Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Boxovací pytle


boxovací pytelBoxovací pytle patří mezi sportovní a hobby vybavení, které vám zlepší vaši fyzičku. Navíc si s nimi užijete i spoustu zábavy. Toto vybavení není jen pro milovníky bojových sportů. Ale milovníkům bojových sportů pomůže značně zlepšit kondici a můžete se s nimi naučit řadu nových bojových technik. Dále jsou boxovací pytle skvělým pomocníkem a jsou vhodné pro uvolnění stresu a napětí. Boxovací pytel si můžete pořizovat z mnoha různých důvodů. Ať už je to však jakýkoliv důvod, pomůžeme vám s jeho výběrem.

Na internetu naleznete výběr mnoha různých boxovacích pytlů a nemusí být jednoduché si vybrat ten správný. Proto jsme pro vás sepsali tento článek kde vás provedeme kompletně celým procesem výběru nového boxovacího pytle do vaší domácnosti či posilovny.

Můžete si vybírat z různých typů boxovacích pytlů. Navíc každý pytel na boxování má různé parametry. Ať už to jsou použité materiály, velikost, hmotnost, rozměry a mnoho dalších parametrů. Na všechny tyto parametry a mnoho dalšího se zaměříme v tomto článku – jak vybrat boxovací pytel.

Do tohoto článku jsme investovali mnoho hodin abychom vám mohli přinést tu nejlepší příručku pro výběr boxovacího pytle. Kromě návodu na výběr se zde podíváme i na porovnání a recenzi nejlepších boxovacích pytlů, které naleznete na českém trhu v tomto roce.

Boxovací pytle: Porovnání 10 nejlepších boxovacích pytlů podle hodnocení, testů a recenzí zákazníků

V tomto srovnání jsme pro vás vybrali 10 nejlepších boxovacích pytlů. Jak jsme tyto boxovací pytle vybírali? Vybrali jsme je podle hodnocení a dostupných recenzí uživatelů a zákazníků. Tyto boxovací pytle jsme následně seřadili do přehledné tabulky. Tyto boxovací pytle na boxování nebo kopání si můžete následně seřadit podle vašich preferencí. Pokud vás například zajímá nízká cena boxovacího pytle, můžete si seřadit produkty podle orientační ceny s DPH a vybrat si tak nejlevnější a zároveň nejlepší boxovací pytel.

NázevVzhledZnačka výrobceHmotnost (v kg)Orientační cena (s DPH)Dostupnost
inSPORTline boxovací pytel 20-50kgBoxovací pytel inSPORTline boxovací pytel 20-50kginSPORTline201890Zobrazit v obchodech
Acra BP09 boxovací pytel 90 cmBoxovací pytel Acra BP09 boxovací pytel 90 cmAcra201095Zobrazit v obchodech
inSPORTline Freiher 40x145 cmBoxovací pytel inSPORTline Freiher 40x145 cminSPORTline301950Zobrazit v obchodech
DBX Bushido 80cm/30cm 15-20kgBoxovací pytel DBX Bushido 80cm/30cm 15-20kgBushido151089Zobrazit v obchodech
Acra BP06 boxovací pytel 60 cmBoxovací pytel Acra BP06 boxovací pytel 60 cmAcra16799Zobrazit v obchodech
inSPORTline plnící boxovací pytel 40-80kgBoxovací pytel inSPORTline plnící boxovací pytel 40-80kginSPORTline402490Zobrazit v obchodech
Shindo Sport velkýBoxovací pytel Shindo Sport velkýShindo16950Zobrazit v obchodech
Bushido boxovací pytel DBX 150 cm 50 kgBoxovací pytel Bushido boxovací pytel DBX 150 cm 50 kgBushido502343Zobrazit v obchodech
Master 120 cm 30 kgBoxovací pytel Master 120 cm 30 kgMaster301690Zobrazit v obchodech
Shindo Sport 35x150 cmBoxovací pytel Shindo Sport 35x150 cmShindo351690Zobrazit v obchodech
Po kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” budete přesměrováni na srovnávací portál Heureka. Na něm si můžete porovnat ceny jednotlivých obchodů a přečíst si recenze a hodnocení boxovacích pytlů od jejich uživatelů.

Boxovací pytle: Nejlepší boxovací pytle podle Heureky

Pokud nevidíte srovnání boxovacích pytlů, pak máte zřejmě zapnuté blokování reklamy.

Jak nejlépe vybrat boxovací pytel?

Boxovací pytel je dokonalým cvičebním zařízením pro spalování kalorií a posilování svalů. Pomáhá nám také zrychlit tep a odreagovat se po různých stresových situacích. Při výběru boxovacího pytle musíte věnovat pozornost jeho velikosti, typu a mnoha dalším aspektům. Tento průvodce výběrem nového boxovacího pytle vám pomůže koupit produkt, který bude pro vás ten pravý.

Typ boxovacího pytle

Můžete si vybírat z několika boxovacích pytlů. Některé boxovací pytle takto označované ve skutečnosti nejsou boxovacími pytli. Máme namysli především boxovací hrušky a boxovací trenažéry.

Boxovací pytel

Klasický boxovací pytel je ten, který je zavěšen ze stropu. Je vyplněn speciální náplní. Do boxovacích pytlů nemusíte jen boxovat, ale můžete do nich i kopat. Boxovací pytel si můžeme rozdělit na 3 podtypy.

  • Boxovací pytel plnící – Tento boxovací pytel si vyberete s náplní podle toho, jakému boxování vzdáváte hold. Nebo podle toho, jaké máte zkušenosti s boxováním. Tento pytel je vhodný především pro začátečníky s boxováním. Můžete si sami vytvořit váhu boxovacího pytle podle toho čím ho naplníte a jak moc ho naplníte.
  • Boxovací pytel předem vyplněný – Tento boxovací pytel je již předem vyplněný a nemůžete ho tedy vyplnit ani nijak doplnit podle vaší vůle. Tento model má předem danou váhu. Díky tomu se hodí pro zkušené boxery. Měli byste již vědět, co od takového modelu máte očekávat.
  • Boxovací pytel nevyplněný – Zde si vyberete prázdný boxovací pytel, který si musíte sami doplnit. Záleží tedy jen a pouze na vás čím tento typ klasického boxovacího pytle naplníte. Tento typ je vhodný pro ty, kdo vědí co dělají. Tedy pro zkušené sportovce a uživatele s boxovacími pytli.

Boxovací hruška

Boxovací hruška je to nejmenší cvičební zařízení. Její výška je obvykle 35 cm. Průměr tohoto vaku je obvykle kolem 25 cm. Náplň hrušky jsou obvykle hadry, řízky, guma nebo dokonce vzduch. Je zdobený kůží nebo vinylem. Je velmi dobrý nápad koupit si plošinu s otočným kloubem. Díky tomuto zařízení se nám hruška po každém zásahu vrátí. Obvykle se používá pro rychlostní trénink.

Můžeme také najít stand-up hrušku se základnou naplněnou vodou nebo pískem. Dalším typem tohoto boxovacího pytle je reflex. Má oválnější tvar. Je připevněn k háčkům na obou stranách. Díky tomu se vrací při nárazu, což je dobrá simulace útoku. Díky tomu je boxovací hruška ideální pro nácvik uhýbání.

Makiwara

Je to boxovací pytel na zeď. Má různé tvary, ale obvykle je toto zařízení obdélníkové nebo čtvercové. Velmi často se používá několik polštářů z kůže a výplň je z pěny nebo hadrů. Populární velikost makiwary je 40 cm x 40 cm. Doporučuje se pro přímé údery rukou a nohou.

MMA tréninkový boxovací pytel

To, co ho odlišuje od ostatních boxovacích pytlů jsou nárazové roviny uspořádané v různých úhlech. Díky tomu je vhodný k procvičování všech typů úderů – dokonce i lokty a koleny. Můžete také trénovat pozemní techniky a dokonce i MMA. To vše díky jeho dobrému profilování. Je to vybavení pro profesionály nebo lidi spojené se smíšeným bojovým uměním.

Boxovací pytel s háčky – speciálně navržený pro trénink úderů bradou a úderů háčkem. Jeho průměr je téměř dvakrát tak velký nahoře než dole. Délka vybavení je od 80 cm do 160 cm. V závislosti na jeho náplni se jeho hmotnost pohybuje od 20 kg do 100 kg.

Stojící boxovací pytel

Jeho instalace je velmi snadná, protože jej stačí umístit kamkoli. Nemusíme jej připevňovat ke stropu pomocí háku. Pytel je velmi stabilní, protože jeho podstavec je 100 kg naplněný vodou a 140 kg naplněný pískem. Můžeme si tedy být jisti, že váš boxovací pytel zůstane na svém místě, i když vyvinete silné rány. Bez plnění váží takové zařízení pouze 10 kg. Při přenášení vám to nebude způsobovat žádné problémy. Je ideální pro zlepšení vaší kondičky. Prvkem spojujícím základnu s trubkou je sloupek. Jeho výšku lze upravit. Díky tomu můžeme upravit výšku boxovacího pytle podle našich potřeb.

Trubice se snadno vyměňuje a navíc máme možnost zvolit si její různé velikosti. To je obvykle vyrobeno z pěny nebo gumy zdobené textilem nebo z tvrzeného vinylu. Základna tašky je obvykle 30 cm vysoká a celá je mezi 140 cm a 180 cm.

Tréninkový boxovací pytel – figurína

Jedním typem stojícího boxovacího pytle je figurína. Trubka tohoto typu je vyrobena ve tvaru člověka. Takový boxovací pytel bude vhodný pro lidi, kteří cvičí bojové umění Krav Magic nebo Combat.

Těžký nebo lehký boxovací pytel – který boxovací pytel je lepší?

Hned na začátku bychom měli zvážit, kde budete s boxovacím pytlem trénovat.

Pokud ho doma potřebujete pro amatérský trénink, nejlepší volbou je střední váha boxovacího pytle. Není příliš velký a těžký, takže pro něj nemusíte hledat spoustu volného místa. Takový boxovací pytel obvykle váží od 30 kg do 50 kg. Jeho průměr se pohybuje od 35 cm do 40 cm a jeho výška je od 130 cm do 140 cm.

Boxovací pytel o hmotnosti od 50 kg do 60 kg se nazývá těžký boxovací pytel. Tento typ je nejvhodnější pro profesionální cvičení ve sportovní hale.

Průměr těžkého boxovacího pytle se pohybuje od 40 cm do 45 cm a jeho výška je 150 cm, 160 cm nebo 180 cm. Díky své hmotnosti a velikosti je ideální pro trénink například kickboxu.

Boxovací pytel a jeho materiál

Materiál je prvním důležitým parametrem. Zajímá nás materiál ze kterého je pytel obalený. Do něj se vkládá výplň. Ta nás v tuto chvíli nebude zajímat. O té až později.

Nejodolnější boxovací pytle jsou ty, které mají potahy vyrobeny z kůže. Jejich cena je však poměrně vysoká, zvláště pokud plánujete koupit vaše první tréninkové vybavení. Levnější, ale ne nejhorší alternativou je plawil. Tento materiál se vyznačuje vysokou trvanlivostí i estetickým vzhledem. Boxovací pytle také jsou vyrobeny z umělé kůže a vinylu. Nejsou však tak odolné jako ty z kůže. Vyberete si i boxovací pytle, které jsou vyrobeny z textilního plátna.

Nejméně se opotřebovávají boxovací pytle z pravé kůže.

Vzhled boxovacího pytle

Materiál boxovacího pytle nám ovlivní i celkový vzhled. Můžete si vybírat z různých barev. Některé modely nabízejí i různé barevné kombinace. Záleží jen na vás jakému vzhledu dáte přednost.

Boxovací pytel a jeho výplň

Pokud se rozhodnete koupit boxovací pytel bez výplně, jednou z nejlevnějších možností výplně bude výběr textilního šrotu. Najdeme je v každém krejčovství. Je důležité je velmi těsně nacpat. Tím zabráníte deformaci vaku. Pro začátečníky můžete nacpat boxovací pytel obyčejnými pilinami. V takovém případě bude boxovací pytel lehký a snáze se na něm bude trénovat. Když naplníme pytel pískem, uděláme ho mnohem těžší a hustší. Tento způsob je určen spíše pro profesionály, protože tak těžké vybavení vás může zranit. Některé modely mohou být vyplněny kůží nebo gumou či plastovými kousky. Nejdražší možnost výplně je naplnění boxovacího pytle vzduchem.

Řetězy

Při výběru řetězu bychom měli nejprve věnovat pozornost upevňovacím páskám. Nejlepší páska je co nejdelší, měří nejméně 10 cm. Je dobré, když je řetěz zdobený okolním opaskem – posílí se jeho odolnost a navíc se skryje.

Díky tomu si neublížíme, když řetěz náhodou zasáhneme. Nedoporučuje se kupovat kruhové úchyty. Pásky by jimi byly přetíženy, což by mohlo vést k odtržení vaku. Takže stojí za to investovat do trochu dražších, ale pevnějších trojúhelníkových úchytů.

Vak, který na nich visí, rovnoměrně rozloží váhu. Stojí za to zkontrolovat, zda je držák otočný. Bez tohoto prvku se řetězy mohou zkroutit, což nám během tréninku způsobí problémy. Rovněž se nedoporučuje kupovat řetěz se šroubovými karabinami. Nejodolnější bude ten s prvky svařovanými z výroby.

Velikost boxovacího pytle

Velikost boxovacího pytle je také velmi důležitým parametrem. Zajímá nás především délka boxovacího pytle. Velikost pytle se odvíjí především od toho, jak budete boxovací pytel používat. Zjednodušeně řečeno záleží hlavně na tom, zda budete pouze boxovat nebo budete pytel využívat i ke kopům.

S velikostí pytle se mění i jeho průměr. Můžete si vybírat pytle s průměrem od 20 cm do cca 60 cm u těch největších boxovacích pytlů.

Pytle na boxování by měly podle vaší výšky se pohybovat od 80 cm do cca 120 cm.

Pytle na trénování kopů by měly být o hodně větší. Jejich délka by měla být alespoň 140 cm. Můžete si však vybrat pytle na kopání i o velikosti 200 cm a více.

Cena boxovacího pytle

Cena boxovacího pytle se odvíjí od předchozích parametrů jako je hmotnost, velikost, výplň a typ boxovacího pytle. Pojďme se nyní podívat na jednotlivé cenové kategorie boxovaích pytlů, které jsou dostupné na našem trhu. Pro jednoduchost a přehlednost jsme je rozdělili do 3 skupin.

Cena boxovacího pytle do 1 000 Kč s DPH

Tato cenová kategorie vám nabídne především malé boxovací pytle. Ty jsou určeny zejména pro děti. Vyberete si zde boxovací pytle jejichž hmotnost nepřekročí cca 15 kg. Vyberete si zde modely, které jsou vyrobeny z umělé kůže nebo textilního materiálu. Tyto modely nejsou nijak extrémně kvalitní. Pokud to myslíte s boxováním opravdu vážně, hledejte v dalších cenových kategoriích.

Cena boxovacího pytle od 1 000 Kč s DPH do 3 500 Kč s DPH

Cenová kategorie s cenovkou od 1 000 Kč s DPH do 3 500 Kč s DPH nabízí poměrně velmi široký sortiment boxovacích pytlů. Vyberou si zde jak amatéři, tak i pokročilejší boxeři. Vyberete si zde boxovací pytle s průměrnou délkou kolem 125 cm. Ty mají i větší průměr. Vyberete si zde i boxovací hrušky.

Nejdražší boxovací pytle: Cena boxovacího pytle s cenovkou nad 3 500 Kč s DPH

Pokud utratíte za boxovací pytel více jak 3 500 Kč s DPH, pak si můžete vybrat z neomezených možností boxovacích pytlů. Můžete si zde vybrat boxovací pytle na MMA, trenažéry, hrušky a mnoho dalšího. Boxovací trenažéry stojí i více jak 10 000 Kč s DPH.

Jaké boxerské rukavice pro začátečníky?

Výrobci zpravidla nevyrábějí speciální boxerské rukavice pro lidi začínající s boxerským tréninkem. Pokud si chcete koupit rukavice, které mají být dobré pro začátečníky, pak si vyberte ty nejlevnější boxerské rukavice.

Pouze když zjistíte, že box je naší vášní a chcete se rozvíjet tímto směrem, stojí za to si obléknout lepší boxerské rukavice. Bez ohledu na to, zda si vyberete profesionální nebo amatérské rukavice, měli byste si zvolit vhodnou velikost pro vaše ruce a vyzkoušet, jak je upevnit a přizpůsobit vašim rukám. Podívejte se na výběr boxerský rukavic.

Jak začít cvičit s boxovacím pytlem?

Než začnete agresivně boxovat do boxovacího pytle, měli byste vědět několik věcí. Nejdůležitější věcí je přístup. Pokud nebudete věnovat pozornost správnému držení těla hned na začátku, může to mít důsledky pro následující tréninky a takovou chybu je pak bohužel těžké napravit. Na začátku stojí za to procvičit si správné polohování těla. Kromě toho také nemůžete ignorovat, jak se při úderu držíte správně za ruce. Ze začátku je lepší boxovací pytel nepoužívat a trénovat naprázdno bez boxovacího pytle. To vám dává příležitost vyvinout vhodné pohyby a následné cvičení s boxovacím pytlem vám přinese mnohem lepší výsledky.

Jak bezpečně boxovat do boxovacího pytle?

Během prvních tréninků s boxovacím pytlem je důležité se dobře chránit. Zranění se mohou stát i profesionálům, zejména pak amatérům, kteří právě začínají svou boxerskou kariéru. Pamatujte na všechny bezpečnostní pravidla během boxování do boxovacího pytle.

Někteří lidé volí boxerské rukavice, což obvykle nestačí. Než si nasadíte rukavice, zabalte si ruce speciální boxovací páskou. Díky ní jsou zranění méně pravděpodobná. Největší chybou je zapomenutí na nohy. Ujistěte se, že nosíte velmi pohodlnou obuv, která zajistí odpružení. Mnoho lidí, což je velmi dobrý nápad, volí chrániče kolen. Během tréninku jsou klouby silně zatěžovány, proto při každém cvičení noste chrániče kolen.

Boxovací pytle: Boxovací pytle na boxování a pár slov na závěr

V tomto článku jste se dozvěděli o tom, jak si vybrat nový boxovací pytel na amatérské či profesionální trénování. Pověděli jsme si o důležitých parametrech, které je dobré znát pro výběr tohoto druhu zboží.

Doufáme, že jsme vám s tímto úkolem výběru nového boxovacího pytle pomohli a vy si teď vyberete kvalitní boxovací pytel, který bude vypadat přesně podle vašich představ a výdrží vám na boxování dlouho. Doufáme, že vám dobře vybraný boxovací pytel pomůže v tréninku, odreagování od stresu a mnoho dalších příležitostí.

Nyní už vám k nákupu stačí pouze pár kroků. Stačí si pouze váš vysněný produkt v podobě nového boxovacího pytle zakoupit v některém z online obchodů a naplnit v něm virtuální nákupní košík.

Z tabulky s porovnáním výše se proklikněte na srovnávací server Heureka, kde si můžete porovnat jednotlivé obchody a jejich ceny včetně recenze a uživatelských zkušeností s konkrétním modelem boxovacího pytle na boxování či kopání. Dozvíte se tam také, který boxovací pytel je kde skladem a za jakou se prodává cenu v různých obchodech. Dozvíte se tam také vývoj historických cen a mnoho dalších užitečných parametrů a informací.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 2 Průměrně: 5]

Mohlo by vás také zajímat