Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Elektronické cigarety

Obsah článku Ukaž


Pokud jste milovníci elektrických cigaret, či vaporessů, nebo je jen chcete vyzkoušet a nevíte kterou si vybrat, jste na správném místě. V tomto článku si totiž představíme stručnou historii, druhy elektronických cigaret, vysvěttlímesi problematiku náplní a mnoho dalšího.

Elektronické cigarety: Porovnání 10 nejlepších elektronických cigaret podle hodnocení, testů a recenzí zákazníků

V tomto srovnání jsme pro vás vybrali 10 nejlepších e-cigaret. Jak jsme tyto elektronické cigarety vybírali? Elektronické cigarety jsme vybrali podle hodnocení a dostupných recenzí uživatelů a zákazníků. Tyto elektronické cigarety jsme následně seřadili do přehledné tabulky. Tyto produkty si můžete následně seřadit podle vašich preferencí. Pokud vás například zajímá nízká cena, můžete si seřadit elektronické cigarety podle orientační ceny s DPH a vybrat si tak nejlevnější a zároveň nejlepší elektronickou cigaretu.
NázevVzhledKapacita baterie (mAh)Kapacita zásobníku (ml)Délka (mm)Průměr (mm)Orientační cena (s DPH)Dostupnost
Joyetech eGo AIO startovací sada 1500 mAh ČernáElektronická cigareta Joyetech eGo AIO startovací sada 1500 mAh Černá 1500211819399Zobrazit v obchodech
Joyetech eGo Pod Kit 1000 mAh Černá 1 ksElektronická cigareta Joyetech eGo Pod Kit 1000 mAh Černá 1 ks100029819254Zobrazit v obchodech
Joyetech eGo AIO ECO 650 mAh Černá 1 ksElektronická cigareta Joyetech eGo AIO ECO 650 mAh Černá 1 ks6501,211314349Zobrazit v obchodech
aSpire PockeX AIO 1500 mAh Černá 1 ksElektronická cigareta aSpire PockeX AIO 1500 mAh Černá 1 ks15002117,719,7749Zobrazit v obchodech
aSpire Tigon elektronická cigareta 2600 mAh Duhová 1 ksElektronická cigareta aSpire Tigon elektronická cigareta 2600 mAh Duhová 1 ks26003,514224,51148Zobrazit v obchodech
aSpire Nautilus GT TC75W Grip Ful KitlElektronická cigareta aSpire Nautilus GT TC75W Grip Ful KitlNení součástí balení378241598Zobrazit v obchodech
Salt SWITCH Disposable Pod 350 mAh Cocktail 1 ksElektronická cigareta Salt SWITCH Disposable Pod 350 mAh Cocktail 1 ks350210618159Zobrazit v obchodech
Smoktech Vape Pen V2 elektronická cigareta 1600 mAh Black 1 ksElektronická cigareta Smoktech Vape Pen V2 elektronická cigareta 1600 mAh Black 1 ks16003111,7415Zobrazit v obchodech
SMOK Stick Prince sada 3000 mAh Duhová 1 ksElektronická cigareta SMOK Stick Prince sada 3000 mAh Duhová 1 ks3000863909Zobrazit v obchodech
Smoktech Priv N19 Grip 1200 mAh Full Kit 7-Color Black 1 ksElektronická cigareta Smoktech Priv N19 Grip 1200 mAh Full Kit 7-Color Black 1 ks1200271627Zobrazit v obchodech
Po kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” budete přesměrováni na srovnávací portál Heureka. Na něm si můžete porovnat ceny jednotlivých obchodů a přečíst si recenze a hodnocení elektronických cigaret od jejich uživatelů.

Elektronické cigarety: Nejlepší elektronické cigarety podle Heureky

Stručná historie e-cigaret

Elektronické cigarety (také známé jako e cigarety, e cigs, vape nebo vaporesso) jsou pravděpodobně na trhu déle, než si myslíte. První elektronická cigareta byla skutečně vynalezena již v roce 1963!

Jejich popularita za posledních několik let obrovsky vzrostla, protože technologie, zařízení a příchutě se rychle rozvíjely. S tolika různými vape zařízeními, která jsou nyní k dispozici, a tolika různými termíny používanými k jejich popisu, může být obtížné vědět, kde začít.

Možná jste slyšeli jiné vapery zmiňovat nejrůznější záhadná slova a fráze jako „sub ohm“, „PG/VG“ a „box mods“ a chtěli byste se dozvědět více. Nebo se do toho možná budete chtít pustit a najít něco jednoduchého a snadno použitelného. Ať už si vybíráte sadu vape poprvé, nebo chcete upgradovat svou současnou elektronickou cigaretu, čtěte dále, abyste viděli všechna dostupná zařízení a pomohli vám zjistit, kterou elektronickou cigaretu byste si měli koupit.

Z čeho se elektronická cigareta skládá?

Každá e-cigareta se skládá ze čtyř hlavních částí:

 • Náustek
 • Atomizér
 • Patrony a náplně
 • Barerie

E-cigareta vs. klasická cigareta

Pokud jste někdy tuto problematiku zkoumali, nebo na ní narazili ať už v odborném, či publicistickém článku, nejspíše máte dojem, že e-cigareta je „zdravější“, než normální. Myslíme si, že však lepší pojmenování je, že je pouze méně škodlivá. Se zdravím to totiž stále nemá nic společného. Zcela zásadním argumentem je skutečnost, že v elektronické cigaretě nedochází ke spalování, pára tudíž neobsahuje tolik škodlivin, jako je tomu u klasické cigarety.

VÝHODY E-CIGARET/VAPORESSO

 • E cigarety neobsahují na rozdíl od normálních cigaret dehet, ani další škodlivé látky jako je například amoniak, arzen, formaldehyd, nebo DDT.
 • Pokud si prvotní náklady rozpočítáme, vyjde nás e-cigareta, nebo vaporesso levněji, než normální kouření cigaret.
 • Zbavíte se nepříjemného zápachu, které cigarety způsobují.
 • Dalším nepříjemným důsledkem kouření cigaret je žoutnutí zubů a prstů, to vám s e-gigaretou, nebo vaporessem také nehrozí.
 • Pasivní kouření je na rozdíl od klasických cigaret zdravotně nezávadné.
 • Obsah nikotinu si mmůžete individuálně nastavovat poodle vaší potřeby.
 • Máte zde možnost na výběr z mnoha příchutí dle vašich preferencí.
 • Kouření v restauracích a na veřejných místech je takhřko zakázáno, ale ecigarety jou občas vyjímkou.
 • Nepotřebujetezapalovač ani popelník.
 • Velkou výhodou je také skutečnost, že při pořízení e-cigarety samozřejmě nemusíte skončit s kouřením klasických, ale můžete oba způsoby kombinovat či postupně přejít pouze k elektronickému vapování. Mnoho začínajících uživatelů si například nejdříve vychutnává elektronickou variantu doma, v autě či mezi přáteli nekuřáky – jednoduše všude tam, kde by klasický cigaretový kouř mohl vadit.

SLOVNÍČEK POJMŮ

Atomizér

Atomizér je nejdůležitější součástí elektronické cigarety. Je to to, co vytváří směs páry a chutí, které získáte ze svého zařízení. Na rozdíl od clearomizéru vám přestavitelný tankový atomizér (RTA) umožňuje vybrat si vlastní styl vape, ušetřit peníze a dokonce si najít nový koníček. Tento článek je součástí našeho průvodce vapingem.

Cartomizér, clearomizér

Cartomizéry jsou svým designem velmi podobné atomizérům, ale mají své rozdíly. Hlavním rozdílem je, že cartomizéry mají polyfill omotanou kolem topné spirálky, která se používá k namáčení e-liquidu a umožňuje delší dobu vape než atomizér. Existují některé návrhy cartomizérů, které jsou umístěny uvnitř větší válcové nádrže, která pojme i větší kapacitu e-liquidu.

Clearomizéry jsou jedním z nejnovějších a nejoblíbenějších zařízení na trhu. Tyto typy zařízení jsou obvykle válcové a mají nádrž z čirého polykarbonátového plastu nebo pyrexového skla. Průhledná nádržka (nebo okénko na kovových) umožňuje vidět hladinu e-liquidu uvnitř clearomizéru . E-liquid je dodáván do topné spirály pomocí bavlněného knotu. Některé designy mají horní topnou spirálu s delšími knoty, zatímco jiné mají dole umístěné topné spirály s krátkými knoty, což umožňuje snadnější nasycení knotu.

Baterie

Všechny elektronické cigarety obsahují většinou integrovanou, v případě gripů však také vyjímatelnou baterii.

Grip/mod

Grip (nebo jinak řečeno mod) je na rozdíl od klasické e-cigarety složitější zařízení s širokými možnostmi nastavení (např. výkon, napětí, teplotu žhavení apod.), větší výdrží a často také displejem, na které se šroubuje atomizér. Od běžných e-cigaret se gripy liší také velikostí – obvykle jsou větší s hranatým tělem. Vhodné jsou spíše pro pokročilé uživatele, kteří preferují vlastní nastavení.

Jak vaping ovlivňuje mozek?

Nikotin obsažený v e-liquidech se snadno vstřebává z plic do krevního řečiště, když člověk vapuje e-cigaretu. Po vstupu do krve nikotin stimuluje nadledvinky, aby uvolňovaly hormon epinefrin (adrenalin). Epinefrin stimuluje centrální nervový systém a zvyšuje krevní tlak, dýchání a srdeční frekvenci. Stejně jako u většiny návykových látek nikotin aktivuje mozkové okruhy odměny a také zvyšuje hladiny chemického posla v mozku zvaného  dopamin, který posiluje odměňující chování. Potěšení způsobené interakcí nikotinu s okruhem odměn motivuje některé lidi k opakovanému užívání nikotinu, navzdory rizikům pro jejich zdraví a pohodu.

Účinky na zdraví pro dospívající

Dospívající roky jsou kritické pro vývoj mozku, který pokračuje až do mladé dospělosti. Mladí lidé, kteří používají nikotinové produkty v jakékoli formě, včetně elektronických cigaret, jsou jedinečně ohroženi dlouhodobými účinky. Vzhledem k tomu, že nikotin ovlivňuje vývoj systému odměn v mozku, může pokračující vapování nikotinu vést nejen k závislosti na nikotinu, ale může také učinit jiné drogy, jako je kokain a metamfetamin, příjemnějšími pro vyvíjející se mozek dospívajících.

Nikotin také ovlivňuje vývoj mozkových okruhů, které kontrolují pozornost a učení. Mezi další rizika patří poruchy nálady a trvalé problémy s kontrolou impulsů – neschopnost bojovat s nutkáním nebo impulsem, který může ublížit sobě nebo ostatním.

Může vaping pomoci člověku přestat kouřit?

Někteří lidé věří, že e-cigarety mohou pomoci snížit touhu po nikotinu u těch, kteří se snaží přestat kouřit. E-cigarety však nejsou prostředkem k odvykání, který schválila FDA, a neexistuje žádný přesvědčivý vědecký důkaz o účinnosti vapingu při dlouhodobém odvykání kouření. Je třeba poznamenat, že existuje sedm pomůcek pro odvykání, které jsou schváleny FDA a které jsou prokazatelně bezpečné a mohou být účinné, pokud se používají podle pokynů.

Vaping nikotinu nebyl důkladně hodnocen ve vědeckých studiích. V současné době neexistuje dostatek údajů o bezpečnosti elektronických cigaret, o tom, jaké jsou zdravotní účinky ve srovnání s tradičními cigaretami a zda jsou užitečné pro lidi, kteří se snaží přestat kouřit.

DRUHY elektronických cigaret

Cigalike – E-cigarety

Občas se s tímto druhem můžeme setkat pod názvem cig-a-like, e cigareta, e cig, elektronická cigareta první generace. Tnto druh je nejvhodnější pro začátečníky. Cigalikes jsou, jak název napovídá, podobné tradiční tabákové cigaretě. Jsou podobné velikosti a tvaru a jsou navrženy tak, aby napodobovaly kouření tabáku. Kuřáci často zjistí, že tato zařízení fungují dobře, když začínají s elektronickými cigaretami, protože mohou plynule přecházet mezi nimi a skutečnými cigaretami. Poskytují „útok do krku“ podobný tomu, který byste zažili s tabákovým kouřem, ale bez mnoha škodlivých chemikálií. K aktivaci páry není třeba stisknout tlačítko a jednoduše se nadechnout.

Ačkoli jsou zcela odlišné od většiny ostatních zařízení, cigalikes jsou také považovány za ‘MTL’ zařízení, protože uživatelé mají tendenci vdechovat páru do úst a poté do plic; podobný způsobu, jakým se vdechuje kouř z cigarety.

KONSTRUKCE

Cig-a-like se skládají z dobíjecí baterie  a vyměnitelných náplní, jinak známých jako ‘kazety’ nebo ‘cartomizéry’. Baterie jsou malé a obvykle vydrží několik hodin pro náročné uživatele nebo až několik dní, pokud jsou používány pouze příležitostně. Konec baterie se při nádechu rozsvítí, aby napodobil žhnoucí konec cigarety. Kontrolka bude také blikat, když je potřeba nabít, a po připojení se rozsvítí, aby ukazovala stav nabíjení.

JAK E–CIGS FUNGUJÍ

Když se nadechnete, senzor spustí ohřívací komoru (známou jako atomizér), aby zahřála malé množství kapaliny z kazety. Tím se změní na páru, která je nasávána do vašich úst centrálním otvorem v kazetě.

Pod Vapes

Pod vapes jsou také občas dohledatelné pod názvem System Vapes, Pod Vapes, Pod Mods a Pod Vape Pens. Nemají žádnou cílovou kategorii a tak jsou vhodné pro začátečníka i zkušeného vapera. Pod vapes spadají někde mezi cigalike a vape pero. Dodávají se v různých tvarech a velikostech, ale často mají tvar plochého pera, poměrně malé a navržené tak, aby přesně padly do ruky.

Jsou nejnovější generací vape zařízení a byly optimalizovány tak, aby poskytovaly uspokojivý a uživatelsky přívětivý produkt pro začátečníky. Jejich elegantní design a vysoký výkon je však činí oblíbenými i u zkušenějších vaperů.

KONSTRUKCE

Sady podů se skládají z dobíjecí baterie a vyměnitelného „podu“. Modul obsahuje náustek, cívku a nádržku, předem naplněnou e-liquidem. Jakmile je modul prázdný, je vyhozen a nahrazen novým. Tyto náplně do kapslí jsou specifické pro značku a model kapsového zařízení, ale většina z nich je k dispozici s širokou škálou příchutí a síly nikotinu.

Je tradiční, že předplněné tobolky obsahují nikotinovou sůl a tekutinu, protože se dobře hodí pro nové vapery. Stručně řečeno, tento typ nikotinu poskytuje rychlejší a hladší uspokojení z nikotinu než nikotin „freebase“ (typ, který se nachází ve většině standardních e kapalin na trhu).

JAK FUNGUJÍ PODS VAPES

K dispozici je několik různých typů sad podů, ale většina z nich je navržena tak, aby byla snadno použitelná a poskytovala vape ve stylu pusa-plíce.

Chcete-li použít pod zařízení, jednoduše nabijte baterii a vložte pod zařízení na zařízení. Pod vapes jsou automatické, takže k vapování stačí inhalovat na náustek pod vapes. Náplň kapsle lze používat, dokud není nádrž prázdná, a poté ji vyměnit za novou.

Někteří výrobci nazývají zařízení, která jsou v podstatě stejná jako vapovací pera nebo box kit, „pod kit“, jednoduše proto, že mají plastovou nádrž spíše než skleněnou. To je poněkud zavádějící, a proto stojí za zmínku, protože „originální“ pod zařízení jsou pro začátečníky uživatelsky přívětivější. Pokud zařízení vypadá jako krabicová sada, ale nazývá se „pod“ zařízení, pak budete pravděpodobně muset vyměnit cívky a používat jej v podstatě stejným způsobem jako tato jiná zařízení.

Vape pera

Vape pera jsou velmi často označována jako Cigarety Ego, pera Ego Vape, nebo systém nádrží Stejně jako u předchozího druhu nemají žádnou cílovou skupinu a tak jsou vhodné pro jakkoliv zkušeného vapera. Vape pera mají, jak název napovídá, tvar pera. Vyznačují se znovu plnitelnou „nádržkou“, která má vyměnitelné spirálky a je navržena tak, aby byla naplněna e liquidem, jinak známým jako vape juice nebo vape liquids. Tato zařízení jsou o něco nešikovnější než sady pod nebo doutníků, protože vyžadují výměnu cívek každé 1-2 týdny a budete také muset neustále doplňovat nádrž kapalinou, když je nízká. Jsou však fantastickou volbou pro každého vapera, který chce diskrétní, kompaktní zařízení s flexibilitou vapovat jakoukoli příchuť. Některá zařízení mají také přizpůsobitelná nastavení, která uživateli umožňují upravit teplotu a konzistenci páry produkované zařízením.

KONSTRUKCE

Vape pera se skládají z dlouhé válcové bateriové části s integrovanou nádrží. Podobně jako u pod vape obsahuje nádržka cívku a nádržku na kapalinu s náustkem. Liší se však tím, že spirálky jsou vyměnitelné, náustek je obvykle odnímatelný a nádržka je navržena tak, aby ji uživatel naplnil kapalinou. Některá zařízení také obsahují tlačítka pro změnu výkonu nebo napětí zařízení. Často také obsahují prstenec pro nastavení průtoku vzduchu na nádrži pro zvýšení množství vzduchu proudícího nádrží a vytvoření těsnějšího nebo vzdušnějšího „tahu“.

JAK FUNGUJÍ VAPE PERA

Ačkoli jsou obecné elektrické komponenty obecně velmi podobné, vape pera se poněkud liší od doutníkových a pod sad. Pro začátek mají tendenci se aktivovat pomocí tlačítka (aka „vypalovací tlačítko“), spíše než automaticky při nádechu. Ačkoli jsou některá pera velmi jednoduchá a mají vedle baterie a nádrže pouze tlačítko pro vystřelení, existuje mnoho per, která nabízejí další nastavení a funkce. Nejběžnější z nich jsou nastavitelné nastavení výkonu a nastavitelné proudění vzduchu nádrží.

To může způsobit, že tato zařízení budou znít trochu komplikovaně, ale obecně jsou vape pera stále velmi přátelská pro začátečníky. Nádržky na vape pen jsou navrženy tak, aby se plnily e kapalinou, takže uživatel má úplnou flexibilitu ohledně příchutí a síly nikotinu.

Vzhledem k tomu, že tato zařízení bývají o něco větší a robustnější než cigalike a pod sady, mají baterie obvykle vyšší kapacitu, takže mezi nabitími vydrží o něco déle.

Stojí za zmínku, že vape pera mohou být navržena pro MTL nebo DTL vaping, jak je popsáno výše v sekci styly vapingu na této stránce. To hraje roli v typu e liquidu, který je třeba použít, takže pokud se rozhodnete pro vape pero a nemáte ponětí o stylech vapování a „PG & VG“, budete si to muset trochu více prozkoumat.

Sady

Tak zvané sady, můžeme na trhu najít take pod označením Box Vapes, box mody. Jsou vhodné spíše pro začínající vapery a pro mírně pokročilé vapery se zkušenostmi. Sady krabiček jsou v podstatě velmi podobné zařízením vape per, avšak baterie nebo „mod“ část zařízení je obdélníkového nebo krabicového tvaru. Tyto vape sady mají tendenci být hmotnější a těžší než jiná zařízení, ale někteří uživatelé dávají přednost pocitu z nich v ruce.

Na rozdíl od vape per, krabicové soupravy mají obvykle nádrž vyčnívající z horní části ‘mod’ (hlavní kryt zařízení) a mají tendenci mít baterie s větší kapacitou.

KONSTRUKCE

Stejně jako vape pera a pod vape obsahují boxové sady nádrž s vyměnitelnými cívkami. Zahrnují také „mod“, který je v obdélníkovém nebo krabicovém pouzdře.

Některá zařízení se snadno používají, ale existuje také mnoho sad boxů určených pro zkušenější vapery. Ty mívají řadu různých přizpůsobitelných nastavení, často obsahují LCD obrazovky s tlačítky pro zobrazení a úpravu nastavení. K dispozici jsou sady MTL i DTL boxů, přičemž některá jsou „hybridní“ zařízení, která nabízejí oba styly vapingu. Nádrže jsou také často zaměnitelné, což znamená, že uživatel může vyjmout nádrž a použít nádrž s jiným designem nebo od jiné značky.

JAK FUNGUJÍ SADY

Tato zařízení technicky fungují úplně stejně jako vape pera. Jediným rozdílem je skutečně tvar zařízení. Můžete také zjistit, že sofistikovanější boxy mají další funkce, jak je popsáno výše. To znamená, že mohou obsahovat složitější technologii, která uživateli umožňuje měnit nastavení, jako je napětí/výkon, a zahrnovat funkce, jako je regulace teploty a počítadla potáhnutí.

NÁPLNĚ A BÁZE pro elektronické cigarety

Co jsou to E-liquidy?

E-liquid , jinak známý jako ‘vape liquid’ nebo ‘vape juice’, je tekutina používaná v soupravách vape a elektronických cigaret k vytvoření ochucené páry.

E liquidy jsou vyrobeny ze 3 hlavních složek; rostlinný glycerin, propylenglykol a příchutě. Většina e liquidů také obsahuje nikotin, nicméně existuje spousta příchutí vape šťávy, které mají možnosti bez nikotinu.

Existuje poměrně mnoho „druhů“ kapaliny, ale obecně všechny spadají do několika hlavních kategorií. Pokud s vapingem začínáte, je dobré vědět, které to jsou, abyste si mohli vybrat správný typ pro svou vapovací sadu nebo e-cigaretu. Více se o nich dozvíte níže.

Druhy E-Liquidů

Všechny e liquidy obsahují poměr dvou důležitých složek. Jedná se o VG (rostlinný glycerin) a PG (propylenglykol). VG je tlustší látka, zatímco PG je tenčí. Různé poměry těchto přísad ovlivní viskozitu kapaliny vape a tedy pro jaké typy zařízení budou nejvhodnější. Mají také vliv na páru a „útok do krku“, který e kapalina vytvoří:

 • E-liquidy s předpětím VG mají tendenci produkovat větší oblaka páry s malým nebo žádným zásahem do krku.
 • E kapaliny s PG předpětím poskytují zásah do zadní části krku, který je často preferován těmi, kteří se snaží přestat kouřit. Tyto kapaliny mají tendenci produkovat jemnější množství páry.

E Poměry PG a VG kapalin

U většiny lahví s tekutinou bude uvedeno, jaký poměr složek PG a VG obsahují. Tyto informace můžete použít k tomu, abyste zjistili, jaký typ vapování získáte a pro která zařízení budou vhodná.

·         Vape kapaliny s více než 50 % VG

Ty budou vhodné pro soupravy a cívky s odporem menším než 1 ohm. Tyto cívky jsou obvykle poskytovány pro vape soupravy navržené pro ‘ sub ohm’ nebo ‘DTL’ vaping .

·         Vape kapaliny s více než 50% PG

Ty budou vhodné pro soupravy a cívky s odporem větším než 1 ohm. Tyto spirálky jsou obvykle vybaveny e-cigaretami určenými pro „klasické“ nebo „MTL“ vapingy .

·         Vape kapaliny s vyváženým poměrem 50 % PG/50 % VG

Kapalina 50/50 bude vhodná pro použití s ​​většinou sad, nádrží a cívek. Pokud je však odpor vaší cívky nižší než 0,4 ohmu, doporučujeme zvolit vyšší kapalinu VG e.

Více o PG & VG se můžete dozvědět v našem elektronickém průvodci tekutými přísadami zde .

Jak zjistit, který E Liquid je pro mé zařízení nejlepší?

Nejrychlejší a nejjednodušší způsob, jak toho dosáhnout, je podívat se na cívky pro vaše zařízení. Vyměnitelné cívky budou mít vždy vytištěnou hodnotu ohmů. Zkontrolujte kovové pouzdro a vyhledejte hodnotu ohmů, poté se podle pokynů výše zjistěte, zda byste měli použít kapalinu s vyšším PG nebo vyšším VG e.

Jak je uvedeno výše, pokud ohmové hodnocení není super nízké, bezpečnou sázkou je jít na vyvážený 50% e liquid.

Jak mohu rozhodnout o správné síle nikotinu pro mě?

Obecným pravidlem je, že zvažte výběr e-liquidu s 3 mg nikotinu, pokud kouříte pouze jednu nebo dvě cigarety denně, 6 mg, pokud kouříte méně než 10 denně a chcete si trochu zasáhnout hrdlo, 12 mg, pokud kouříte až nad 20 denně a 18 mg, pokud jste silnější kuřák.

K dispozici jsou také e liquidy bez nikotinu. Pokud se však snažíte vzdát cigaret, možná budete chtít začít s e-liquidem, který vám pomůže s chutěmi v prvních týdnech nebo měsících poté, co jste přestali kouřit.

Proč jsou 50/50 E-liquidy skvělou volbou

E-liquidy 50/50 nabízejí to nejlepší z obou světů, s vyváženým poměrem PG a VG.

V posledních letech je tento poměr stále oblíbenější díky své univerzálnosti. Směs 50% PG/50% VG činí tyto e-liquidy vhodné pro použití ve většině vape kitů nebo pod vape a nabízí dokonalou rovnováhu chuti a produkce páry.

Jak si vybrat příchuť E Liquid

Pokud s vapingem začínáte, doporučujeme použít známou příchuť, aby byl přechod co nejhladší. K dispozici je široká škála různých příchutí tabáku a mentolu, které jsou ideální pro kuřáky přecházející na vaping.

Pokud však chcete vyzkoušet něco trochu jiného, ​​existuje celý svět chutí. Vyberte si čerstvé, ovocné příchutě nebo komplexní příchutě navržené tak, aby napodobovaly sladkosti, nápoje nebo dokonce dezerty.

PŘÍSLUŠENSTVÍ pro elektronické cigarety

V první řadě stojí za zmínku, že obvykle kuřáci mají rádi „silikonové pouzdro“, kde lze e-cigarety, nabíječky a tekutiny pohodlně a přehledně uložit. E-cigarety si s sebou zpravidla bereme do města, do práce nebo na univerzity. Nošení jednoho a jeho příslušenství v kapse není příliš pohodlné ani šikovné, takže investice do vkusného pouzdra je výborným řešením.

Za druhé, nezapomeňte na nabíječku. Nabíječka je zpravidla pouze mini nebo micro USB kabel a zástrčka (například 230 V). USB nabíjení umožňuje nabíjet zařízení, i když není poblíž žádná zásuvka. K tomu můžete použít počítač / notebook nebo powerbanku. Kromě takových obyčejných nabíječek se občas vyplatí podívat i na nabíječky do auta. Nabíjení e-cigarety v autě je jistě velmi pohodlné řešení pro lidi, kteří v autě tráví denně hodně času.

Za třetí, zvažte pořízení náhradních náustků. Jak víte, kouření zahrnuje časté vkládání e-cigarety do úst. Po nějaké době je nutné (z hygienických důvodů) náustek vyměnit. Proto je dobré mít doma pár náhradních a v případě potřeby pak rychle nasadit nový náustek.

Za čtvrté, jak víte, budete muset čas od času vyměnit baterie. Tak to funguje s bateriemi, které bohužel nevydrží věčně. Proto se vyplatí mít doma náhradní baterii. Pokud se tedy baterie neočekávaně přestane nabíjet, stále existuje způsob, jak kouřit e-cigaretu. Kromě toho, že baterie prostě přestanou fungovat, občas uživatelé prostě chtějí vyměnit baterii za větší, aby vydržela déle na jedno nabití.

Za páté, opravné sady MOD jsou oblíbeným příslušenstvím, které se často dávají jako dárky . Mezi takové opravárenské sady zpravidla patří kleště, pinzeta, šroubováky, nůžky a mnoho dalších prvků.

NEJLEPŠÍ ZNAČKY elektronických cigaret

E-cigarety Joyetech

Joyetech patří mezi jednoho z nejrozšířenějších výrobců na českém trhu. Díky nízké ceně a jednoduchému ovládání se hodí především pro začínající a středně pokročilé uživatele. Vybrat si můžete z malých kapacit, průměrných i větších modelů, a dokonce nechybí ani základní gripové tvary.

E-cigarety aSpire

Velkým konkurentem Joyetechu je značka aSpire se stejně bohatým sortimentem. Také nabízí miniaturní kapacitu, průměrné modely i gripové ecigarety s pokročilejší výdrží baterie. Tato firma byla založena roku 2013 a brzy se stala jednou z nejznámějších značek na světě. Přináší kvalitu a spolehlivost spolu se zachováním přijatelné ceny.

E-cigarety Aramax

Pokud je vaší prioritou vysoká kvalita a extrémně velká výdrž baterie, určitě vás osloví značka Aramax. Tyto elektronické cigarety dosahují kapacity obrovských 5 000 mAh, což je hodnota, jakou mají chytré telefony s nejdelší výdrží. V nabídce najdete ale i základní typ pro začínající kuřáky. Ani svým designem Aramax nezaostávají za předchozími značkami. Společnost vedle e-cigaret vyrábí také náplně.

E-cigarety Uwell

Značka Uwell nabízí vzhledově zajímavé e cigarety za dobré ceny. Značka Uwell je velmi dobře hodnocená zákazníky. Na trhu si můžete zakoupit modely od značky Uwell jako je Uwell Caliburn G2 Pod Kit 750 mAh Carbon Black 1 ks, Uwell Caliburn Pod Kit 520 mAh Iris Purple 1 ks, Uwell Caliburn Pod Kit 520 mAh Blue 1 ks, Uwell Caliburn G Pod Kit 690 mAh Green 1ks, Uwell Caliburn Pod Kit 520 mAh Black 1 ks, Uwell Caliburn G Pod Kit 690 mAh Black 1ks. Elektronické cigarety značky Uwell se pohybují v cenové relaci kolem 700 CZK včetně DPH.

CENY elektronických cigaret

Jak už bylo slíbeno, na konec dnešního článku se zaměříme na ceny, které si rozdělíme do 4 cenových kategorií a představíme si, co od jaké lze i nelze očekávat.

Elektronické cigarety do 100 Kč s DPH

V této cenové kategorii narazíme pouze na jednorázové cigarety, které vydrží v růměru asi na 500 potahů, což se rovná jedné krabičče cigaret. Pro mnoho lidí je to velmi praktická a vhodná volba a proto výjímečně i první kategorii rozhodně nazavrhujeme.

Elektronické cigarety od 100 Kč do 500 Kč s DPH

V této cenové kategorii se nachází velmi dobré jednorázové cigarety a už i velmi špatné elektronické cigarety, avšak i zde lze najít (ve výjimečných případěch) velmi kvalitní drobné a doplňovací vapo pero, či maličkou elektronickou cigaretu.

Elektronické cigarety od 500 Kč do 2 000 Kč s DPH

V této cenové kategorii už lze narazit na velmi slušné a kvalitní přístroje s velmi dlouhou životností od velmi kvalitních značek.

Elektronické cigarety nad 2 000 Kč s DPH

Zde naleznete ty nejlepší produkty od nejlepších znakček. Většinou se k nim váže dlouhá záruka a někdy i servisní služby zdarma. Pokud to tedy s vapováním myslíte vážně, doporučujeme zabrousit právě do této cenové kategorie.

Elektronické cigarety: E-cigareta a pár slov na závěr

V tomto článku jste se dozvěděli o tom, jak si vybrat novou elektronickou cigaretu. Pověděli jsme si o důležitých parametrech, které je dobré znát pro výběr tohoto druhu zboží. Doufáme, že jsme vám s tímto úkolem výběru nové e-cigarety pomohli.

Nyní už vám k nákupu stačí pouze pár kroků. Stačí si pouze váš vysněný produkt v podobě nové elektronické cigarety zakoupit v některém z online obchodů a naplnit v něm virtuální nákupní košíku.

Z tabulky s porovnáním výše se proklikněte na srovnávací portál Heureka, kde si můžete porovnat elektronické cigarety a jejich ceny včetně recenze a uživatelských zkušeností s konkrétní e-cigaretou. Dozvíte se tam také, které elektronické cigarety jsou kde skladem a za jakou se prodávají cenu v různých obchodech.

NázevVzhledKapacita baterie (mAh)Kapacita zásobníku (ml)Délka (mm)Průměr (mm)Orientační cena (s DPH)Dostupnost
Joyetech eGo AIO startovací sada 1500 mAh ČernáElektronická cigareta Joyetech eGo AIO startovací sada 1500 mAh Černá 1500211819399Zobrazit v obchodech
Joyetech eGo Pod Kit 1000 mAh Černá 1 ksElektronická cigareta Joyetech eGo Pod Kit 1000 mAh Černá 1 ks100029819254Zobrazit v obchodech
Joyetech eGo AIO ECO 650 mAh Černá 1 ksElektronická cigareta Joyetech eGo AIO ECO 650 mAh Černá 1 ks6501,211314349Zobrazit v obchodech
aSpire PockeX AIO 1500 mAh Černá 1 ksElektronická cigareta aSpire PockeX AIO 1500 mAh Černá 1 ks15002117,719,7749Zobrazit v obchodech
aSpire Tigon elektronická cigareta 2600 mAh Duhová 1 ksElektronická cigareta aSpire Tigon elektronická cigareta 2600 mAh Duhová 1 ks26003,514224,51148Zobrazit v obchodech
aSpire Nautilus GT TC75W Grip Ful KitlElektronická cigareta aSpire Nautilus GT TC75W Grip Ful KitlNení součástí balení378241598Zobrazit v obchodech
Salt SWITCH Disposable Pod 350 mAh Cocktail 1 ksElektronická cigareta Salt SWITCH Disposable Pod 350 mAh Cocktail 1 ks350210618159Zobrazit v obchodech
Smoktech Vape Pen V2 elektronická cigareta 1600 mAh Black 1 ksElektronická cigareta Smoktech Vape Pen V2 elektronická cigareta 1600 mAh Black 1 ks16003111,7415Zobrazit v obchodech
SMOK Stick Prince sada 3000 mAh Duhová 1 ksElektronická cigareta SMOK Stick Prince sada 3000 mAh Duhová 1 ks3000863909Zobrazit v obchodech
Smoktech Priv N19 Grip 1200 mAh Full Kit 7-Color Black 1 ksElektronická cigareta Smoktech Priv N19 Grip 1200 mAh Full Kit 7-Color Black 1 ks1200271627Zobrazit v obchodech
Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 8 Průměrně: 4.9]

Mohlo by vás také zajímat