Menu Zavřeno

Trampolíny

trampolínaTrampolíny jsou oblíbenou a vyhledávanou zábavou téměř každého dítěte. Nenásilnou a hravou formou je přimějí k pohybové aktivitě, děti se vyřádí a stráví příjemně a kvalitně čas.

Trampolína však nemusí být jen úžasnou zábavou pro vaše děti, ale může dopomoct i vám k dosažení lepší kondice. Pravidelným skákáním posílíte svalstvo celého těla, zlepšíte svou rovnováhu, podpoříte krevní oběh, zrelaxujete se a odbouráte stres.

 

Trampolíny: Výběr 10 nejlepších trampolín

V tomto srovnání jsme pro vás vybrali 10 nejlepších trampolín. Jak jsme tyto modely vybírali? Vybrali jsme trampolíny podle hodnocení a dostupných recenzí uživatelů a zákazníků. Tyto modely jsme následně seřadili do přehledné tabulky. Tyto trampolíny si můžete seřadit podle vašich preferencí. Pokud vás například zajímá nízká cena větráku, můžete si seřadit produkty podle orientační ceny s DPH.

NázevVzhledPrůměr (v cm)Nosnost (v kg)Orientační cena (s DPH)Dostupnost
Marimex 305 cmTrampolína Marimex 305 cm3051504490Zobrazit v obchodech
Marimex 244 cmTrampolína Marimex 244 cm2441003590Zobrazit v obchodech
GoodJump 4UPVC 305 cmTrampolína GoodJump 4UPVC 305 cm3051804950Zobrazit v obchodech
Marimex 457 cmTrampolína Marimex 457 cm4571508990Zobrazit v obchodech
Klarfit JumpanaticTrampolína Klarfit Jumpanatic1121202999Zobrazit v obchodech
Malatec 305 cmTrampolína Malatec 305 cm3051503799Zobrazit v obchodech
Marimex Premium 305 cmTrampolína Marimex Premium 305 cm3051505990Zobrazit v obchodech
Marimex Premium 366 cmTrampolína Marimex Premium 366 cm3661506990Zobrazit v obchodech
Spartan 140 cmTrampolína Spartan 140 cm140701799Zobrazit v obchodech
DAIMEX 244 cmTrampolína DAIMEX 244 cm2441403139Zobrazit v obchodech
Po kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” budete přesměrováni na srovnávací portál Heureka. Na něm si můžete porovnat ceny jednotlivých obchodů a přečíst si recenze a hodnocení trampolín od jejich uživatelů.

Jak vybrat trampolínu?

Při výběru trampolíny se rozhodujte podle několika důležitých kritérií. Především si ujasněte, kde bude trampolína stát – jestli venku nebo například v dětském pokoji, k čemu bude trampolína sloužit – k zábavě nebo ke sportu (jumpingu), kdo ji bude nejvíce používat – tedy jakou nosnost by měla mít, a do jak velkého prostoru si ji pořizujete.

Ověření bezpečnosti

Přečtěte si, jaké parametry trampolína splňuje a vyberte si co nejkvalitnější model, který vašim dětem i vám zajistí bezpečné skákání. U levnějších a méně kvalitních modelů hrozí protržení sítě nebo deformace noh trampolíny.

Každá trampolína by měla splňovat přísné bezpečnostní normy a měla by být ohodnocena příslušnými certifikáty. Jedná se o prověření kvality použitých materiálů, stability či odolnosti trampolín několika institucemi, jako je například Strojírenský zkušební ústav. Dalšími věrohodnými certifikáty mohou být Dekra, Intertek nebo TÜV.

Jaké bezpečnostní prvky by měla trampolína mít?

Kryty pružin, které chrání před úrazy způsobenými skokem do nich.

Pevně kotvenou ochrannou síť s kvalitním zapínáním.

Kotvící šrouby pro zvýšení stability konstrukce.

Kvalitní švy všech použitých materiálů.

Některé bezpečnostní prvky je nezbytné si k trampolíně dokoupit. Proto si při výběru trampolíny zjistěte, co vše je její součástí a jaké příslušenství je kompatibilní se základní konstrukcí. Ideální je, mít vše od jednoho výrobce.

K trampolíně vždy kupte i bezpečnostní síť, která výrazně sníží riziko úrazu.

Kde a kým bude trampolína využívána?

Podle toho, kde bude trampolína stát, se zaměřte na trampolíny interiérové nebo vhodné do exteriéru. Interiérové trampolíny bývají lehčí a skladnější. Trampolíny pro venkovní užití bývají větší, robustnější a z odolnějších materiálů.

Budou-li trampolínu využívat děti, vybírejte mezi dětskými trampolínami s nižší nosností. Pokud budete chtít na trampolíně cvičit i vy nebo bude užívána větším množstvím dětí současně, je potřeba pořídit si trampolínu s vyšší nosností.

Existují trampolíny pro děti, pro sportovní a relaxační využití a profesionální trampolíny pro akrobatické výkony.

Trampolína a její umístění

Prostor, kde bude trampolína umístěna, musí být dostatečně velký. Kolem trampolíny by měl z bezpečnostních důvodů zůstat minimálně 1 metr volného místa, ve kterém by se neměl nacházet žádný jiný předmět, aby si nikdo neublížil, kdyby z trampolíny vypadl a aby na trampolínu nemohlo nic spadnout. Toto platí pro trampolíny vnitřní i vnější. Při výběru trampolíny je však důležité zohlednit i bezpečnost místa, do kterého ji chcete umístit.

Velikost trampolíny

Velikost a tvar trampolíny

Na trhu seženete různé velikosti a tvary trampolín – trampolíny kruhové, oválné, čtvercové nebo třeba obdélníkové. Z prostorových důvodů je nejdůležitějším parametrem trampolíny její velikost. Trampolíny se prodávají většinou o průměru od cca 90 do 460 centimetrů.

Do bytu stačí menší trampolína do průměru cca 140 cm. Podle prostorových možností si můžete vybrat i pro váš byt ideální tvar trampolíny a koupit si třeba trampolínu obdélníkovou. Některé typy trampolín je možné po cvičení rozložit a uklidit například pod postel.

Zavádějící však může být uvedená velikost trampolíny. Velikost trampolíny není totéž, jako velikost skákací plochy. Uváděný průměr trampolíny totiž bývá včetně její konstrukce. Užitný průměr, tedy velikost skákací plochy, je přibližně o 30 centimetrů menší. Těchto
30 cm zabírají pružiny, ochranná krajní část nebo připevnění na síť.

Velké trampolíny pruží mnohem víc než trampolíny malé. Jsou tedy vhodné i pro dospělé. Samozřejmě se ale musíte řídit uvedenou nosností konkrétního výrobku. Obvykle se dá říci, že čím větší průměr trampolína má, tím je i její konstrukce robustnější a pevnější. Větší trampolíny mívají vyšší nosnost a jsou bezpečnější a mnohdy i vhodné pro náročnější cvičení a akrobacii.

Trampolíny o průměru do 300 cm:

Výhodou těchto malých trampolín je jejich nenáročnost na prostor a nízká pořizovací cena. Jsou vhodné pro nejmenší děti – mají menší odpružení a tím i menší možnost výskoku. Nevýhodu je menší skákací plocha, horší stabilita a malá nosnost trampolíny.

Nejčastěji prodávaným rozměrem jsou trampolíny kolem 300 cm. Pro malé děti je tato velikost dostačující.

Trampolíny o průměru 300 cm a více:

Větší trampolíny poskytují i větší prostor pro skákání i akrobacii, mají vyšší nosnost a jsou stabilnější. Zaberou však víc místa a i jejich pořizovací cena je vyšší.

Venkovní nadzemní trampolíny

Nejrozšířenějším typem trampolín jsou trampolíny nadzemní. Mohou se u nich však vyskytnout problémy se stabilitou noh, tráva pod nimi se špatně seká a díky své výšce mohou překážet stromům. Jejich výhodou je poměrně jednoduché složení a možnost je v případě potřeby přenést na jiné místo.

Venkovní zapuštěné trampolíny

V posledních letech se stávají stále populárnějšími venkovní zapuštěné trampolíny, které jsou ve stejné rovině, jako okolní pozemek. Přestože jsou tyto trampolíny mnohem bezpečnější, než nadzemní trampolíny, ani u tohoto typu nepodceňujte potřebu ochranné sítě.

Hlavní výhodou těchto trampolín je jejich design – zakopaná trampolína Vám zajistí, že není v zahradě příliš vidět, protože splyne se zemí. Instalace zapuštěných trampolín je náročnější, protože vyžaduje vykopání díry, do které se trampolína umístí.

Ideální je, má-li trampolína v bočních stranách odvětrávání, což je důležité pro odvod vzduchu a zajistí tak pohodlné skákání. Bohužel však většina zapuštěných trampolín boční odvětrávání nemá a vzduch se při skákání nestíhá odvádět, což je při skákání nepohodlné.

Trampolíny do bytu

Pro domácí využití postačí trampolíny menších rozměrů. Podle účelu, k čemu trampolínu doma budete využívat, si můžete pořídit buď dětskou trampolínu nebo fitness trampolínu pro jumping.

Dětské trampolíny

Malé dětské domácí trampolíny mají nízkou nosnost, a protože většinou nemají ochrannou síť, je nezbytné být dítěti celou dobu nablízku.

Fitness trampolíny pro jumping

Jumping je sport, při kterém cvičíte (skáčete do rytmu) za doprovodu hudby. Fitness trampolíny pro jumping jsou trampolíny s většinou odnímatelným držadlem či madlem. U dražších modelů můžete madlo uzpůsobit výšce člověka, který trampolínu právě používá. Jedna trampolína tak skvěle poslouží všem členům domácnosti, například právě při cvičení jumpingu, ke kterému jsou tyto typy trampolíny primárně určené.

Materiál

Při výběru trampolíny se zaměřte zejména na materiál konstrukce, aby byla z pevného a odolného kovu (nejlépe z oceli). Trampolíny s hliníkovými nebo plastovými částmi nejsou zdaleka tak odolné a může dojít k jejich prasknutí. Důležitá je tloušťka a kvalita tyčí a celé nosné konstrukce. Čím budou použité materiály odolnější, tím bezpečnější bude použití trampolíny a tím delší životnost bude mít.

Všímejte si i dalších materiálů, například jak pevná jsou poutka a ostatní textilní části trampolíny, jestli je dostatečně odolný kryt pružin a materiál odrazové plochy. Venkovní trampolíny by navíc měly být vyrobené z materiálů odolných vůči povětrnostním vlivům a UV záření.

Rám trampolíny

Ocelová konstrukce

Ať už kupujete trampolínu pro domácí nebo pro venkovní používání, nejvhodnějším materiálem na její kostru je ocel. Pokud by nějaké části trampolíny byly vyrobeny z hliníku, musíte počítat s tím, že hliník nevykazuje takovou nosnost, stabilitu a odolnost vůči vnějším faktorům, jako ocel.

Ocelové části trampolíny určené k použití v exteriéru by navíc měly být upravené tak, aby vydržely i nepříznivé počasí a nepodléhaly korozi.

Ocelový rám může být ošetřen galvanizací nebo černou práškovou barvou.

Galvanizace:

Galvanizace je ošetření materiálu jiným prvkem, který zlepší vlastnosti upravovaného materiálu, zabrání jeho korozi a dodá mu luxusnější vzhled.

Černá prášková barva:

Ocel může být ošetřena i černou práškovou barvou. Tato metoda je ekologická, barva je mechanicky odolná a chrání konstrukci proti korozi, stejně jako galvanizace.

Provedení konstrukce

Prohlédněte si dobře konstrukci trampolíny, zda je bezpečně a kvalitně svařená. Při používání trampolíny bude na konstrukci vyvíjen velký tlak, který by mohl narušit nekvalitně provedené sváry, čímž by poté došlo k ohrožení stability celé konstrukce.

Levnější trampolíny bývají zhotoveny z méně kvalitních materiálů nebo z úzkých ocelových trubek, které jsou odpadem z jiných výrobků. Nemusí tedy zajisti dostatečnou stabilitu a mohou být i nebezpečné.

Pružiny

Velmi důležitou součástí trampolíny jsou samozřejmě pružiny. Měly by být ocelové a ideálně také ošetřené galvanizací, aby je neohrozila koroze, kvůli které by se časem mohly vytáhnout a přestat pružit.

Kryt pružin

Kryt pružin je bezpečnostní prvek, který zabrání tomu, aby do pružin skákající upadl a zranil se. Navíc jsou pružiny tímto krytem chráněny proti vnějším povětrnostním vlivům.

Kryt proto musí být odolný nejen vůči mechanickému poškození, ale i vůči povětrnostním vlivům. Pružiny by měly být zakryté z horní i z boční části. Vše by mělo být sešité a pevně spojené dohromady – pouhé překrytí plachtou je nedostačující, protože pevně nedrží a pružiny odhaluje. Ideální materiál je kvalitní síť potažená PVC. Je-li plachta vyrobena z polyethylenu, pravděpodobně brzy vybledne a popraská.

Materiál

Jaký je rozdíl mezi polyethylenem (PE) a polyvinylchloridem (PVC)?

Mezi těmito dvěma materiály je výrazný rozdíl v jejich kvalitě a životnosti.

Polyethylen (PE) používá většina výrobců. Bývá v černé barvě nejčastěji na rukávech ochranné sítě a v barvě modré na krytu pružin. Polyethylen je mnohem slabší, není nijak vyztužený a hůře odolává povětrnostním vlivům.

Kvalitní trampolíny mají kryty pružin z obou stran, ale i rukávy ochranné sítě vyrobené z odolného, textilní mřížkou vyztuženého PVC materiálu. Polyvinylchlorid (PVC) je mnohem silnější, pevný na tah, odolný vůči UV záření a povětrnostním vlivům.

Pozor si dejte na trampolíny, které mají PVC pouze na vrchní straně krytu a spodní strana je z PE. Spodní část krytu se tak rychle rozpadne. U trampolín, které mají kryt pružin z PE dokonce z obou stran, musíte počítat s tím, že kryt vydrží jednu sezónu a poté se pravděpodobně rozpadne.

Počet pružin

Trampolíny mohou mít různý počet pružin. Čím víc pružin trampolína má, tím lepší jsou její odrazové vlastnosti a tím lépe se vám na ní bude skákat.

Například kvalitní trampolíny o průměru cca 300 cm by měly mít minimálně 60 pružin. Trampolíny o průměru 430 cm by měly mít od cca 80 do 130 pružin.

Levnější trampolíny mívají pružin méně, navíc dlouho nevydrží a je potřeba je často měnit.

Nohy trampolíny

Protože opěrné nohy nesou váhu celé konstrukce trampolíny a váhu osob, které na ní skáčou, měl by jich být dostatečný počet a měly by být vyrobené z pevného materiálu. Standardem je 4–6 „účkových“ noh.

Kvalitní trampolína o velikosti kolem 300 cm by měla mít 4 „U“ nohy.

U trampolín o průměru nad cca 420 cm je nutné, aby měly 6 „U“ noh.

Menší počet „U“ noh se negativně projevuje na stabilitě a nosnosti trampolíny a na její bezpečnosti.

Skákací plocha

Skákací plocha by měla být vyrobena z odolných materiálů s vysokou životností. Současně by měla být navržena tak, aby doskoky byly co nejméně namáhavé pro klouby. Měla by mít speciální neabrazivní úpravu, která zabraňuje odření pokožky při pádu.

Skákací plocha (výplet) je nejčastěji vyrobena z polypropylénových vláken (PP nebo PP MESH). Tato textilie je lehká a šetrná k pokožce a díky svému složení vyniká výbornou mechanickou a chemickou odolností a také odolností proti UV záření.

Nosnost a počet osob

Při výběru trampolíny není měřítkem počet osob, které na ní budou skákat.

Má-li trampolína nosnost například 200 kg, mohou na ní skákat dvě dospělé osoby o váze 100 kg současně, i když s hraniční možností.

Oproti tomu, když na trampolíně bude skákat šest dětí o hmotnosti 30 kg, mohou si zaskákat bez obav z poškození trampolíny.

Pokud víte, že bude trampolína využívána více dětmi nebo na ní budou skákat i dospělí, kupte si trampolínu s co nejvyšší nosností. Dbejte také na to, aby tato uvedená nejvyšší nosnost byla také certifikovaná.

Náhradní díly a příslušenství

Nejlepší je všechny doplňky a náhradní díly kupovat od stejného výrobce, od kterého máte trampolínu. Zajistíte si tím jednodušší montáž a výměnu dílů, přičemž vše bude dobře sedět. Budete-li přece jen kupovat příslušenství od jiného výrobce, zjistěte si, zda jsou tyto díly s vaší trampolínou kompatibilní.

V základním balení u různých prodejců nebo u různých typů trampolín můžete mít také rozdílné příslušenství: ochranné sítě, potahy, kotvení, schůdky nebo žebřík, náhradní pružiny, odkládací kapsáře, náhradní díly atd.

Schůdky nebo žebřík

Protože se většina trampolín nachází výš nad zemí, může být špatně dostupná především pro menší děti, ale je nutné se na ni nějak dostat. K trampolíně si za tímto účelem tedy můžete pořídit žebřík nebo schůdky. Žebřík vyberte podle toho, kdo bude trampolínu užívat. Dospělým lidem stačí žebřík se dvěma příčkami. Pro snadnou přístupnost trampolíny dětmi bude potřeba žebřík s větším počtem příček s menšími rozestupy, po kterém pohodlně na trampolínu vylezou i z ní slezou.

Schůdky, které nejsou k vaší trampolíně kompatibilní, však nemusí k trampolíně dobře přiléhat, mohou být nestabilní a vstup na trampolínu ztížit. Pozor dejte i na žebříky s plastovými nášlapy – plast při častějším používání brzy praská a schůdky jsou potom prakticky k ničemu, navíc jsou nebezpečné, protože hrozí, že se o ně vaše děti nebo vy poraníte.

Kotvení trampolín

Jestli a jak trampolínu kotvit, záleží na typu pozemku. Na pozemcích, kde je často silný vítr, je kotvení do země určitě vhodné.

Kotvy k trampolíně by měly být dostatečně velké (minimálně 30 cm dlouhé), aby trampolínu i při náporu silného větru udržely na místě.

Řešením může být i zatlouct do země alespoň 50 cm dlouhý stavební drát, který na konci ohnete a zaháknete za účkovou nohu trampolíny. Stejný postup opakujte u všech noh trampolíny.

Princip kotvení trampolíny je v podstatě stejný, jako u přikolíkování stanu, aby neuletěl.

Délka a připevnění trubek ochranné sítě

Trampolína by vždy měla mít dostatečně dlouhé trubky ochranné sítě, které sahají až na zem a ke konstrukci jsou připevněny masivními tvarovanými sponkami. Tyto sponky vytvoří pevný spoj a nedochází k vyklouznutí trubek, jako u nekvalitních sponek vyrobených z ohnutých šroubů a křídlových matic.

Velmi špatným řešením spojení trubek ochranné sítě s konstrukcí jsou vrtané trubky, které jsou připevněné šrouby. Při tomto systému bývají trubky obvykle zkrácené a v místě jejich navrtání dochází k jejich ohnutí a za čas i ke zlomení trubky. Zkrácené trubky najdete obvykle u levnějších modelů trampolín, kde je nízká cena vykoupena nízkou kvalitou provedení.

Počet trubek ochranné sítě

Každá bezpečná trampolína by měla mít dostatečný počet trubek ochranné sítě s co nejmenšími rozestupy mezi jednotlivými trubkami. Čím víc trubek, tím síť účinněji zadržuje padající osobu. Každá „U“ noha by měla mít dvě trubky ochranné sítě.

Trampolína o velikosti cca 300 cm by tedy měla mít 8 trubek, trampolína o velikosti cca 360 cm také 8 trubek, trampolína o průměru nad cca 420 cm by měla mít už 12 trubek ochranné sítě.

Při menším počtu trubek jsou rozteče mezi nimi příliš velké a síť má tudíž velmi nízkou zádržnou schopnost.

Ochranné sítě

Trampolína má dvě ochranné sítě. Jedna ochranná síť je okolo skákací plochy – horní ochranná síť. Druhá síť je pod skákací plochou – spodní ochranná síť.

Ochranná síť kolem skákací plochy

Ochranná síť je bezpečnostním prvkem pro venkovní trampolíny. Chrání skákajícího před vypadnutím ven. Síť musí být odolná, aby se nepotrhala a při náporu udržela stabilitu trampolíny a nepřevrátila se na jednu stranu.

Musí být i dostatečně vysoká, aby nikdo nemohl při výskoku přes síť přepadnout ven.

Síť také musí být dostatečně vypnutá a pevně připevněná ke spodní i vrchní části trampolíny. V těchto místech by měla být navinuta na prut připevněný k její konstrukci.

Síť může mít různě řešený vstup. Nejlepší a nejúčinnější je zip potažený ochrannou látkou, což zajišťuje vypnutí sítě i v tomto místě. Zvýšenou bezpečnost proti rozepnutí sítě zajistí klipy přes zipy, které se dají zapínat zvenčí.

Vstup, který se zavírá pouze na suchý zip nemusí fungovat, jak má a při otřesech trampolíny může dojít k jeho rozpojení a vypadnutí skákajícího ven.

Ochranná síť pod trampolínou

Vnitřní ochranná síť je umístěna mezi skákací plochou a pružinami. Jejím účelem je zamezit šlápnutí do oblasti pružin. Abyste zamezili tomu, že se pod trampolínu, na které právě někdo skáče, dostanou děti nebo zvířata, je možné pořídit si navíc ochrannou síť, která vyplní okraje až k zemi.

Materiál rukávů ochranné sítě

Rukávy ochranné sítě by měly být vyrobené z materiálu s vysokou životností a odolností vůči UV záření. Kvalitní jsou rukávy z polyvinylchloridu (PVC).

Špatné krytí trubek ochranné sítě mívají některé trampolíny s vnitřní ochrannou sítí, jenž nemá žádné rukávy ochranné sítě a trubky jsou kryté pouze nechráněným molitanem. Nechráněný molitan není odolný vůči působení povětrnostních vlivů a brzy se rozpadne.

Krycí plachta

I když by kvalitní materiály trampolíny měly odolat i nepříznivým povětrnostním vlivům, je vhodné trampolínu v době, kdy ji nepoužíváte – ať už během sezóny nebo v zimě, přikrýt plachtou, která trampolínu ochrání a prodlouží její životnost.

Trampolínový stan

Trampolínový stan je praktický doplněk k venkovním trampolínám, který rozšiřuje využití trampolíny k další zábavě.

Umísťuje se nad skákací část trampolíny. Slouží jako ochrana před počasím a pro děti jako úkryt, kde si mohou hrát, když trampolínu nepoužívají.

Trampolínové stany však nejsou dostatečně vysoké na to, aby pod nimi děti skákaly.

Údržba a servis trampolíny

Na čištění trampolíny nikdy nepoužívejte agresivní a abrazivní čistící prostředky ani hrubé žínky či kartáče. K údržbě trampolíny postačí měkký hadřík s vlažnou vodou. Abyste zabránili korozi kovových částí, ošetřujte je vazelínou. Během doby, kdy trampolínu nepoužíváte, ji přikryjte ochrannou plachtou.

Zejména u venkovních trampolín pravidelně kontrolujte stav všech jejích dílů. Časem dochází k opotřebení některých částí, které je v zájmu bezpečnosti skákajících a pro dobré fungování trampolíny potřeba vyměnit.

Náhradní díly můžete sehnat buď přímo u výrobce trampolíny nebo koupit díly, které jsou k vaší trampolíně kompatibilní. Napřed si ale spočítejte, zda se vám trampolínu vyplatí renovovat a jestli nebude cenově výhodnější koupit rovnou trampolínu novou.

Někteří výrobci trampolín dokonce poskytují i revizní kontroly stavu trampolín i jejich kompletní demontáž a uskladnění.

Je potřeba trampolínu na zimu ukládat?

I když není nutné trampolínu na zimu ukládat, je lepší, když to uděláte. Prodloužíte tím životnost zejména měkkých dílů trampolíny, jako je skákací plocha, ochranná síť a kryty pružin.

Trampolína by měla být uskladněna na suchém místě, kde nemrzne. Trampolínu skládejte ještě dokud je teplo, aby následkem mrazu při manipulaci s ní nedošlo k popraskání jejích měkkých částí.

Pokud nebudete trampolínu na zimu skládat, sundejte z ní ochrannou síť a kryty pružin a přes skákací plochu natáhněte a pomocí háčků dobře upevněte krycí plachtu. Trampolínu z jedné strany nadzvedněte a podložte cihlou nebo špalkem, aby z plachty mohl sklouzávat sníh a stékat déšť.

Jak dlouho trvá postavení trampolíny?

Postavit trampolínu trvá podle její konstrukce a vaší zručnosti 1 až 2 hodiny. Trampolínu klasické konstrukce složíte rychleji a snáz. O něco složitější pak je složení trampolíny s vnitřní sítí. I když trampolínu složí i jeden člověk, lépe a rychleji to jde samozřejmě ve dvou lidech.

Přeprava trampolíny

Pokud nevyužijete službu přepravy přímo od dodavatele nebo některého z přepravců, měla by se vám trampolína dobře vejít i do vašeho osobního automobilu – stačí složit zadní část sedaček.

Cena trampolín

Ceny trampolín se liší podle jejich druhu, velikosti a kvality.

Cena do 1 000 Kč

Nejmenší a nejjednodušší trampolínu pořídíte již za cenu do 1.000 Kč. Jsou to většinou interiérové trampolíny bez dalších doplňků a ochranné sítě.

Cena 1 000 až 2000 Kč

Trampolíny v této cenové relaci již mohu mít ochrannou síť a v případě fitness trampolín i madlo. Jedná se ale stále o trampolíny malých průměrů a z levných materiálů.

Cena 2 000 až 5 000 Kč

Za tuto cenu již pořídíte o něco kvalitnější trampolíny s různými doplňky až do průměru cca 300 cm.

Cena 5 000 Kč a výš

Dražší trampolíny již bývají vyrobené z vysoce kvalitních materiálů, mají množství doplňků a velký průměr, takže je lze využívat i k akrobacii.

Trampolína a pár slov závěrem

Děti i dospělí si skákání na trampolíně mohou užívat celé roky. Proto si vyberte skutečně kvalitní výrobek. Dobrá trampolína vám pak může sloužit i 15 let. Nezapomeňte ale, že děti rostou rychle a trampolína s minimální nosností vám tak po pár letech nemusí stačit.

V tomto článku jste se dozvěděli o tom, jak si vybrat trampolínu. Pověděli jsme si o důležitých parametrech, které je dobré znát k výběru tohoto druhu zboží.

Doufáme, že jsme vám s tímto úkolem výběru nové trampolíny pomohli a vy si teď vyberete kvalitní produkt, který bude přesně podle vašich představ a vydrží vám dlouho.

Nyní už vám k nákupu stačí pouze pár posledních kroků. Stačí si pouze váš vysněný produkt zakoupit v některém z online obchodů a naplnit v něm virtuální košík. Trampolíny naleznete skladem v mnoha internetových e-shopech.

Z tabulky s porovnáním výše se proklikněte na srovnávací server Heureka.cz, kde si můžete porovnat jednotlivé obchody a jejich ceny včetně recenzí a uživatelských zkušeností s konkrétním modelem trampolíny. Dozvíte se tam také, kde jsou trampolíny skladem a za jakou se prodávají cenu (vývoj ceny vás upozorní například na různé slevové akce).

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 2 Průměrně: 5]

Mohlo by vás také zajímat