Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Běžecké pásy

Běžecké pásy jsou dnes stále více oblíbeným cvičebním přístrojem. Díky běžeckému pásu můžete běhat v pohodlí vašeho domova. Využijete ho v létě i v zimě. Na trhu naleznete mnoho různých modelů není úplně jednoduché se mezi nimi vyznat. Chceme vám výběr nového běžeckého pásu ulehčit, proto jsme pro vás psali tento článek ve kterém se dozvíte o tom, jak vybrat ten nejlepší běžecký pás. zaměříme se zde na důležité parametry, které je nutné znát pro výběr toho pravého běžeckého pásu.

Na co jsme se v tomto testu zaměřili? Zaměřili jsme se hlavně na výkon běhacího pásu, maximální stupeň stoupání, nosnost, maximální rychlost a také jsme se zaměřili na dostupné programy. Podle těchto kritérií jsme pro vás vybrali deset nejlepších běžeckých pásů které jsou dobře hodnoceny zákazníky a uživateli. Kromě již výše zmíněných parametrů se zaměříme také na cenu přístroje. Všechny tyto parametry se v našem článku detailně popíšeme. V tomto článku naleznete přehlednou tabulku s nejlepšími běžeckými pásy a nákupního rádce, který vám poradí s výběrem. Po přečtení celého článku byste si měli být jistí tím, jaký běžecký pás vlastně chcete.

10 nejlepších běžeckých pásů

V tomto srovnání jsme pro vás vybrali deset nejlepších běžeckých pásů. Jak jsme tyto pásy vybírali? Vybrali jsme podle hodnocení uživatelů. tyto modely jsme pak seřadili do přehledné tabulky. tuto tabulku si Můžete jednoduše filtrovat podle vaší libosti. Pokud vás například zajímá nejnižší cena, můžete si tabulku seřadit podle orientační ceny s DPH.

NázevVzhledVýkonNosnostTypPočet programůMaximální rychlostOrientační cena (s DPH)Dostupnost
Acra GB5000běžecký pás Acra GB50006,5 HP180 kgMotorový9922 km/h19955Zobrazit v obchodech
Acra GB4000Aběžecký pás Acra GB4000A1,25 HP100 kgMotorový2415 km/h7449Zobrazit v obchodech
Master F-04běžecký pás Master F-04-100 kgMagnetický010 km/h3490Zobrazit v obchodech
Acra GB4200běžecký pás Acra GB42002,5 HP120 kgMotorový916 km/h9989Zobrazit v obchodech
inSPORTline Lavisterběžecký pás inSPORTline Lavister1,5 HP120 kgMotorový1314 km/h12290Zobrazit v obchodech
Acra 05-GB4600běžecký pás Acra 05-GB46006 HP150 kgMotorový9922 km/h17995Zobrazit v obchodech
inSPORTline Gilavarběžecký pás inSPORTline Gilavar3,5 HP150 kgMotorový9922 km/h28790Zobrazit v obchodech
Master F-07běžecký pás Master F-070,75 HP90 kgMotorový06 km/h4990Zobrazit v obchodech
Housefit SPIRO 80 iRunběžecký pás Housefit SPIRO 80 iRun4 HP150 kgMotorový2518 km/h20990Zobrazit v obchodech
inSPORTline Gardian G12běžecký pás inSPORTline Gardian G128 HP200 kgMotorový2423 km/h129990Zobrazit v obchodech
Po kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” budete přesměrováni na srovnávací server Heureka. Na něm si můžete porovnat ceny jednotlivých obchodů a přečíst si recenze a hodnocení běžeckých pásů od jejich uživatelů.

Recenze, testy, popis a hodnocení nejlepší běžeckých pásů

Nyní si pojďme podrobněji popsat vybrané běžecké pásy z tabulky, která je výše. v této části si popíšeme jednotlivé parametry podíváme se také na to jak jsou tyto pásy hodnoceny jejich uživateli. Podívali jsme se totiž na všechny recenze, které lze na internetu nalézt.

Běžecký pás Acra GB5000

běžecký pás Acra GB5000

Prvním pásem, který se umístil v našem srovnání je tento model Acra GB5000. Proč je tento pás tak skvělý? Mezi přednosti tohoto modelů patří například vysoký výkon, který je dosahován díky dobrému elektromotoru. Můžete si nastavovat rychlost, intenzitu běhání, náklon pásu a dokonce si můžete libovolně nastavit zátěž běhání. Model je vybaven kvalitním a LCD displejem.

Tento pás na běhání nabízí mnoho různých programů, takže se určitě s ním nikdy nebudete nudit. Běhací plochu si můžete libovolně nastavovat, takže lze běhat i do kopce. Model má ve výbavě bezpečnostní rychlobrzdu. Model vybaven velmi kvalitním ovládacím panelem, který má například USB vstup.

Přístroj umožňuje přehrávat hudbu, takže budete na běhání vždy namotivováni. Běžecká plocha u tohoto modelu je 136 x 51 cm. Výkon motoru je 6,5 HP. U tohoto modelů můžete používat až 99 programů. Nosnost tohoto modelu je 180 kg. Maximální rychlost pro běhání je 22 km za hodinu. Na tomto běžeckém pásu si můžete měřit puls. Maximální nastavitelné stoupání je 10 %. Hmotnost celého stroje je 98 kg.

Jak je tento přístroj hodnocený jeho uživateli? Uživatelé si tento model poměrně chválí. Výhodou tohoto modelu je, že má poměrně dobrou nosnost. Lidem se dále líbí, že tento model je dostatečně tichý a stabilní. Zákazníci oceňují kvalitní reproduktory pro poslech vlastní hudby. Nevýhodou naopak u tohoto modelu je příliš veliká hmotnost, takže se s ním poměrně špatně manipuluje. Někteří zákazníci si stěžují na nedostatečný návod.

Kolik stojí tento běžecký trenažér? Cena tohoto modelu Acra GB5000 se pohybuje na našem trhu kolem 19 000 Kč s DPH.

2. Acra GB4000A

běžecký pás Acra GB4000A

Na druhém místě v našem srovnání se umístil běžecký pás Acra GB4000 A. Jedná se o dobře cenově dostupný moderní běžecký pás, který je dostupný pro většinu zákazníků. Přes svou nízkou cenu nabízí zajímavé parametry. Jedná se o velmi jednoduchý odpružený běhací pás.

Model je vybavený LCD displejem, který vám ukáže například váš tep. Hmotnost produktu je 52 kg. Celková nosnost tohoto modelu je 100 kg. Model umožňuje měření pulsu. Maximální rychlost pásu je 15 km/h. Model nabízí odpružení běžecké plochy. Výkon motoru je 1,25 HP. V počítači běžeckého pásu naleznete 24 různých cvičících programů. Rozměry pásu jsou 115 x 42 cm.

Přes ovládací panel si můžete pouštět libovolnou hudbu. Jaké je hodnocení zákazníků? Od zákazníků tento model získává veskrze pozitivní hodnocení. Nejvíce se jim líbí poměr cena / výkon a možnost pouštět si hudbu při cvičení.

3. Master F-04

běžecký pás Master F-04

Na třetím místě se umístil běžecký pás Master F-04. Co lze očekávat od tohoto modelu? Jedná se o magnetický běžecký pás, který je velmi levný.

Tento pás má malé rozměry takže je dobře skladný. Mechanismus pásu funguje na principu magnetického odporu. Jestliže si chcete zvýšit fyzickou kondici nechcete za běžecký pás utratit deseti tisíce korun, pak může být tento levný pás tím ideálním pro vás.

Bežecký pás není vybaven žádným motorem nehledejte u něj ani programy. Naleznete zde jednoduchý počítač, který vám ukáže rychlost, čas, vzdálenost a spálené kalorie. Model je vybaven kolečky, takže se s ním snadno manipuluje.

U tohoto stroje najdete přesně nula programů. Maximální rychlost běžeckého stroje je 10 km/h. Jeho hmotnost je 26 kg. Celková nosnost je 100 kg. Nelze u něj nastavovat ani stoupání. Rozměry běžecké plochy jsou 103 x 33 cm.

Pokud chcete levný a nenáročný stroj pro udržování vaší kondice, pak je tento model dobrou volbou. A jak hodnotí tento model zákazníci? Nejvíce se jim líbí jednoduchost a nízká hmotnost celého stroje. Je dobře skladný a zabírá málo místa. Tento model je ideální pro domácí využití pro nenáročné uživatele.

Cena tohoto modelu se pohybuje na našem trhu kolem 3 500 Kč s DPH.

4. Acra GB4200

běžecký pás Acra GB4000A

Další model běžeckého pásu od značky Acra. Tentokrát se jedná o model Acra GB4200. Tento model se umístil v našem srovnání na hezkém čtvrtém místě. Jedná se o motorový elektrický pás, který umožňuje elektricky nastavit náklon. Tento pás je velmi kvalitní. Jedná se o pás, který je určen především pro domácí použití. Pohon je zajištěn výkonným elektromotorem. Jeho výkon je totiž 2,5 HP. můžete si u něj taky jednoduše nastavovat rychlost rozmezí 1 až 16 km/h.

U modelu nechybí ani snímač vašeho tepu. Model je vybaven počítačem s LED displejem. Můžete si vybírat z 9 přednastavených programů, které mají různou intenzitu běhu. Rozměr běhací plochy je 125 x 42 cm. Nosnost stroje je 120 kg. model umožňuje elektrické nastavovat úhel náklonu pásu a to v rozmezí 0 až 15 stupňů. Díky pohodlnému ovládání můžete nastavení jednoduše měnit i při běhání.

Tento běhací pás má kolečka, takže se dá docela jednoduše přemisťovat. přístroj se Můžete jednoduše přehrávat hudbu a dokonce se můžete připojit sluchátka. Model je také vybaven několika odkládacími přihrádkami, Patrik se můžete dát svoje osobní věci. Do přihrádky si můžete umístit láhev s pitím. Jak je tento model hodnocený uživateli? Tento model má pozitivní recenze od jeho uživatelů. Výhodou je vysoká kvalita a dobrá cena.

Cena modelu běžeckého pásu Acra GB4200 se pohybuje kolem 9 990 Kč s DPH.

5. inSPORTline Lavister

běžecký pás inSPORTline Lavister

inSPORTline Lavister je domácím běžeckým pásem. Ve výbavě nechybí ani snímač tepové frekvence. Jedná se o dobře vybavený pás na běhání. Je vybaven počítačem s 13 programy. Na modelu naleznete LCD displej. Model má nosnost 120 kg. Je vybaven též odpružením běžecké plochy. Maximální rychlost běhání na tomto přístroji je 14 km za hodinu. Hmotnost celého stroje je 49 kg. Model je vybaven mnoha funkcemi jako je funkce Pauza, počítání kroků a další.

Na počítači je vstup 3,5 mm jack na sluchátka, takže si můžete během sportování poslouchat libovolnou muziku. Výkon motoru je 1,5 HP. Velikost běžecké plochy je 130 cm x 41 cm. Modelu nechybí ani držák na láhev či stojan na tablet. Běžecký pás se dá jednoduše posouvat díky kolečkům. Pro vaší bezpečnost je model vybaven i bezpečnostní brzdou. inSPORTline Lavister je velmi kvalitním domácí pásem na běhání. Jeho cena se pohybuje kolem 12 290 Kč s DPH na našem trhu.

Jaké je hodnocení na tento model běžeckého pásu od jeho uživatelů? Uživatelé si tento stroj chválí. Nejvíce se jim líbí příznivá hmotnost stroje, jednoduchá montáž a jednoduché ovládání. Dále se zákazníkům líbí, že model není hlučný při cvičení.

6. Acra 05-GB4600

běžecký pás Acra 05-GB4600

Dalším běžeckým pásem, který se umístil v našem srovnání, je model Acra 05-GB4600. Jedná se o motorový pás na běhání, který má odpružení běžecké plochy. Jedná se o velmi výkonný běžecký pás, který má výkon od 3 až 6 HP. Což je dostatečně výkonný pás i pro náročnější uživatele. Běžecká plocha u tohoto modelu je 131 x 46 cm. U modelu lze měřit spálené kalorie. Model nabízí 99 různých programů, které jsou přednastavené. Můžete si dále také vytvořit i 3 libovolné programy podle vašich preferencí. Což je dobré zejména proto, kdy vám programy vytvořené výrobce nevyhovují.

Model je vybaven dostatečně velkým LCD displejem s úhlopříčkou 7″. Displej ukazuje všechny potřebné informace ke cvičení a těmi jsou čas, vzdálenost, rychlost a další. Ve vybavení je i bezpečnostní brzda pro náhlé vypnutí stroje. Tento pás je odpružen na 8 místech. Jedná se o velmi odolný a propracovaný běžecký pás. Maximální rychlost pro běhání je 22 km/h. Celková hmotnost běžeckého pásu je 80 kg. Nosnost stroje je až 150 kg. Model nabízí odpružení běžecké plochy a nabízí vestavěné reproduktory pro poslech oblíbených písniček.

Jak je tento model hodnocen zákazníky? Model má kladné hodnocení od uživatelů. Většině uživatelům se líbí veliký výběr programů, elektrický zdvih, dostatečná šířka a velikost plochy na běhání, vestavěné reproduktory a další.

Kolik tento model stojí? Cena modelu Acra 05-GB4600 se pohybuje kolem 17 995 Kč s DPH.

7. inSPORTline Gilavar

inSPORTline Gilavar

Další model od značky inSPORTline. Tentokrát se jedná o model inSPORTline Gilavar.

Tento model může být použit pro domácí a dokonce i klubové využití. Model je robustní konstrukce a tímpádem má i dostatečně velikou nosnost. Nosnost tohoto modelu je 150 kg. Je vybaven kvalitním počítačem, který nabízí mnoho různých funkcí a programů. Nabízí například HRC program, potřebné informace pro uživatele (rychlost, uběhnutá vzdálenost, čas atd.), tepová frekvence a další.

Do modelu si můžete zapíchnout sluchátka přes 3,5 mm vstup a poslouchat si tak oblíbené audio – můžete poslouchat písničky, muziku nebo audioknihy a díky tomu budete mít motivaci cvičit vždy a čas vám tak  bude rychleji ubíhat během cvičení. Model má výkon motoru 3,5 HP. Nabízí odpružení běžecké plochy. Maximální rychlost pásu je až 22 km za hodinu. Můžete si elektricky ovládat sklon a to v rozmezí 0 až 22 %.

Model nabízí i měření BMI (body fat test), systém BeltDrive, snímač tepové frekvence, podsvícení LCD displej, 99 přednastavených programů + možnost si nastavit svoje programy. Model se jednoduše ovládá a je velmi intuitivní. Stroj je vybaven mnoha držáky. Můžete si do držáků dát mobil, ipad, notebook, knihu a dokonce i láhev. Model je vybaven i stojanem na čtení knih.

Jaká je cena modelu inSPORTline Gilavar? Cena tohoto modelu se pohybuje kolem 28 790 Kč s DPH. Model má kladné hodnocení a uživatelé si ho velmi chválí.

8. Master F-07

Master F-07

Jaký model se umístil na osmém místě? Na tomto osmém místě se ve srovnání umístil běžecký pás Master F-07. Je to jednoduchý motorový běžecký pás. Je vybaven kolečky pro snadné přesouvání. Je vybaven bezpečnostní klíčem pro nouzové zastavení a LCD displejem s počítačem. Výkon u tohoto modelu je 0,75 HP a maximální rychlost pro běhání je 6 km/h. Nosnost tohoto modelu je 90 kg. Hmotnost tohoto stroje je 23 kg. Jedná se o velmi levný model, který toho sice nenabídne mnoho, ale pro nenáročné uživatele na cvičení doma bohatě stačí.

Jaké je hodnocení uživatelů u tohoto modelu běžeckého pásu? Uživatelé tento model hodnotí kladně. Lidem se libí, že stroj není hlučný při chůzi.

Kolik tento model stojí? Cena tohoto modelu Master F-07 se pohybuje kolem 4 990 Kč s DPH na našem trhu.

9. Housefit SPIRO 80 iRun

Housefit SPIRO 80 iRun

Hledáte moderní běžecký trenažér? Pak může být model Housefit SPIRO 80 iRun pro vás dobrou volbou. Model je určen pro domácí použití a hodí se pro kondiční trénink, na hubnutí a hodí se i na trénování pro sportovce. Výkon motoru u tohoto modelu je až 4 HP. Model nabízí až 25 programů. Je to motorový pás. Nosnost tohoto modelu je až 150 kg. Model nabízí odpružení běžecké plochy. Stoupání si můžete nastavit až na 18 %. Hmotnost tohoto stroje je 91 kg.

Model je kvalitní konstrukce a je poměrně masivní. Díky modernímu počítači můžete běžecký pás propojit přes aplikaci s chytrým mobilem nebo tabletem. To vám umožní využívat různé aplikace pro cvičení. Funguje to na Android i iOS. Můžete běhat i přes Street View a vytvářet si různé trasy podle Google Map. Dále vám počítač umožní i poslouchat hudbu při cvičení a můžete si do něj zapojit i sluchátka a samozřejmě jsou u něj zabudovány i kvalitní reproduktory.

Tento běžecký pás nabízí odpružení se silentbloky, které je takřka dokonalé a díky tomu je běh velmi přirozený a pohodlný. Motor u modelu je velmi silný a zároveň tichý. Rychlost a náklon můžete pohodlně ovládat i přes madla. Ve výbavě jsou u modely i transportní kolečka, která umožní snadnější manipulaci s celým strojem.

Jaké je hodnocení na tento model běžeckého pásu od zákazníků? Hodnocení tohoto modelu je pozitivní a není moc, co by se tomuto modelu pásu dalo vytknout.

Kolik stojí Housefit SPIRO 80 iRun? Cena tohoto modelu se pohybuje kolem 20 900 Kč s DPH.

10. inSPORTline Gardian G12

inSPORTline Gardian G12

Hledáte běžecký pás s velikou nosností? Tento model inSPORTline Gardian G12 je pro vás. Tento model pásu nabízí totiž nosnost až 200 kg. Je to profesionální běžecký pás. Má velmi hezký design. Je robustní konstrukce a má spolehlivý a kvalitní AC motor o výkonu 8 HP.

Běžecká plocha u tohoto modelu je 165 x 60 cm. Hmotnost samotného stroje je 265 kg. Maximální rychlost u tohoto profesionálního běžeckého pásu je 23 km/h. Model nabízí mnoho různých programů – naleznete u něj 24 přednastavených programů a nabízí i měření pulsu v rozmezí 50 BPM až 140 BPM.

Model má velikou LCD obrazovku s úhlopříčkou 21,6″. Obrazovka vám zobrazí všechny důležité informace, které potřebujete při běhání vědět. Počítač je vybaven reproduktorem, USB vstupem a 3,5 mm vstupem na sluchátka. Počítač umožňuje přehrávat i hudbu podle vlastního výběru. Tento model je vhodný do klubů nebo pro komerční využití. Maximální sklon běžecké plochy je 20 % (11,43 stupňů). U modelu naleznete i držák na láhev, bezpečnostní brzdu a transportní kolečka.

Jak vybrat běžecký pás

S běžeckým pásem můžete dosáhnout lepší postavy, nebo spálit nechtěné tuky na vašem těle a zvýšit svoji celkovou kondici. Na trhu je mnoho různých modelů běžeckých pásu a není jednoduché se mezi nimi vyznat. Mají mnoho parametrů a je těžké vybrat si ten správný. Proto jsme pro vás sepsali tento návod. Podíváme se na všechny důležité parametry jako je nosnost, cena, výkon a další parametry. Výhodou běžeckého pásu je, že ho můžete používat po celý rok. Před nákupem je se dobré zamyslet nad tím, jaký typ pásu vlastně budete potřebovat. Jste náročným uživatelem? Podle toho a dalších parametrů si vybírejte nový běžecký pás.

Typ běžeckého pásu

Na trhu se setkáte se 2 typy běžeckého pásu. První je bez motoru a druhý s motorem. Liší se tedy svojí konstrukcí a principem fungování.

Magnetické pásy bez motoru

Tento pás nemá v konstrukci žádný motor. Většinou funguje magneticky a je označován jako bezmotorový či magnetický běžecký pás. Výhodou u tohoto typu je poměrně nízká cena a tento typ tak může být výhodným typem běžeckého pásu pro nenáročné uživatele. Cvičení na tomto stroji pro vás může být náročné, protože musíte běžet skoro stejným tempem po dobu cvičení.

Běžecké pásy s motorem

Běžecké pásy s motorem jsou nejčastěji prodávaným typem pásu na našem trhu. Tento typ je velmi pohodlný na cvičení a nemusíte ho rozhýbávat vlastním pohybem. Tento typ má ve výbavě mnohem více než bezmotorový magnetický pás.

Výkon motoru

Pokud si chcete vybrat magnetický běžecký pás, pak tento parametr nemusíte řešit a tento parametr přeskočte. U motorových pásů je však výkon motoru velmi důležitým parametrem. U většiny pásů se setkáte s regulovatelným výkonem motoru, takže většinou platí, že čím vyšší výkon má daný model pásu, tím lépe pro vás. Lépe výkonné stroje jsou zároveň i méně hlučné (nemusí platit vždy, nicméně většinou to tak bývá).

Výkon motoru ovlivní i další parametry a to například maximální rychlost. Výkon motoru se u pásů udává v HP (Horse Power – Počet koní). Většinu pásů si můžete vybírat v rozmezí 1 až 6 HP.

Maximální rychlost

Maximální rychlost je parametrem, který se vyplatí před nákupem sledovat. Pokud jste sportovcem, který už má nějakou kondici, vyplatí se vám vybírat model, který má pro vás dostatečnou maximální rychlost. Kromě maximální rychlosti se hodí zaměřit i na minimální rychlost. Ta se naopak hodí pro nezkušené uživatele.

Odpružení

Proč je dobré mít běžecký pás s odpružením? Odpružení je dobré zejména pro vaše klouby. Při běžném běhu či chůzi mohou po delší době začít vaše klouby trpět (pokud máte problémy s klouby, podívejte se na Alavis). Kloubům ulehčí dobré odpružení. Není moc dobré zakoupit si běžecký pás bez odpružení. I takové modely na trhu naleznete, nicméně tyto modely bývají úplně ty nejlevnější. Pás s kvalitním odpružením si vybírejte tehdy, pokud plánujete na tomto stroji běhat dlouhodobě a pravidelně.

Můžete si vybírat modely, které jsou odpruženy silentbloky, odpružení pomocí gumových podložek a další typy odpružení.

Běžecká plocha

Běžecká plocha pásu ovlivňuje vaše pohodlí během cvičení. A protože budete na takovémto stroji cvičit velmi často, je důležité si vybrat správnou velikost běžecké plochy. Pohodlí při běhu ovlivní hlavně délka a šířka běžecké plochy.

Délka běžecké plochy – Před nákupem je dobré si změřit váš krok a poté ho porovnejte s délkou běžecké plochy, která je uvedena prodejcem pásu.

Co nám ovlivní šířka pásu? Šířka pásu by měla být dostatečná. Při nedostatečné šířce totiž může dojít k tomu, že se vám nohy při běhu nevyhnou a poté můžete šlápnout na podlahu a při nejhorším spadnout. Proto je velmi důležité mít dostatečnou šířku běžecké plochy u vašeho běžeckého pásu. Čím pás má širší běžeckou plochu, tím lépe pro vás.

Nosnost běžeckého pásu

Každý běžecký pás má určenou maximální nosnost. To ovlivňuje celkovou konstrukci stroje. Před nákupem je důležité se na tento parametr zaměřit. Nosnost ovlivňuje i celkový výkon stroje. Vždy myslete na to, že u udávané nosnosti by měla být i jistá rezerva. Nejčastěji se udává, že by měla být alespoň 20%. Vybírejte tedy pás s vyšší nosnosti, než je vaše hmotnost. Pokud bude běžecký pás používat více lidí, vybírejte pás podle nejtěžšího z nich.

Maximální sklon plochy

Sklon běžecké plochy se dá u moderních strojů libovolně přizpůsobit. Skon plochy vám umožní běžet i do kopce a tím zvýšit zátěž. Nemusíte tedy běhat a chodit pouze po rovné ploše. U běžeckých pásů se setkáte buď s manuálním nastavením sklonu nebo s elektrickým nastavení sklonu běžecké plochy. Většina výrobců udává údaj maximálního sklonu plochy (ve stupních). Ten udává, do jakého stoupání můžete běžet.

Ovládání pásu

Ovládání pásu by mělo být co nejjednodušší. Nejčastěji se dnes setkáte s ovládáním přes LCD displej pomocí dotykové obrazovky (dražší) nebo přes klasická mechanická tlačítka.

Uskladnění

Běžecký pás je veliký a těžký. Zabírá mnoho místa a špatně se posouvá. Proto je dobré se podívat na to, jak je u tohoto modelu řešena možnost uskladnění. Některé pásy se dají sklopit do vertikální polohy a tím si vytvoříte dodatečné místo v místnosti. Některé modely jsou navíc vybaveny i kolečky, které vám usnadní uskladnění běžeckého pásu pomocí snazšího přesunu.

Funkce a příslušenství

U běžeckého pásu najdete celou řadu různých funkcí a dodatečného příslušenství, které udělají z vašeho modelu velmi moderní cvičící pomůcku. Vyberete si i z bezpečnostních funkcí, ale i mnoho moderních a zábavných funkcí, které zlepší váš zážitek ze cvičení na daném stroji.

S jakými funkcemi a příslušenstvím se nejčastěji setkáte?

  • Zabudovaný ventilátor – Tento prvek potěší většinu lidí. Aby vám nebylo horko při cvičení, je do běžeckého pásu zabudován větrák, který vás bude ovívat a zabrání tak nadměrnému pocení.
  • Kolečka – Kolečka vám pomůžou s přesunem. Velmi snadno se pak s běžeckým pásem manipuluje.
  • Bezpečnostní brzda / klíč – Bezpečnostní brzda, někdy také označována jako bezpečnostní klíč, je speciální klíč, který automaticky vypne stroj pokud by došlo například k zakopnutí.
  • Měření tepové frekvence – Pro správné cvičení a spalování tuků je nutné znát svoji tepovou frekvenci. Proto bývají běžecké pásy vybaveny i touto funkcí. Můžete se setkat i s hrudním pásem, který změří váš tep nejpřesněji.
  • Přehrávání hudby – Některé modely nabízejí možnost přehrávání libovolné hudby z vašeho mobilu nebo tabletu. Můžete si také zapojit i MP3 přehrávač a poslouchat si tak oblíbené písničky nebo dokonce i audioknihy.

Cena běžeckého pásu

Jaké jsou cenové kategorie běžeckých pásů? Běžecké pásy jsou docela nákladnou investicí, proto je dobré se předem podívat na to, co jednotlivé cenové kategorie doopravdy nabízejí. Podíváme se na to, co vám tyto kategorie nabídnou za funkce, výkon a další parametry.

Nejlevnější běžecké pásy: Cenová kategorie do 10 000 Kč

Co nabízejí ty nejlevnější běžecké pásy, jejichž cenovka nepřekročí hranici 10 tisíc Kč? V této cenové kategorii naleznete motorové i bezmotorové běžecké pásy. Tyto modely bývají určeny výhradně na cvičení do vaší domácnosti. Výkon těchto modelů nebývá nejvyšší a vyberete si zde modely s nosností kolem 100 až 120 kg.

Cena od 10 000 Kč do 20 000 Kč

V této kateogrii si můžete vybrat už o něco lépe vybavené modely. Tyto modely jsou schopné nabídnout i přednastavené programy. Jejich výkon je o něco vyšší a od toho se odvíjí i vyšší nosnost. V této cenové kategorii naleznete pásy s nosností od 120 kg do 180 kg. Naleznete zde modely od značek Acra, HouseFit, inSPORTLine a další.

Cena nad 20 000 Kč

Tyto modely jsou už o něco dražší. U těchto běžeckých pásů si vyberete již modely s kvalitním odpružením a dostatečným výkonem. Modely zvládají nosnost do 150 kg a ty dražší dokonce i více. Není problém si vybrat modely s nosností nad 200 Kg. Ty jsou však ještě mnohem dražší. Modely nabízejí kvalitní počítač, intuitivní ovládání a mnoho dalších užitečných funkcí. Vyberete si zde domácí i klubové cvičební stroje. Není problém si vybrat i modely, které přesahují cenu několik stovek tisíc Kč.

Značky běžeckých pásů

Jaké jsou dostupné značky běžeckých pásů na našem trhu? Protože jsou pásy stále více populárnějším nástrojem na cvičení, setkáte se na trhu s mnoha různými značkami. Co od těchto značek můžete očekávat? Vyrábějí tyto značky kvalitní stroje? Na to se podíváme v této části článku věnované značkám běhacích pásů.

Běhací pásy značky Acra

acra logo

Značka Acra je českou značkou a působí zde již od roku 1991. Jedná se o jednoho z největších značek běžeckých pásů, které jsou prodávané u nás. Od této značky si zakoupíte jak levné modely, tak i dobře vybavené s dobrým výkonem. Na našem trhu nejčastěji zakoupíte modely Acra GB5000, Acra GB4200, Acra GB4000A a další. Většina těchto modelů patří mezi velmi dobře hodnocené jejich zákazníky.

Běžecké pásy značky inSPORTline

insportline logo

Značka inSPORTline je asi nejznámější v ČR. Je známá jako prodejce různého fitness náčiní včetně běžeckých pásů nebo rotopedů. Jedná se o českou firmu. Její kořeny sahají do roku 1995. Na trhu najdete od této firmy desítky modelů se skvělým hodnocením. Například modely inSPORTline Lavister, inSPORTline Gilavar, inSPORTline inCondi T50i a další. Od této značky si zakoupíte modely, které jsou vhodné jak na domácí použití, tak i modely, které použijete i do komerčních prostor (klubovny, posilovny apod.).

Značka HouseFit

housefit logo

Od značky HouseFit si zakoupíte především motorové běžecké pásy, které nabízejí poměrně slušný výkon a celou řadu různých užitečných funkcí. Od této značky si zakoupíte různý sortiment fitness strojů. Můžete si vybírat z běžeckých pásu HouseFit SPIRO 80 iRun, HouseFit SPIRO 20, HouseFit Tempo 20 a další. Tyto modely spadají většinou do vyšší cenové kategorie. Vyberete si zde stroje pro domácí i klubové použití.

Značka běžeckých pásů Life Fitness

Life Fitness logo

Co očekávat od běžeckých pásů značky Life Fitness? Značka Life Fitness je značkou, která je americká, ale v současné době dodává běžecké pásy po celém světě včetně Česka. Tato značka nabízí moderní pásy, které jsou inovativní a nabízí celou řadu nejnovější vymožeností. Tyto běžecké pásy jsou velmi dobře vybavené a od toho se odvíjí i značně vyšší cena než u modelů od jiných značek.

Závěrem

V tomto článku jsme se zaměřili na výběr běžecké pásu. Pověděli jsme si něco o důležitých parametrech. Doufáme, že jsme vám s tímto původně ne zcela lehkým úkolem pomohli. Doufáme, že jste si díky našemu článku vybrali kvalitní běžecký pás, který vám bude sloužit a bude vás motivovat ve cvičení. Nyní stačí si vybrat jeden z námi doporučených běžeckých pásů a naplnit s ním košík v jednom z online obchodů.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 2 Průměrně: 5]

Mohlo by vás také zajímat