Vyhledejte produkty, recenze nebo články

GPS Navigace: Test 10 navigací do auta + Jak vybrat GPS


Sháníte nejlepší GPS navigaci do auta? Na internetu najdete mnoho modelů gps navigací a není úplně jednoduché si vybrat tu nejlepší navigaci. Proto jsme pro vás sepsali tento článek, kde si povíme jak vybrat navigaci do auta.

V dnešní době najdete v mnoha mobilních telefonech zabudovanou GPS navigaci a máte na výběr z mnoha různých aplikací, které ulehčují navigaci. Se samostatnou GPS navigací to máte jednodušší. Můžete ji nechat jen v autě a když si zapomenete mobil, víte kam máte jet. Dnes toho GPS navigace nabízí mnohem více než v minulosti.

Setkáte se s funkcemi jako je neomezená aktualizace map, aktuální data o hustotě dopravy atd. GPS navigace do auta nikdy nebyly cenově dostupnější a díky tomu jsou stále výraznou konkurencí pro GPS zabudovaných v chytrých mobilních telefonech. Dnes je GPS do auta nepostradatelným pomocníkem. Pro koupi samostatné GPS navigace do auta existuje několik důvodů. Nevýhodou GPS navigace v mobilu je to, že rychle spotřebovává baterii a některé mobily nemusí mít takovou přesnost jako samostatné GPS navigace.

GPS navigace je neocenitelným pomocníkem na cestách a je i spousta vhodný navigací nejen do auta, ale i na motorky a kola. GPSka vám dokáže ukázat nejblizší čerpací stanici, zkrátí vaši cestu a dokáže vypočítat jak dlouho vám zbývá než dojedete do vašeho cíle. Navigace do auta je nejlépe vhodná na to, pokud cestujete na neznámé místo. Navigace do auta je jednoduchá na ovládání, stačí zadat adresu a GPS navigace vám sama vybere a spočítá tu nejlepší cestu.

Test navigací a výběr 2024

Připravili jsme pro vás výběr 10 nejlepších navigací, které se dají dát do auta nebo na motorku či kolo. V tabulce jsme pro vás vybrali ty nejlepší modely, které jsou populární u zákazníků a mají zároveň dobré hodnocení. Vybrali jsme pro vás ty nejdůležitější parametry. Tabulku si můžete seřadit podle vlastních preferencí, takže si můžete například srovnat GPS navigace podle ceny.

GPS NavigaceVzhledÚhlopříčka (palce)Rozlišení displejeRDS-TMCHlasová navigaceOrientační cena (s DPH)Dostupnost
Garmin Drive 61S Lifetime Europe45GPS navigace Garmin Drive 61S Lifetime Europe456800 x 480NeAno3990Zobrazit v obchodech
TomTom GO Classic 5GPS navigace TomTom GO Classic 55480 x 272NeAno2999Zobrazit v obchodech
Mio Pilot 15 Full Europe 45GPS navigace Mio Pilot 15 Full Europe 455480 x 272NeAno2000Zobrazit v obchodech
TomTom START 42 EuropeGPS navigace TomTom START 42 Europe4,3480 x 272NeAno2290Zobrazit v obchodech
Garmin Zümo XT PRO Europe45GPS navigace Garmin Zümo XT PRO Europe455,51280 x 720NeAno12090Zobrazit v obchodech
TomTom Start 42 RegionalGPS navigace TomTom Start 42 Regional4,3480 x 272NeAno1990Zobrazit v obchodech
TomTom GO Classic 6˝GPS navigace TomTom GO Classic 6˝6800 x 480NeAno3999Zobrazit v obchodech
TomTom GO Basic 6'' Europe, LifetimeGPS navigace TomTom GO Basic 66800 x 480AnoAno3990Zobrazit v obchodech
TomTom Start 42 Regional LifetimeGPS navigace TomTom Start 42 Regional Lifetime4,3480 x 272AnoAno1989Zobrazit v obchodech
Garmin DriveSmart 61S Lifetime Europe45GPS navigace Garmin DriveSmart 61S Lifetime Europe456,951024 x 600NeAno6190Zobrazit v obchodech
Po kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” budete přesměrováni na srovnávací server Heureka. Na něm si lze porovnat ceny jednotlivých obchodů a přečíst si recenze a hodnocení uživatelů u různých modelů GPS navigací.

Nejlepší GPS navigace podle Heureky

Typy navigací

Pojďme si před samotným výběrem vhodného modelu nejprve říct o tom, s jakými typy GPS navigací se na našem trhu můžete setkat.

Autorádio s GPS navigací

Navigace s autorádiem je kombinovaný přístroj, který nabízí jak funkce rádia, tak i GPS navigace. Nemusíte tak mít 2 přístroje a stáčí vám pouze jeden. Výhodou tohoto přístroje může být například i dotyková obrazovka a přehrávání hudby například pomocí USB nebo Bluetooth.

GPS navigace do auta s kamerou

Můžete si vybrat model GPS navigace, která obsahuje i kameru. Ta zvládá nejen navigovat vás do cíle, ale i zaznamenávat obraz a zvuk vaši jízdy. Takový přístroj kombinuje výhody GPS navigace a kamery do auta. Kamera vám pomůže chránit se před tím, aby vás někdo nepravdivě z něčeho nařknul a hodí se při dokazování toho, kdo má pravdu při dopravní nehodě. Díky tomu se můžete vyhnout nepříjemným věcem jako je smyšlené obvinění nebo případný pojistný podvod.

Navigace GPS v chytrém telefonu

Výhodou navigace GPS ve vašem mobilu je to, že GPS v mobilu používáte prakticky zdarma. Někdy ale musíte použít data, protože se může stát, že díky chybě telefon nenajde družici. Další nevýhodou je, že vás může rušit hovor nebo sms. Další nevýhodou je to, že GPS více vybíjí váš telefon.

Jak vybrat GPS navigaci do auta

Při výběru vhodné GPS navigace je důležité znát několik důležitých parametrů, například velikost displeje, funkce, cena a mnoho dalšího. Bez znalosti všech potřebných parametrů si nelze vybrat dobrou gps navigaci. Proto si představíme v následující části článku to, jak si vybrat tu nejlepší gps navigaci do auta.

Technologie displeje

Většina navigací GPS do aut bývá vybavena displejem, který je dotykový. Díky tomu ho můžete velice jednoduše ovládat. Při výběru vhodného GPS modelu si můžete vybrat mezi rezistivním a kapacitním dotykovým displejem.

Technologie u displejů GPS navigací můžeme rozdělit na:

  • Rezistivní technologie – Displej je odolnější proti vlhkosti. Rezistivní displej nedokáže rozpoznávat používání více prstů v jeden okamžik.
  • Kapacitní technologie – Displej s kapacitní technologií se dá jednoduše ovládat pomocí více prstů. Jeho výhodou bývá lepší čitelnost pokud na něj svítí slunce.

Velikost displeje u GPS navigace

Jedním z důležitých parametrů při výběru GPS navigace je velikost displeje (úhlopříčka). Od velikosti displeje se odvíjí i velikost celého přístroje. Čím má model větší úhlopříčkou, tím je model větší. S jakými velikostmi se u GPS navigací setkáte? Setkáte se s velikostmi od 4,3 palců až 7 palců a více. Nejčastěji se setkáte s úhlopříčkou kolem 5 palců.

Volba vhodné velikosti displeje GPS navigace záleží hlavně na vaší volbě a preferencích. Důležité je, aby vám navigace nijak nebránila ve výhledu při jízdě. Velikost by měla být dostatečná tak, abyste dokázali pohodlně ovládat všechny funkce na dotykovém displeji.

Displej a jeho rozlišení

Rozlišení displeje nám udává, kolk bodů má jednotlivý displej k dispozici. Čím má displej větší rozlišení, tím lépe. S větším rozlišením je zobrazení mnohem ostřejší a lepší. Velikost rozlišení se odvíjí i od velikosti displeje. Menší model bude mít lepší kvalitu, než větší model se stejným rozlišením, ale zároveň s větším displejem.

Umístění navigace

Při výběru vhodné GPS navigace do auta je také důležité přemýšlet nad tím, kam navigaci v autě umístíte. Kam si umístíte navigaci záleží především na vaší preferenci a na daném modelu navigace.

K umístění se váže i výběr vhodného typu držáku:

  • Aktivní držák – Bývá napevno připevněn k palubní desce a do tohoto typu vede kabel, do kterého zapojujete GPS navigaci. Kabel k tomuto typu vede ze spodu.
  • Klasický držák – Jedná se o univerzální držák do kterého nevede kabel a tudíž nemá schopnost napájení. Dá se pohodlně umístit na přední sklo a můžete ho přemísťovat podle vaší libosti.

GPS navigace byste měli vždy umístit na místo, kde bude dostatečně na dosah a zároveň by vám neměla vadit ve výhledu.

GPS čip

Je důležité se podívat také na technické parametry GPS navigace. A jedním z důležitých technických parametrů je snímač GPS. GPS snímač by měl být přesný a spolehlivý a to se odvíjí od toho, jak kvalitním GPS čipem je model vybaven. Můžete si vybírat z více modelů čipů. Nejlepší GPS čip by se měl dokázat připojit k co největšímu počtu družic.

Rychlost a výkon procesoru

Když už jsme nakousli technické parametry, měli bychom se zaměřit i na výkon procesoru. U GPS je procesor mozkem přístroje, stejně tak jako u počítačů. Proto by měl být dostatečně výkonný, aby zvládal navigovat bez zasekávání. Rychlost procesoru také zlepšuje schopnost, jak rychle umí model vykreslovat mapové podklady a zobrazovat všechny příslušné informace.

Kvalita mapových podkladů

Dobrá navigace by měla mít i kvalitní mapové podklady. Kvalitní podklady patří k dalším důležitým parametrům podle kterého byste měli vybírat vhodnou GPS navigaci do automobilu. Při výběru GPS navigace je vhodné se zamyslet nad tím, kam všude budete jezdit. Budete jezdit jen v Česku, nebo se chystáte i do zahraničí? Tuto otázku je nutné si položit kvůli tomu, že některé modely mají jen mapové podklady České republiky. Pokud tedy chcete navštěvovat i jiné státy v Evropě nebo mimo Evropu, je dobré se podívat na to, jaké státy zahrnují mapové podklady dané GPS navigace.

Důležité je to, jak kvalitní mapové podklady má navigace. Od toho se totiž odvíjí jak moc detailů navigace zobrazuje. Detailnost se týká například čísel popisných jednotlivých budov nebo různých zajímavých míst, podle kterých se můžete orientovat. Pokud si zakoupíte navigaci s menším mapovým podkladem, můžete si poté dokoupit balíčky s destinacemi, do kterých se chcete dostat. Záleží to však na modelu a výrobci, zda toto poskytuje.

Aktualizace map

Svět je dynamický a s tím se mění i průjezdnost silnic. Proto přichází v úvahu funkce aktualizování mapových podkladů navigace. Je důležité se tedy podívat na to, zda model nabízí aktualizování mapových podkladů. Můžete se setkat s několika typy aktualizování mapových podkladů. Nejprve se setkáte s aktualizací ve formě poplatku za tuto službu. Dále si můžete vybrat model s aktualizacemi zdarma po určitou dobu. Nebo si ještě můžete vybrat model s bezplatnou aktualizací map, která je doživotní.

Paměťový prostor

Pokud chcete mít kvalitní a detailní mapové podklady, měla by mít navigace dostatečný úložný prostor tak, aby se do ní mapy vešly. Pokud si koupíte navigaci s kamerou, nebo s autorádiem, měl by model mít větší paměť.  U navigace s kamerou potřebujete místo na ukládání záznamů z kamery. A u modelu s rádiem využijete více místa například pro přehrávání svých oblíbené skladeb nebo audioknih.

Všechny modely navigací mají nějaký interní prostor, ale ten nebývá nijak extra veliký. Některé modely GPS navigací nabízejí rozšíření paměti pomocí paměťových karet (SD, Micro SD, Micro SDHC nebo Micro SDXC). Díky rozšířitelnosti paměti pomocí paměťových karet si můžete velikost úložiště zvětšit až několik GB. Záleží jen na vás, jak velikou paměťovou kartu si zakoupíte. Při výběru paměťové karty myslete na to, zda je kompatibilní s vaším modelem GPS navigace.

Vzhled GPS navigace

Není to sice důležitý parametr pro většinu zákazníků, ale pro někoho vzhled GPS navigace důležitý být může. Vzhled modelu má většinou minimální vliv na fungování přístroje GPS. GPS modely bývají většinou podobné a mnoho výrobců vyrábí GPS navigace, které jsou prakticky identické. Pokud chcete vzhledově odlišný model, bude zřejmě o něco dražší. Výběr vzhledu navigace záleží především na vašich osobních preferencích.

Přijímač RDS-TMC

RDS-TMC přijímač je velice užitečným doplňkem k GPS navigaci do auta. Tento přijímač vám bude předávat data o aktuální situaci dopravy na silnicích. Tato služba je bezplatná, můžete ji tedy využívat neomezeně navždy. Funkce funguje nejenom v ČR, ale i v zahraničních státech. Co vám všechno RDS-TMC přijímač je schopen sdělit? Dovíte se o aktuálních informací o kolonách, uzavírkách, nehodách a mnoho dalších užitečných informací, které využijete při jízdě autem na cestách.

Pokud se na vaší trase někde vyskytuje uzavírka, dokáže navigace sama naplánovat trasu tak, abyste se uzavírce co nejlépe vyhnuli po co nejoptimálnější cestě. Tento příjímač není základní výbavou všech GPS navigací a to znamená, že si za tuto užitečnou funkci budete muset zaplatit o něco více.

Dostupné funkce GPS navigací

Na našem trhu najdete řadu modelů GPS navigací, které mohou mít rozdílné funkce a nemusí být úplně jednoduché se v nich vyznat. Proto si pojďme co nejvíce dostupných funkcí u GPS navigací představit. Při výběru byste měli myslet na to, co všechno by váš ideální model GPS navigace měl umět.

S jakými funkcemi se setkáte u GPS navigací?

Hlasové pokyny u GPS navigace

Hlasová navigace vám ulehčí jízdu. Změny v trase jsou vám oznamovány hlasem. Informuje vás o aktuálních či následujících sjezdech, změnách směru jízdy, výjezdech či zbývající vzdálenosti trasy. Můžete si například vybrat typ hlasu, to se hodí pokud vám vyhovuje více mužský nebo naopak ženský hlas při cestování. Hlas by u daného modelu měl být namluven českým jazykem.

Ukazatel maximální povolené rychlosti

Tato funkce vám bude ukazovat aktuální maximalní povolenou rychlost. Nemusíte se tedy bát, že byste omylem překočili rychlost. Nicméně vždy byste měli sledovat značky, protože se může vyskytnout chyba a ani přístroje nejsou neomylné. Některé modely vás dokonce i upozorní signálem pokud rychlost překročíte.

Funkce internetového připojení

Funkce připojení k internetu se vám hodí k pravidelné aktualizaci mapových podkladů. Můžete si vybrat modely, které jsou vybaveny Wi-Fi a dokáží se tak pomocí tohoto připojení aktualizovat a nemusíte je náročně připojovat ke svému PC pro aktualizaci nebo rozšíření mapových podkladů. Můžete i sesynchronizovat navigaci se svým chytrým telefonem a díky tomu si můžete například předem nastavit trasu v mobilu a mnoho dalších užitečných věcí.

Asistent pro jízdní pruhy

Tato funkce vám pomůže zejména na frekventovaných křížovatkách a nepřehledných úsecích, kdy máte pochybnosti a nevíte, do jakého pruhu se máte vlastně zařadit. Díky tomuto asistenotvi už nad tím nebudete muset zdlouhavě přemýšlet, protože to vyřeší za vás. Vždy vás pohodlně navede do správného jízdního pruhu podle toho, kam máte namířeno.

Upozornění na měřený úsek

Některé modely jsou vybaveny funkcí, která vás upozorní na nejbližší úsek měření rychlosti. Nestane se tak, že byste náhodou jeli omylem rychleji a dostali tak pokutu, protože vás na to tato funkce upozorní. Tato funkce funguje tak, že má GPS navigace uloženou databázi všech radarových měření v okolí. Tato funkce se nevztahuje na nahodilé měření policisty v terénu, týká se jen zabudovaných měřících zařízení.

Uložení vaší trasy

Chcete si uložit trasu a vědět tak kudy jste přesně jeli? S touto funkcí to zvládente jednoduše. Zaznamenáte si trasu a důležité informace o trase, takže máte naprosto detailní informace o vaší cestě.

Asistent parkování

Tato funkce se hodí pro všechny, kdo neradi hledají místo k parkování. Hodí se především do větších měst. Díky této funkci se již nemusíte dlouhé minuty trápit hledáním, abyste našli prázdné místo k zaparkování.

Dazabáze popisných čísel budov

Tato funkce vám pomůže nastavit trasu podle čísla popisného. Do navigace zadáte číslo popisné a přístroj vám najde místo, které hledáte. Tato funkce se dá použít ve velkých i malých městech. Pokud budete cestovat do zahraničí, je dobré si uvědomit, že směrem na východ může být databáze popisných čísel výrazně menší a nemusí být tak zahrnuta všechna města.

Points of interest: Body zájmu (POI)

Tato funkce vám umožní nalézt například nejbližší bankomat, restauraci, obchod a mnoho dalšího. Můžete si také ukládat svoje body zájmu a díky tomu si uložíte napříkald svoje oblíbená místa. Díky tomu šetříte čas při nastavování trasy, protože ta je již uložena. Uložené místo může být naprosto cokoliv, záleží jen na vás.

3D mapové podklady

Většina mapových podkladů v navigacích je ve 2D zobrazení. Některé modely nabízejí i možnost přepnutí zobrazení do 3D. To vám pomůže se lépe orientovat, protože můžete vidět budovy, kopce a důležité orientační body. Logicky jsou modely s touto funkcí o něco dražší, protože tato funkce je náročná na výkon procesoru a velikost zabudované paměti.

Přehrávání multimédií

Tato funkce vám přináší možnost přehrávat video, zvukové soubory, obrázky a mnoho dalšího. Z vaší GPS navigace se tak stane multimediální zařízení, které toho zvládne opravdu mnoho.

Kamera

V obchodech můžete narazit na modely, které jsou zároveň vybaveny autokamerou. Tato čelní kamera je schopna zaznamenávat vaši jízdu (video a zvuk). Kvalita pořízeného záznamu záleží na daném modelu. Ukládání většinou probíha na externí karty.

Funkce bluetooth

Pokud je model vybaven funkcí Bluetooth, pak nabízí možnost spárování vašeho mobilního telefonu s navigací. To vám umožní ovládat mobil bez nutnosti použití vašich rukou. Můžete tak například volat bez nutnosti toho, abyste telefon brali do ruky. Většinou můžete používat tuto funkci pomocí hlasových pokynů.

Ovládání hlasem

Díky této funkci můžete ovládat navigaci pomocí vašeho hlasu. Pomocí hlasových příkazů můžete jednoduše změnit cíl trasy, přejít do nastavení a mnoho dalšího. Tato funkce přináší větší komfort v ovládání. Díky tomu můžete nastavovat trasu i za jízdy (avšak navigaci byste měli nejlépe nastavovat při zastaveném vozidlu, abyste se mohli plně věnovat řízení).

Někdy může být problém s rozpoznáním vašeho hlasu. Nevýhodou je, že musíte mluvit naprosto zřetelně, aby přístroj pochopil váš požadovaný příkaz.

Živé dopravní zpravodajství

Živé dopravní zpravodajství (často označována jako funkce Live) vám zprostředkovává nejaktuálnější informace o tom, co se děje na silnicích. Může vám dávat informace o aktuální dopravní situaci, počasí, aktuální poloze a mnoho dalšího. Funkce většinou bývá značně více přesná než použití přijímače RDS-TMC. Nevýhodou je, že k plné funkčnosti musíte připojit svůj mobilní telefon, který má k dispozici připojení k internetu.

Funkce nabízí i informace o radarech. Nevýhodou je cena provozu této funkce. Musíte si zaplatit datový tarif. U některých modelů můžete mít tuto funkci po nějakou dobu zdarma. V zahraničí mimo EU se díky roamingu tato služba může značně prodražit.

Cena GPS navigace

Před výběrem té ideální GPS navigace do auta je dobré se podívat na to, kolik taková navigace může stát. Je dobré si naplánovat rozpočet podle toho, jaké funkce má váš navigační přístroj umět. Většinu GPS navigací zakoupíte s cenovkou kolem 3 000 Kč. Ale není problém se setkat s levnějšími nebo i dražšími modely. Vše záleží na vašich preferencích a finančních možnostech.

Cenová kategorie do 3 000 Kč

V této cenové kategorii se setkáte s nejlevnějšími GPS navigacemi do vašeho auta. Úplně nejlevnější modely můžete zakoupit s cenovkou, která nepřesáhne 1 000 Kč. Zde se setkáte s menšími modely, které mají též menší úhlopříčku a nižší výkon. Také u ní neočekávajte mnoho funkcí. Mapové podklady většinou obsahují jen Česko a někdy i Slovensko. S více lokacemi se moc v nejlevnější cenové kategorii nesetkáte.

Cenová kategorie od 3 000 Kč do 6 000 Kč

O něco lépe vybavené GPS navigace do auta. Můžete si vybírat z více velikostí navigace. Nabídka mapových podkladů bude široká a můžete si vybírat i z mnoha dostupných funkcí, které vám ulehčí jízdu a navigování. U některých modelů navigace v této cenové hladině se setkáte i s nabidkou doživotní bezplatné aktualizace mapových podkladů. Z funkcí si můžete vybírat například mezi POI, automatické řazení do pruhů atd.

Cena 6 000 Kč a více

Modely stojící od 6 000 Kč více se můžou pyšnit kvalitním zpracováním, mnoha funkcemi a výkonným procesorem. Můžete si vybírat modely, které jsou paměťove rozšiřitelné a dají se spojit s vaším mobilním telefonem a nabízí tedy funkci handsfree. Portfolio mapových podkladů bude bohaté na mnoho zemí světa včetně celé Evropy.

U dražších modelů se také setkáte s hlasovým ovládáním, které vám ulehčí navigování, protože navigaci můžete ovládat pomocí hlasových příkazů. Není problém se setkat s modely, které atakují cenovky kolem 10 tisíc Kč a výše. Tyto nejdražší modely bývají vybaveny i spoustou aplikací. Lze se s nimi připojit na sociální sítě, Google Now, Apple CarPlay a mnoho dalších užitečných funkcí, které jistě využijete a zpříjemní vám váš pobyt na dlouhých cestách.

Na trhu narazíte i na dražší modely, ale ty bývají určeny spíše pro profesionální použití a bylo by zbytečné si je kupovat do vašeho osobního automobilu. Je dobré si zakoupit model, který má dobrý poměr cena / výkon.

Dostupné značky GPS navigací na trhu

Na našem trhu najdete mnoho modelů různých značek GPS navigací. Pojďme si některé z nich představit, ať víte co od kterých značek můžete očekávat a zda jste si vybrali kvalitní značku. Pokud sháníte kvalitní navigaci a neorientujete se příliš ve značkách, doporučujeme zvolit značku, která nabízí GPS navigace po mnoho let a má s prodejem a výrobou navigací bohaté zkušenosti. Mezi známé značky lze zařadit TomTom, Mio, Navitel a Garmin. Důležité je u značky myslet i na to, jaký nabízí servis. Nechete aby se vám stalo to, že se vám navigace porouchá a servisu to bude trvat nepřiměřeně dlouho, aby vaši závadu odstranil. Většina zavedených značek nabízí špičkový servis.

GPS navigace od Garmin

Firma Garmin má bohaté zkušenosti s výrobou různých GPS navigací. Koupíte od ní jak navigace do auta, tak i outdoorové, námořní nebo dokonce i letecké GPS navigace. Od této značky narazíte na kvalitní GPS navigace, které vás nikde nenechají ve štychu a dojedete tam kam potřebujete. Značka nabízí několik modelových řad a to Garmin Drive, Garmin Dezl, Garmin Camper, Garmin Zümo a Garmin Montana.

GPS navigace od značky Navitel

Navitel se po mnoho let zabývá výrobou navigací pro automobily a motocykly. Též se specializuje na vývoj navigačního software, který můžete použít ve vašem chytrém mobilním telefonu. Určitě jste o této značce již někdy slyšeli. Od značky Navitel si zakoupíte modly GPS navigace, které mají dostupnou cenu a nabízejí dobrý poměr cena / výkon. Zároveň tato značka dbá na vysoké standardy kvality. Díky tomu si můžete být i u levnějších modelů jisti, že budou fungovat tak, jak mají.

GPS navigace od TomTom

Navigace od nizozemské společnosti TomTom NV jsou určeny pro automobily. Od společnosti TomTom si můžete zakoupít přes více jak sto modelových řad. Většina modelů od značky TomTom jsou vybaveny pokročilými funkcemi. Setkáte se s modely, které jsou vybaveny funkcemi jako je Wi-Fi, Google Now, detekce radarů a mnoho dalších funkcí u různých modelů GPS navigací značky TomTom.

GPS navigace od značky Mio

Značka Mio nabízí cenově dostupné navigace. Do auta si koupíte modelovou řadu Mio Spirit, který se dá pohodlně použít i pro nákladní vozidla. Od této firmy najdete řadu cenově dostupných modelů, které jsou kvalitní s dobrým poměrem cena / výkon. Modely jsou vybaveny řadou funkcí, které zahrnují například asistenta řazení do pruhů, databáze radarů a mnoho dalších užitečných funkcí, které vám pomůžou na cestách a vylepší systém GPS navigace.

Závěrem

V tomto článku jsme si řekli, jak si vybrat ten nejlepší model GPS navigace do vašeho auta podle nejdůležitějších parametrů jako je velikost displeje, rozlišení, dostupné funkce, cena a mnoho dalšího. Výběr se mohl zdát ze začátku jako složitý, ale věříme, že nám váš článek při výběru značně pomohl a teď již víte, jakou navigaci si zakoupit. Doufáme, že vás vaše nová navigace provede po mnoha zajímavých trasách a nikdy vás nenechá ve štychu, takže vždy budete vědět kam přesně máte jet. Ať už se rozhodnete pro levný nebo dražší model, věříme, že se rozhodnete co nejlépe a GPS navigace se stane vaším nejvěrnějším pomocníkem na cestách.

 

 

 

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

Mohlo by vás také zajímat