Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Suché šampony

suchy sampon
Suchý šampon

Asi každý z nás minimálně jednou zažil ten blbý pocit mastných vlasů a zrovna v čase, kdy jste měli vyrazit mezi lidi a už jste si hlavu nestíhali umýt. Existuje tu pro tyto případy i jiné řešení, než nasazení kulicha. Suché šampony vám dočasně zajistí, že vaše neumyté vlasy budou tvořit dojem umytých – a co víc, některé suché šampony dokonce nabízí i zvýšení objemu a široký výběr vůní.

Existují dvě varianty suchých šamponů: sprej a pudr. Pudrové suché šampony jsou však méně oblíbené, protože jsou složitější na aplikaci a nemají tak dobrý efekt, jako právě ten ve spreji.

Jak tedy tyto zázraky, do kterých se zamilovávají muži i ženy po celém světě vlastně fungují a jak vybrat ten pravý pro vás?

Suchý šampon: Porovnání 10 nejlepších suchých šamponů podle hodnocení a recenzí zákazníků

V tomto srovnání jsme pro vás vybrali 10 nejlepších suchých šamponů. Jak jsme je vybírali? Vybrali jsme je podle hodnocení a dostupných recenzí uživatelů a zákazníků. Tyto modely jsme následně seřadili do přehledné tabulky. Tyto suché šampony si můžete následně seřadit podle vašich preferencí. Pokud vás například zajímá nízká cena, můžete si seřadit produkty podle orientační ceny s DPH a vybrat si tak nejlevnější a zároveň nejlepším suchým šamponem.

NázevVzhledOrientační cena (s DPH)Dostupnost
Wella Eimi Dry Me suchý šampon 180 mlSuchý šampon Wella Eimi Dry Me suchý šampon 180 ml134Zobrazit v obchodech
Batiste Dry Shampoo Clean & ClassicSuchý šampon Batiste Dry Shampoo Clean & Classic80Zobrazit v obchodech
Batiste Dry Shampoo Dark Deep BrownSuchý šampon Batiste Dry Shampoo Dark Deep Brown91Zobrazit v obchodech
Batiste Dry Shampoo Fruity Cheeky CherrySuchý šampon Batiste Dry Shampoo Fruity Cheeky Cherry79Zobrazit v obchodech
Schwarzkopf Osis Texture Refresh Dust Dry ShampooSuchý šampon Schwarzkopf Osis Texture Refresh Dust Dry Shampoo160Zobrazit v obchodech
Batiste Dry Shampoo Oriental 200 mlSuchý šampon Batiste Dry Shampoo Oriental 200 ml78Zobrazit v obchodech
L'Oréal Magic Shampoo Vegetal Boost suchý šamponSuchý šampon L109Zobrazit v obchodech
Batiste Dry Shampoo WildflowerSuchý šampon Batiste Dry Shampoo Wildflower79Zobrazit v obchodech
Klorane Avoine suchý šampon s ovesným mlékem 150 mlSuchý šampon Klorane Avoine suchý šampon s ovesným mlékem 150 ml240Zobrazit v obchodech
L'Oréal Magic Shampoo Fresh Crush 200 mlSuchý šampon L129Zobrazit v obchodech
Po kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” budete přesměrováni na srovnávací portál Heureka. Na něm si můžete porovnat ceny jednotlivých obchodů a přečíst si recenze a hodnocení suchých samponů od jejich uživatelů.

Jak funguje suchý šampon?

Suchý šampon funguje na dost jednoduchém principu – absorbuje mastnotu z vašich vlasů. Toto je však řešení dočasné a také ne efektivní z dlouhodobého hlediska používání.

Dříve existovali suché šampony jen ve formě pudru. Pudr se nasypal ke kořínkům vlasů a následně je cucky mastné hmoty vyčesávali z vlasů. Dnes se již mnohem častěji používají suché šampony ve spreji, které jsou mnohem sofistikovanější a hlavně rychlejší na způsob užití.

Sprej tudíž nasákne mastnotu z vašich vlasů, ale rozhodně se to nedá považovat za umytí hlavy. Suchá kůže, lupy a další nečistoty tam zůstávají a tak to není nějak extra zdravé pro vaše vlasové cibulky a ani pokožku hlavy. V podstatě do vašich přirozených nečistot přidáváte další ve formě právě suchých šamponů. Nečistoty lze z vlasů odstranit pouze klasickým šamponem.

Další důležitý fakt je, že spousta prodejců nabízí blahodárné účinku na lesk a strukturu vašich vlasů, ale lze tyto tvrzení považovat za kec. Čím jednodušší složení a méně parfemace, tím lepší efekt a účinek to na vaší mastnotu bude mít.

Jak vybrat suchý šampon

Jakož je tomu u normálních šamponů, i u suchých šamponů existuje hromada možností.

Existuje nespočet vůní, které lze najít i v klasických drogériích. Než si ale koupíte suchý šampon s příslibem vůně třešní, neváhejte si trochu stříknout do víčka, protože ne vždy se výrobci do slibované vůně trefí. Je však spousta druhů, které voní opravdu překrásně.

Výrobci své produkty snaží neustále přizpůsobovat poptávce, takže pokud máte opravdu tmavé vlasy a trápí vás bílý povlak, který suchý šampon na vlasech po aplikaci zanechává, existuje tu pro vás možnost zakoupení speciálního suchého šamponu pro tmavé vlasy.

Některé produkty dokonce slibují i ochranu vlasů před UV zářením a teplem například z kulmy, či žehličky na vlasy.

Správná aplikace suchého šamponu

Stejně jako klasický šampon, má svá pravidla užívání i suchý šampon. Ačkoliv se zdá, že stačí vlasy postříkat jak lakem a jít, není tomu tak. Pokud nebudete postupovat dle pokynů, nemusí se dostavit požadovaný efekt.

  1. Šampon stříkejte minimálně 15 cm od místa, na které míříte.
  2. Aplikujte produkt pouze ke kořínkům vlasů a na pokožku, nikoliv na celý povrch vlasů.
  3. Po nanesení vrstvy šamponu, počkejte cca dvě minuty a poté důkladně vmasírujte do celé oblasti.
  4. Po důkladném vmasírovaní vyčesejte (nejlépe v předklonu) zbytky prášku, který tak po vstřiku zůstal.

Tipy a rady jak správně produkt užívat

TIP 1

Pokud se nedostavil požadovaný efekt objemu, předkloňte se a s hlavou dolů si vlasy vyfénujte. U fénovaní se hřebenem pročesávejte vlasy směrem dolů.

TIP 2

Jak zajistit, aby vám suchý šampon vydržel celý den? Jednoduše – nesahejte si do vlasů v průběhu dne a konečný účes si zalakujte mírnou vrstvou laku na vlasy.

TIP 3

Nepoužívejte tento produkt více, jak dvakrát za sebou. Vysušuje nejen kořínky, ale i konečky vlasů, které poté trpí. Pokud plánujete produkt používat často, kupte si k němu i vyživující olejíček, který budete aplikovat po každém mytí vodou.

TIP 4

Někteří kadeřníci suché šampony aplikují i na čerstvě umyté vlasy, protože umožňují lepší styling a přidají vlasům iluzi objemu, avšak se jedná o úplně jinou cenovou kategorii produktů, než byste hledali v obyčejné drogerii. Pokud hledáte tento šampon, lze je objednat například na internetu, nebo v opravdu velkých a specializovaných prodejnách s drogistickým zbožím.

Výhody a nevýhody suchého šamponu

Výhody a nevýhody suchých šamponu už bylo řečeno v předešlých odstavcích, avšak bylo by dobré si tyto body shrnout.

Výhody

  • Rychlé a snadné užití v naléhavé situaci.
  • Suché šampony vám zajistí objem i na jemných a řídkých vlasech.
  • Dočasné zbavení mastnoty.

Nevýhody

  • Zanechává zbytečné množství nečistot na vaší pokožce, které jí zatěžují.
  • Bílé fleky zanechávající nevhodné produkty na vlasech.
  • Časté používání suchých šamponů vám muže zadělat na pořádné patálie s lupy.

Druhy suchých šamponů

Jak už bylo řečeno, výrobci suchých šamponů se snaží vyhovět každému požadavku zákazníku, lze tedy na trhu najít opravdu rozmanité množství druhů suchých šamponů.

Suché šampony pro tmavé vlasy a světlé vlasy – Už jsme se tu zmiňovali, že na trhu lze najít speciální šampony, které zabraňují tvoření bílých skvrn, což je veliká úleva, protože je to jeden z hlavních záporů těchto produktů. Pokud však zvolíte tuto variantu produktu, nepočítejte s žádnými doplňkovými výhodami krom objemu.

Suché šampony zesilující lesk –  Pokud jste zvolili tuto variantu, můžete počítat s tím, že na vašich vlasech nepřistane pouze matný povlak, ale vaše vlasy budou vypadat i leskle. Většinou se jedná o nejlevnější produkty, protože nezajišťují objem vlasů a občas zanechávají nepříjemné bílé skvrny, které se špatně vyčesávají.

Suché šampony s keratinem – Pokud nehledíte na cenu produktu, ale na kvalitní účinek, je tato varianta pro vás nejlepší. Některé produkty zanechávají vlasy v hrubší struktuře, než by byli po klasickém umytí. Keratin by toto měl napravit.

Suché šampony s ochranou před UV zářením – Další obdoba suchého šamponu z vyšší cenové kategorii, která je vhodná zejména na slunnou dovolenou.

Suché šampony obsahující přírodní složení – Asi nejdražší kategorie suchých šamponů jsou BIO suché šampony, které nebudou vaší pokožku zatěžovat zbytečnými silikony a parfemací.

Suché šampony pro barevné vlasy – tyto suché šampony se na první pohled nemusí lišit od první kategorie v tomto článku, ale jde o jiný efekt na vaše vlasy. Tyto šampony totiž zabraňují blednutí nabarvených vlasů.

Suché šampony pro muže – Dnes lze najít i speciální suché šampony pro muže. Jedná se však o totožné produkty jako lze najít v dámském oddělení. Liší se pouze parfemací.

Cena suchého šamponu

Cena suchého šamponu do 100 Kč

Suché šampony lze najít na trhu i v ceně 40 Kč, jde však většinou o cestovní balení, nebo obyčejnou verzi bez doplňkových efektů.

Tyto produkty lze najít v klasických drogeriích, ale je tu veliké riziko, že se setkáte s nepříjemnými efekty, jako je třeba tvorba bílých skvrn.

Cena suchého šamponu od 100 Kč do 200 Kč

V této cenové relaci lze najít 90% produktů na trhu. Naleznete zde ty nejvíce známé značky a lze si zde koupit každý z druhů suchých šamponů.

Cena suchého šamponu nad 200 Kč

Tyto produkty lze najít u těch nejluxusnějších značek na trhu. Ku podivu se  většinou jedná o výrazně menší balení, jako v nižších cenových kategorií. Tyto produkty slibují kromě odstranění mastnoty i péči o vaše vlasové kořínky a pokožku. Většinou tyto produkty doprovází i speciální efekt, který na vašich vlasech šampon zanechá – výrobci uvádí, že obsahují keratin, ženšen, nebo ochranu pře UV zářením.

Suché šampny a pár slov na závěr

V tomto článku jste se dozvěděli o tom, jak si vybrat nový suchý šampon. Pověděli jsme si o důležitých parametrech, které je dobré znát pro výběr tohoto druhu zboží.

Doufáme, že jsme vám s tímto úkolem výběru nového suchého šamponu pomohli a vy si teď vyberete kvalitní suchý šampon.

Nyní už vám k nákupu stačí pouze pár kroků. Stačí si pouze váš vysněný produkt v podobě nového suchého šamponu zakoupit v některém z online obchodů a naplnit v něm virtuální košík.

Z tabulky s porovnáním výše se proklikněte na srovnávací server Heureka, kde si můžete porovnat jednotlivé obchody a jejich ceny včetně recenzí a uživatelských zkušeností s konkrétním modelem suchého šamponu. Dozvíte se tam také, které suché šampony jsou kde skladem a za jakou se prodávají cenu v různých obchodech.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 4.3]

Mohlo by vás také zajímat