Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Veslovací trenažéry

Stalo se módou být fit a štíhlý, nebo prostě usilovat o štíhlou, vyrýsovanou postavu. Samozřejmě v kombinaci se zdravou stravou. Aktivní životní styl v kombinaci s dobrou stravou nám totiž přinese nejen atraktivní vzhled, ale i zdraví. Výzkumy ukazují, že lidé, kteří pravidelně sportují, žijí déle a mají méně zdravotních problémů. Samozřejmě hodně záleží na sportu, který provozujeme. Pokud však vše děláme hlavou, jsme na cestě k úspěchu. Mezi pohybovými aktivitami je velmi oblíbený běh nebo jízda na kole, ale stále častěji volíme posilovnu. Pokud nechcete chodit do posilovny, vyberte si veslovací trenažér.

Většina z nich stále navštěvuje posilovny na sídlištích nebo ve škole, ale poměrně hodně lidí se snaží připravit si vlastní místo pro cvičení. Doma nemusíme stát ve frontě, abychom se dostali k vybavení, což je v posilovnách ne zrovna neobvyklý problém. Navíc cvičíte, kdy chcete, a zároveň nemusíte nikam dojíždět, čímž ztrácíte drahocenný čas a ušetříte peníze za dojíždění a členství v posilovně. Dobrým zařízením na domácí posilování je veslovací trenažér.

Pokud hledáte cvičební pomůcku, která vám poskytne cvičení pro všechny části těla, stojí za to věnovat pozornost veslovacím trenažérům. Jedná se o nepostradatelné zařízení pro posílení všech svalových partií. Začátky mohou být samozřejmě obtížné, ale jakmile se dostanete do rytmu veslování, rychle zaznamenáte účinky cvičení. Je třeba si uvědomit, že pohyb, který při této činnosti vykonáváme, nutí k práci téměř všechny svaly těla.

Tento pohyb je jakousi kombinací silového tréninku s kardio cvičením a kromě toho cvičení na tomto nástroji činí naše tělo pružnějším a svaly se harmonicky rozvíjejí ve všech částech těla.

Veslovací trenažéry: Porovnání 10 nejlepších veslovacích trenažérů podle hodnocení, testů a recenzí zákazníků

V tomto srovnání jsme pro vás vybrali 10 nejlepších veslovacích trenažérů. Jak jsme tyto veslovací trenažéry vybírali? Vybrali jsme je podle hodnocení a dostupných recenzí uživatelů a zákazníků. Tyto veslovací trenažéry jsme následně seřadili do přehledné tabulky. Tyto produkty si můžete následně seřadit podle vašich preferencí. Pokud vás například zajímá nízká cena, můžete si seřadit veslovací trenažéry podle orientační ceny s DPH a vybrat si tak nejlevnější a zároveň nejlepší veslovací trenažér.

NázevVzhledRegulace zátěžeBrzdný systémMax. nosnost (kg)Sklápěcí konstrukce?RozměryOrientační cena (s DPH)Dostupnost
inSPORTline YukonaVeslovací trenažér inSPORTline YukonaElektronickáMagnetický110Ne159 x 55 x 77 cm7790Zobrazit v obchodech
Concept2 D PM5Veslovací trenažér Concept2 D PM5ElektronickáVzduchový225Ano240 x 60 x 91 cm33200Zobrazit v obchodech
inSPORTline inCondi RW60Veslovací trenažér inSPORTline inCondi RW60ElektronickáMagnetický150Ne223 x 50 x 96 cm15990Zobrazit v obchodech
inSPORTline ThenarVeslovací trenažér inSPORTline ThenarMechanickáMagnetický150Ano180 x 48 x 98 cm8990Zobrazit v obchodech
NORDICTRACK RX800Veslovací trenažér NORDICTRACK RX800MechanickáVzduchový130Ano220 x 56 x 107 cm18790Zobrazit v obchodech
inSPORTline inCondi RW600Veslovací trenažér inSPORTline inCondi RW600ElektronickáMagnetický150Ano233 x 56,5 x 102 cm21090Zobrazit v obchodech
Hop-Sport HS-030R BoostVeslovací trenažér Hop-Sport HS-030R BoostMechanickáMagnetický120Ne177 x 52 x 46 cm7090Zobrazit v obchodech
inSPORTline Power Master XVeslovací trenažér inSPORTline Power Master XMechanickáHydraulický110Ano127 x 89,5 x 53 cm4590Zobrazit v obchodech
Hop-Sport HS-060R CrossVeslovací trenažér Hop-Sport HS-060R CrossMechanickáMagnetický120Ano180 x 47 x 51,5 cm6990Zobrazit v obchodech
HMS PREMIUM ZW1600Veslovací trenažér HMS PREMIUM ZW1600MechanickáVodní150Ano212 x 52 x 85 cm18990Zobrazit v obchodech
Po kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” budete přesměrováni na srovnávací portál Heureka. Na něm si můžete porovnat ceny jednotlivých obchodů a přečíst si recenze a hodnocení veslovacích trenažérů od jejich uživatelů.

Jak vybrat veslovací trenažér?

Na trhu nalezneme celou řadu různých modelů veslovacích trenažérů. Díky tomu může být výběr nového veslovacího trenažéru docela složitou záležitostí. Abyste nemuseli výběru věnovat desítky hodin, sepsali jsme pro vás tento návod, kde se dozvíte, jak vybrat veslovací trenažér. Podíváme se zde na důležité parametry jako je konstrukce, nosnost, cena a další.

Regulace zátěže

Určuje zda se reguluje intenzita zátěže mechanicky nebo pomocí elektronického přepínače.

  • Mechanická regulace zátěže – Zátěž měníte otáčením regulátoru
  • Elektronická regulace zátěže – Zátěž je řízena počítačem. Mění se podle vámi zvoleného programu nebo pomocí elektronických tlačítek.

Konstrukce: Skládací nebo pevná

Existují dva typy veslovacích trenažérů pro domácí použití – skládací a s pevnou konstrukcí. Skládací veslovací trenažéry zabírají méně místa, zatímco pro pevné stroje musíme vyhradit trochu více prostoru. Zkušení uživatelé však zdůrazňují, že pevné stroje jsou odolnější.

Typ veslovacího trenažéru – brzdný systém

Další důležitou věcí, kterou je třeba při nákupu stroje pro domácí použití zvážit, je typ přístroje. Existuje 6 typů veslovacích trenažérů v závislosti na systému brzd: vodní, vzduchové, hydraulické, magnetické, elektromagnetické a s gumovými lanky.

První dvě možnosti jsou nejtišší a nejčastěji je používají profesionálové. Hydraulické veslovací trenažéry jsou lehké a snadno se skladují. Proto jsou nejvhodnější pro domácí použití. Na druhou stranu magnetické veslovací trenažéry mají nastavitelný systém odporu. Kromě toho se vyznačují vysokou odolností proti poškození.

Než se rozhodnete pro nejlepší veslovací trenažér do domácí posilovny, je třeba zvážit několik věcí. Nejprve je třeba zvolit správný typ zařízení. Veslovací trenažéry se od sebe liší systémem odporu. Jaké jsou typy veslovacích trenažérů?

  • Hydraulické (mechanické) veslovací trenažéry – jsou vybaveny speciálními písty, které vytvářejí odpor. Jedná se o základní verzi veslovacího trenažéru vhodnou pro začátečníky. Profesionální sportovci používají hydraulické modely jen zřídka, protože neumožňují přesné nastavení síly odporu, a tím znemožňují měnit tréninkový plán.
  • Magnetické veslovací trenažéry – mají speciální magnetické brzdy, které při cvičení kladou odpor. Magnetické veslovací trenažéry umožňují měnit intenzitu tréninku, takže jsou vhodné jak pro začátečníky, tak pro profesionální sportovce. Navíc pracují velmi tiše, takže jsou vhodné pro domácí posilovny. Setkáte se s ním u levnějších modelů.
  • Vodní veslovací trenažéry – nejvíce se podobají skutečnému veslování, protože používají vodu jako systém odporu. Nastavení intenzity tréninku je u těchto veslovacích trenažérů snadné, stačí přidat nebo nalít odpovídající množství tekutiny. Voděodolný systém je tichý, jediným zvukem je jemné šumění vody. Výsledkem je, že uživatel má pocit, jako by seděl ve skutečném kajaku.
  • Veslovací trenažér využívající gumy jako odporový systém – nejlepší veslovací trenažér pro začátečníky. Strečové gumy, které jsou často vyměnitelné, umožňují efektivní trénink celého těla.
  • Vzduchové trenažéry – Patří mezi tiché brzdné systémy. Setkáte se s ním u dražších modelů veslovacích trenažérů.

Materiál veslovacího trenažéru

Veslovací trenažéry by měly být vyrobeny z odolného materiálu a musí mít pevnou rukojeť, která usnadňuje veslování. Kromě toho je důležitá také délka posuvné tyče a materiál sedadla. Je lepší tyto věci zkontrolovat ještě před samotným nákupem, abyste se ujistili, že kupujete odolný veslovací trenažér. Proto je vhodné si stroj předem vyzkoušet i v kamenné prodejně.

Maximální nosnost

Před nákupem veslovacího trenažéru je dobré se ujistit, jaká je jeho maximální nosnost. Některá domácí zařízení mohou unést maximálně 100 kg. Pokud vážíte více, je dobré se poohlédnout po veslovacím trenažéru s vyšší nosností. V obchodech snadno najdete veslovací trenažéry s maximální nosností až 150 kg.

Odporový mechanismus

K dispozici jsou veslovací zařízení se dvěma různými typy odporových mechanismů. Za prvé, magnetický odpor, který se snadno používá a je velmi tichý. Proto je ideální pro bytové domy, kde může být hluk způsobený používáním tohoto typu zařízení někdy pro sousedy nepříjemný a my se kvůli němu vzdáváme své činnosti. Systém odporu vzduchu nám naproti tomu poskytuje evoluční způsob tréninku. Díky tomu je počet úrovní odporu nespočetný a stroj si můžeme přizpůsobit vlastním potřebám.

Rozměry veslovacího trenažéru

Při výběru veslovacího trenažéru je třeba pamatovat na jeho velikost. Neměla by být příliš velká, aby nezabírala příliš mnoho místa. Samozřejmě, pokud si můžeme dovolit uspořádat posilovnu, záleží na tom méně, ale musíme si uvědomit, že větší vybavení je těžší, a tudíž méně mobilní.

Počítač s displejem

Rozvoj technologií způsobil, že dnes je na každém zařízení v posilovně umístěna konzole (počítač), která nás informuje o době cvičení, ujeté vzdálenosti nebo rychlosti a, což je pro mnoho lidí nejdůležitější, o spálených kaloriích. Vyplatí se však hledat počítače, které mají o něco více možností. Je zřejmé, že pokud se cvičení věnujete rekreačně, je monitor srdečního tepu méně důležitý, ale je to opravdu užitečné řešení.

Samozřejmě si ho můžete koupit samostatně, ve formě hodinek a řemínku připnutého na hrudník, ale pokud taková možnost existuje, je lepší zvolit pádlo, které má tento typ řešení již zabudovaný. Pokud začínáte a nevíte, jak cvičit, vyberte si pádlo, které má připravené tréninkové programy. Dalším problémem je vzhled samotné konzole. U levných modelů je obrazovka velmi často špatně podsvícená a špatně se ovládá. Při nákupu se vyplatí zkontrolovat, zda se vlastně vše ovládá hladce a pohodlně.

Atesty a certifikace veslovacích trenažérů

U všech zařízení je vhodné věnovat pozornost atestům a certifikacím. Informují nás, zda je dané zařízení skutečně bezpečné a nemusíme se bát úrazu. Velmi důležitým aspektem je kontrola, zda jsou všechny systémy v zařízení dobře zkonstruovány. To se týká také účinnosti cvičení.

Po přečtení výše uvedených rad jste se jistě dozvěděli užitečné informace o tomto zařízení a víte, jaké pádlo na cvičení si vybrat. Je těžké jednoznačně určit, která společnost nabízí nejlepší vybavení, každá z nich má nějaké nevýhody. Teď už ale víte, na co se při výběru zaměřit a čím se řídit, když jdete do sportovního obchodu. Vždy si nezapomeňte zařízení vyzkoušet, abyste si byli stoprocentně jisti, že kupujete zařízení, které splňuje vaše očekávání.

Další vybavení veslovacího trenažéru

Pohodlí při používání veslovacího trenažéru ovlivňuje další vybavení, zejména tréninkový počítač. Je důležité, aby měl přehledný a snadno použitelný displej. Počítač umožňuje sledovat trénink, kontrolovat tepovou frekvenci, dobu cvičení nebo počet spálených kalorií. Mnoho moderních veslovacích trenažérů lze připojit k mobilním zařízením, jako je chytrý telefon nebo tablet. Můžete si tak zaznamenávat trénink a sledovat své pokroky. V některých zařízeních je také možné použít program, který napodobuje profesionální soutěž nebo skupinový trénink.

Cena veslovacího trenažéru: Levnější veslovací trenažér neznamená horší

Ačkoli si často myslíme, že výrobky za nižší ceny mají nižší kvalitu, ve skutečnosti můžeme i za malé peníze najít dobré vybavení. Proto je dobré určit si cenové rozpětí, které nás zajímá. Díky určení cenového rozpětí víme, jakému vybavení bychom neměli věnovat pozornost. Ačkoli nás obvykle lákají ty nejlevnější, protože jsou nepochybně ekonomicky výhodné, hledejme modely s ohledem na odolnost nebo kvalitu zpracování. Podle následujících rad jistě najdete veslovací trenažéry za dobré ceny.

Jak cvičit na veslovacích trenažérech?

Cvičení na veslovacích trenažérech stimuluje několik různých svalových skupin, díky čemuž můžeme posílit nejen paže a záda, ale také břicho, hýždě a nohy. Než začneme veslovací trenažér používat, musíme se naučit, jak na něm správně trénovat, abychom neriskovali zranění.

Technika cvičení na veslovacím trenažéru

Trénink na veslovacím trenažéru je založen na čtyřech fázích. Těmi jsou tyto fáze: Uchopení, tah, odklon a návrat. Každá z nich vyžaduje soustředění a udržení těla ve správné poloze. I chvilka nepozornosti stačí k tomu, abyste si omylem natáhli svaly nebo si přivodili bolestivější zranění. Špatná technika cvičení na veslovacím trenažéru navíc přináší příliš rychlou únavu, což nás může účinně odradit od dalšího používání tohoto cvičebního stroje.

První fáze – uchopení

Úchop je první statickou fází tréninku na veslovacím trenažéru. Na sedle musíme sedět tak, abychom měli pokrčené nohy a byli co nejblíže setrvačníku. Holeně musí být kolmo k zemi a paže musí být zcela rovné tak, aby zápěstí tvořila s předloktím jednu linii. Trup by měl být mírně předkloněn. Nesmíte se však předklonit příliš, protože byste si mohli příliš zatížit páteř a pak vás budou bolet záda.

Druhá fáze: Tah

Ve fázi tahu musíme začít narovnávat nohy, což povede k pomalému pohybu sedla směrem dozadu. Při tréninku na veslovacím trenažéru hraje nejdůležitější roli práce nohou, paže by v této fázi měly zůstat uvolněné a rovné. Horní část těla by měla být zapojena do cvičení pouze tehdy, když je úchop zařízení nad koleny.

Třetí fáze: Odklon

Odklon, neboli třetí fáze cvičení, je okamžik, kdy jsou naše nohy již zcela rovné. Musíme tedy přitáhnout rukojeť k břichu a zároveň se mírně zaklonit. Předloktí by měla být rovnoběžně se zemí.

Čtvrtá fáze: Návrat

Ve čtvrté fázi se vracíme do původní polohy, což znamená, že celý pohyb provádíme obráceně. Proto se mírně předkloníme, oddálíme ruce a začneme pokrčovat nohy, když je úchop nad koleny. Důležité je projít všemi výše popsanými fázemi plynule, proto se nezastavujte a nedělejte přestávky, např. abyste zkontrolovali, zda máte správně nastavené ruce. Zpočátku budou cviky pravděpodobně prováděny pomalu, ale časem se jistě procvičíte.

Chyby, které snižují účinnost cvičení

Zmínili jsme, že nesprávné cvičení na veslovacích trenažérech může způsobit zranění. Nepříjemné situace nastávají zejména tehdy, když se příliš brzy zakloníme – záda jsou pak silně zatížena, což může způsobit nepříjemné bolesti zad. Začátečníci často veslují s pokrčenými lokty nebo ohýbají zápěstí v poslední, čtvrté fázi cvičení, což často vede k přetížení svalů. Při prvních trénincích bychom si také měli dávat pozor, abychom nenastavili příliš velký odpor, protože bychom mohli mít problémy s odtlačením a příliš zatěžovat klouby.

Cvičení s veslovacími trenažéry nám dává příležitost vytvarovat si siluetu a posílit tělo. Nesmíme však přehánět intenzitu tréninků ani jejich četnost. Nejlépe je používat veslovací trenažér každý druhý den, zkušenější lidé mohou cvičit o něco častěji, až pětkrát týdně. Doufáme, že nyní dobře víte, které veslovací trenažéry jsou doporučovány pro vaši domácí posilovnu a jak byste na nich měli trénovat.

Jaké jsou výhody cvičení na veslovacím trenažéru?

Pravidelné cvičení na veslovacím trenažéru pozitivně ovlivňuje vzhled postavy a umožňuje posílit svaly. Trénink zlepšuje fyzickou kondici a má pozitivní vliv na celkovou pohodu. Cvičení na veslovacím trenažéru umožňuje zapojit většinu svalů v těle. Výsledkem je zlepšení vzhledu postavy, zvýraznění jednotlivých svalů a jejich pěkné vytvarování. Trénink na veslovacím trenažéru navíc ovlivňuje nejen vzhled, ale i kondici těla. Cvičení zlepšuje průtok krve a zrychluje metabolismus. Veslovací trenažér tak pomáhá hubnout a zlepšovat kondici. Oblíbený je především proto, že zařízení lze snadno přizpůsobit svým schopnostem a měnit intenzitu cvičení, tedy sílu odporu při tahu za rukojeť.

Kolik kalorií můžete spálit na veslovacím trenažéru?

Trénink na veslovacím trenažéru je náročný. Zapojuje svaly nohou, ale také svalstvo paží a břicha. Vzhledem k vysoké odporové síle vyžaduje použití síly. Proto se cvičení na veslovacím trenažéru doporučuje lidem, kteří se chtějí zbavit nadměrné tukové tkáně. Odhaduje se, že jeden trénink trvající přibližně 30 minut pomáhá spálit až 400 kcal. Počet spálených kalorií závisí nejen na intenzitě cvičení, ale také na hmotnosti cvičící osoby. Člověk vážící 80 kg může za půl hodiny spálit asi 370 kcal, zatímco člověk vážící 60 kg asi 180 kcal. Veslování se však doporučuje při redukci hmotnosti, protože během jednoho tréninku dokáže zapojit až 95 % svalů.

Veslovací trenažéry a pár slov na závěr

V tomto článku jste se dozvěděli o tom, jak si vybrat nový veslovací trenažér. Pověděli jsme si o důležitých parametrech, které je dobré znát pro výběr tohoto druhu zboží. Doufáme, že jsme vám s tímto úkolem výběru nového veslovacího trenažéru pomohli a vy si teď vyberete kvalitní model, který vám vydrží dlouho fungovat bez jediné závady a odcvičíte na něm mnoho hodin. Doufáme, že se z veslovacího trenažéru u vás doma nestane jen další drahý věšák, ale že na něm budete doopravdy cvičit.

Nyní už vám k nákupu stačí pouze pár kroků. Stačí si pouze váš nový produkt v podobě nového veslovacího trenažéru zakoupit v některém z online obchodů a naplnit v něm virtuální nákupní nákupní košík.

Z tabulky s porovnáním výše se proklikněte na porovnávací web Heureka, kde si můžete porovnat jednotlivé veslovací trenažéry a jejich ceny včetně recenze a uživatelských zkušeností s konkrétním modelem veslovacího trenažéru. Dozvíte se tam také, který veslovací stroj je kde skladem a za jakou se prodává cenu v různých obchodech.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 2 Průměrně: 5]

Mohlo by vás také zajímat