Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Sportovní hodinky

Obsah článku Ukaž

sportovni hodinky sporttesteryJste sportovní nadšenci nebo sportujete rekreačně pro udržení dobré tělesné kondice, a rádi byste si monitorovali své sportovní výkony? Pořiďte si elektronického pomocníka – sportovní hodinky nebo sporttester. Díky nim budete vědět, jakých sportovních výsledků jste dosáhli a zda se zlepšujete.

Sporttestery a sportovní hodinky se tak mohou stát nedílnou součástí jakékoliv vaší sportovní aktivity a pomoct vám k aktivnějšímu životnímu stylu a k dosažení svých cílů.

Na trhu najdete širokou škálu multifunkčních sportovních hodinek, chytrých hodinek, fitness náramků a sporttesterů. Každé z těchto zařízení je vhodné pro trochu jiný účel. Poradíme vám, jak se v nabídce této elektroniky zorientovat. Náš přehled vás při nákupu sportesteru nebo sportovních hodinek navede, abyste si koupili zařízení, které bude vhodné právě pro vás a pro váš druh pohybové aktivity.

Nejjednodušší je finess náramek, kterému se také říká chytrý nebo sportovní náramek. Mívá omezený počet funkcí, přičemž dražší modely umí i snímat tepovou frekvenci, pomocí GPS připojeného telefonu měřit zdolanou vzdálenost, monitorovat spánek, vypočítat spálené kalorie. Fitness náramek pořídíte za několik set korun.

Oproti tomu sporttestry měří vzdálenost, vaše tempo a spálené kalorie. Může být doplněn hrudním pásem pro snímání srdečního tepu a zastane tak i funkci pulsmetru.

Pokročilejší sportovní hodinky v sobě již mohou mít vestavěný senzor tepu, GPS. akcelerometr, gyroskop, teploměr nebo barometr.

Než si některého z těchto pomocníků pořídíte, měli byste si zodpovědět několik otázek – jakému sportu se věnujete a kolik peněz jste do hodinek ochotni investovat.

Od druhu sportu, kterému se věnujete, se bude odvíjet počet funkcí, jakými funkcemi by hodinky měly disponovat. Pro běžce jsou vhodné sporttestery s GPS pro přesné zaznamenávání trasy, s monitorem srdečního tepu a funkcí měření tempa. Sporttestery s hrudním pásem bývají ve snímání přesnější, než pokud byste si pořídili dražší model s integrovaným senzorem. Propracovanější sportovní hodinky umožňují určení kondice nebo výpočet doby, za kterou se po sportovním výkonu zregenerujete.

Podle částky, kolik peněz chcete do hodinek investovat, si vyberte i vhodný výrobek. Sporttestery se základními funkcemi pro běžce a cyklisty seženete za cenu do 4 000 Kč. Z a tuto cenu si pořídíte i hodinky, které měří pulz na zápěstí, ale nemusí být vybaveny integrovanou GPS a pokud ji chcete používat, je tedy nezbytné propojit ji s telefonem. U jiných modelů naopak tep snímá hrudní pás, ale již mají v sobě zabudovanou GPS. Dražší modely mohou mít funkce pro intervalový trénink.

Cena sportovních hodinek záleží také na typu displeje, stupni odolnosti vůči vodě a počet a typ nadstandardních funkcí. Dražší typy mohou mít barevný dotykový displej. Barevné displeje však oproti displejům monochromatickým větší nároky na baterii a je tedy potřeba ji častěji dobíjet.

Na plavání, potápění nebo triatlon jsou vhodné sporttestery s vodotěsností vyšší než 5 ATM, které jsou již dražší. Ve vyšší cenové kategorii může být součástí sporttesterů i výškoměr, tlakoměr, navigaci a kompas. Tato výbava se již blíží výbavě outdoorovým hodinkám.

U většiny modelů budete pomocí Bluetooth naměřené údaje shromažďovat v mobilní aplikaci, kterou si stáhnete do svého telefonu. Kvalita aplikací se může lišit podle výrobce. Většina hodinek má unisex design, ale můžete si koupit i menší dámské fitness náramky či sporttestery.

Sportovní hodinky a sporttestery: Nejlepší sportovní hodinky podle hodnocení zákazníků

V tomto srovnání jsme pro vás vybrali 10 nejlepších sportovních hodinek. Jak jsme je vybírali? Vybrali jsme je podle hodnocení a dostupných recenzí uživatelů a zákazníků. Tyto modely jsme následně seřadili do přehledné tabulky. Tyto sportovní hodinky si můžete seřadit podle vašich preferencí. Pokud vás například zajímá nízká cena, můžete si seřadit produkty podle orientační ceny s DPH a vybrat si tak nejlevnější a zároveň nejlepší sportovní hodinky.

NázevVzhledZnačkaVodotěsné?Hmotnost (g)GPS?Orientační cena (s DPH)Dostupnost
Garmin InstinctSportovní hodinky - sporttester Garmin InstinctGarminAno52Ano5990Zobrazit v obchodech
Garmin Fenix6X PROSportovní hodinky - sporttester Garmin Fenix6X PROGarminAno93Ano17489Zobrazit v obchodech
Garmin Fenix5X SapphireSportovní hodinky - sporttester Garmin Fenix5X SapphireGarminAno98Ano10990Zobrazit v obchodech
Garmin Fenix6 GlassSportovní hodinky - sporttester Garmin Fenix6 GlassGarminAno80Ano13990Zobrazit v obchodech
Polar Vantage MSportovní hodinky - sporttester Polar Vantage MPolarAno45Ano6189Zobrazit v obchodech
Garmin Fenix5S PlusSportovní hodinky - sporttester Garmin Fenix5S PlusGarminAno69Ano9525Zobrazit v obchodech
Suunto 9 BaroSportovní hodinky - sporttester Suunto 9 BaroSuuntoAno76Ano10990Zobrazit v obchodech
Garmin Forerunner 45SSportovní hodinky - sporttester Garmin Forerunner 45SGarminAno32Ano4405Zobrazit v obchodech
Suunto Spartan Trainer Wrist HRSportovní hodinky - sporttester Suunto Spartan Trainer Wrist HRSuuntoAno66Ano6290Zobraziť v obchodoch
Garmin Tactix Delta PRO SapphireSportovní hodinky - sporttester Garmin Tactix Delta PRO SapphireGarminAno97Ano36559Zobrazit v obchodech
Po kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” budete přesměrováni na srovnávací portál Heureka. Na něm si můžete porovnat ceny jednotlivých obchodů a přečíst si recenze a hodnocení sportovních hodinek od jejich uživatelů.

Podle čeho sportovní hodinky / sporttester vybrat

Sportovní hodinky nebo sporttestery jsou specifické přístroje, které však někdy bývají mylně zaměňovány za chytré hodinky nebo fitness náramky. Při výběru sportovních hodinek a sporttesteru, se zaměřte kromě jejich funkcí na výdrž baterie a odpovídající konektivitu.

Sportovní hodinky

Sportovní hodinky bývají označovány jako sportestery, protože díky pokročilému technologickému vývoji se tyto kategorie prolínají. Jsou vlastně vaším sportovním trenérem při jakýchkoliv sportovních aktivitách. Oproti fitness náramkům nebo chytrým hodinkám mají větší množství funkcí zaměřených na pohybové aktivity, měří více hodnot najednou a jsou mechanicky odolné. Proto je i jejich cena vyšší.

Fitness náramky

Fitness náramky (chytré náramky) jsou jednodušší verzí sporttesterů. Fitness náramky mají pouze několik základních funkcí a výsledky měření nebývají příliš přesné. Fitness náramky jsou obecně určené pro rekreační sportovce a všechny, kdo se chtějí alespoň trochu věnovat sportovním aktivitám a mít o svém pohybu přehled. Hodnoty fitness náramků bývají zpracovávány prostřednictvím aplikací určených pro chytré telefony.

Chytré hodinky

Chytré hodinky jsou vlastně taková prodloužená ruka mobilního telefonu. Informují vás o příchozích zprávách, o tom, kdo vám volá nebo upozorňují na události uložené v kalendáři. Většina chytrých hodinek vyžaduje, aby byl mobilní telefon, se kterým jsou chytré hodinky spojené, vzdálený maximálně několik metrů. Dražší chytré hodinky mohou fungovat jako základní model sporttesteru.

K čemu sportovní hodinky a sporttestery slouží

Sportovní hodinky a sporttestery využijí rekreační nebo začínající sportovci, dražší modely s více funkcemi pak využijí sportovci profesionální. Před jejich koupí byste si tedy měli ujasnit, co všechno jimi budete chtít měřit – pokud pouze například uraženou vzdálenost, tep nebo spálené kalorie, bude vám stačit základní, levnější model.

Aktivnější nebo profesionální sportovci už naplno využijí dražší modely sportovních hodinek, které disponují mnoha funkcemi monitorující všechny potřebné hodnoty a plánují vám podle nich a vámi stanovených cílů vaše tréninky.

Sportovní hodinky nebo sporttester by měl odpovídat tomu, jakému sportu se budete věnovat. Pro běžce je stěžejní měření uběhlé vzdálenosti, rychlost a tempo. Milovníci pěší turistiky uvítají sportovní hodinky s kompasem a s výškoměrem. Sportovní hodinky pro plavce by měly mít potřebný stupeň voděodolnosti a jednoduché ovládání. Cyklisté potřebují model, který je možné upevnit na řídítka, aby mohli během jízdy pohodlně sledovat naměřené hodnoty. Speciální modely jsou vyvinuté i pro golfisty – ukazují jim sílu švihu a vzdálenost od jamky. Převážná většina modelů však zvládne monitorovat více aktivit.

Základní kritéria výběru sportovních hodinek

  • Ujasněte si, na jaké sporty budete sportovní hodinky primárně používat.
  • Podle druhu sportovních aktivit se zaměřte na jejich odolnost vůči vodě a prachu, a na výdrž jejich baterie.
  • Promyslete, na jakých funkcích trváte – budete je využívat, a které jsou pro vás zbytečné.
  • Vybraný model hodinek si vyzkoušejte i na ruce, aby vám vyhovovala jejich velikost, váha a použitý materiál.

Typy sportovních hodinek a sporttesterů podle druhu aktivity

Modelové řady sportovních hodinek a sporttesterů se liší podle účelu, ke kterému budou využívány – pro běhání, plavání, pro cyklistiku, pro multi sport a ostatní.

  • pro běhání
  • pro plavání
  • pro cyklistiku
  • pro multi sport
  • ostatní

Sportovní hodinky a sporttestery pro běhání

Sportovní hodinky a sporttestery se vyznačují nižší hmotností, aby běžce neomezovaly při běhu. U hodinek pro běžce bývá obvykle dostačujících několik základních funkcí. Pokud se běhání věnujete víc a chcete, aby zaznamenávaly i trasu, vyberte si model s GPS senzorem. Musíte však počítat, že GPS senzor spotřebuje významnou část kapacity baterie.

Sportovní hodinky a sporttestery pro cyklistiku

Sportovní hodinky a sporttestery lze umístit na řídítka kola do speciálního držáku. Pro pro lepší čitelnost údajů během jízdy na kole, mají větší displej. Některé z nich jsou vybaveny i cyklomapami.

Sportovní hodinky a sporttestery na plavání

Nejdůležitější vlastností sportovních hodinek a sporttesterů na plavání je jejich vodotěsnost. Vzdálenost oproti hodinkám pro běžce se počítá jiným způsobem – moderní sportovní hodinky umí rozeznat plavecký styl, kterým právě plavete nebo spočítají počet temp nebo bazénů, které uplavete.

Sportovní hodinky a sporttestery pro multi sport

Sportovní hodinky a sporttestery pro multi sport jsou univerzálními přístroji, které lze využívat pro více sportovních aktivit. Jedny hodinky tak můžete využít například při běhu, turistice, i plavání. Čím dražší model si pořídíte, tím více sportovních aktivit může podporovat. Ty nejdražší typy dokáží monitorovat i 80 sportovních aktivit.

Ostatní sporttestery a sportovní hodinky

Sporttestery a sportovní hodinky sportovce neomezují při jejich sportovních aktivitách a každému poskytnou, co od nich očekávají. Existují i sporttestery a sportovní hodinky pro méně rozšířené sporty, jako například pro golfisty, horolezce, jachtaře, fitness nebo pro lyžování.

Sportovní hodinky a sporttestery pro golfisty – obsahují databázi golfových hřišť a ukazují například sílu švihu nebo vzdálenost od jamky.

Sportovní hodinky a sporttestery pro horolezce – disponují barometrickým výškoměrem nebo kompasem.

Výrobní materiály sportovních hodinek

Sportovní hodinky a sporttestery můžete nosit nejen při sportu, ale můžete je používat také jako doplněk ke svému outfitu. Proto si vyberte model, který bude vyhovovat vašemu životnímu stylu, i stylu oblékání.

Nejdůležitější je pouzdro sportovních hodinek a sporttesterů, ve kterém je uložen displej. Průměr displeje může být od 30 do 50 milimetrů.

Pouzdro může být vyrobené z různých materiálů:

  • Silikon a plast
  • Ocel a hliník
  • Polyuretan
  • Keramika

Z různých materiálů mohou být vyrobeny také řemínky sportovních hodinek, které dle použitých materiálů mohou mít sportovní nebo elegantní vzhled. Mnohé modely mají pásky vyměnitelné, abyste je dle aktuální potřeby mohli sladit se svým outfitem. Velikosti řemínků bývají od 206 do 220 milimetrů.

Nejběžnějšími materiály na pásky bývají:

  • silikon a plast
  • ocel a kov
  • gumy, pryž a kaučuk
  • semiš a textil
  • kůže
  • nylon a polyuretan

Pouzdra i pásky se vyrábějí v široké škále barev, aby si vybral skutečně každý. Od materiálu, ze kterého jsou sportovní hodinky a sporttestery vyrobeny, se odvíjí i jejich váha. Pohybuje se od cca 20 do 300 gramů.

Displej

Naměřené hodnoty z vašich sportovních aktivit se zobrazují na displeji. Můžete se setkat s několika typy displejů – P-OLED displej, TFT displej a AMOLED displej.

P-OLED displej

P-OLED displej je energeticky úsporný displej

TFT displej

TFT displej je nejpoužívanějším typem displeje mohou být i dotykové. Mohou zobrazovat některá data v jiné barvě.

AMOLED displej

AMOLED displej má nejcitlivější podání barev a vysoce kvalitní zobrazení. Má však vyšší spotřebu elektrické energie.

Důležitá je také úhlopříčka displeje. Podle toho, jaké výsledky a při jakých sportech chcete zobrazovat, si vyberte i velikost displeje. Na větším displeji se může přehledně zobrazit více informací. Úhlopříčka se pohybuje od 0,85 palce až po 2 palce.

Voděodolnost

Voděodolnost sportovních hodinek a sporttesterů nevyužijí pouze plavci, ale všichni, kdo měří venkovní pohybové aktivity, během kterých hodinky mohou zmoknout. Voděodolné by mělo být nejen tělo strojku, ale také pouzdro, ve kterém je přístroj zasazen.

Sportovní hodinky a sporttestery by měly mít alespoň základní odolnost před deštěm a prachem IP47.

IP

IP (International Protection) je označení stupně krytí. Označení je tvořeno dvěma čísly – čím vyšší číslo, tím vyšší odolnost přístroj má.

První číslo za IP je od 0 do 6 a udává, jakou má přístroj odolnost vůči dotyku a vniknutí pevných částic (prachu a nečistot).

Druhé IP číslo je od 0 do 9 a udává, jakou má přístroj odolnost proti vodě.

Stupeň Nebezpečným dotykem​ Vniknutím cizích předmětů
IP 0x Bez ochrany Bez ochrany
IP 1x Dlaní Velkých (>50 mm)
IP 2x Prstem Malých (>12,5 mm)
IP 3x Nástrojem Drobných (>2,5 mm)
IP 4x Nástrojem, drátem Velmi drobných (>1 mm)
IP 5x Jakoukoliv pomůckou Prachu částečně
IP 6x Jakoukoliv pomůckou. Prachu úplně.

 

Stupeň Vniknutím vody (specifikace IPX)
IP x0 Bez ochrany
IP x1 Chráněno proti svisle kapající vodě
IP x2 Chráněno proti kapající vodě ve sklonu 15°
IP x3 Chráněno proti vodní tříšti (kropení, déšť).
IP x4 Chráněno proti stříkající vodě
IP x5 Chráněno proti tryskající vodě
IP x6 Chráněno proti intenzivně tryskající vodě (vlnobití)
IP x7 Chráněno proti ponoření do vody na 30 minut do hloubky 1 metru
IP x8 Chráněno proti trvalému potopení do vody
IP x9 Chráněno proti tlakové vodě (WAP)

ATM a BAR

ATM a BAR značí odolnost přístroje proti vodě a tlaku v hloubce.

3 ATM/3 BAR

Voděodolnost 30 metrů, proti stříkající vodě a silnému dešti.

5 ATM/5 BAR

Voděodolnost 50 metrů, proti stříkající vodě a silnému dešti, sprchování a mytí rukou.

10 ATM/10 BAR až 100 ATM/100 BAR

Voděodolnost 100 až 1 000 metrů proti stříkající vodě a silnému dešti, sprchování a mytí rukou, plavání a potápění bez dýchacího přístroje, hlubinné potápění. Hodnota voděodolnosti v jednotkách ATM nebo v BAR je pouze teoretickým údajem, protože sportovní hodinky a sporttestery byly testovány v laboratorních podmínkách v čisté a klidné vodě se stabilní teplotou. Proto hloubka, do které se lze v praxi skutečně potopit, je nižší. Záleží i na tom, jak s hodinkami pod hladinou pohybujete, jestli do něčeho narážíte, zda se potápíte ve slané vodě atd.

Obecně lze tedy říci, že sportovní hodinky a sporttestery v hodnotě do 3 ATM/BAR jsou vhodné pouze pro mírné polití vodou, ale ne pro plavání. Pro plavání jsou bezpečné až hodinky od 10 ATM/BAR. Pro potápění pak 20 ATM/BAR a více.

Senzory

Sportovní hodinky a sporttestery měří různé hodnoty podle toho, kolik senzorů mají.

Typy senzorů:

  • GPS senzor
  • Tachometr
  • Kompas
  • Výškoměr
  • Akcelerometr
  • Teploměr
  • Měřič tepu

GPS senzor

Sportovní hodinky a sporttestery s integrovaným GPS modulem dokáží zaznamenávat trasu – zdolanou vzdálenost či vaše tempo. Můžete ho využívat při chůzi, běhu, cyklistice nebo třeba na běžkách. Pokud se při sportu ztratíte, díky schopnosti hodinek zapamatovat si trasu, vás po ní zas navedou zpět. Přístroje disponující GPS modulem mají větší rozměry a rychleji se u nich vybíjí baterie. Jsou vhodné pro měření venkovních sportovních aktivit. Pokud máte hodinky s GPS modulem, nemusíte sebou mít mobilní telefon.

Pokud chcete přístroj, který měří přesně i při halových sportech, pořiďte si Foodpod – sportovní hodinky a sporttestery s nožním snímačem. Foodpod si připevníte k noze a vaše sportovní aktivity změří s přesností až 98%.

Kompas

Digitální kompas využijete k rozlišování světových stran.

Tachometr

Tachometr využijete především při cyklistice, kdy můžete z kola přenášet naměřené výsledky bezdrátově. Alternativou k tachometru je snímač cyklistické kadence, který měří frekvenci šlapání.

Akcelerometr

Akcelerometr se používá k detekci orientace a pohybu. S gyroskopem tvoří nepostradatelnou součást sportovních hodinek, které dokáží s vysokou přesností zaznamenávat vaše celodenní aktivity.

Výškoměr

Výškoměr ukazuje, v jaké nadmořské výšce se právě nacházíte.

Teploměr

Na displeji vidíte, jaká je okolní teplota.

Měřič tepu

Měřič tepu změří vaši tepovou frekvenci při jakémkoliv sportu. Tepovou frekvenci byste měli udržovat v optimální výši, abyste dosáhli co nejlepších výsledků, abyste naopak zbytečně neplýtvali svými silami nebo abyste efektivně shazovali přebytečná kila. Měření tepu může probíhat buď senzorovým měřením, nebo měřením s pomocí hrudního pásu.

Senzorové měření

Na spodní straně sportovních hodinek a sporttesterů jsou umístěny senzory, které měří průtok krve těsně pod kůží. Tyto měřiče tepu vám během sportu nijak nepřekáží. Nejsou však přesné, jako zařízení s hrudním pásem.

Zařízení s hrudním pásem

Přesněji lze tepovou frekvenci změřit prostřednictvím hrudního pásu. Data měřená hrudním pásem jsou do sportovních hodinek předávána s pomocí technologie Bluetooth. Hrudní pás však při sportu může být omezující.

Výpočet optimální TF:

Svou maximální (TFmax) a minimální (TFmin) tepovou frekvenci vypočítáte s pomocí vzorcem 220 – váš aktuální věk. Minimální TF změřte v klidu na svém zápěstí. Lehněte si na několik minut na záda a nereagujte na žádné okolní podněty. Po 5 minutách si na zápěstí nebo jiném pulsním bodě (např.na krční tepně) změřte TF. Počet srdečních tepů za minutu je TFmin.

Odečtením TFmax – TFmin získáte tepovou rezervu TR.

Váš optimální tep pro hubnutí spočítáte dle následného vzorce:

TR* 0,6 + TFmin

Například:

Člověk ve věku 32 let s naměřenou klidovou frekvencí TFmin 70 tepů za minutu, má optimální TF 141 tepů za minutu – podle vzorce: ((220 – 32) – 70)* 0,6 + 70 = 140,8.

Užitečnou funkcí, která vychází z měření tepu, je upozornění na dlouhodobý stresový stav uživatele. Sportovní hodinky a sporttestery dokáží dlouhodobě sledovat a analyzovat tepovou frekvenci a následně upozornit, že měřený člověk je dlouhodobě ve stresu a doporučit vhodná dechová cvičení a cviky na uklidnění.

Konektivita

Když svá měření sportovními hodinkami a sporttestery dokončíte, můžete s naměřenými údaji pracovat dál. Z naměřených údajů lze sestavit grafy a další přehledy, které vám pomohou určit, jak postupovat v tréninku dál. Za tímto účelem se data musí přesunout do chytrého telefonu nebo počítače s nainstalovanou aplikací od výrobce.

Data mohou být přenášena těmito způsoby:

Bluetooth

Bluetooth je bezdrátová technologie umožňující spojení s mobilním telefonem či s tabletem.

Wi-Fi

Wi-Fi je bezdrátová technologie, která slouží primárně k propojení sítí. Jejím prostřednictvím lze přenést naměřená data do počítače nebo cloudového úložiště na internetu.

USB

S využitím USB jsou data přenášena prostřednictvím kabelu, který připojíte ke sportovním hodinkám nebo sporttesteru.

Data jsou po naměření ve sportovních hodinkách a sporttesterech ukládána do interního úložiště s kapacitou od 4 MB do 16 GB. Podporovány bývají všechny operační systémy mobilních zařízení – iOS, Android a Windows Phone.

Výdrž baterie

Jaké sportovní hodinky nebo sporttester si vyberete, záleží i na výdrži baterie, která by měla mít kapacitu potřebnou na celou dobu měření během sportu, který provozujete.

Při běžném používání baterie vydrží 3,5 až 260 hodin.

V pohotovostním režimu baterie vydrží 21 až 56 dnů.

Když se baterie vybije, připojíte sportovní hodinky nebo sporttester na nabíječku a během několika desítek minut až hodin se akumulátor dobije. Výdrž baterie sporttesteru s hrudním pásem se může pohybovat od 500 do 3 500 hodin.

Funkce sportovních hodinek

Ujasněte si, jaké funkce by sportovní hodinky nebo sporttester měl mít.

Intervalový trénink

Intervalový trénink je náročná a efektivní metoda, kterou si prostřednictvím sportovních hodinek a sporttesterů můžete zaznamenávat. Princip intervalového tréninku je střídání odpočinkových a rychlých úseků při daném sportu.

Zobrazení vzdálenosti

Díky funkci zobrazení vzdálenosti zjistíte vzdálenost, kterou jste během sportu urazili. Přesná vzdálenost je zaznamenána díky GPS senzoru.

Tempo

Funkce tempo zobrazí, za jak dlouho urazíte danou vzdálenost.

Rychlost

Funkce rychlost slouží ke zobrazování aktuální, průměrné a maximální dosažené rychlosti.

Spálené kalorie

Po skončení tréninku uvidíte, kolik jste spálili kalorií. Počet spálených kalorií je vyhodnocován prostřednictvím naměřené tepové frekvence a zadaných údajů o vaší fyzické stavbě těla.

Krokoměr

Krokoměr počítá, kolik kroků jste udělali za den nebo v daném časovém úseku.

Měření času

Na displeji vidíte veškeré časové údaje včetně stopek.

Indikátor stavu baterie

Indikátor stavu baterie ukazuje, v jakém stavu baterie je a kdy dojde k jejímu vybití.

Monitoring spánku

Funkce monitoring spánku vyhodnocuje dobu, ve které spíte – délku spánku a úroveň spánku – lehký a hluboký spánek. Spánek je mimo jiné vyhodnocován i na základě tepové frekvence.

Notifikace z telefonu

Většinu sportovních hodinek je možné propojit s mobilním telefonem a získat informace o příchozích zprávách, volání, událostech v kalendáři atd.

Vibrace

Pokud splníte svůj stanovený cíl nebo si nastavíte, o čem během sportu chcete být informováni, na dosažení těchto hodnot vás upozorní lehké vibrace sportovních hodinek nebo sporttesterů.

Měření vystoupaných pater

Při stoupání sportovní hodinky nebo sporttestery využívají vnitřní barometr. Během stoupání se nedržte zábradlí a ani nepřeskakujte schody. Silný vítr může způsobit odchylky v měření. Proto při nepříznivém počasí zakryjte zařízení bundou nebo rukávem. Měření vystoupaných pater udává, kolik pater jste během dne vystoupali.

Záznam trasy

Sportovní hodinky a sporttestery s integrovaným GPS modulem umí zaznamenat trasu při vykonávání dané sportovní aktivity.

Budík

Sportovní hodinky nebo sporttestery s budíkem vás vzbudí nebo upozorní v dobu, kterou si nastavíte.

Podsvícení

Funkci podsvícení využijete především během zhoršených světelných podmínek a v noci, což vám umožní číst údaje na displeji v jakoukoliv denní nebo noční dobu.

Kódovaný přenos signálu

Kódovaný přenos signálu využijete, pokud cvičíte ve skupině s více lidmi, čímž se vyhnete rušení od zařízení ostatních sportovců.

Sportovní hodinky a jejich cena

Cena sportovních hodinek a sporttesterů se odvíjí od počtu funkcí, kvalitě zpracování a použitých výrobních materiálů. Měli byste vsadit na značky prověřených výrobců.

Cena sportovních hodinek do 1 000 Kč

Nejlevnější modely sportovních hodinek a sporttesterů se základními funkcemi, monochromatickým displejem a nízkou spotřebou baterie, pořídíte již za cenu do 1 000 Kč. Některé z těchto modelů mohou obsahovat i hrudní pás a mohou jít připevnit na řídítka kola. Musíte však počítat s nižší přesností naměřených hodnot.

Cena 1 000 Kč až 5 000 Kč

Ve střední cenové kategorii najdete kvalitní modely s větším displejem, větším množstvím senzorů a užitečných funkcí – s GPS senzorem, možností měření počtu spálených kategorií, tepové frekvence atd. Jsou více voděodolné a vybavené technologií Bluetooth.

Cena 5 000 Kč až 10 000 Kč

Sportovní hodinky a sporttestery v této vyšší cenové relaci jsou multisportovní měřiče z vysoce kvalitních materiálů, s velkým displejem, voděodolností do 10 ATM, možností propojení s chytrým telefonem, originálním vzhledem a s mnoha funkcemi – například s kompasem, barometrem a počítáním vystoupaných pater.

Cena nad 10 000 Kč

Mezi nejdražšími modely sportovních hodinek a sporttesterů najdete přístroje pro profesionální sportovce a modely vhodné pro měření sportovních aktivit v náročnějších podmínkách. Jsou vyrobeny kvalitně a ze špičkových materiálů, mají zajištěnu vysokou voděodolnost, disponují inteligentnějšími snímači tepu a přesností měření.

Sportovní hodinky a pár slov na závěr

V tomto článku jste se dozvěděli o tom, jak si vybrat nové sportovní hodinky / nový sporttester. Pověděli jsme si o důležitých parametrech, které je dobré znát pro výběr tohoto druhu zboží.

Doufáme, že jsme vám s tímto úkolem výběru nových sportovních hodinek pomohli a vy si teď vyberete kvalitní model, který bude přesně podle vašich představ a bude vám fungovat dlouho bez jediné závady při jakékoliv sportovní aktivitě, kterou plánujete dělat.

Nyní už vám k nákupu stačí pouze pár kroků. Stačí si pouze váš vysněný produkt v podobě nových sportovních hodinek zakoupit v některém z online obchodů a naplnit v něm virtuální košík.

Z tabulky s porovnáním výše se proklikněte na srovnávací server Heureka, kde si můžete porovnat jednotlivé obchody a jejich ceny včetně recenzí a uživatelských zkušeností s konkrétním modelem sportovních hodinek. Dozvíte se tam také, které hodinky a sporttestery jsou kde skladem.

 

 

Mohlo by vás také zajímat