Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Strojky na vlasy: Srovnání 10 nejlepších strojků, test a recenze


Hledáte nový strojek na vlasy? Jestliže ano, pak jste na této stránce správně. Pokud chcete mít dokonale zastřižené vaše vlasy, pak je důležité si vybrat ten správný strojek na vlasy. Proto jsme sepsali pro vás článek, ve kterém se podíváme na nejlepší strojky na vlasy, které jsou aktuálně dostupné na našem trhu v tomto roce.

Dále se podíváme i na jednotlivé parametry, které je dobré znát před výběrem nového strojku na vlasy. Na trhu je veliký výběr různých strojků na vlasy a proto výběr může být o něco složitější. V tomto článku se dozvíte důležité informace pro výběr vhodného zastřihovače na vlasy.

V tomto článku jsme se zaměřili hlavně na zastřihovače vlasů, které jsou především určeny na domácí použití. Některé dražší modely však můžete použít i na profesionální použití. Nicméně takové modely na profesionální použití stojí mnohem více než strojky na domácí stříhání, kterým stačí menší výkon než u strojků pro profesionály.

Výběr 10 nejlepších strojků na vlasy (2024)

V tomto srovnání jsme pro vás vybrali 10 nejlepších strojků na vlasy, které jsou aktuálně dostupné na našem trhu. Jak jsme tyto strojky vybírali? Vybrali jsme je podle dostupných hodnocení uživatelů a zanalyzovali jsme mnoho různých modelů strojků na vlasy, které jsou dostupné u různých obchodníků a prodejců. Tyto produkty jsme seřadili do přehledné tabulky, kterou si můžete seřadit podle vašich preferencí. Pokud vás například zajímá cena, můžete si seřadit strojky na vlasy podle orientační ceny.

NázevVzhledTyp napájeníSamoostřící nožeOrientační cena (s DPH)Dostupnost
Philips QC5115/15strojek na vlasy Philips QC5115/15SíťovýAno465Zobrazit v obchodech
Philips HC5630/15Strojek na vlasy Philips HC5630/15KombinovanýAno1098Zobrazit v obchodech
Philips 5000 HC5612/15Strojek na vlasy Philips 5000 HC5612/15SíťovýAno860Zobrazit v obchodech
Philips 9000 HC9450/15Strojek na vlasy Philips 9000 HC9450/15KombinovanýAno1640Zobrazit v obchodech
Remington HC 5810strojek na vlasy Remington HC 5810AkumulátorovýAno1853Zobrazit v obchodech
Philips HC7460/15strojek na vlasy Philips HC7460/15AkumulátorovýAno1470Zobrazit v obchodech
Oster 616-91strojek na vlasy Oster 616-91SíťovýNe3359Zobrazit v obchodech
Braun HC 5030strojek na vlasy Braun HC 5030AkumulátorovýNe1081Zobrazit v obchodech
Philips HC 3510/15Strojek na vlasy Philips HC 3510/15SíťovýAno409Zobrazit v obchodech
Moser 1871-0071 Chrom Style ProStrojek na vlasy Moser 1871-0071 Chrom Style ProAkumulátorový?4199Zobrazit v obchodech
Po kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” budete přesměrováni na srovnávací server Heureka. Na něm si lze porovnat ceny jednotlivých obchodů a přečíst si recenze a hodnocení uživatelů u různých modelů strojků na vlasy.

Nejlepší strojky na vlasy podle Heureky

Jak vybrat strojek na vlasy

Na našem trhu se nachází řada různých modelů strojků na vlasy. Strojky na vlasy navíc produkuje a prodává mnoho výrobců a distributorů, a proto může být v dnešní době docela časově náročné vybrat si ten správný model strojku a nastudovat si při tom všechny důležité parametry. Parametrů, na které je potřeba při výběru myslet, je docela hodně. Proto jsme pro vás připravili tuto část článku, ve které se dozvíte, jak vybrat ten nejlepší strojek na vlasy. Podíváme se na ty nejdůležitější parametry, které je vhodné znát pro výběr těch nejlepších dostupných modelů zastřihovače vlasů.

Abyste docílili dokonalého účesu a zastřižení, je dobré si vybrat i dokonalý strojek na vlasy. S tímto se vám pokusíme pomoci v následujících několika odstavců. Zaměříme se na parametry jako jsou typy holících nástavců, parametry baterie, čepel, rozměry, motor, napájení, parametry, funkce, cena a další. Jak vidíte, tak parametrů je docela hodně. Na všechny tyto parametry a mnohem více se zaměříme o něco podrobněji níže.

Nástavce

Klíčovým prvkem u každého holícího strojku na vlasy jsou jeho nástavce. Různé modely strojků na vlasy bývají vybaveny různými nástavci a jejich druhy v balení. Samozřejmě si můžete zakoupit i další nástavce později. Ty nejlevnější modely strojků mohou být dodávány bez nádstavců, které si později musíte dokoupit. Nástavce nám ovlivňují délku sestřihu. Různé nástavce vám vytvoří rozdílné délky sestřihu. Nástavce jsou odlišeny různými čísly. Nejčastěji jsou označovány na stupnici od 1 do 10.

Dále se pak můžete setkat s mnoha speciálními nástavci, které pak udělají z vašeho přístroje multifunkční zastřihovač, který je schopen zastřihovat nejen vaše vlasy, ale i například chloupky v nose a dokáží zastřihnout i vaše vousy. Můžete si vybírat ze speciálních nástavců jako je nástavec na zastřihování chloupků v nose nebo v uších či obočí. Záleží tedy na vás, zda chcete mít přístroj pouze jednoúčelový na stříhání vlasů nebo multifunkční zastřihovač, který dokáže upravit vousy a zastřihnout i chloupky.

Způsob napájení

Dalším parametrem, na který je se dobré zaměřit, je jakým způsobem se daný strojek napájí. U strojků na vlasy se setkáme s několika způsoby napájení. Můžete si vybrat modely, které jsou napájeny z akumulátoru nebo strojky napájené přímo kabelem.

Zastřihovač vlasů napájený akumulátorem

Prvním typem je zastřihovač vlasů, který je napájený z akumulátoru a nepotřebuje tedy ke svému fungování elektrickou zásuvku. U akumulátorového zastřihovače vlasů nás zajímá hlavně výdrž baterie. Výdrž baterie nám ovlivňuje její kapacita. Kapacita baterie se udává v mAh.

Zastřihovač vlasů napájený napájecím kabelem

Další možností je zakoupení zastřihovače vlasů, který je napájen kabelem přímo ze sítě. Nevýhodou tohoto řešení je nutné mít zásuvku neustále poblíž. Kabel vám navíc může překážet při holení a stříhání vlasů. Při výběru je nutné myslet na dostatečnou délku napájecího kabelu. Výhodou napájení kabelem je neomezená doba provozu a o trochu vyšší výkon motoru.

Čepele

Můžete si vybírat z několika materiálů čepelí, a to z titanu, keramiky nebo nerezové oceli. Pojďme si tyto materiály představit, ať víte, co od nich můžete očekávat. Povíme si hlavně o tom, jaké jsou jejich výhody a na co byste si u nich měli dát pozor při výběru strojku na vlasy.

Čepele by měly být kvalitní. Jejich materiál patří mezi zásadní parametry u strojků na vlasy, které vám ovlivňují výsledek vašeho účesu a celkového sestřihu. Důležitým prvkem k dosažení dokonalého sestřihu je materiál čepele. Materiál čepele nám ovlivňuje i to, jak se o daný strojek musíte starat, a hlavně má vliv i na jeho odolnost. Můžete si vybírat z titanu, nerezové oceli či keramiky.

Setkáte se s těmito materiály čepelí:

 • Titan
 • Nerezová ocel
 • Keramika

Motory u strojků na vlasy

Většina zákazníků by na motor při výběru zřejmě ani nepomyslela. Přitom jakým motorem je daný strojek vybaven je docela důležitým parametrem, protože typ motoru ovlivňuje výkon i výdrž celého zastřihovače vlasů. Jednotlivé motory se liší svým fungováním, některé jsou více efektivní.

S jakými motory se u různých strojků na vlasy nejčastěji setkáte?

 • Pivot motory
 • Rotační motory
 • Magnetické motory

Pivot motor

Pivot motor má hlavní výhodu v tom, že má mnohem menší vibrace. Díky tomu se méně zahřívá a tudíž je schopen spotřebovávat i méně elektrické energie. Díky tomu se hodí pro delší dobu stříhání a takový motor může být výhodou u bateriových strojků na vlasy.

Rotační motor

Rotační motory jsou dostatečně výkonnými motory. Výhodou těchto rotačních motorů je to, že nabízejí více rychlostí a tudíž se dá regulovat rychlost stříhání a holení. Tento typ je také mnohem přívětivější k bateriím. Baterie se mnohem méně u tohoto typu motoru vybíjejí. Výhodou u modelů vybavených tímto rotačním motorem je, že jsou o něco levnější než magnetické motory.

Magnetický motor

Magnetický motor je velmi výkonným typem motoru. Hlavní výhodou tohoto motoru je, že nabízí velmi rychlé kmitání holicí lopatky. Dobře se díky tomu hodí na stříhání dlouhých vlasů. Jistou nevýhodou u tohoto motoru je poměrně rychlé zahřívání.

Funkce a příslušenství

U strojků na vlasy se setkáte s různými funkcemi a příslušenstvím, které vám může ulehčit a značně zpříjemnit práci při stříhání vlasů. Níže se seznámíme s funkcemi a příslušenstvím, které bývají nejčastěji ve výbavě u různých produktů.

Funkce

Strojky na vlasy jsou vybaveny různými funkcemi, které vám ulehčí používání tohoto přístroje. Můžete si vybírat z funkcí jako je displej, indikátor nabíjení, odsávání či rychlé nabíjení.

Displej

Pokud chcete mít přehled o všech důležitých informacích, pak si můžete vybrat model s displejem. Displej zobrazuje například nastavení střihu či stav baterie. Displej bývá nejčastěji u novějších přístrojů a ty bývají o něco dražší. U některých modelů může být dokonce i dotykový displej, ten je ale už docela drahým vybavením, který využije jen úzká skupina zákazníků a většina lidí ho moc nevyužije.

Indikátor nabíjení

Indikátor nabíjení je funkcí, která vás informuje o aktuálním stavu nabíjení. Setkáte se s touto funkcí hlavně u akumulátorových modelů. Většina akumulátorových modelů je tímto indikátorem vybavena.

Funkce odsávání

Funkce odsávání je funkcí, která vám značně ulehčí život, protože umožňuje ihned odsát vlasy nebo chloupky. Po dokončení zastříhávání a holení tedy nebudete mít tolik starostí s úklidem. Tato funkce se hodí při stříhání kratších vlasů nebo zastřihování vousů.

Rychlé nabíjení

Funkce rychlého nabíjení je logicky pouze u akumulátorových přístrojů. Rychlé nabíjení vám pomůže tehdy, pokud máte vybitý přístroj a chcete ho mít rychle v provozuschopném stavu. Rychlé nabíjení se hodí například na cestách, kde nemáte mnoho času na klasické nabíjení.

Příslušenství u strojků na vlasy

Setkáte se s řadou příslušenství. Nejčastěji jsou modely vybaveny různými nástavci, hřebeny a příslušenstvím na čištění.

Nástavce

Prvním příslušenstvím, které je součástí skoro každého strojku na vlasy, jsou nástavce. Můžete si vybírat z několika různých nástavců, které jsou určeny na různé délky vlasů. Díky nástavcům si přesně přizpůsobíte výslednou délku sestřihu.

Hřebeny na vlasy

Další příslušenství u strojků na vlasy jsou hřebeny. Většinou bývá jeden hřeben součástí většiny strojků. U některých modelů se však můžete setkat s více typy dostupných hřebenů na vlasy.

Příslušenství na čištění

Dále je pak nejčastěji součástí balení i různé příslušenství na čištění. Nejčastěji se jedná o různé štětečky, kterými očistíte čepele od vlasů a chloupků. Štětečky vám výrazně ulehčí čištění celého strojku, proto si vybírejte modely, které jsou tímto příslušenstvím vybaveny.

Samoostřící čepel

Pokud je model vybaven samoostřící čepelí, pak se nemusíte nijak starat o ostření či otupění čepelí, protože se čepele naostří sami. Samoostřící čepel je velmi praktickým prvkem, který zajistí to, že čepel zůstane ostrá i po mnoha použití.

Cena zastřihovače vlasů

Posledním parametrem, na který se zaměříme v tomto článku, je cena zastřihovacího strojku na vlasy. Abyste věděli, kolik peněz bude nutné investovat do nového zastřihovače vlasů, tak se podíváme na jednotlivé cenové kategorie. Cena je pro mnoho lidí velmi důležitým parametrem, proto se podíváme na to, co od jednotlivých cenových hladin strojků na vlasy můžete očekávat.

U zastřihovačů vlasů se setkáte s poměrně širokou cenovou nabídkou, protože si můžete vybírat jak z levných přístrojů na domácí použití, tak i ze zastřihovačů, které jsou určeny na profesionální použití, které jsou značně cenově dražší. Pokud chcete zakoupit model ještě levněji, je dobré si počkat na různé akce a slevy.

Nejlevnější modely s cenou do 1 000 Kč

Co nabízejí úplně ty nejlevnější modely s cenou do 1 000 Kč? Jedná se o modely, které nabízejí především základní výbavu a specifikace. Úplně ty nejlevnější modely se dají pořídit již za cenu pod 200 Kč. U těchto modelů s cenou do 1 000 Kč se setkáte s omezeným výběrem nástavců a dalšího příslušenství.

V této cenové kategorii se setkáte s méně náročnými modely, které mají levné zpracování. Levnější materiály se odrážejí i na kvalitě nástavců a břitů. V této cenové kategorii si vyberete jak akumulátorové strojky, tak i strojky, které jsou napájeny přímo ze sítě. Jedná se o velmi dobře cenově dostupné modely, které si může zakoupit doopravdy každý. Tyto modely se hodí na jednoduché sestřihy a kratší vlasy.

Zlatá střední cesta: Cena od 1 000 Kč do 2 000 Kč

Tato cenová kategorie nabízí širokou nabídku strojků na vlasy, které jsou již poměrně kvalitní a nabízejí i různé příslušenství. Pokud chcete strojky s dobrým poměrem cena / výkon, pak je najdete v této cenové kategorii. Vyberete si zde modely, které jsou vhodné jak na domácí použití, tak i na cesty. Vyberete si zde všechny typy přístrojů podle jeho napájení. Pokud nepotřebujete přímo přístroj na profesionální použití, pak je model v této cenové kategorii dostačující volbou.

Cena nad 2 000 Kč

Tato cenová kategorie nabízí nejdražší modely, které jsou dostupné na našem trhu. Setkáte se zde již s velmi dobře vybavenými modely, které nabízejí mnoho příslušenství a funkcí. Tyto modely již mohou postačovat i na profesionální použití v kadeřnickém salónu. Pokud vás tolik netrápí cena a hledáte nejkvalitnější zastřihovače, které uspokojí různé potřeby, pak si je určitě vyberete v této cenové hladině. Setkáte se zde s cenou od 2 000 Kč. Některé nejdražší modely mají i cenu, které přesahují 10 000 Kč.

Tyto modely se již hodí i do náročných provozů. Nabízejí velmi silné rotační motory s vysokými otáčkami. Lze s nimi stříhat i husté vlasy. Díky svému výkonu se tak jedná u přístroj, který lze použít pro mnoho různých účelů.

Strojky na vlasy: Dostupné značky zastřihovačů vlasů

Na trhu je mnoho různých značek. Nejčastěji si však vyberete z těchto značek:

 • Braun
 • Philips
 • Remington
 • Rowenta
 • Wahl
 • Esperanza
 • Babyliss
 • Moser

A mnoho dalších různých značek. Některé značky nabízí kvalitní produkty a jiné zase velmi cenově dostupné modely. Záleží tedy pouze na vašich preferencích, zda chcete cenově dostupný model s omezenou nabídkou příslušenství, nebo dražší modely s mnoha dalšími různými funkcemi.

Strojky na vlasy a pár slov závěrem

V tomto článku jsme si pověděli o tom, jak vybrat ten nejlepší strojek na vlasy, který je dostupný na našem trhu. Pověděli jsme si o důležitých parametrech jako je způsob napájení, typy nástavců, čepele, motory a cena. Před nákupem vámi vyhlídnutého modelu se důkladně podívejte na jeho parametry a recenze jeho uživatelů, protože na stříhání vlasů je potřeba kvalitní strojek. Doufáme, že jsme vám s výběrem vhodného strojku na vlasy pomohli a vyberete si tak nejlepší produkt.

Vyberte si jeden strojek ze srovnání nejlepších strojků na vlasy podle vámi preferovaných parametrů. Toto srovnání je umístěno výše na začátku našeho článku. Od nákupu vhodného produktu vás už dělí jen pár kliknutí. Po výběru vhodného modelu a kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” zjistíte dostupnost, jeho aktuální cenu a zda je skladem v různých e-shopech a online obchodech. Nyní stačí už jen naplnit váš virtuální košík v některém z dostupných online obchodů.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 4]

Mohlo by vás také zajímat