Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Kulmofény

Každá žena chce vypadat krásně, proto dbá na svůj zevnějšek, k němuž patří i účes. Pro úpravu vlasů využívá celou řadu přístrojů, mezi něž patří i kulmofén. Díky němu snadno a rychle vytvoří účes, který nejen vydrží dlouhou dobu, ale je i atraktivní. Použít jej může jak na vlasy suché, tak i vlhké. Různé druhy kartáčů umožňují používat kulmofény na vlasy krátké i dlouhé.Především majitelky vlasů krátkých či kratších každý den bojují s jejich úpravou. Stále přemýšlejí nad tím, pomocí čeho vykouzlit vhodný účes. Většinou se potýkají i s vlasy splihlými a s malým objemem. I s těmito potížemi si kulmofén poradí.

Srovnání 10 nejlepších kulmofénů

V tomto srovnání jsme pro vás vybrali 10 nejlepších modelů kulmofénu. Jak jsme je vybírali? Zaměřili jsme se hlavně na uživatelské recenze a porovnali jsem jednotlivé parametry. Díky tomu jsme pro vás vybrali ty nejlepší modely. Následně jsme modely seřadili do přehledné tabulky. Můžete si v ní seřadit kulmofény podle vašich preferencí. Pokud vás například zajímá nejnižší cena, můžete si je seřadit podle orientační ceny s DPH.

NázevVzhledPočet teplotPříkon (W)IonizaceStudený vzduchDélka kabeluOrientační cena (s DPH)Dostupnost
Braun AS 720Kulmofén Braun AS 7202700NeAno2 m1240Zobrazit v obchodech
Remington AS7051Kulmofén Remington AS705121000AnoAno1,8 m677Zobrazit v obchodech
Braun AS 530/ASS1000Kulmofén Braun AS 530/ASS100031000AnoAno2 m870Zobrazit v obchodech
Braun AS 110/AS200 Airstyler kulmofénKulmofén Braun AS 110/AS200 Airstyler kulmofén1200NeNe2 m620Zobrazit v obchodech
Braun AS 330/AS400 SatinHairKulmofén Braun AS 330/AS400 SatinHair2400NeNe2 m703Zobrazit v obchodech
ETA 0328 kulmofénKulmofén ETA 0328 kulmofén2400NeAno1,8 m399Zobrazit v obchodech
Sencor SHS 7551RD kulmofénKulmofén Sencor SHS 7551 kulmofén21000AnoAno1,5 m725Zobrazit v obchodech
Valera Turbo Style 1000 Tourmaline 603.01BKulmofén Valera Turbo Style 1000 Tourmaline 603.01B21000AnoAno-1199Zobrazit v obchodech
Rowenta Brush Activ CF9520F0 kulmofénKulmofén Rowenta Brush Activ CF9520F0 kulmofén21000AnoAno1,8 m1499Zobrazit v obchodech
Philips HP8664 kulmofénKulmofén Philips HP8664 kulmofén31000AnoNe1,8 m1262Zobrazit v obchodech
Po kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” budete přesměrováni na srovnávací portál Heureka. Na něm si můžete porovnat ceny jednotlivých obchodů a přečíst si recenze a hodnocení kulmofénů od jejich uživatelů.

Kulmofény: Nejlepší kulmofény podle Heureky

Recenze, test a popis nejlepších kulmofénů

V této sekci si popíšeme jednotlivé modely ze srovnání výše. Podíváme se na recenze uživatelů a podíváme se podrobněji na parametry u daných modelů kulmofénů.

Kulmofén Braun AS 720

kulmofen Braun AS 720 recenze

Prvním kulmofénem v našem srovnání je Braun AS 720. Je vybaven ionizující technologií IONTEC. Ionizace dokáže vytvořit rovnováhu vlhkosti ve vašich vlasech. Model má příkon 700 W. Je vybaven i funkcí ochlazovacího stupně. Ve výbavě naleznete kulmofén, velký tvarovací kartáč 36mm a hřeben. Model má 2 rychlosti a můžete si nastavit 2 teploty. Je vybaven funkcí studeného vzduchu. Délka přívodního kabelu je dobré 2 metry. Tento kulmofén se prodává za cenu 1240 Kč s DPH.

Jaké jsou recenze uživatelů na kulmofén Braun AS 720?

Zákazníkům se líbí, že nepřepaluje vlasy. Dále se jim líbí nízká hlučnost, dobrý výkon včetně ionizace a chlazení vzduchu. Většina zákazníků tento model kulmofénu doporučuje.

Kulmofén Remington AS7051

Kulmofén Remington AS7051

Remington AS7051 je velmi dobrým kulmofénem a proto se umístil v našem srovnání na druhém místě. Model má příkon 1000 W. Lze si nastavit 2 rychlosti. Jsou na něm také 2 nastavení teploty. V balení naleznete 4 nástavce. Délka napájecího kabelu je 1,8 m. Kulmofén disponuje funkcemi jako je studený vzduch, ionizace a koncentrátor vzduchu. Můžete si ho zakoupit za cenu, která se pohybuje kolem 1 499 Kč s DPH.

Jaké jsou recenze na kulmofén Remington AS7051?

Zákazníci jsou s tímto modelem kulmofénu spokojeni. Líbí se jim studené foukání, velký průměr kartáče a dobrý poměr cena / výkon.

Kulmofén: Co je kulmofén a jak funguje?

Tento vlasový pomocník v sobě kombinuje natáčecí kulmu a horkovzdušný fén. Kromě toho má celou řadu nástavců, které se dají snadno měnit a díky kterým může být váš účes pokaždé jiný a zcela originální. Jeho hlavice je buď statická nebo rotační a vytvoří vám účes, který bude volnější a bude mít objem. Využijete jej tedy pro tvorbu účesů nadýchaných a to jak na vlasech suchých, tak i mokrých. Je to velmi praktický pomocník, který vykouzlí zajímavé účesy s dlouhotrvajícím účinkem.

Při používání kulmofénu můžete používat i vlasové stylingové přípravky, které běžně pro úpravu svých vlasů používáte.

Kulmofény rotační

Samostatnou kategorii tvoří kulmofény rotační. Díky rotaci lze nastavit směr, kterým se bude kartáč otáčet. Rotační kulmofén dodá vlasům nejen nádherný vzhled, ale i objem a pomůže vám vytvořit účes opravdu originální.

Jaké výhody rotační kulmofén nabízí?

Jak již bylo výše zmíněno, je to možnost nastavení směru rotace. Každá uživatelka ocení i snadné a jednoduché ovládání. Výhodou je také regulace teploty a možnost nastavení rychlosti foukání. Některé modely mají celou řadu funkcí, které chrání vlasy během úpravy.

Vybírat si můžete modely z různých druhů materiálů to nejen u kartáčů, ale také u rukojetí. Mezi nejčastější materiály pro výrobu kartáčů se používá keramika nebo turmalín. Keramika je materiál ideální pro stejnoměrné natáčení vlasů a to díky rovnoměrnému rozložení tepla po kartáči. Kromě toho je k povrchu vlasů více šetrná. Bonusem je pak hladký skluz vlasu po povrchu kartáče. Pro turmalín by měly sáhnout ty ženy, které mají vlasy jemné nebo poškozené.

I pro rotační kulmofény můžete využívat nástavce. Každý model nabízí nástavce trochu jiné. Každý je vhodný pro jiný typ vlasů. Vyzkoušet si můžete zasunovací kartáč, kulatý nástavec, který vám vytvoří dokonalé lokny nebo koncentrátor s hřebenem, díky kterému lze nasměrovat proud vzduchu, který nadzvedne vlasy od kořínků a vytvoří tak načechraný účes plný objemu.

Kulmofény statické

Tyto modely, stejně jako kulmofény rotační, pomáhají s úpravou a modelací účesů u vlasů krátkých i dlouhých. Jejich nevýhodou je, že se hlavice nástavce neotáčí, což ne každé ženě může vyhovovat, neboť s nimi není tak snadná manipulace, jako s kulmofény rotačními. Ostatní funkce však zůstávají zachovány.

Jak vybrat kulmofén

Současný trh nabízí celou řadu různých modelů a modelových řad. Jak se však v té změti nabídek vyznat? Ideální je, pokud si můžete kulmofén vyzkoušet.

Velmi důležité jsou nejen funkce, které kulmofén nabízí, ale také jeho hmotnost a ergonometrie.

Rukojeť by vám měla dobře padnout do ruky. Velmi často bývá pogumovaná nebo jinak upravená. Díky tomu se zabrání její klouzání v ruce. Podívejte se, kde jsou umístěna ovládací tlačítka. Neměla by se nacházet v místě, kde berete kulmofén do ruky. Můžete jej tak mimovolně přepínat. I hmotnost hraje dosti podstatnou roli. Vzhledem k tomu, že úprava účesu není záležitost krátkodobějšího rázu, pokud bude kulmofén těžký, bude se vám s ním pracovat hůře. Hmotnost běžného kulmofénu se pohybuje kolem 400-600g.

Na co se dále zaměřit?

 • Materiál
 • Nastavitelná teplota
 • Rychlost foukání vzduchu
 • Příkon
 • Další funkce
 • Výměnné nástavce
 • Cena
 • Další detaily

Materiál

Vzhledem k tomu, že kulmofén se skládá ze dvou částí, na něž jsou kladeny různé nároky, je na každou z nich použit různý druh materiálu.

První díl je část, za kterou kulmofén držíme a na němž jsou umístěna ovládací tlačítka. Na jeho výrobu se využívá plast či jiný druh tvrzeného materiálu.

Druhou část tvoří vyměnitelné kartáče a nástavce různé tloušťky. Tato část se dostává do styku s našimi vlasy. Tady už si můžete materiál vybrat. Každý druh má jiné vlastnosti. Nejčastěji se používá nerezová ocel, keramika nebo turmalín.

Nejméně šetrná je k vlasům nerezová ocel. Keramika je šetrnější, navíc u ní nehrozí, že by vám vlasy spálila a vlasy po ní lépe kloužou. Nejšetrnější je turmalín, který je vhodný i pro úpravu vlasů jemných.

Na druhu materiálu závisí i celková hmotnost kulmofénu a samozřejmě i cena.

Kromě materiálu hraje u kartáčů velkou roli i jejich velikost. Pokud máte vlasy kratší, volte nástavce menší a slabší. V případě vlasů delších jsou vhodné nástavce větší a silnějšího průměru.

Různé druhy vyměnitelných nástavců

Pokud milujete změnu, a patří k ní i různé druhy účesů, tak budete potřebovat ne jeden, ale hned několik různých nástavců. Každý totiž umí vykouzlit jiný druh účesů. Kromě základního modelu tak můžete využívat nástavce, které jsou kombinací štětinových a plastových trnů, nástavce sloužící k ondulaci vlasů, nástavce, které umožňují trny zatahovat a zajímavé je i použitý plochého kartáče či tvarovací koncovky. Vybírat si můžete z celé řady různě silných kulatých kartáčů a velmi oblíbenými pomocníky, kteří dokážou vykouzlit oslnivý účes nejen do práce, ale i na večírek či párty, jsou rovnací kartáč nebo kulmovací kleště.

Jednotlivé nástavce se liší nejen funkcí, ale i délkou. Díky tomu lze kulmofén používat jak pro vlasy krátké, tak i dlouhé.

Pokud uvažujete nad koupí dražšího modelu, ten nabízí nejen širší vybavení, ale i stojan, do kterého lze kulmofén, po použití, pohodlně zavěsit.

Nastavitelná teplota

Vzhledem k tomu, že kulmofén používáme po vytvoření účesu a to nejen pomocí celé řady vyměnitelných kartáčů, ale především díky proudícímu, teplému či studenému vzduchu, je potřeba, aby se jeho teplota dala regulovat. Jen tak lze kulmofén využívat pro tvorbu různých druhů účesů z různých druhů vlasů, které mají odlišné vlastnosti. Díky nastavitelné teplotě se také vyhnete tomu, aby došlo ke spálení vlasů.

Máte-li vlasy jemnější, pak je pro ně vhodná teplota pro úpravu do 190ºC. Jestliže jsou vaše vlasy tvrdší a pevnější, můžete si dovolit i teplotu vyšší, maximálně však do 250ºC.

Většina modelů nabízí volbu mezi třemi různými teplotami.U modelů vyšší cenové relace, je pak na výběr ze čtyř i více teplotních programů. V některých případech je to přepínač, u velmi moderních a nových modelů naleznete nastavení konkrétní teploty a také kontrolu pomocí displeje.

Rychlost foukání vzduchu

Pokud si vybíráte kulmofén nový, podívejte se, jakým počtem rychlostí jsou jednotlivé modely vybaveny. Je to faktor, který ovlivní čas, za nějž dojde k vytvoření účesu. Pokud budete moci regulovat rychlosti, máte tak možnost kontrolovat i proces vysoušení vlasů a zabráníte tak jejich přesušování a lámání.

Většina modelů nabízí minimálně dvě rychlosti. Kvalitnější kulmofény pak mají rychlosti tři, některé dokonce i čtyři.

Příkon

Příkon je hodnota, která souvisí s výkonem a také ovlivňuje spotřebu elektrické energie, jež je potřebná pro samotnou činnost přístroje. Čím je vyšší, tím rychleji a lépe bude přístroj fungovat.

Běžné modely disponují příkonem 600-800W (Watů), dražší a kvalitnější modely pak mají příkon

1 000 -1 200W. Příkon by měl korespondovat s náročností údržby vlasů.

Další funkce

Kromě vyměnitelných kartáčů a volby rychlosti foukání či teploty vzduch nabízejí některé modely i další funkce, které nejen usnadní úpravu vlasů, ale také k nim budou šetrnější.

Foukání studeného vzduchu místo teplého ocení především ženy a slečny, které mají vlasy citlivější. Díky studenému vzduchu také dochází k lepší fixaci účesu. Pro změnu vzduchu postačí použít speciální tlačítko. Ne každý model však tuto možnost nabízí. Některé modely nabízejí podobnou funkci – CARE, díky které dojde k okamžitému snížení teplého vzduchu a přechod na vzduch studený.

K ochraně vlasů slouží proces ionizace, který také zajistí vlasům antistatické vlastnosti. Vlasy tak nebudou elektrické a navíc získají větší lesk.

Cena

U kulmofénů se setkáte s několika cenovými kategoriemi. Tyto cenové kategorie nabízejí různé modely s rozdílnými parametry.

 • Cena do 1 000 Kč s DPH
 • Cena od 1 000 Kč do 2 000 Kč
 • Cena nad 2 000 Kč

Na trhu se setkáte s různými značkami jako je Braun, Remington, Philips, Babyliss a další.

Drobnosti pro lepší komfort

Zanedbatelnou maličkostí se může zdát délka kabelu. Opak je však pravdou. Pokud je kabel krátký nebo naopak příliš dlouhý, hůře se vám s kulmofénem manipuluje. Velmi praktická varianta je kabel otočný, který vás v žádném případě neomezuje v pohybu. Ideální délka kabelku je v rozpětí 1-3 metrů.

Také zajisté oceníte závěsné očko, díky kterému kulmofén snadno zavěsíte na háček v koupelně.

Velmi užitečným pomocníkem je i tepelná pojistka, která kulmofén automaticky vypne při dosažení kritické teploty. Díky ní nedojde k přehřátí a zničení přístroje.

Je dobré pokud kulmofén obsahuje ochranný filtr. Ten má za úkol chránit vlasy před lámáním a vtahováním do přístroje během úpravy účesu.

Máte-li možnost, vybírejte kulmofén, který má štětiny vyrobené z přírodních materiálů, ty jsou k vlasům šetrnější.

Chcete-li mít při používání kulmofénu více možností pro tvorbu účesu, vybírejte modely, které nabízejí funkce pro změnu rotace různými směry.

Kulmofény s parní funkcí umožňují tvarování účesu bez předchozí nutnosti vlasy umýt.

Cestujete-li často a kulmofén si s sebou budete brát na cesty, je potřeba si k němu pořídit pouzdro, do kterého se vejde nejen kulmofén, ale uložíte zde i nástavce. Jen tak zabráníte poškození přístroje i nástavce během cestování.

Kulmofén a tipy pro vás

Pokud chcete vybírat kulmofény i podle ceny, můžete volit v podstatě ze tří cenových skupiny. Pokud chcete kulmofén levnější, volte takový, který nabízí volbu teploty a disponuje funkcí ionizace. Tyto dvě funkce jsou zárukou šetrné péče o vaše vlasy.

Kulmofény střední skupiny nabízejí volbu minimálně dvou různých druhů provozních teplot, disponují funkcí studeného vzduchu a mají také lepší výkon. U některých modelů je i kabel s otočnou koncovkou, která umožňuje snazší manipulaci s přístrojem.

Pokud chcete investovat do kulmofénu kvalitního, sáhněte do nabídky takových modelů, které jsou vyrobeny z kvalitních druhů materiálů, jež jsou šetrné pro vaše vlasy. Tyto přístroje mají navíc velmi jednoduchou obsluhu, nízkou hmotnost, ergonomicky tvarovanou rukojeť, různé velikosti vyměnitelných kartáčů a samozřejmostí je funkce studeného vzduchu a ionizace proti elektrizování vlasů.

Mějte na paměti, že časté používání kulmofénu může poškodit vaše vlasy. Částečnou ochranu jim mohou zajistit i vhodné vlasové přípravky, které jsou určené právě pro tepelnou úpravu. Patří mezi ně kvalitní hydratační šampóny a kondicionéry, které vlasy nejen hydratují, ale také chrání. Před každou tepelnou úpravou, a je jedno, jaký typ vlasů máte, je vhodné použít ochranný vlasový přípravek ve formě olejíčku, spreje či krému. Tyto přípravky jsou určeny speciálně pro tepelnou úpravu. Na vlasech vytvářejí ochranný film. Přípravky nanášejte vždy těsně před tepelnou úpravou a používejte he i v případě, že si vlasy tepelně upravujete jen minimálně.

Kulmofén: Dostupné značky

Jaké značky kulmofénů naleznete na našem trhu? Co od nich očekávat? Pojďme se na ně zaměřit o něco podrobněji.

Nejčastěji narazíte na tyto značky kulmofénů:

 • Remington
 • BaByliss
 • Braun
 • ETA
 • Sencor
 • ECG
 • Rowenta

Kulmofény Remington

Remington se řadí mezi nejlepší značky v oblasti elektroniky, která je určena především na péči o vlasy. Historie sahá až do roku 1937, kdy byl na trh uveden první holící strojek od značky Remington. Tato značka nabízí mnoho různých produktů z mnoha kategorií a není výjimkou, že se u ní setkáte i s žehličkami na vlasy nebo s kulmofény. Od této značky najdete hodně modelů žehliček na vlasy s mnoha parametry. Najdete dobré modely se skvělým poměrem cena / výkon. Pokud hledáte dobře cenově dostupné modely a zároveň kvalitní zpracování, pak jsou kulmofény od Remingtonu skvělou volbou.

Kulmofény ETA

Kdo by neznal českou značku ETA? Mnozí z nás si ji pamatujeme jako výrobce vysavačů. Tato firma se dnes zabývá výrobou mnoha domácích spotřebičů včetně kvalitních kulmofénů. Často jsou modely od značky ETA vybaveny ionizátorem a mnoho dalších užitečných funkcí. Výhodou modelů od značky ETA je to, že jsou dobře cenově dostupné skoro pro každého. Kulmofény značky ETA vás určitě potěší.

Kulmofény Rowenta

Od Rowenty si zakoupíte modely ze široké nabídky sortimentu. Kulmofény od značky Rowenta vynikají dobrým zpracováním, mnoha funkcemi a dobrou cenou. Rowenta nabízí mnoho inteligentních řešení, které vám ulehčí používání kulmofénu. Rowenta se také zaměřuje na výrobu modelů, které vynikají ekologicky udržitelným designem.

Kulmofény Sencor

Značka Sencor pochází původně z Japonska. Zabývá se prodejem a výrobou spotřebního zboží a vznikla v roce 1969. Od 90. let tuto značku vlastní česká firma Fast ČR. Sencor se zabývá prodejem mnoha spotřebičů, které jsou cenově dostupné. Koupíte od něj i kulmofény na péči o vlasy. Na trhu naleznete populární modely kulmofénů Sencor SHS 7551 nebo Sencor SHS 7401WH. Pokud hledáte značku, která nabízí kulmofény za dostupnou cenu, pak je značka Sencor velmi dobrou volbou.

Kulmofény ECG

Pod značkou ECG najdete zboží za tu nejlepší možnou cenu. Od značky zakoupíte atraktivní výrobky, které jsou dostupné doopravdy pro každého. Od ECG zakoupíte velice cenově výhodné kulmofény, které jsou zároveň i dobře hodnocené zákazníky. Například model ECG HK 130 je dobře hodnocený.

Kulmofén a pár slov na závěr

V tomto článku jsme si pověděli o tom, jak vybrat správný model kulmofénu. Pověděli jsme si o důležitých parametrech a porovnali jsme si také nejlepší modely, které jsou dostupné na trhu. Doufáme, že jsme vám s tímto úkolem pomohli. Nyní vám k nákupu stačí jen pár kliknutí. V tabulce výše se prokliknete na portál Heureka, kde si můžete porovnat ceny a obchody, které nabízejí toto zboží.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 7 Průměrně: 4]

Mohlo by vás také zajímat