Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Holicí strojky

Nezbytným pomocníkem každého muže, který touží po hladce oholené tváři, je kvalitní holící elektrický strojek. Elektrický holicí strojek je elektrické zařízení, které vousy dokáže nadzdvihnout a ustřihnout přímo u pokožky. Elektrické holící strojky zajistí komfortnější a bezpečnější oholení, než strojky žiletkové.

Holení s elektrickým strojkem je snadné, precizní, šetrné k pokožce a nehrozí riziko pořezání. Oholíte se jím prakticky kdykoliv a kdekoliv. S elektrickým holícím strojkem se lépe manipuluje, a holení, které může být pro mnoho mužů obtěžující záležitostí, se stane příjemnou součástí úpravy pleti.

Elektrické holící strojky mohou být vybaveny displejem, indikací nabití, čistící stanicí s funkcí nabíjecího doku nebo například zastřihovačem vousů a kotlet. Napájeny mohou být z elektrické sítě či akumulátorem, nebo kombinací obou možností. Některé modely jsou vodotěsné a můžete je bez obav používat ve sprše. Mohou také disponovat různými technologiemi holení – buď planžetami nebo frézkami a dalšími užitečnými vlastnostmi a  funkcemi zvyšujícími komfort jejich užívání.

Holicí strojky: Nejlepší holicí strojky podle hodnocení zákazníků

V tomto srovnání jsme pro vás vybrali 10 nejlepších strojků na holení. Jak jsme je vybírali? Vybrali jsme je podle hodnocení a dostupných recenzí uživatelů a zákazníků. Tyto modely jsme následně seřadili do přehledné tabulky. Tyto holící strojky si můžete seřadit podle vašich preferencí. Pokud vás například zajímá nízká cena, můžete si seřadit produkty podle orientační ceny s DPH a vybrat si tak nejlevnější a zároveň nejlepší holicí strojek.

NázevVzhledHolicí systémVýdrž baterie (min)Hmotnost (g)Orientační cena (s DPH)Dostupnost
Braun Series 3 3030sHolicí strojek Braun Series 3 3030sPlanžetový453621899Zobrazit v obchodech
Braun Series 3-3020Holicí strojek Braun Series 3-3020Planžetový454751499Zobrazit v obchodech
Philips Series 1000 S1231/41Holicí strojek Philips Series 1000 S1231/41Frézičkový403601007Zobrazit v obchodech
Braun Series 5 1200sHolicí strojek Braun Series 5 1200sPlanžetový504102435Zobrazit v obchodech
Philips Series 1000 S1133/41Holicí strojek Philips Series 1000 S1133/41Frézičkový40300769Zobrazit v obchodech
Braun Series 1130s-1Holicí strojek Braun Series 1130s-1Planžetový30250599Zobrazit v obchodech
Braun Series 9 9390ccHolicí strojek Braun Series 9 9390ccPlanžetový6010038799Zobrazit v obchodech
Sencor SMS 4013RDHolicí strojek Sencor SMS 4013RDFrézičkový75309499Zobrazit v obchodech
Braun Series 7 1000s SilverHolicí strojek Braun Series 7 1000s SilverPlanžetový503999Zobrazit v obchodech
Philips Series 5000 S5583/38Holicí strojek Philips Series 5000 S5583/38Frézičkový605403080Zobrazit v obchodech
Po kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” budete přesměrováni na srovnávací portál Heureka. Na něm si můžete porovnat ceny jednotlivých obchodů a přečíst si recenze a hodnocení holicích strojků od jejich uživatelů.

Popis a hodnocení nejlepších holicích strojků

Popis, recenze a hodnocení nejlepších holicích strojků ze srovnání výše. Podíváme se zde na podrobnější parametry a hodnocení od zákazníků.

Holicí strojek Braun Series 3 3030s

holici strojek

Zajímavý holící strojek, který se umístil v našem srovnání na prvním místě. Jedná se o model Braun Series 3 3030s. Model nabízí trojitý holící systém. Ten si přizpůsobí mnoha různým tvářím. Je dobrý na dlouhé i krátké vousy. Funguje rychle a je voděodolný. Jeho holící systém je planžetový. Umožňuje mokré holení. Má výkyvnou hlavu a ve výbavě naleznete i zastřihovací nástavec. Výdrž baterie je úctyhodných 45 minut. Lze ho nabíjet i pomocí rychlonabíjení. Tento holicí strojek má 3 holící hlavy.

Zákazníkům se líbí dobrý poměr cena / výkon. Má dobrý ergonomický design. Podle zákazníků hladce holí bez poškození pokožky. Zákazníci a uživatelé jsou vesměs spokojeni.

Tento holicí strojek Braun Series 3 3030s se prodává za cenu, která se pohyubje kolem 1 899 Kč s DPH.

Holicí strojek Philips Series 1000 S1231/41

Dalším holicím strojkem v pořadí je rotační holicí strojek Philips Series 1000 S1231/41. Patří mezi frézičkové holicí strojky. Má 4D otočné hlavy ve 4 směrech. V balení naleznete zastřihovací nástavec. Doba nabíjení holicího strojku je 8 h. Model je vybaven i indikátorem nabíjení. Hmotnost tohoto strojku je 360 g.

Za kolik se tento model holicího strojku prodává?

Na našem trhu se tento model holícího strojku od značky Philips prodává za cenu kolem 1007 Kč s DPH.

Holicí strojek Philips S5100/06

Holicí strojek Philips S510006

Jak vybrat holicí strojek

Elektrické holicí strojky umožňují pohodlné oholení s vysokým komfortem, rychlejším výsledkem a bez rizika pořezání. Oproti žiletkám jsou dražší, avšak při častém holení se investice do nich, oproti častému kupování žiletek, vyplatí.

Strojek byste si měli vybrat takový, aby vyhovoval vašemu životnímu stylu a splňoval, co od něj očekáváte – toužíte-li po hladkém oholení nebo si chcete vousy pouze zastřihovat.

Holicí mechanismy

Holicí mechanismus by měl odpovídat vašim holícím návykům, typu vousů a stavbě obličeje. Existují dva typy holicích mechanismů – planžetové strojky a frézkové strojky. Planžetové strojky jsou vhodné pro muže, kteří si holí kratší vousy pravidelně. Pro delší vousy je lepší frézkový strojek. Podle ceny holicího strojku si můžete pořídit strojek s pevnými, výkyvnými nebo speciálními 3D hlavicemi, které se dokonale přizpůsobí vašemu obličeji.

Planžetové strojky

Planžetové holicí strojky jsou vhodné především pro pravidelné holení kratších vousů a pro muže s citlivou pokožkou. Základem hlavice planžetových holicích strojků jsou planžety, pod kterými jsou umístěny vibrující nože. Vous zajede do otvoru v planžetě, kde je následně pomocí břitu zkrácen. Planžety obvykle bývají pohyblivé a přizpůsobují se tvaru tváře.

Můžete narazit na planžetové holicí strojky s odlišným počtem planžet, nožů i jejich vibrací. Nejmodernější holicí strojky mohou mít až několik tisíc vibrací, díky čemu je oholení hladší a preciznější. Planžetovými holicími strojky byste se měli holit dlouhými rovnými pohyby.

Frézkové strojky

Frézkový holicí systém lze označit jako rotační – frézkové holicí strojky obsahují dvě nebo tři rotující holicí hlavy. Během rotace dochází k zastřihávání vousů. Čím vyšší počet otáček hlavy mají, tím kvalitnějšího a rychlejšího oholení je dosaženo. Frézkové holicí strojky jsou  ideální pro holení delších a hustších vousů díky kanálkům obsaženým ve vhodně uzpůsobených rotačních hlavách. Kvůli rozmístění hlavic by holení mělo probíhat kratšími krouživými pohyby. Frézkové holicí strojky jsou oproti strojkům planžetovým, tišší.

Způsob holení

Před nákupem strojku byste si měli ujasnit, jaký způsob holení preferujete – zda holení suché nebo mokré.

Suché holení

Během suchého holení nepotřebujete pro zvlhčení pokožky tváře žádnou vodu. Výhodou je, že tento způsob holení můžete použít téměř kdekoliv a oholit se v práci nebo v autě, pokud jste to doma nestihli.

Mokré holení

Mokré holení nejspíše upřednostní muži s citlivější pletí a ti, kteří jsou při holení zvyklí používat vodu, pěnu na holení nebo gel. Některé modely strojků pro mokré holení obsahují prostor, do kterého nalijete gel na holení, který je následně na tvář během holení dávkován. Holící strojky pro mokré holení jsou voděodolné, nemusíte mít tedy obavy z holení ve sprše.

Napájení

Elektrickou energii, která je pro provoz strojku nutná, lze získat různým způsobem. Podle způsobu napájení se holicí strojky dělí na síťové holicí strojky, akumulátorové strojky a bateriové holicí strojky.

Pokud jste zvyklí se holit pouze doma a nevadí vám, že musíte mít holicí strojek vždy zapojený v síti, můžete si pořídit levnější variantu holicích strojků – síťový holicí strojek. Pokud plánujete holicí strojek využívat i na cestách či ve sprše, bude pro vás vhodný holicí akumulátorový nebo bateriový strojek.

Používání holicích strojků upravují nařízení spojená s akumulátory, transformátory a zdroji, ve formě technických norem ČSN. Především pak norma zvláštních požadavků a zkoušek napájecích jednotek holicích strojků.

Síťové holicí strojky

Síťové holicí strojky mají síťový kabel, který je před použitím nutné zasunout do elektrické zásuvky. Musíte tedy mít pro připojení strojku u zrcadla zásuvku. Síťový strojek se nesmí používat ve sprše.

Akumulátorové holicí strojky

Akumulátorové strojky jsou také napájeny pomocí elektrické sítě, avšak na rozdíl od strojků síťových, obsahují speciální akumulátor, který se musí pravidelně dobíjet. Dobíjí se buď připojením odnímatelného kabelu nebo za pomoci nabíjecích modulů, do nichž se strojek posadí. Díky akumulátoru se s nabitým strojkem můžete holit i na místech, kde není elektrická zásuvka. Doba použití na jedno nabití se liší podle konkrétního modelu – některé strojky vydrží 20 minut, jiné hodinu. U strojku může být jeho výdrž uvedena v počtech holení. Některé akumulátorové strojky umožňují kombinované používání. Podle potřeby je můžete připojit do sítě nebo na akumulátor.

Bateriové holicí strojky

Bateriové holicí strojky jsou podobné strojkům akumulátorovým. Místo akumulátoru však fungují s klasickými AA nebo AAA bateriemi. Výhodou je možnost jejich používání nezávisle na tom, zda jste v blízkosti elektrické zásuvky. Nevýhodou je jejich menší výdrž a neekonomický provoz.

Funkce

Mnoho elektrických holicích strojků má originální a elegantní vzhled a disponuje různými užitečnými funkcemi, které z nich dělají nepostradatelného a univerzálního pomocníka. Pokud není vaším hlavním kritériem cena strojku, zaměřte s na funkce, které strojek má, zda je voděodolný, jak rychle se nabíjí nebo jestli umožňuje výměnu zastřihavacích nástavců.

Rychlonabíjení

Díky funkci rychlonabíjení strojek nabijete za zlomek času oproti běžným modelům. V praxi to znamená, že na nabití nemusíte čekat například 3 hodiny, ale jen 1 hodinu. Díky funkci rychlonabíjení můžete holicí strojek zprovoznit během několika málo minut a oholit se, když na to nemáte dostatek času.

Voděodolnost

Voděodolné holicí strojky výrazně rozšiřují možnosti jejich použití. Můžete se holit s pomocí vody, pěny na holení nebo holicího gelu, ale také během koupele nebo ve sprše. Voděodolné strojky se navíc jednoduše čistí – stačí je opláchnout pod proudem tekoucí vody. Důležité je také, do jaké míry jsou strojky voděodolné. Některé holicí strojky se mohou oplachovat pod tekoucí vodou, ale nesmí se používat pro mokré holení a ve sprše.

Zastřihovač

Pokud máte tvář z části pokrytou vousy, bude pro vás ideální holicí strojek, jehož součástí je zastřihovač. Přídavné nástavce mohou být součástí holicích strojků planžetových i frézkových. Zastřihovače jsou podle svého tvaru vhodné k zastřihování bradky, kníru nebo kotlet. Pomocí zastřihovačů vytvarujete vousy do libovolného střihu. Některé typy strojků mohou mít i nástavce pro holení chloupků na těle. Primárně jsou však vždy určeny pro holení vousů.

Indikátor nabití

Součástí akumulátorových strojků jsou indikátory jejich nabití. Levnější modely mají LED kontrolky červené a zelené barvy, které ukazují stav nabití akumulátoru. Dražší holicí strojky již mívají LCD displej, který může být i dotykový. Zobrazují se na něm nejen údaje o nabití strojku, ale také další informace.

Údržba

Aby vám holicí strojek co nejdéle vydržel a holil bez problémů a komfortně, je nezbytná jeho pravidelná údržba. Po každém holení je nutné strojek očistit. Podle typu strojku ho můžete čistit štětečkem, pod tekoucí vodou  nebo prostřednictvím čisticí stanice.

U dražších holicích strojků s pokročilými technologiemi je jejich údržba pohodlnější a rychlejší. Kromě základní údržby je po několika měsících nutné kompletně vyměnit holicí hlavy, které se postupně otupují a opotřebovávají.

Údržba štětečkem

Nejlevnější holicí strojky nebývají voděodolné a musí se čistit štětečkem. Po holení je nutné ze strojku odejmout planžetový či frézkový mechanismus a pečlivě štětečkem očistit. V sadě na čistění strojků bývá několik štětečků pro vymetení vousů a speciální spreje, které mohou sloužit také pro mazání konkrétních prvků.

Omývání pod tekoucí vodou

Voděodolné holicí strojky se omývají manuálně pod tekoucí vodou bez obav, že voda do strojku zateče. Je to rychlá, jednoduchá a časově úsporná metoda údržby.

Čistící stanice

Čistící stanice – Clean and Charge (vyčisti a nabij) je nejpreciznější a nejjednodušší metodou čistění holicích strojků, kdy je spojena čisticí jednotka s jednotkou nabíjecí. Odpadnou vám díky tomu veškeré starosti a zdržování se s manuální údržbou strojků.

Po oholení se holicí strojek umístí do stanice, která ho zbaví nejen vousů a chloupků, ale také bakterií a u dražších modelů stojek ještě promaže. Jediná vaše starost po holení tedy je, strojek umístit do stanice a před dalším holením ho budete mít nabitý a čistý.

Cena holicích strojků

Výběr holicích strojků na trhu je velmi široký. Strojky se od sebe liší svou mechanikou, parametry, funkcemi, ale také materiály použitými na holicí čepele, titan, keramiku a tělo holicího strojku.

Cena holícího strojku do 1 000 Kč

Nejlevnější holicí strojky pořídíte již za cenu od asi 500 Kč. Mohou to být strojky planžetové i frézkové, se základními funkcemi, menší kvalitou použitých materiálů – především pak kvality hlavic. Už i v této cenové kategorii však narazíte na voděodolné strojky nebo strojky se zastřihovačem.

Cena holícího strojku od 1 000 Kč do 3 000 Kč

Ve střední cenové kategorii koupíte kvalitní rotační nebo planžetový holicí strojek od předních světových výrobců. Strojky disponují mnoha užitečnými funkcemi, LCD displeji a různými nástavci. Mohou být napájeny ze sítě nebo fungovat na akumulátor.

Cena holícího strojku nad 3 000 Kč

Nejdražší holicí strojky jsou pro skutečné milovníky dokonalého oholení a vysokého komfortu při holení. Vybrat si můžete vybrat mezi frézkovými a planžetovými strojky s nabíjecí a čistící staní, přehlednými LED displeji, různými nástavci, titanovými lištami i cestovním balením. Strojky jsou precizně vyrobeny z vysoce kvalitních materiálů.

Jak se správně holit

Protože je každá mužská tvář svým tvarem specifická, a také vousy mohou vyrůstat různým směrem, neexistuje univerzální návod, jak holicí strojek používat. Pro co nejhladší oholení byste se však měli držet několika základních doporučení.

Pokud je to možné, holte se raději večer než ráno. Večer je pokožka méně náchylná k podráždění a zarudnutí.

Připravte vousy na holení – máte-li tvrdé vousy, volte mokré holení, díky kterému vousy změknou. Ke změkčení vousů můžete použít horkou vodu, mýdlo, gel nebo pěnu na holení.

Napřed si oholte tváře a až potom knír a bradu. Na bradě a pod nosem jsou vousy tvrdší a potřebují delší dobu, než změknou a půjdou lépe oholit.

Místo, které holíte, se snažte co nejvíce napnout.

Během holení na strojek netlačte, mohl by vám pokožku podráždit.

Holicím strojkem pohybujte všemi směry.

Po oholení obličej pouze lehce osušte přikládáním ručníku – vyvarujte se jeho tření a podráždění pleti.

Po holení pokožku ošetřete krémem nebo balzámem po holení.

O holicí strojek pravidelně a důkladně pečujte. Modely, které to vyžadují, mažte olejíčkem, který je k tomu určený.

Ekologický aspekt holení

Zamyslete se na dopadu způsobu holení na naši planetu. Při používání jednorázových holicích strojků produkujete velké množství plastového odpadu, který naši planetu zatěžuje. Kromě plastu, ze kterého jsou jednorázové holicí strojky obvykle vyrobené, bývají balené do plastových obalů, čímž množství odpadu roste.

Z pohledu recyklovatelnosti, potřeby použití kosmetiky k holení, produkci obalů a spotřeby vody, je oproti jednorázovým holicím strojkům elektrický strojek ekologičtější.

Chcete-li co nejvíce šetřit životní prostředí, dejte přednost elektrickým strojkům, ke kterým často nemusíte používat žádnou pěnu ani gel. Vodu používáte až při závěrečném propláchnutí strojku. Část holicí hlavy měníte až po několika měsících, někdy i po roce až roce a půl – v závislosti na tom, jak často strojek používáte a jak tvrdé vousy máte. Oproti tomu vám jednorázový holicí strojek vydrží maximálně pouze několik týdnů, a během holení spotřebujete větší množství kosmetických přípravků a vody.

Elektrické strojky mají dlouhou životnost, menší spotřebu vody, lze je recyklovat, jsou bezpečnější a vhodné i pro citlivou pokožku.

Nevýhody elektrických holicích strojků

Mezi nevýhody elektrických holicích strojků patří jejich vyšší pořizovací náklady a složitější údržba.

Jak dlouho na jedno nabití holicí strojek vydrží?

Podle druhu a typu použité baterie se doba výdrže na jedno nabití může pohybovat od cca 40 do 60 minut. Následně se strojek minimálně hodinu nabíjí.

Lze používat holicí strojek ve sprše?

Holicí strojky mohou mít vůči vodě různou odolnost. Některé typy strojků nesmí do kontaktu s vodou přijít vůbec. U jiných holicí hlavu můžete omývat vodou, ale nesmíte vodu ani holicí gely nebo pěny používat během holení. Dražší holicí strojky bývají vodotěsné a můžete je bez obav používat na mokré holení a na holení ve sprše.

Je nutné vyměňovat u holicích strojků břity?

Břity u elektrických strojků se postupem času v závislosti na četnosti jejich používání a tvrdosti vousů, otupují. Stačí je však vyměnit až po několika měsících nebo letech.

Značky holicích strojků

S jakými značkami holících strojků se můžete nejčastěji na našem trhu setkat? Pojďme se na to podívat zde.

Holící strojky od značky Philips

Holící strojky Philips

Nizozemská společnost Philips patří mezi známé značky, která se zabývá výrobou řady spotřebičů a produktů. A vyrábí i holící strojky, které mají dobrý poměr ceny / výkon. Od značky Philips si můžete aktuálně vybrat mnoho modelů holicích strojků. Od této značky zakoupíte modely strojků Philips Series 1000 S1231/41, Philips S5100/06, Philips AquaTouch S5400/06, Philips S6620/11 Series 6000, Philips Series 1000 S1133/41, Philips BRL140/00, Philips S9031/12 a další. Zboží od značky Philips je velmi oblíbené mezi zákazníky.

Holící strojky od značky Braun

holicí strojky Braun

Firma Braun vznikla v roce 1921 v Německu. Braun je součástí firmy Gillette. Značka Braun nabízí velmi kvalitní holicí strojky a zakoupíte od ní modely ze širokého sortimentu. Tato vysoká kvalita je vykoupena o něco dražší cenou. Pokud sháníte velmi kvalitní holicí strjky, které toho nabízejí doopravdy hodně, pak je pro vás značka Braun skvělou volbou. Od značky Braun naleznete na našem trhu několik modelů, ze kterých si určitě vyberete ten ideální model holícího strojku.

Holicí strojky Sencor

Holící strojek Sencor

Značka Sencor vznikla v Japonsku. Zabývá se prodejem a výrobou spotřebního zboží a vznikla v roce 1969 v Japonsku. Od 90. let tuto značku vlastní česká firma Fast ČR. Zabývá se prodejem mnoha spotřebičů, které jsou cenově dostupné. Koupíte od ní i holicí strojky Sencor.

Od této firmy zakoupíte mnoho holicích strojků v různých cenových hladinách a provedeních. Zakoupíte si levné modely. Zakoupíte tak modely s různou vybaveností a funkcemi. Předností této značky je hlavně dostupná cena, která je dostupná doopravdy pro každého.

Holící strojky a pár slov na závěr

V tomto článku jste se dozvěděli o tom, jak si vybrat nový holicí strojek. Pověděli jsme si o důležitých parametrech, které je dobré znát pro výběr tohoto druhu zboží.

Doufáme, že jsme vám s tímto úkolem výběru nového holicího strojku pomohli a vy si teď vyberete kvalitní model pro holení, který bude přesně podle vašich představ a bude vám fungovat dlouho bez jediné závady.

Nyní už vám k nákupu stačí pouze pár kroků. Stačí si pouze váš vysněný produkt v podobě nového holícího strojku zakoupit v některém z online obchodů a naplnit v něm virtuální košík.

Z tabulky s porovnáním výše se proklikněte na srovnávací server Heureka, kde si můžete porovnat jednotlivé obchody a jejich ceny včetně recenzí a uživatelských zkušeností s konkrétním modelem holicího strojku. Dozvíte se tam také, které modely jsou kde skladem.

NázevVzhledHolicí systémVýdrž baterie (min)Hmotnost (g)Orientační cena (s DPH)Dostupnost
Braun Series 3 3030sHolicí strojek Braun Series 3 3030sPlanžetový453621899Zobrazit v obchodech
Braun Series 3-3020Holicí strojek Braun Series 3-3020Planžetový454751499Zobrazit v obchodech
Philips Series 1000 S1231/41Holicí strojek Philips Series 1000 S1231/41Frézičkový403601007Zobrazit v obchodech
Braun Series 5 1200sHolicí strojek Braun Series 5 1200sPlanžetový504102435Zobrazit v obchodech
Philips Series 1000 S1133/41Holicí strojek Philips Series 1000 S1133/41Frézičkový40300769Zobrazit v obchodech
Braun Series 1130s-1Holicí strojek Braun Series 1130s-1Planžetový30250599Zobrazit v obchodech
Braun Series 9 9390ccHolicí strojek Braun Series 9 9390ccPlanžetový6010038799Zobrazit v obchodech
Sencor SMS 4013RDHolicí strojek Sencor SMS 4013RDFrézičkový75309499Zobrazit v obchodech
Braun Series 7 1000s SilverHolicí strojek Braun Series 7 1000s SilverPlanžetový503999Zobrazit v obchodech
Philips Series 5000 S5583/38Holicí strojek Philips Series 5000 S5583/38Frézičkový605403080Zobrazit v obchodech
Po kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” budete přesměrováni na srovnávací portál Heureka. Na něm si můžete porovnat ceny jednotlivých obchodů a přečíst si recenze a hodnocení holicích strojků od jejich uživatelů.
Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

Mohlo by vás také zajímat