Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Brusky na nehty: Výběr nej brusek na nehty

Brusky na nehty

bruska na nehty
Bruska na nehty

K upravenému vzhledu nestačí mít sladěný padnoucí outfit, slušivý účes a dokonalý make-up. Ať už jste v každodenním kontaktu s lidmi nebo se chystáte na večírek, upravené nehty jsou vaší vizitkou.

Především při prvním setkání má na dojem z vás velký vliv i úprava vašich nehtů – při pracovním pohovoru, schůzce s obchodním partnerem, na prvním rande, zkrátka vždy, když jste v kontaktu s lidmi. A právě v tom vám pomůže dobrá bruska na nehty.

Základem jsou čisté nehty, zapilované všechny do stejné délky a tvaru. Ty tam jsou časy, kdy se nehty zapilovávaly pracně a dlouhé minuty, často nekvalitními pilníčky, které mnohdy způsobovaly třepení nehtů. Dnes zdlouhavé a někdy i bolestivé pilování ručními pilníčky již nahrazují plně automatizované přístroje – brusky na nehty, které se o vše postarají.

Pokud si chcete úpravu svých nehtů ulehčit a docílit profesionálního výsledku, brusku na nehty si rozhodně pořiďte. Při jejím výběru se řiďte několika klíčovými parametry, abyste si vybrali takovou brusku na nehty, se kterou budete po všech stránkách spokojeni. V tomto článku si povíme o tom, jak vybrat brusku na nehty.

Brusky na nehty: Výběr 10 nejlepších brusek na nehty

V tomto srovnání jsme pro vás vybrali 10 TOP brusek na nehty. Jak jsme je vybírali? Vybrali jsme brusky podle hodnocení a dostupných recenzí zákazníků a uživatelů. Tyto produkty náš tým seřadil do přehledné tabulky. Tyto brusky na nehty si můžete sami seřadit podle vašich preferencí. Pokud vás například zajímá nízká cena produktu, můžete si seřadit brusky na nehty podle orientační ceny.

Název bruskyVzhledZnačka bruskyMaximální otáčkyVýkon (W)Orientační cena (s DPH)Dostupnost
Beautylushh 8945Bruska na nehty Beautylushh 8945Beautylushh2000010389Zobrazit v obchodech
Beautylushh 8946Bruska na nehty Beautylushh 8946Beautylushh2000010255Zobrazit v obchodech
JSDA JD200Bruska na nehty JSDA JD200JSDA30000351299Zobrazit v obchodech
JSDA JD500Bruska na nehty JSDA JD500JSDA30000351529Zobrazit v obchodech
Beautylushh 8943Bruska na nehty Beautylushh 8943Beautylushh2000012679Zobrazit v obchodech
Allepaznokcie Elektrická bruska na nehty F8945Bruska na nehty Allepaznokcie Elektrická bruska na nehty F8945Allepaznokcie200009699Zobrazit v obchodech
JSDA Power JD8M 35WBruska na nehty JSDA Power JD8M 35WJSDA30000151549Zobrazit v obchodech
JSDA Power JD700 35WBruska na nehty JSDA Power JD700 35WJSDA30000351599Zobrazit v obchodech
Allepaznokcie ISO M2000Bruska na nehty Allepaznokcie ISO M2000Allepaznokcie2000012742Zobrazit v obchodech
Promed bruska 2020Bruska na nehty Promed bruska 2020Promed20000227290Zobrazit v obchodech
Po kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” budete přesměrováni na portál Heureka.cz. Na něm si můžete porovnat ceny jednotlivých obchodů a přečíst si recenze a hodnocení brusek na nehty od jejich uživatelů.

Jak vybrat brusku na nehty

Nejdůležitější je materiál jednotlivých fréz a jejich tvar. Provedení fréz výrazně ovlivňuje jejich kvalitu a životnost. Každý z tvarů má v úpravě nehtů jiný úkol, aby na závěr bylo docíleno komplexní péče.

Zvažte také způsob napájení – jestli vám bude lépe vyhovovat přímé připojení k síti nebo baterie. Praktická je i možnost změnit směr chodu podle toho, na jaké ruce nebo  noze právě nehty upravujete.

Zjistěte si, zda a jaké jsou přikoupitelné náhradní díly a za jakou cenu.

Brusky na nehty pro domácí použití

Brusky na nehty pro domácí použití předpokládají jejich používání maximálně několikrát za měsíc – tedy jsou vhodné k provádění pravidelné, každotýdenní údržbě nehtů. Každodenní provoz by bruska nemusela zvládnout, dejte si tedy pozor, abyste ji nepřetěžovali. Mezi výhody patří jejich nízká cena. Nevýhodou je nižší kvalita provedení – některé levnější modely mohou  vibrovat, což stěžuje práci a celkově jsou vibrace u brusky nepříjemné a nežádoucí. Mohou mít oboustranný chod.

Brusky na nehty pro začínající nehtařky

Pro každodenní použití jsou vhodné brusky střední třídy – poloprofesionální brusky, které díky svému vyššímu výkonu zvládnou úpravu nehtů dvěma až třem lidem za den. Jsou kvalitnější, než brusky pro domácí použití, mají jen slabé vibrace a tišší chod. Snadno se s nimi manipuluje, lze regulovat otáčky a přepínat chod dopředu a dozadu. Nejsou však vhodné pro nepřetržitý provoz.

Brusky na nehty pro profesionální použití

Brusky na nehty pro profesionální použití jsou určené pro nehtová studia. Na profesionální brusce se nevyplatí šetřit. Měla by být jednoduše obsluhovatelná i udržovatelná, mít vysoký počet otáček a výkon, tichý chod, odsávání prachu z opilovaných nehtů, rukojeť bez vibrací, možnost nastavení rychlosti otáček, možnost nožního ovládání a elegantní atraktivní design.

Materiál brusky na nehty

Nabídka materiálů, ze kterých jsou frézy vyrobeny, je široká. Obvykle se setkáte s těmito pěti materiály, z nichž některé jsou určené pro údržbu přírodních a jiné gelových nebo akrylových nehtů.

  • Diamant a safír
  • Titan
  • Karbid
  • Keramika
  • Papír
  • Silikon

Diamant a safír

Diamantové a safírové frézy jsou nejtvrdší a nejefektivnější. Používají se pro úpravu přírodních nehtů nebo UV gelu. Pokud byste jimi chtěli upravovat nehty s klasickým gelem,  mohlo by dojít obroušení a narušení nehtů. Diamantovými frézami se také skvěle podbrušují nehty a upravují nehtové kůžičky. Safír, který je měkčí než diamant, se využívá v pedikůře.

Titan

Titan patří mezi nejpevnější kovy, a stejně tak pevné jsou i titanové nástavce. Titanové nástavce jsou vhodné pro drobnější úpravy nehtů, pro UV gel a akryl.

Karbid

Karbidové frézy jsou nejodolnější a velmi tvrdé. Během práce s nimi se nezahřívají a mohou se bez obav sterilizovat horkem. Také proto jsou ideální k profesionálnímu použití v nehtových studiích. Případné nežádoucí vibrace omezuje mohutnost materiálu. Životnost i využitelnost těchto fréz je téměř neomezená. Samozřejmě základem je správné zacházení s nimi.

Papír

Pro obroušení akrylu nebo starého laku na nehty jsou ideální jednorázové papírové brusné kotouče. Jedná s o levnou variantu, přičemž můžete využít tři základní hrubosti – hrubé, středně hrubé a jemné.

Silikon

Silikonové frézy se používají k odstranění zrohovatělých míst a kůžičky okolo nehtů. Mohou být také ve třech hrubostech – hrubé, středně hrubé a jemné.

Tvar frézy a jemnost

Každá fáze úpravy nehtů vyžaduje také specifický tvar frézy.

Používají se tyto tři tvary:

  • Podlouhlý nástavec pro odstraňování nehtové kůžičky
  • Kuželovitý nástavec pro podbrušování nehtů a pro odstranění starého UV gelu a akrylu.
  • Válcovitý nástavec slouží pro rychlé odstranění UV gelu a akrylu. Je vhodný pro citlivější jedince.

Kromě tvaru fréz je důležitá i jejich jemnost. Nejjemnější nástavce slouží k odstranění nehtové kůžičky a k ošetření nejcitlivějších míst. Středně hrubé jsou vhodné pro detailní úpravy nehtů. Nejhrubějšími se odstraňují staré vrstvy gelu nebo akrylu.

Brusky na nehty: Napájení

Nejčastěji se setkáte se dvěma základními způsoby napájení – napájení na baterie a napájení ze sítě.

Napájení brusky na baterie

Klasické brusky na nehty jsou napájeny dvěma tužkovými bateriemi, což je praktické na cesty nebo na místa, kde není zdroj elektrické energie. Mají však nižší výkon. Proto nejsou vhodné na náročnější péči o nehty, ale spíše na jejich průběžnou údržbu.

Síťové napájení brusky na nehty

Brusky se síťovým napájením musí být při práci samozřejmě neustále připojené ke zdroji energie. Jejich výhodou je vyšší výkon, jsou tedy ideální pro náročnější a komplexní manikůru a pedikůru. Napájecí kabel by měl být co nejměkčí, aby se nelámal.

Změna chodu brusky

Abyste docílili bezpečného chodu brusky a pohodlně se vám s ní pracovalo, kupte si takovou, která disponuje plynulou regulací směru chodu.

Údržba brusky na nehty

Aby vám bruska na nehty sloužila dobře a co nejdéle, měli byste věnovat dostatečnou pozornost její údržbě. Ideální je používat kvalitní odsávačky na prach. Po ukončení práce z povrchu brusky a brusného pera odsajte jemný prach vysavačem a otřete povrch jemným vlhkým hadříkem. Zbytky prachu, který zůstane v záhybech frézy, důkladně odstraňte ponořením do dezinfekčního roztoku za použití ultrazvukového čističe. Pokud používáte frézky a speciální nástavce na odstraňování nehtové kůžičky, měli byste je dezinfikovat ve sterilizátoru. Na čištění frézek nepoužívejte kovové kartáčky, mohli byste je otupit a snížit tak jejich životnost.

Servis brusky a dostupnost náhradních dílů

Brusku si kupte od výrobce, který vám na ni poskytne v případě potřeby servis.

Před koupí vámi vybrané brusky si také zjistěte, jaké náhradní díly jsou k tomuto typu k dispozici a kolik stojí.

Nástavce se postupně dle četnosti jejich používání a kvality materiálu, opotřebovávají. Abyste následně nebyli nepříjemně překvapeni, že cena nástavce je téměř stejně tak vysoká, jako cena nové brusky.

Bruska na nehty a cena

Cena brusek na nehty se odvíjí, jako u většiny podobných výrobků, od jejich výkonu, kvality, výrobce a dalšího příslušenství.

Cena do 1 500 Kč

V ceně do 1 500 Kč seženete brusku na nehty k domácímu použití, vhodnou pro manikůru i pedikůru, s oboustranným chodem, LED indikátory a různými nástavci.

Cena od 1 500 Kč do  5 000 Kč

Brusky ve střední cenové relaci jsou vhodné pro domácí komplexnější použití nebo pro menší nehtová studia. Tyto dražší brusky mají vyšší počet otáček, změnu chodu, širokou škálu příslušenství, mohou mít nožní pedál pro pohodlnější ovládání a kompletně odizolovanou rukojeť pohlcující vibrace vyšší komfort a lepší výsledky práce.

Cena nad 5 000 Kč

Brusky přesahující cenu 5 000 Kč jsou určeny náročným zákazníkům a k profesionálnímu použití. Dražší modely jsou vybavené přímým odsáváním odpilovaných kousků nehtů. Mohou mít nožní pedál pro jednodušší ovládání, mnoho nástavců a příslušenství, změnu chodu a paměťové funkce, díky kterým není nutné stále nastavovat počet otáček. Vyznačují se také nižší hlučností.

Bruska na nehty: Brusky na nehty a pár slov závěrem

V tomto článku jste se dozvěděli o tom, jak si vybrat novou brusku na nehty. Doufáme, že jsme vám s tímto úkolem výběru pomohli a vy si teď vyberete kvalitní brusku, která bude přesně podle vašich představ a bude vám fungovat dlouho bez jediné závady při broušení vašich nehtů.

Nyní už vám k nákupu brusky na nehty stačí pouze pár posledních kroků. Stačí si pouze váš vysněný produkt zakoupit v některém z online obchodů a naplnit v něm virtuální košík. Brusky naleznete skladem v mnoha internetových e-shopech.

Z tabulky s porovnáním výše se proklikněte na portál Heureka.cz, kde si můžete porovnat jednotlivé obchody a jejich ceny včetně recenzí a uživatelských zkušeností.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 4.8]

Mohlo by vás také zajímat