Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Steppery


Chcete si vytvořit kondičku? Pak vám bude vyhovovat stroj jménem stepper. Ten efektivně simuluje chůzi do schodů. Pokud nechcete běhat po schodech ve vašem paneláku nebo v kancelářské budově v práci (což by asi zrovna nepotěšilo vaše sousedy nebo kolegy v práci) je pro vás ideální stepper.

Tento malý stroj nestojí moc peněz a při pravidelném používání pomáhá posilovat a tvarovat svaly na nohou. V tomto článku si povíme o tom, jak si takový stepper vybrat. Zaměříme se na důležité parametry, které je nutné znát k výběru vhodného stepperu. Podíváme se zde také na nejlepší modely stepperů, které jsou dostupné na našem trhu v tomto roce.

Stepper a jeho výhody

Použití stepperu má mnoho výhod:

  • Cvičení na stepperu je mnohem účinnější než běh do schodů a ze schodů
  • Cvičením na stepperu si nezatěžujete klouby
  • Stepper pomáhá spalovat tuk a vytvarovat spodní část těla
  • Se stepperem posilujete nohy a bederní páteř

Dále stojí za zmínku, že tento stroj zabírá málo místa, takže ho můžete koupit jak pro dům, tak i pro malý byt. Na trhu jsou také speciální mini steppery, které jsou ještě kompaktnější. Také se stepper dobře skladuje a přenáší. Nejedná se o těžké náčiní na cvičení.

Nejlepší modely stepperu

V tomto srovnání jsme pro vás vybrali 10 nejlepších modelů stepperu. Jak jsme je vybírali? Vybrali jsme je podle hodnocení a dostupných recenzí uživatelů a zákazníků. Tyto modely jsme následně seřadili do přehledné tabulky. Modely stepperů si můžete seřadit podle vašich preferencí. Pokud vás například zajímá nízká cena, můžete si seřadit produkty podle orientační ceny s DPH.

NázevVzhledTypNosnost (v kg)PočítačOrientační cena (s DPH)Dostupnost
InSPORTline Twist BigStepper InSPORTline Twist BigTwist100Ano2390Zobrazit v obchodech
HMS S 3085 TWISTStepper HMS S 3085 TWISTTwist100Ano1429Zobrazit v obchodech
Housefit TRIGLAVStepper Housefit TRIGLAVMini100Ano1190Zobrazit v obchodech
HMS S 8004 TWIST STEPPERStepper HMS S 8004 TWIST STEPPERTwist100Ano1809Zobrazit v obchodech
HMS S 3038Stepper HMS S 3038Mini100Ano1089Zobrazit v obchodech
InSPORTline Cylina MiniStepper InSPORTline Cylina MiniMini100Ano1490Zobrazit v obchodech
Master Twist s posilovací gumouStepper Master Twist s posilovací gumouMini100Ano1690Zobrazit v obchodech
HMS S 3033 TwistStepper HMS S 3033 TwistMini100Ano1440Zobrazit v obchodech
inSPORTline BailarStepper inSPORTline BailarStojan120Ano4190Zobrazit v obchodech
Housefit HERMONStepper Housefit HERMONStojan100Ano2390Zobrazit v obchodech
Po kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” budete přesměrováni na srovnávací portál Heureka. Na něm si můžete porovnat ceny jednotlivých obchodů a přečíst si recenze a hodnocení stepperů od jejich uživatelů.

Nejlepší steppery podle Heureky

Hodnocení, popis a recenze nejlepších stepperů

InSPORTline Twist Big

stepper InSPORTline Twist Big

InSPORTLine Twist Big je stepperem, který vám efektivně zpevní hýždě, boky, stehna a dokonce i břišní svaly. Je vybaven i gumovými úchyty, které zpevní vaši horní část. Má nosnost až 100 kg. Jeho hmotnost je pouhých 9 kg. Je vybaven displejem s počítačem.

InSPORTLine Twist Big je velmi dobře hodnocen zákazníky. Jsou na něj dobré recenze. Líbí se jim tichý chod, dobrá skladnost a výhodná cena.

Za kolik se prodává? Na trhu tento model stepperu naleznete za cenu kolem 2 390 Kč s DPH.

HMS S 3085 TWIST

stepper HMS S 3085 TWIST

HMS S 3085 také zajistí rychlou a účinnou ztrátu kalorií a zlepšení fyzické kondice. Jedná se o pokročilejší model než ten předchozí. Je vybaven gumovými rukojeti, které vám umožňují trénovat i horní část těla.

Maximální nosnost je 100 kg. Rozměry zařízení jsou 43 cm x 40 cm x 126 cm. Model je vybaven displejem a počítačem. Jedná se o typ stepperu twist.

Recenze na toto zboží jsou pozitivní. Zákazníci ocení to, že model zabere málo místa a velmi dobře se na něm cvičí.

Za kolik se prodává? Tento model stepperu se prodává za cenu 1 429 Kč s DPH.

Housefit TRIGLAV

steppery Housefit TRIGLAV

Housefit TRIGLAV je mini stepperem. Jedná se o jednoduchý model stepperu. Vejde se na malý prostor a díky tomu je také velmi dobře skladný. Cvičením trénujete vnitřní a vnější části stehen, boky a hýždě. Šlapání na tomto stepperu plně nahrazuje chození do schodů. Pravidelným cvičením na tomto stroji si zvýšíte výdrž srdce, plic a podpoříte vaše hubnutí.

Jaké jsou specifikace tohoto modelu? Model má nosnost 100 kg. Hmotnost modelu je 7,2 kg. Model je vybaven displejem s počítačem. Rozměry modely jsou 19,5 cm x 29,5 cm x 42 cm. Tréninkový počítač obsahuje tyto funkce: čas cvičení, počítání počet kroků za minut, celkový počet kroků a zaznamená i spotřebu kalorií. Tento stepper je vhodný na domácí cvičení, ale můžete ho vzít i ven.

Jaké jsou recenze na tento model stepperu? Zákazníkům se líbí nízká cena, dobrá skladnost a snadná manipulace s tímto strojem. Nevýhodu je, že na tomto modelu chybí regulace zátěže.

Za kolik se tento model prodává? Na trhu ho naleznete za cenu kolem 1 190 Kč s DPH.

Jak vybrat stepper

Stepper je malé tréninkové vybavení, které je oblíbené u většiny žen a mužů. Stepper vám umožní vyrýsovat stehna a hýždě. Cvičení na něm posiluje především spodní část těla. Cvičení na tomto stroji se podobá běhu do schodů, ale rozhodně to nenamáhá naše klouby. Navíc díky tomu posílíte svaly a zlepšíte si celkovou kondici. Je to také skvělá alternativa pro lidi, kteří mají rádi kardio trénink, protože pár minut na tomto malém stroji bude dokonalým rozcvičením před intenzivnějším tréninkem. Cvičení na tomto stroji lze efektivně kombinovat s činkami.

Malé rozměry tohoto zařízení a tichý provoz vám umožní cvičení i v té nejmenší místnosti. Což se nedá říct o běžeckém pásu, který zabere velikou plochu ve vaší místnosti.

Pro koho je stepper určený?

Stepper je perfektním tréninkovým vybavením pro ty, kteří rádi tráví čas doma a nemají moc v lásce posilovnu. Během cvičení na tomto zařízení se můžete věnovat zároveň i něčemu jinému. Můžete cvičit a současně se dívat na televizi. Díky tomu je cvičení na něm snadné a příjemné. To napomáhá snížit přirozený odpor ke cvičení a pohybu, který je náročný a nepříjemný.

O nákupu stepperu uvažují především ženy, které sní o tom, jak si dokonale vytvarují nohy a jak se zbaví celulitidy. To však neznamená, že na tomto stroji nemohou cvičit muži. Kombinováním cvičení na stepperu v kombinaci se silovými cvičeními zlepšíte krevní oběh a především kondici. Stepper je tedy určen pro každého, kdo si chce zlepšit kondici.

Jedná se o velmi všestranné vybavení na cvičení, které je vhodné pro každého bez ohledu na jeho věk nebo pohlaví.

Typ stepperu

Každý stepper je navržen pro cvičení dolní části těla. Na trhu jsou také ty typy, kde je možné cvičit celé tělo.

V závislosti na jejich účelu rozlišujeme steppery několik typů stepperu.

Malé steppery

Malé steppery (též mini steppery) jsou klasická zařízení pro cvičení spodní části těla. Jsou vybaveny dvěma pedály, které vypadají jako ty na kole. Na takovém zařízení se cvičí dvouhlavé a čtyřhlavé svaly. Vyrýsují se na nich stehna a hýždě. Cvičíte na nich přední a zadní část nohou. Mini stepepry jsou dobře cenově dostupné a velmi lehké. Díky tomu se dají i velmi dobře skladovat. Jednoduše je zasunete do skříně a je uklizeno. Jejich nevýhodou je, že se na nich většinou nedá přizpůsobit zátěž na pístech. Lze na nich libovolně nastavit výšku kroku.

Twist steppery

Tento typ stepperu je trochu odlišný od předchozího. Lze na něm cvičit pohyby do strany. Vyniká specifickými pohyby do strany. Díky tomu se pomocí cvičení na něm zaměříte vnější stranu stehen. Výhodou twist stepperu je i jeho nízká cena a malá velikost.

Stojanový stepper

Jedná se o nejdražší a zároveň nejvíce pokročilý stroj pro cvičení nohou. Je vybaven držadly, které vám dodají větší stabilitu při cvičení. Na takovém přístroji naleznete i počítač, který vám ukáže tepovou frekvenci a další užitečné informace. Nevýhodou je vysoká hmotnost a rozměry. Nehodí se tak do malých bytů. Hodí se na intenzivnější tréninky.

Pedály

Nejdůležitější součástí stepperu jsou pedály. Měli by být na sobě nezávislé, což zvyšuje efektivitu během cvičení. Je také vhodné věnovat pozornost materiálu ze kterého jsou pedály vyrobeny. Měly by být protiskluzové, aby nedošlo k vysmeknutí nohou během tréninku.

Počítač

Prakticky každý stroj je vybaven jednoduchým počítačem, který zaznamenává informace o počtu kroků a spálených kalorií. Dokonalejší stroje na něm budou mít navíc čas a vzdálenost nachozených kilometrů.

Odpor

Nastavitelnost odporu (zátěže) je důležitý parametr, který by měl být zohledněn při nákupu cvičebního stroje. Novější modely mají plně nastavitelný odpor.

Setkáte se s 2 druhy odporu. Lze si vybírat z modelů s hydraulickým písty nebo steppery s magnetickým odporem.

Steppery s hydraulickými písty jsou nejjednodušší zařízení, jejichž nevýhodou je, že jsou během cvičení hlasitější. Naproti tomu steppery se systémem magnetického odporu jsou mnohem tišší.

Hmotnost

Při výběru je také důležité zohlednit hmotnost. Ta ovlivní to, jak moc je daný stepper mobilní. Pokud ho chcete snadno přenášet, vybírejte si takový, který je nejlehčí.

Nosnost

Při výběru stroje se dívejte i na parametru nosnosti. Pokud ho nechcete rozbít, tak nepřekračujte nosnost udávanou výrobcem. Pokud bude cvičit na stepperu více lidí, vybírejte stepper vždy podle nejtěžšího člověka ze skupiny.

Cena

Cena stepperu se liší v závislosti na typu a funkci. Nejjednodušší mini verze lze zakoupit za zhruba 1 000 Kč s DPH. Pokročilejší modely stojí o něco více. Náklady na pořízení stojanových stepperů se pohybují v řádech desítek tisíc Kč s DPH. U většiny modelů určených domácí použití se však pohodlně vejdete do 2 000 Kč s DPH.

Údržba stepperu

Každé zařízení vyžaduje údržbu a ani stepper není výjimkou. Po každém cvičení se doporučuje otřít stroj měkkým navlhčeným hadříkem nebo na něj stříkat speciální přípravek na údržbu cvičebních strojů, který zabraňuje hromadění bakterií na povrchu. Kromě toho je vhodné čas od času zkontrolovat stav všech šroubů. Během intenzivního tréninku se mohou uvolnit, což následně ovlivní odpor, a díky tomu pak nemusí být cvičení účinné.

Stojí za to cvičit na stepperu?

Předpokládá se, že po měsíci pravidelného cvičení na stepperu byste měli vidět již první výsledky po každodenním cvičení. Ve skutečnosti se nemusíte předem připravovat na cvičení s tímto typem zařízení. Je to vhodný stroj pro každého z vás, bez ohledu na typ postavy nebo stupeň odolnosti těla vůči fyzické námaze. Je dobré, že můžete cvičit kdekoli ve vaší domácnosti, také při sledování televize nebo při poslechu hudby. Stepper je malý a nezabírá mnoho místa, v případě potřeby ho můžeme vzít ven a trénovat na čerstvém vzduchu.

Při cvičení na stepperu posilujete svaly a současně zvyšujete srdeční frekvenci a kondici, což zlepšuje váš fyzický stav.

Dámy se jistě budou zajímat o to, že tento stroj napomáhá v boji proti celulitidě. Trénink s použitím stepperu je přívětivější pro vaše klouby, nemusíte se bát žádných poranění.

Takže odpověď na otázku z nadpisu: Ano, rozhodně stojí za to cvičit na stepperu.

Základní pravidla pro cvičení na stepperu

Trénink se stepperem je velmi jednoduchý, ale při cvičení je také mutné myslet na několik základních pravidel. Nejprve byste měli udržovat dostatečný puls za všech okolností. Což napomáhá rychlejšímu spalování tuků a stimuluje metabolismus. Zkuste cvičit rovnoměrným a rychlým tempem. (Neměli byste se zbytečně vyčerpat.)

Za druhé, důležité i zhluboka dýchat. Za třetí je třeba pamatovat na správné držení těla. Po celou dobu cvičení musí být postava rovná, ramena napnutá a břišní svaly napjaté. Není dobré se hrbit při cvičení.

Další tipy

Jestliže teprve začínáte cvičit se stepperem, neměli byste své tělo příliš zatěžovat. Zpočátku bude stačit cvičení, které trvá od 5 do 10 minut. Po čase a zlepšení kondice ho můžete začít prodlužovat.

Pokud chcete cvičit i horní části těla, měly by být k stepperu připojeny speciální elastické úchopy (mnoho strojů takovou možnost nabízí).

Měli byste na stepperu cvičit pravidelně, nejlépe každé dva dny. Tímto způsobem poskytneme tělu dostatek času na regeneraci. Nezapomeňte, že získané výsledky jsou výrazně ovlivněny způsobem, jakým provádíte své pohyby. Pokud chcete zpevnit svaly hýždí a zeštíhlit, dělejte krátké kroky. Pokud se navíc mírně nakloníte (jako při schodech dolů), můžete vyrýsovat i zadní stranu stehen.

Závěrem

V tomto článku jsme si pověděli o parametrech, které je vhodné znát pro správný výběr nového stepperu. Řekli jsme si o tom, jak vybrat stepper. Doufáme, že jsme vám s tímto úkolem výběru nového cvičebního pomocníka pomohli a vy si teď vyberete kvalitní model pro zlepšování vaší kondice, který bude přesně podle vašich představ a bude vám fungovat dlouho bez jediné závady. Nyní už vám k nákupu stačí pouze pár kroků. Stačí si pouze váš vysněný produkt zakoupit v některém z online obchodů a naplnit v něm virtuální košík.

Z tabulky s porovnáním výše se proklikněte na srovnávací server Heureka, kde si můžete porovnat jednotlivé obchody a jejich ceny včetně recenzí a uživatelských zkušeností s konkrétním modelem stepperu.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 7 Průměrně: 5]

Mohlo by vás také zajímat