte peněz, ale k jakému účelu a v jaké podobě je. Například u zabudované kamerky v hodinkách nelze čekat, že její zorný úhel bude přesahovat právě 65°.

Světelná citlivost

Tento údaj poukazuje na schopnost kamery pořizovat uspokojivé záběry podle světelné viditelnosti. Některé kamery jsou citlivé a při pološeru a šeru už kvalitní záznam nemají šanci nahrát (vhodné do vnitřních prostor s umělým osvětlením). Některé kamery jsou však na tyto nepříznivé podmínky vybaveny a dokáží pořizovat i noční záběry.

Výsledné hodnoty jsou předkládány v luxech a označovány zkratkou „lx“. Čím nižší hodnota, tím větší šance na pořízení záznamu ve zhoršených světelných podmínkách. Abyste měli představu o tom, jakou hodnotu volit, přinášíme vám světelnou citlivost v odlišných situacích.

 • Osvětlení v běžné místnosti cca 100 lx
 • Zamračená denní obloha cca 3 lx
 • Jasná noc cca 0,25 lx
 • Jasná obloha bez měsíce cca 0,001 lx
 • Absolutní tma cca 0,00005 lx

Černobílé vs. barevné špionážní kamery

Při pořizování kameru, budete mít na výběr i z kamer, které pořizují pouze černo-bílý záznam a z kamer, které zachycují barvy na obrazech. Tento parametr se samozřejmě podepíše i na výsledné ceně. Avšak i černobílé kamery mají svůj důvod pro umístění na trhu!

 • Černobílé kamery
  • často označované, jako B/W
  • lepší snímání ve zhoršených světelných podmínkách
  •  světelnou citlivost.
 • Barevné kamery 
  •  lepší a rychlejší orientaci v pořizovaném obraze
  • Některé I sami přepínají mezi barevným a černobílým obrazem

Velikost paměti a akumulátoru

Interní paměť

Tyto Špionážní kamery mají v sobě port na microSD a SDHC, takže si jejich záznam lze později přetáhnou do vámi zvoleného zařízení. Na trhu je samozřejmě na výběr z velkého množství pamětí těchto kartiček, takže se nebojte zainvestovat i do karty s velikostí i 128 GB.

V závislosti na kvalitě obrazu, respektive rozlišení, docílíte odpovídající délky záznamu. Například záznam špionážní kamery s HD rozlišením 1280×780 px a s rychlostí 30 snímků za vteřinu zabírá zhruba 8GB za jednu hodinu. Sami si tak můžete udělat představu o tom, jak velkou paměť budete potřebovat.

Akumulátor špionážní kamery

O délce pořizovaného video záznamu nerozhoduje pouze paměťová karta, ale i uložený typ akumulátoru. Obvykle jde o Li-Ion a Li-Pol akumulátory menších kapacit, aby bylo dosaženo co nejmenšího vyhotovení špionážní kamery. Ve prospěch Li-Pol baterií hovoří vyšší tvárnost, protože jejich součástí není kapalina, ale formovatelnější gel.

V tomto případě je třeba si uvědomit, že čím vyšší kvalita pořizovaného záznamu je, tím zabírá víc paměti i se déle nahrává.

Na výběr je i z větších skrytých kamer, do kterých se vkládají klasické bateriové články AAA.

Funkce a ostatní parametry

Pokud jste náročnější zákazníci a chcete od špionážní kamery co nejvíce, budou vás zajímat i doplňkové funkce, které špionážní kamery mohou mít.

 • Detektor pohybu – Toto je velice praktické. Jakmile kamera zaznamená pohyb, tak spustí automatické nahrávání. Ve finále tak šetří paměť i baterii dané kamery.
 • Hlasový spínač– Kamera se spustí při detekci zvuku.
 • LED diody – Některé kamery mají i signalizující diody, které upozorňují na různé stavy v aktuální chvíli. Nejedná se však o prvek, který by kameru a její přítomnost mohl prozradit.
 • Vestavěný mikrofon– Toto je prvek, který zaznamenává krom obrazu i zvuk.
 • Dálkový ovladač – Většinu špionážních kamer, lze ovládat pouze manuálně, ale jsou i takové, které lze korigovat dálkovým ovládáním.
 • „Snake“– Kamery, které mají velice malou hlavici se zabudovanou kamerkou.
 • Noční přísvit – Kamery jsou vybaveny jemně viditelným červeným přísvitem zlepšujícím kvalitu nahrávaného záznamu v nočních podmínkách.
 • PIR– Toto je technologie, která reaguje na teplo. Jak už z lidí, tak zvířat, takže je převážně používaná u fotopastí.
 • Označování nahrávek – Moderní skryté kamery umí pořizovaný záznam označovat vodoznakem s časem, popřípadě dalšími identifikátory.
 • Wifi modul– Umožňuje kameru ovládat dálkově, díky síťovému připojení.
 • Přepisování nahrávek – Toto je praktická funkce, která v případě plné karty, či disku, začne překrývat ty nejstarší záznamy.
 • All-In-One– Tyto kameru jsou naprosto samostatné, protože mají vlastní zdroj i uložiště.
 • Časovač – Umožní vám přesně nastavit čas, kdy kamera začne automaticky nahrávat.

Cena špionážní kamery

Pokud už jste si zvolili přesný typ kamery, který by se vám šikl, je třeba se dozvědět i výslednou cenu. Berme v potaz, že to jsou maličká a velice inteligentní zařízení, které se řadí do jemné techniky, takže jejich cena bude vyšší.

Jako vždy si tedy představíme tři základní cenové kategorie a ukážeme si, co v nich lze najít a co od kamerek očekávat.

Cena do 2 000 Kč

Ty nejlevnější kamerky lze pořídit i od 500 Kč, ale musíte počítat s úměrnou úrovní záznamu i schopností pořizování záznamu. I kvalita a možnosti se vám touto cenovou kamerou hodně zůží.

Tyto kamerky se tedy nejčastěji kupují pro domácí použití. Kvalita požadovaného záznamu většinou nepřesáhne 2Mpix.

Kromě nenápadných otočných IP kamer je to například podoba zapalovače, psacího pera, flash disku či obyčejných hodinek.

Cena od 2 000 Kč do 10 000 Kč

V této cenové kategorii lze najít i fotopasti a  přijímače bezdrátových kamer. Některé kamerky se také mohou chlubit možností pořizovat zvukový záznam a připojení na chytrý mobilní telefon. Chybět vám nebudou detektory pohybu, PIR, ukládání záznamu v MPEG4 a řízení prostřednictvím Wifi.  V rámci originálního maskování si budete vybírat ze špionážních kamer v podobě dioptrických brýlí, klíčenky od automobilu, makety mobilního telefonu nebo na první pohled obyčejné voděodolné baterky.

Cena nad 10 000 Kč

V této kategorii lze najít opravdové skvosty. Lze tu pořídit dokonale vybavené kamery, které mohou disponovat jakýmkoliv vybavením a doplňkovými funkcemi, které jsme si dnes vyjmenovali.

Originální zabudování vám tu také chybět nebude.

Špionážní kamery a pár slov na závěr

V tomto článku jste se dozvěděli o tom, jak si vybrat novou špionážní kameru. Pověděli jsme si o důležitých parametrech, které je dobré znát pro výběr tohoto druhu zboží.

Doufáme, že jsme vám s tímto úkolem výběru nových špionážní kamer pomohli a vy si teď vyberete kvalitní špionážní kameru, která bude fungovat přesně podle vašich představ a bude vám fungovat dlouho bez jediné závady.

Nyní už vám k nákupu stačí pouze pár kroků. Stačí si pouze váš vysněný produkt v podobě nové špionážní kamery zakoupit v některém z online obchodů a naplnit v něm virtuální košík.

Z tabulky s porovnáním výše se proklikněte na srovnávací server Heureka, kde si můžete porovnat jednotlivé obchody a jejich ceny včetně recenzí a uživatelských zkušeností s konkrétním modelem špionážní kamery. Dozvíte se tam také, která špionážní kamera je kde skladem a za jakou se prodává cenu v různých obchodech.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 2 Průměrně: 5]

Mohlo by vás také zajímat